Takhle jsem se dlouho hlasitě a od plic nesmál. Řekl bych, že je to nejlepší film bří Farrellyových, jaký jsem zatím viděl. Romantická část byla víc než romantická komediální a fekální vložky nebyly tak fekální, jak jsem si myslel, že budou. Nejvíce se mi líbilo, že film nešel hned na romantiku, ale vypomáhal si dalšími linkami (Tedova jízda atd.), než nastalo to, co nastat muselo. Začátek přijemných komediálních rolí Bena Stillera. Něco na tom filmu je. 90%.(11.4.2005)

Komediální verze OSUDOVÉ PŘITAŽLIVOSTI. Zajímavě postavená zápletka o milostné posedlosti, kdy Stillerově postavě ukradne značnou část filmu Dillonova postava, a dál to, co od farellyovky čekáte - pohodový casting (Matt Dillon je velmi vtipnej slizoun) a soundtrack a řada brutálních gagů (zip, výslech, vězení, vlasy...).(3.6.2017)

Na Mary jsem byl kdysi ještě jako zastydlý puberťák v kině a bezmezně jsem si ji zamiloval, pamatuju se, že jsem se smál jako blázen a dlouho jsem ji potom na potkání každému doporučoval. Cameron Diaz se navíc stala mojí první filmovou láskou (kteréž to místo dnes přísluší Kate Winslet), rozhodně na ní něco bylo... (a je). Dneska se sice můžu kvůli nostalgii povznést nad mnoho přízemních gagů a uznat, že herci si svoje úchylné roličky opravdu užili, ale nic naplat, není to žádné terno. Čili - je-li vám do patnácti, jděte do toho, vy ostatní klidně vyzkoušejte taky, třeba se vám to trefí do vkusu. P.S.: Slyšel jsem, že sám mistr David Lynch o tom prohlásil, že je to nejvtipnější film, jaký kdy viděl... Tak nevím :-) 60%(1.10.2006)

• Davson

Cameron Diaz a pár vydařených vtípků vytahuje tento trapný pokus o romantickou komedii z naprostého bahna. Jinak mnoho vtipů a scének se minou účinkem a vypadají trapně až ultratrapně. Horší je to s příběhem. Člověk, který příběh vymýšlel se do něho neustále zamotával a pak těžce rozmotával. Výsledkem je poněkud překombinovaná, nesmyslná variace na příběh, která vyústila do ne moc vydařeného konce, kde tvůrcům už očividně došel dech a já málem uvažoval o odpadu.(8.7.2004)

Cameron Diaz moc nemusím, ale tady si nevedla vůbec špatně a navíc jí to i kupodivu slušelo. Zřejmě měla na svém kachním ksichtě kilo dermakolu navíc. No nic, každopádně jsem se u této komedie docela nasmál, zvláště pak těm chlapským soubojům o srdce jedné holčiny. Ujetého humoru, spermatu i hlášek tu bylo dost, takže průměrné ohodnocení si to jistě zaslouží. Určitě jsem tento film neviděl naposledy.(23.6.2018)

• - Ve scéně s padajícím psem z okna Cameron Diaz ječí, ne však kvůli nebožákovi psovi, nýbrž kvůli nahému zadku, který na ni v tu chvíli vystrčil režisér. (Trainspotter)

• - Stiller kvůli Mary dal načas k ledu touhu po režisérské kariéře, aby se dostal mezi elitní herce. (Trainspotter)

• - Producent a šéf studia FOX při premiéře prohlásil, že smích obecenstva byl tak hlasitý, že neslyšel půlku filmu. (Trainspotter)