„12 detí zahynulo pri dopravnej nehode. Koľko nás to bude stáť?“ Ísť v roku 1998 na tento film do kina znamenalo byť husto in. Bratia Farrellyovci strhli divácku pozornosť už svojim geniálne primitívnym debutom BLBÝ A BLBŠÍ, no už ich druhým spoločným filmom boli biedni KRÁLI BOWLINGU. NIEČO NA TEJ MARY JE je ich tretím a znova výborným počinom a na rozdiel od dua Jeff Daniels/Jim Carrey odo mňa získavajú bod k dobru navyše, lebo táto bláznivá komédia je ako keby akousi nepretržitou sériou „reálne trápnych okamihov“. Predsa len, keď mal minule Jeff Daniels problémy s upchaným WC, bola to strašná sranda. Ale taká... troška... komiksová. Keď si ale tentoraz hneď v úvode mladý Ben Stiller „privrie párok s fazuľkami“, mnohí z nás si na jeho mieste (na rozdiel od Jeffa Danielsa) vedia predstaviť samých seba. Snímka ponúka pestrú galériu vynikajúcich postavičiek (Lee Evans ako zdravotne VEĽMI ťažko postihnutý muž, W. Earl Brown ako "brácha s míčkem“, Keith David ako "trocha afroamerický otec“ a skvele slizký Matt Dillon ako súkromné očko), sympatické ústredné duo (Stiller, Diaz) a nezabudnuteľné okamihy (vypočúvanie na policajnej stanici, vlasový gél). Neodporúčam: psíčkarom, alergikom, zrelým ženám, dievčatám, chlapcom, mužom, dôchodcom, zdravotne postihnutým, stopárom a tým, ktorí radi cikajú v moteloch. Brutálny dialóg alebo drastická hláška každú minútu ("On tam asi masturbuje.", Ty si sa posral alebo čo?", "Neboj sa, je to zubná hygienička, určite ti s tým pomôže.", "Ako je možné, že máš guľky nad pipíkom, to už je trochu moc.", "Dobre, urobím to, ale ak tá buchta skončí v márnici, tak si to s vami vybavím."). Kino Považan NMnV 1998(24.12.2004)

PRIMA HD - Tohle je ta hodně oblíbená, téměř legendární komedie s nezapomenutelnými scénami a hláškami a půvabnou Cameron? Ano, Cameron je půvabná, ale toť vše. Jediná vtipná scéna "koule v zipu" a zbytek je podle mě jedna velká blbost, přitom režisérské duo má na starosti více filmů, které mám rád. Ale tento jejich téměř prvotní počin se moc nevydařil. 55% (with J.)(4.10.2015)

Chtělo to dopilovat či spíše pořádně obrousit nevyvážený scénář, který je sledem více či méně humorných situací a nějaká pořádná dějová linie je tady zastoupena několika silnými scénami, které zůstanou v paměti, protože na tom mají lví podíl herci Ben Stiller, Matt Dillon a Cameron Diaz. V závěru filmu dojde dech a křečovitá trapnost se tu rozvine v celé své kráse, a to vcelku milému a zábavnému filmu ublížilo.(10.2.2009)

Dokonalá komedie od bratří Farrellyů. Od začátku do konce jsem se perfektně bavil a nepřetržitě smál. 90% času se něco děje a nikdy to ani na chvilku nenudí a i když se může zdát že je tahle komedie tak nacpaná vtipnými scénami, že to na konci už omrzí, tak mi věřte, že ani náhodou. A velkou zásluhu na tom mají hlavní herci Cameron Diaz, Ben Stiller, Matt Dillon, Lee Evans a Chris Elliot, tahle pětice nemá prostě chybu a i když je pravda, že některý z nich mají ve filmu menší roli, tak pro mě je každá postava která tady je jedinečná a nenahraditelná a proto si myslim, že bez nich by ty větší role neměly takovou sílu jakou mají a nápady typu, kdy Tuckerovi upadnou klíče a on se pro ně snaží ohnout a když se mu to konečně s malou pomocí podaří, tak mu zase upadnou jsou úžasný, stejně tak získávání Mary Patem Healym je perfektní. Takhle bych mohl pokračovat do nekonečna. "Něco na té Mary je" je pro mě jedna z těch nejlepších komedií(26.3.2006)

• eraserhead666

Je zajímavé, jak mě to před těmi 16-ti lety v kině neskutečně bavilo a teď skoro vůbec. Možná proto, že jsem si stihl vybudovat nesympatii ke Cameron Diaz (a každá scéna s ní mi teď přišla skoro jako utrpení), možná proto, že mi došlo, že to jako celek moc pohromadě nefunguje a spousta suchých a vatových scén spojuje pár povedených (Dillon zachraňující psa, výtečná Lin Shaye - ta herečka mě baví čím dál více, stopař, Warren), možná proto, že mě vlastně mrzí, že Dillon ukradl film Stillerovi (který tu je neskutečně suchý). Nikdy předtím by mě to asi nenapadlo, ale najednou mi z toho vyplývá nejslabší kousek co jsem od Farrelly brothers viděl.(4.10.2014)

• - Stiller kvůli Mary dal načas k ledu touhu po režisérské kariéře, aby se dostal mezi elitní herce. (Trainspotter)

• - Mary získala nominace na Zlatý glóbus ve dvou kategoriích včetně nejlepší komedie. (Trainspotter)

• - Jeden z vyšetřovatelů na policejní stanici se Teda (Ben Stiller) představí slovy: „Jsem detektiv Stabler, tohle je detektiv Krevoy“, což jsou jména filmových producentů Stevena Stablera a Brada Krevoye. (Cheeker)