Říká se, že když se v domě stane něco strašlivého, něco ďábelského, duše obětí v něm zůstávají. Nejsou schopny odejít a snaží se proniknout k živým, aby tak dosáhly spravedlnosti za hrůzy, které musely vytrpět... Francesca a Pedro jsou novopečení rodiče, kteří doufají, že dítě pomůže zlepšit jejich napjatý vztah. Francescu ale stále tíží tragédie z minulosti a těžce doléhá na její křehký duševní stav. Dvojice hledá klid a mír a odstěhuje se proto do odlehlého venkovského domu, od nějž si slibuje samotu a pokoj. Vybrali si ale špatně...velmi špatně. (oficiální text distributora)

Astaroth12

Veľmi slabučký duchársky film, kde nuda a nezáživnosť sa predbehujú, kto skôr uspí diváka. U španielov som zvyknutý na celkom iný druh ducharčin, toto ako keby oni ani nenatočili. Niekto si asi myslí, že keď príbeh postaví na tom, že rodinka sa presťahuje do domu z temnou minulosťou a ešte majú za sebou nejakú tragédiu, tak, že hned bude z toho trhák. Ale tak to vo filme nefunguje, to viem aj ja. Zaujala kamera, naozaj bolo to solídne natočene i tie čiernobiele snímky. Čo nezaujalo, bola hlavná ženská postava, tá sa sem nehodila. Žiadne napätie, atmosféra ani aspoň zaujímavý príbeh, pre mna strata času. ()

mysiak

Aj Španieli sa vytasili s hororom s duchovskou tématikou...a nie je to nič extra...preberá to všetky znaky hororov z iných krajín...dej je predvídateľný, finále celkom dobré...niektorých možno tento horor prekvapí..mňa nie ()

gumli

Príbeh o žene Francisce,ktorá trpí depresiami.Je pediatrička a manžela má tiež doktora Pedra.A ešte 4-mesačné bábätko.Ich priateľka psychiatrička im poradí,aby sa presťahovali niekde inde.Prenájmu si dom,ktorý patrí cirkví.Ale potom sa to ešte zhorší.Začne sa jej zjavovať jej 10 rokov mŕtva dcéra,má vidiny.V dome bol niekedy sirotinec.Je tam zlovestné podkrovie,počuje hlasy.Do toho všetkého je ešte zapojená cirkev.Nakoniec odhalia aj s jedným kňazom šokujúce tajomstvo,čo sa vlastne odohralo v tomto dome v roku 1947.Všetko nakoniec dobré skončí,okrem kňaza.Z toho sa stane ich záchranca,ale zahynie.Celkom dobrá,priemerná ducharina. ()

M.i.k.e

špaňelskou filmografii mám rád a špaňelské horory mají vždycky něco do sebe.Ani Nářek duší není vyjímkou.Sice se nejedná o horor v pravém slova smyslu a samotný film by se zdál být už od začátku trošku průhledným,ale já osobně sem byl příjemně překvapen a i přes pomalejší rozjezd sem se hlavně ve druhé půlce solidně bavil.Na 4 hvězdy to sice nestačí,ovšem velmi solidní 3 si s přehledem zaslouží...70% ()

bourec

Už je těch duchařskejch španělskejch filmů nějak moc.Ještě pár kousků podobnýho ražení,a budou na tom španěláci stejně jako japonci se svejma hororama,a všichni se budeme jenom smát.Ten film má určitě svoje kvality,musim říct,že mi chvílema i mrazilo,ale jinak dost stejnej příběh.Dám 60%,ale příště.....! ()

Petoss1

Horor bez atmosféry snažiaci sa vykompenzovať dostatky vizuálnymi trikmi. Pre filmy takého typu to nie je potrebné, pretože napätie sa dá vytvoriť inak a jednoduchšie. 50% ()

cariada

Další duchařina z jihu Evropy, mladý pár se pokouší začít znova ve starém domě s pohnutou minulostí. Žena je poněkud mimo a pořád něco vidí a slyší. Do toho je tu jakási stará babka co prospala 60 let. A kněz co dělá vymítání. Paradoxně se vše různě zpřehází a má to zajímavé ,ale divné rozuzlení. Na můj vkus docela nedotažené. Atmosféra je průměrná. ()

pufina

Atmosféra byla neuvěřitelně nudná, herci mě absolutně nijak nezaujali a příběh už vůbec ne. Škoda, že se spíše děj nezaměřil více na církev. Kdybych u filmu nežehlila, tak bych určitě usla. ()

ecceHOMMO

Snímok nie je takmer ničím výnimočným.......ale ani nijak zvlášť nesklame......Príjemnými spestreniami sú filmové týždenníky, ktoré mnohé odhaľujú, dramatizujú, ale najmä pútajú.... ()

lennyd

Mladí manželé se nastěhují do nového domu, aby mohli začít nový život a zapomenout na tragédii, která je potkala. V domě se ale před mnoha lety stalo něco hrozného, něco, co nemůže ani po letech najít klidu ... Tramtadadá, opuštěný strašidelný dům po stopadesátéprvní, a opět ze Španělska. Je mi jasné, že Španělé mají na hororové filmu takřka monopol, hlavně na ty říznuté náboženskými fanatiky, ale tentokrát to dle mého byl krok vedle. Po většinu času jsem zíval nudou, i když duchařské filmy mám jinak rád, ale zde bylo na můj vkus až příliš náboženského zaměření a navíc ani to odhalení není to pravé. Tak třeba zas příště.. Adiós amigos.. ()

lykan9

Nářek duší není vyloženě příšerný, ale na duchařský horor je nemírně nudný a nestrašidelný. Španělé již několikrát předvedli, že horory umí, ale v tomto případě se to nepovedlo. Jedna hvězda za snahu, ale ne vždy snaha stačí. ()

klima777

Španělský horor. Do morku kostí španělský. Většina herců připomíná oživlá dřeva, což je ovšem kompenzováno krásnou mizanscénou. Takřka všudypřítomný je motiv vyrovnávání se s vlastní minulostí (NO-DO skutečně existovalo). No a pak tu máme duchy... Ten film by vlastně neměl držet pohromadě. Jenomže drží a funguje. Sice neuchvátí, ale zaujme (atmosféra je velmi, velmi nepříjemná, přesto však podmanivá). 2,5* ()

Josefin

Španělské horory mám ráda, ale tento kousek považuji za takový průměr. První polovina je dosti slabá, pak nastupuje duchařina, ale nemohu se ubránit dojmu, že by tomu sedělo jiné prostříhání záběrů, jež by navodilo hustou atmosféru. Druhá polovina je o hodně lepší jakmile dojde na konfrontaci s církví. Ovšem ani to můj celkový dojem až tak nevylepšilo. ()

bari68

Trochu trápny pokus o vystrašenie diváka a vzbudenie pocitu hrôzy a napätia.V hororovej ducharine snáď išlo o to?!..Už stokrát obohraná pesnička.Veľmi málo nových faktorov na oživenie. ()

Holina

Španělům nelze upřít jednu přednost co se hororů týče. Umí perfektně vystihnout dusnou atmosféru. V No Do ji navíc podtrhují rafinované flashbacky. Zásadní je ale samozřejmě prokletý dům, ve kterém se lomcuje s dveřmi, dupe se v podkroví a v zrcadlech občas něco vybafne. ()

HuanCraven

Hezky stylizované. První půlku ale docela nuda, nic moc se ve filmu neděje. Asi ve třech čtvrtinách se film rozjede tak, že jsem měl chuť mu dát 5*. ()