poster

Johnny Mad Dog

 • Francie

  Johnny Mad Dog

Drama / Válečný

Francie / Belgie, 2008, 97 min

Kamera:

Marc Koninckx

Producenti:

Benoît Jaubert

Scénografie:

Alex Vivet
(další profese)
 • predators
  ***

  Pokud bych se bral JMD z nějakého historického nebo dokumentárního hlediska, asi bych hodnotil stejně. Jen s tím rozdílem, že by jej vysílali na kanále Discovery nebo by byl součástí žhavých zpráv BBC. Jenže po pár minutách si budete pamatovat jen něco o drsném násilí afrických dětí. Ikdyž Mad Dog nabízí hodně vypjatých situací, většina z nich na mě působila prázdně, paradoxně právě ty o násilí... 50%(7.2.2010)

 • teutates
  ***

  Drsné... ak by nepoľavilo dané tempo, vyššie hodnotenie by bolo na mieste. Skupina deti bojujúca za slobodu zeme... celá ta psychológia toho je síce zvratená, avšak nesmierne premyslená... čoš je tu samozrejme vidieť. Dostala ma hláška... "takúto zbraň používal Chuck Norris v Delta Force, dávajte pozor možno tu budú jeho zbrane, dokonca možno aj on sám"... Osobne by som niečo podobné nerad zažil 6/10 PS: Deti, ktoré síce nevedia čítať, ale na pohľad rozoznajú typ a miesto vyroby zbrane... "mazec"(20.2.2010)

 • Larky
  *

  Hodně nepovedná vykrádačka Města bohů, která k smrti nudí dementními dialogy, otřesnými hereckými výkony s kvalitou špatně zaplaceného ochotnického výstupu, velkou porcí hodně zbytečných a zbytečně prodloužovaných scén, naprosto odfláklou akční částí, kde místo pořádne akce a aspon trochou realistického boje, vidíme skupinu malejch harantů, kteří se snaží dobýt město způsobem: dojděte sem a začněte střílet kamkoliv chcete...fuj!..tenhle shit už nikdy!(12.7.2010)

 • Enšpígl
  ****

  AFRIKA - Skupina zfetovaných dětských vojáků zmasakrovala bezmocné vesničany. EVROPA / USA - Kolik asi vydělá Avatar ? AFRIKA - Dětský voják se samopalem v ruce znásilnil dospělou ženskou, pak jí zastřelil. EVROPA / USA - Bude Ukrajina po volbách spíše "proruská" nebo "proamerická" ? AFRIKA - Každých šest sekund zemře v Africe hlady jedno dítě. EVROPA / USA - Stále víc evropanů a američanů trpí obezitou. AFRIKA - V občanské válce v Libérii válčili sedmitleté děti. EVROPA / USA - Media zaplavuje zpráva, že vítěz světové superstar vydal svou první desku. AFRIKA - 7/10 dětí ve východních částech Demokratické republiky Kongo zemřou dříve, než dosáhnou dvou let. EVROPA / USA - Televize nesmí před 22hodinou ukazovat nahé ženské tělo, aby se neohrozila mravnost dítěte. AFRIKA - V Ugandě bylo přinuceno více jak 11.300 dětí ( cca třetina dívek ) bojovat ve válce. EVROPA / USA - Obama a Medvěděv oznamují, že se dohodli na snížení svých jaderných hlavic. Z původních 367 jaderných hlavic na budoucích 366 jaderných hlavic. Obama dostává Nobelovu cenu míru a Medvěděv sklízí potlesk na půdě OSN. "Sladké" pozdravy z Afriky zasílá euroamerickému světu film Johnny Mad Dog. DODATEK - Africké informace nejsou smyšlené, jako zdroj informací jsem použil pořad BBC - Life for African Kids.(19.1.2010)

 • Fr
  ***

  Vojáci, kteří budou myslet na maminku a tatínka budou popraveni!…. Smrtonoši, děti povstalci, jenž otevřeli svá srdce válce. NECHCETE ZEMŘÍT? NEMĚLI JSTE SE NARODIT! Není to hezkej pohled. Smrt, bezmoc, po naději ani stopa. Jen parchanti šířící strach. To musí vzbudit emoce. ALE NE SOUCIT !!! Zfilmování kruté reality, jež je důležitá pro dějiny, ale svědomí se stejně pohne jen v těch, kteří by takovýchto věcí nebyli schopni. A ponaučení? Spláchnout ten zkurvenej kontinent!! Jinak asi nic. PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ **(23.7.2009)

 • - Zbraně použité ve filmu použité jsou pouze airsoftové repliky, protože neexistovala právní cesta, jak do Libérie importovat normální zbraně. (camper)

 • - Přípravy na film trvaly 2 roky. Nejdříve se vybírali vhodní herci, načež se museli vybraní proganisté učit, jak se chovat před kamerou. (camper)

 • - Dětí, hrající ve filmu, jsou opravdoví účastníci občanské války. Když se dozvěděly, že se bude film natáčet, řekly, že jedině ony mohou ve filmu hrát, protože situaci skutečně zažily. Režisér dětem nechal volnou ruku. Nejdřív je nechal improvizovat a pak jim dal vybrat, které scény ve filmu chtějí mít. (camper)