Váleční ptáci

(TV film)
  • Česko Hrozba z nebes (více)

Koncem druhé světové války vede plukovník Toller skupinu pilotek na nebezpečnou misi, která má zmařit dodání tajné nepřátelské zbraně. Nad Tichým oceánem je ale zastihne smrtící bouře a havarují. Na ostrově, kde ztroskotali, musí bojovat o přežití nejen s malou posádkou japonských vojáků, ale i původními obyvateli ostrova – pravěkými ptakoještěry... (TV Prima)

Ryuuhei

Už od začátku děsná ptákoještěrovina. Naprosto typický levný film, kde jsou lidé schopni cloumat s někým, kdo je evidentně po zásahu střepinou do hlavy již mrtvý a doufat, že se vzbudí, či vypálit zásobníky všech zbraní a vlastně ani jednou netrefit nepřítele, který je něčím mezi tyranosaurem a ptakoještěrem. Na druhou stranu, docela mě zajímalo, co je oním tajným nákladem a kdo všechno nakonec zařve (tedy, že z celé skupinky přežijí maximálně dvě osoby, bylo dopředu jasné). Když si k takovému filmu vezme člověk jídlo, přemýšlí vesměs o svých věcech a sem tam něco vnímá, dá se to přežít. Ale stejně, kdyby protahované scény byly zkráceny, mohl to být příjemný, 15-minutový, amatérský kraťas. Takhle? Velmi špatný film na hraně odpadu, který stačí vidět opravdu jen jednou a nikdy víc. 15% ()

Ravi odpad!

No pokud chce někdo sledovat filmy, kde na pozadí svržení atomovky na Japonsko hrdinové vystelou cestu k patosovému závěru svou krví a těly umrelými zbytečnou smrtí dvěma hlavním hrdinkám, které mají v jakékoli situaci vždy lesk na rty, PROSÍM. Ale pro všechny ostatní budiž tohle varování. Jo, a ješte jsem zapoměl dodat, že k tomu všemu jim cestu neustále bůhvíproč ztěžují ptakoještěři. Hmm ... jednoznačně odpad! ()

herr_carter

"Lejno, Lejno, Lejno, Lejno, Lejno, Lejno...Lejno? Lejno, Lejno, Lejno, Lejno...tak to je konec kapitáne - slečno Smithová, dejte mi granáty seržante".....tyto monstrozní dialogy, následované v rychlém sledu ihned na začátku jasně indikují další hrozbu podobně lobotomicky-geniálních souvětí v další části filmu, takže jdu raději spát...a to jsem si říkal, že zkusím vydržet aspoň 15 minut....jsem slabý................. ()

Bohemák

To, že se jedna z postav jmenovala "Lejna" dobře vypovídá i o scénáři. "Mistrně" napsáno, "skvěle" zahráno, více americké už to nemohlo být. Jednu hvězdičku šoupu za nákladnost efektů. 10%. ()

Perry- odpad!

Viděl jsem bohužel (nebo bohudík ?) jen pár minut, ale byla to děsná sračka. Naštěstí ale ta zábavná. Takže pro pobavení (v kruhu přátel, kdy se horlivě komentuje hrozný děj) určitě doporučuji :D ()

TERRORDROME

Ďalšia televízna scifáreň o digitálnych nezmysloch útočiacich na ľudí. Tentoraz sú to nejaké pterodaktyly alebo čosi také. Celé sa to odohráva za druhej svetovej na akomsi ostrove kde spomínané pteropotvory vykopali japončíci. Parta udatných amerických dievčat-pilotiek a pár vylízaných vojačikov vezie japoncom darček v podobe atómovky, ale stroskotajú a musia bojovať s poletujúcimi šmejdami. Pojem TV film je prakticky nadávkou a filmovými fanúšikmi najopovrhovanejším formátom spolu s telenovelami a rôznymi stupído reality show. Nuda bez invencie, chuti a zápachu, sterilná ako hajzle z reklám na antibakteriálne čistidlá. Toto skrátka nedokáže rozpumpovať ani tá atómovka ()

Caine odpad!

