Reklama

Reklama

Johnny Mad Dog

  • Francie Johnny Mad Dog

Kdyby se narodil v Evropě nebo v Americe, mohl strávit mládí nevinnými hrami a ve školní lavici, z níž by posléze odrazil do normálního života, jehož smyslem je být šťastný a tvořit lepší svět. Jenomže patnáctiletý Johnny se narodil v Africe jako člen národa, který už léta tone v občanské válce. A on je jejím dětským vojákem. Stejně jako nejeden jiný po zuby ozbrojený kluk z čety dětí, kterým dospělí vzali právo na obyčejný život a vyslali je do první linie, kde neplatí jiný zákon než právo silnějšího a bezohlednějšího. Společně pak každý den, oblečení do komických přezdívek, vyrážejí ztratit další střípek lidskosti, kterých jim už mnoho nezbývá. A každý další výstřel jen prodlužuje čekání na kulku, která je jim souzena. Kruté, atmosférické, nemilosrdně otevřené a bolestivě realistické drama natočil v exteriérech africké Libérie režisérský držitel ceny Regard Hope Award z Cannes Jean-Stéphane Sauvaire. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (48)

iamek 

všechny recenze uživatele

Pohled na dutou Afriku. Angličani a další země moc dobře věděli proč kolonizovat tyhle duté palice které vše řeší násilím a zbraněmi. Taky mě zarazilo jak asi 10-15 děti s puškou může obsadit celé město. Tohle mi hlava trošku nebrala. Tihle lidé by se měli preventivně střílet hned co jen vemou samopal do ruky. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Existují světy, o kterým Čech ani nemá páru. My si tady stěžujeme v Evropě na věci, který ještě nepřišli, ale přijít někdy můžou. V Africe žijou gangy dětí, co mají zbraně a strašně rádi je používají. Zajímavý ale je, že je používají proti všem a především proti místním. Nemá to žádnou logiku, ale nikdo je vystřílat nepotřebuje. Myslej si, že mají vládu své země, svého kmenu, ve svých rukou. Jenže to nemají oni, ale jejich zbraně...MP5ky, kalašnikovy, někdy i M60ky. To je pak těžký, když proti Vám jde deset 12ti letejch harantů, v ruce jednu z těhlech zbraní...sotva to udržej, a už na tebe ječí, že pokud se nepřiznáš k nesmyslnostem, tak ti jí vpálí. A že se s tím srát nebudou, je už od pohledu více než zřejmé. Johnny Mad Dog je tak filmem, který točí překvapivě Francie. Ta sama má teď ve své zemi problémy, že bych na jejich místě bejt ani nechtěl. Jeden Nigériec vedle Muslima a pro Francouze už ani není pořádně místo. Rasové nespokojenosti a nutnost přemýšlet, kam tohle všechno povede. Abychom se jednou nedočkali těchto band i v relativně civilizované Evropě. Člověk nikdy neví. Nicméně plný počet dát nemůžu. Znáte takový ten pocit, kdy sledujete film, a je Vám z něj hrozným způsobem na blití? No tak to si u Johnny Mad Dog rovnou připravte kýbl. ()

Reklama

Ivoshek 

všechny recenze uživatele

Filmů z afrických válek je jako šafránu a většina z nich je navíc o Rwandě, takže každého dalšího příspěvku z nějaké další zajímavé země je potřeba si považovat. Tentokrát je to Libérie. Místní občanskou válku tu můžeme sledovat v rámci příběhu Johnyho Mad Doga, odhadem asi tak četaře v povstalecké armádě, která organizací i chováním připomíná spíš dětský gang. Žádné velké geopolitické souvislosti tu nejsou, zato je tu hromada bezúčelného násilí na všem, co má ruce a nohy ("Hele, to je děcko nepřítele! Dej ho sem, sežeru ho."). Není to žádný velkofilm, ale jako nakoukání do liberijských reálií to funguje docela dobře. ()

Larky 

všechny recenze uživatele

Hodně nepovedná vykrádačka Města bohů, která k smrti nudí dementními dialogy, otřesnými hereckými výkony s kvalitou špatně zaplaceného ochotnického výstupu, velkou porcí hodně zbytečných a zbytečně prodloužovaných scén, naprosto odfláklou akční částí, kde místo pořádne akce a aspon trochou realistického boje, vidíme skupinu malejch harantů, kteří se snaží dobýt město způsobem: dojděte sem a začněte střílet kamkoliv chcete...fuj!..tenhle shit už nikdy! ()

Happens 

všechny recenze uživatele

Vizuální chaos, soundtrack, který trhal uši, nahodilé sekvence dějů, které na sebe nenavazují jsou střídány brutálním násilím. Afrika mě opravdu fascinuje v dobrém i ve zlém, ale srovnám-li snímek s Beasts of no nation, kde se Fukunaga doopravdy ponořil do hlubin děje a hlavně tak volně a přirozeně dokázal přiblížit tu apokalypsu divákovi jednou nitíí. Tak zajímavý námět a tak špatně zpracovaný. Epilepsie hadr. ()

Galerie (13)

Zajímavosti (3)

  • Dětí, hrající ve filmu, jsou opravdoví účastníci občanské války. Když se dozvěděly, že se bude film natáčet, řekly, že jedině ony mohou ve filmu hrát, protože situaci skutečně zažily. Režisér dětem nechal volnou ruku. Nejdřív je nechal improvizovat a pak jim dal vybrat, které scény ve filmu chtějí mít. (camper)
  • Zbraně použité ve filmu použité jsou pouze airsoftové repliky, protože neexistovala právní cesta, jak do Libérie importovat normální zbraně. (camper)
  • Přípravy na film trvaly 2 roky. Nejdříve se vybírali vhodní herci, načež se museli vybraní proganisté učit, jak se chovat před kamerou. (camper)

Související novinky

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn

04.05.2012

Nutno uznat, že Robert Pattinson se docela úspěšně snaží setřást nálepku pobledlého hezouna se slabostí pro podstatně mladší pasivní holky. Nebo má prostě dobrého agenta. Po adaptacích slavných… (více)

Reklama

Reklama