Něco na té Mary je

There's Something About Mary

Niečo na tej Mary je

Komedie / Romantický

USA, 1998, 114 min

Tohle to je „romantická“ komedie jak má být! Není moc filmu u kterých bych se smál tak intenzivně jako u tohohle a nejenom já, se mnou se smálo celé kino. :-) Vím, že vždycky nešlo o „inteligentní“ humor a někdy to bylo dost oplzlé, naturální a kdoví jaké ještě, v tomto případě to však naštěstí fungovalo! Jen víc takových filmů. V kategorii nejvtipnější scénka vítězí výslech Teda na policejní stanici, potom co u něj našli zabalenou a rosekanou mrtvolu, kterou mu tam nechal bláznivý stopař. :-)(4.12.2006)

"Člověk by to do nich neřek, co?" Netradiční film s Benem Stillerem, jehož jinde nemůžu ani vidět a zároveň nestárnoucí nadčasová komedie, jejíž svěžest je ještě umocněna skvělou barevnou kompozicí modrých a oranžových odstínů, objevujících se snad v každé scéně a která je doplněna skvělými hudebními čísly dvou pouličních muzikantů, vstupujících do děje vždy, když se zdá, že příběhu padá řemen. A ač se mnohým uživatelům tento snímek může zdát nechutý či vulgární, mluví se v něm tak jako ve skutečnosti a není v něm vidět nic, co by nebylo vidět i ve skutečnosti, nehledě na fakt, že originální a hravou formou poukazuje na problematiku tzv. "Stalkingu". No a spatřit Willieho Garsona s hárem až na ramena, to je opravdu zážitek na celý život.(4.10.2015)

• Necron

tragicky hnuj misici se s ukrutnou demenci. uz aspon vim proc jsem se tomu tak dlouho vyhybal a koho pojebu za to, ze mi to vnutil. to melo byt vtipne? romanticke? sexy? dojemne? nebo jake? prazdne? k nasrani? ben stiller je asi nejvetsi trapak v hollywoodu a navic uplne bez jakehokoliv stylu - vetsi loser uz snad nikde byt nemuze. 1* za scenku s ozivovanim psa a nazranym hadem.(5.11.2012)

Něco na tom Benu Stillerovi je, protože nebýt jeho, Mary by mě ani zdaleka tak nepobavila. Právě díky Stillerovu nepopiratelnému komediálnímu talentu jsou ty nejlepší scény filmu (první pokus obdarovat Warrena baseballovým míčkem, pasáž se stopařem, zatčením a výslechem, a také souboj s psíkem) těmi nejlepšími. Ano, já vím, že on je (nejspíš) nenapsal, ale nedokážu si představit, že by s kýmkoliv jiným tak fungovaly. A ačkoliv bych jinak dal možná o hvězdu méně, protože se mi velká část věcí, které jiným zřejmě připadaly supervtipné, nelíbila (cokoliv s Magdou, pak samozřejmě gel na vlasy, pitomí písničkáři, Tucker sbírající klíče), díky Stillerovi nejenže přidávám třetí hvězdu, ale dokonce si kvůli jeho scénám film jistě pustím znovu.(26.1.2012)

Dokonalá komedie od bratří Farrellyů. Od začátku do konce jsem se perfektně bavil a nepřetržitě smál. 90% času se něco děje a nikdy to ani na chvilku nenudí a i když se může zdát že je tahle komedie tak nacpaná vtipnými scénami, že to na konci už omrzí, tak mi věřte, že ani náhodou. A velkou zásluhu na tom mají hlavní herci Cameron Diaz, Ben Stiller, Matt Dillon, Lee Evans a Chris Elliot, tahle pětice nemá prostě chybu a i když je pravda, že některý z nich mají ve filmu menší roli, tak pro mě je každá postava která tady je jedinečná a nenahraditelná a proto si myslim, že bez nich by ty větší role neměly takovou sílu jakou mají a nápady typu, kdy Tuckerovi upadnou klíče a on se pro ně snaží ohnout a když se mu to konečně s malou pomocí podaří, tak mu zase upadnou jsou úžasný, stejně tak získávání Mary Patem Healym je perfektní. Takhle bych mohl pokračovat do nekonečna. "Něco na té Mary je" je pro mě jedna z těch nejlepších komedií(26.3.2006)

• - Jeden z vyšetřovatelů na policejní stanici se Teda (Ben Stiller) představí slovy "Jsem detektiv Stabler, tohle je detektiv Krevoy," což jsou jména producentů filmu Stevena Stablera a Brada Krevoye. (Cheeker)

• - Scéna s „gelem“ na vlasy se jednu chvíli zdála nepřiměřená i samotným, jinak otrlým, režisérům, kteří ji chtěli vystřihnout, ale nestalo se. (Trainspotter)

• - Stiller kvůli Mary dal načas k ledu touhu po režisérské kariéře, aby se dostal mezi elitní herce. (Trainspotter)