Nedá sa říci, že Kevina Manleyho práce agenta cestovní kanceláře zrovna baví. Jednoho dne dostane oznámení, že je jediným dědicem svého dědečka, který žil dlouhé roky na Aljašce. Je to šance, jak konečně změnit fádní život. Když však dorazí do města Anchorage, zjistí, že v cestě ke štěstí stojí překážka: podmínkou dědictví je účast na psích závodech napříč Aljaškou. Má to být zkouška odvahy, vytrvalosti a šikovnosti. Mezi soupeři potkává krásnou Bonnie. Ta je ochotná mu pomoci, ovšem do té doby, než zjistí, že Kevin je vnukem muže, o kterém si myslí, že zabil jejího dědečka. A je tu ještě jeden háček - jsou tu totiž další zájemci o půdu, která ukrývá velké bohatství, a kterou má Kevin zdědit. Zvládne Kevin závody? Nájde zlato? Bude ho Bonnie milovat? Zvítězí nad chamtivci? (Intersonic)

Lada

Typicky odpočinkový (duševně) film na jedno podívání. Intelektuálně převyšuje téměř vše, co je k vidění na Nově. ()

chaosteory

Naprosto neškodná kravinka, která potěší obsazením a prostředím. Jen je škoda, že Leslie nemá prostor pro svoje kousky. Ulrich není špatný, ale jako komediální typ není moc zábavný. Naštěstí útulkový tahouni jsou originální, anglický závodní dost blbý a scéna s odrážející se kulkou letmo navozuje zlaté časy Nielsena. ()

Neezy

Občasně vtipné, ale né nějak závratně. Asi bych dala jen jednu hvězdičku, ale kvůli Lesliemu a jeho obličejům za novinama dám dvě! ()

datel13

Timto zapomenutym filmem navazuji na svou serii "rozkoukano pred 15 lety", z doby, kdy jsme doma nemeli internet a o jednu tv jsme se museli delit cela rodina (řadu filmu jsem tak nemel moznost dokoukat). Myslim, ze i pred temi x lety to bezelo v lete a presne tak je to potreba brat - jako prijemnou letni komedii, kterou si pustite v 11 vecer, kdy uz neni kam spechat (letní mysleno ve smyslu oddychu, jinak to k zasnezeny Aljasce moc nepasuje). Je to sice kravina, ale plna poctivych US realii, dobrodruzstvi se odehrava na Aljasce, je tam sympaticky loser hlavni hrdina a Leslie Nielsen netypicky v roli bad guye. Ta hodina, shlednuta kdysi, by uplne stacila, po zbytek prilis dlouheho filmu se hlavni hrdina stava misty jeste vetsim dementem, objevi se ponekud trapna zachrana vzdy-tak-hodnymi indiany a zaver samozrejme konci velmi ocekavane happy endem. Chtelo by to trochu kratsi a sviznejsi stopaz a trochu gradaci nad ramec povedeny prvni hodiny filmu. Jinak hodnoceni na CSFD mi prijde celkem kruty, me rozhodne film nicim neurazil. Nejlepsi bylo crazy psi sprezeni a bernardyn Tlamoun. 55 % ()

Mithal

Za celou dobu jsem se zasmál tak jednou na začátku, ale pak už vůbec. Jedna hvězdička za psy a druhá za sníh. ()

StandikK

Leslie Nielsen v záporné roli???Na tento film jsem se podíval jen kvůli tomuto herci..., kdybych tak věděl, co vím teď:-(Pro mě slabý děj a ještě slabší vtipy. ()

PORTER44

Nudná dobrodružná podívaná s pokusem o vtip.Bohužel vtipný situace se moc nevyvedly,přecházelo to spíš do trapnosti.Herecky nic moc. ()