Něco na té Mary je

There's Something About Mary

Niečo na tej Mary je

Komedie / Romantický

USA, 1998, 114 min

PRIMA HD - Tohle je ta hodně oblíbená, téměř legendární komedie s nezapomenutelnými scénami a hláškami a půvabnou Cameron? Ano, Cameron je půvabná, ale toť vše. Jediná vtipná scéna "koule v zipu" a zbytek je podle mě jedna velká blbost, přitom režisérské duo má na starosti více filmů, které mám rád. Ale tento jejich téměř prvotní počin se moc nevydařil. 55% (with J.)(4.10.2015)

"Člověk by to do nich neřek, co?" Netradiční film s Benem Stillerem, jehož jinde nemůžu ani vidět a zároveň nestárnoucí nadčasová komedie, jejíž svěžest je ještě umocněna skvělou barevnou kompozicí modrých a oranžových odstínů, objevujících se snad v každé scéně a která je doplněna skvělými hudebními čísly dvou pouličních muzikantů, vstupujících do děje vždy, když se zdá, že příběhu padá řemen. A ač se mnohým uživatelům tento snímek může zdát nechutý či vulgární, mluví se v něm tak jako ve skutečnosti a není v něm vidět nic, co by nebylo vidět i ve skutečnosti, nehledě na fakt, že originální a hravou formou poukazuje na problematiku tzv. "Stalkingu". No a spatřit Willieho Garsona s hárem až na ramena, to je opravdu zážitek na celý život.(4.10.2015)

Kde jsou ty časy, kdy romantické komedie byly jak zábavné, tak romantické, Ben Stiler byl dobrý komikem a Cameron Diaz byla příjemná herečka. Jeden z nejlepších "romantickokomediálních" filmů, které byly natočeny. Film se tváří, že má dvě hodiny, ale ty utečou ani nevíte jak, zvlášť pokud máte při sobě podobně založenou romantickou duši. Holt... něco na té Mary asi bude :)(7.4.2004)

• *Elfík*

Například? Obecně nemám v lásce Cameron Diaz ani Bena Stillera, takže nemám pocit, že by na ní něco bylo. A film v celku? Ben je tu nechutnější než obykle, Cameron se přetvařuje jako obvykle, scénář a vlastně celý příběh je absolutně o ničem, romantika je na konci asi tak deset vteřin a komedie? Kde? Že jsem ztrácela čas.....(24.4.2011)

Takhle jsem se dlouho hlasitě a od plic nesmál. Řekl bych, že je to nejlepší film bří Farrellyových, jaký jsem zatím viděl. Romantická část byla víc než romantická komediální a fekální vložky nebyly tak fekální, jak jsem si myslel, že budou. Nejvíce se mi líbilo, že film nešel hned na romantiku, ale vypomáhal si dalšími linkami (Tedova jízda atd.), než nastalo to, co nastat muselo. Začátek přijemných komediálních rolí Bena Stillera. Něco na tom filmu je. 90%.(11.4.2005)

• - Ve scéně v čase 54:28 má Mary (Cameron Diaz) cukrovou vatu, ale v čase 54:42 si lze všimnout, že cukrové vaty je výrazně méně. (dc125)

• - Časopis Premiere v roce 2006 zařadil film na svůj seznam „50 nejlepších komedií všech dob". (Cheeker)

• - Stiller kvůli Mary dal načas k ledu touhu po režisérské kariéře, aby se dostal mezi elitní herce. (Trainspotter)