Jé - to bylo tak blbý, až to bylo skoro roztomilý. Ale jenom skoro. Kromě debilniho příběhu (o scénáři se snad nedá ani mluvit) to mělo hrozný i všechno ostatní. Možná jsem i kousek prostředku prospal, ale nedá se to poznat. Největší pecka mi ovšem přišel závěr. 🤭 ()

Mbeast odpad!

No...to snad ani není pravda, to není ani céčko, to je tak bez legrace emko. Ten kdo vymýšlel scénář musel být jak tágo, jinak si to nedovedu vysvětlit. No a ty efekty, radost pohledět. Chvíli jsem uvažoval i o jedné hvězdičce, ale hned jak přišla akce tak jsem se utvrdil v tom, že kdejaké home made video je daleko lepší (a nemusí to být zrovna porno). Snad jediné bezvýznamné plus je za tu jejich velitelku letky, sice neumí hrát, ale aspoň se na ni dalo dívat. ()

Olík

Druhá světová válka, za knipli bojových letounů krásky plné odvážných a vlasteneckých činů, na palubě atomová bomba a do toho tuny prehistorických ještěrů – tak tohle natočit, to chce hodně velkou odvahu. Kevin Gendreau (bohužel pro něj) tu odvahu našel a výsledek máme tady – šílenost ve stylu padesátých let. ()

radaza odpad!

Já myslel, že Ed Wood je už po smrti.... Vůbec jsem nepochopil, jak se na to někdo mohl dívat s nadšením. V tomto filmu nebylo v pořádku naprosto nic- reálie, rytmus příběhu, spád, zápletka, herecké výkony, efekty, výprava,kamera, střih, režie...Nejhorší na tom je, že v Americe i toto stálo víc než průměrný český film. ()

Acrobat odpad!

Vysoko pravdepodobný predpoklad bezemočnej (alebo umelej) motivácie postáv, štúdiové stany, chôdza, beh a vis, máličko postáv bez osudu a záujmu o nich, efekty na úrovni videí medzi levelmi v PC hrách. Hanba poctivej tvorbe s ťažkým a osobitým motívom, úroveň amaterizmu so žalostne budovanou atmosférou otravným škriekaním vtákov. Nutné zlo a zbytočnosť vo filmovej brandži rovnako ako fast móda lacných tričiek. Pohlcuje priestor. (videné 15.01.2020, Dajto archív) ()

Marfab odpad!

Nuda, bez napětí, herci se snaží být vážní ale i kdyby se snažili sebevíc tak se jim to nepodaří. Prostě nemá to vůbec nic co by aspoň průměrný film měl mít. A ty rádoby statečné pilotky jsou víc než směšné. ()

wayne99 odpad!

Mám rád sci-fi a alternativní historii a také málokdy dávám filmu hodnocení "odpad!" Zde však musím udělat výjimku. Jsem schopen překousnout silně feministické vyznění filmu, úsměvné počítačové animace letounů i třeba to, že pilotka amerického bombardéru, která prvně sedí v japonské stíhačce, je po vzletu s ní okamžitě schopna vyšší akrobacie a vzdušných soubojů. Co však je hodně za hranou jsou zjevné nesmysly a nelogičnost děje, kdy následující sled událostí popírá to, co se stalo před pár okamžiky. Pro ukázku jen pár libůstek: ze stíhaček se v rámci dosažení co největšího doletu demontuje vše nepotřebné, výzbroj, radiostanice apod. Přesto spolu holky po vzletu vesele klábosí a jakmile se ve vzduchu objeví první ještěři, pálí ze všech zbraní ostošest a sestřelují jednoho ptakoještěra za druhým. Ještěři s nimi kupodivu dokáží držet krok, ba co víc, stíhačku Zero, která to ve vzduchu dokázala rozpálit přes 600km/h, dokáží hravě dostihnout. Přitom takto obrovský ptát by byl sotva schopen vyvinout rychlost 100km/h, ale spíš mnohem méně. Další lahůdkou je japonský voják, který se vetře do pumovnice bombardéru B-29 a okamžitě pozná, že to co tam visí je jaderná bomba (kterou v té době nikdo nikdy neviděl jak vypadá), a s naprostou samozřejmostí také ovládá dozimetr, který byl zřejmě běžnou součástí japonské armády. To jsou jen ukázky, takže pokud máte rádi přehlídku hloupostí, tak prosím, ale toto zřejmě nebylo původně natočeno jako komedie. ()