Contact High (festivalový název)

• německý

Contact High

Contact High: The Good, the Bad and the Bag

Komedie / Road movie

Rakousko / Německo / Polsko / Lucembursko, 2009, 98 min

• StarsFan

Contact High je zaručeně ten nejzdrogovanější film, který šlo na letošním Festivalu ve Varech vidět. Vše obklopují rozjásané barvičky, nic nemá logiku, postavy jsou věčně zhulené a protože děj často vnímáte jejich očima, vidíte v pizzerii poletující ptáky, ženy s hlavami psů a policisty s prasečími čumáky. A já bohužel asi nemám ten správný smysl pro humor, ale i když se lidé sedící kolem mě často smáli, mě Contact High jen několikrát donutilo se pousmát. Poučení pro příště: Nechodit na filmy, které už v popisu odkazují na můj neoblíbený Strach a hnus v Las Vegas, i kdyby u nich bylo stokrát napsáno cosi o mnou milované gangsterce. [44. MFF KV 2009](9.7.2009)

Tomuhle lze dát buď ***** nebo odpad, nic mezi tím. Já jsem se nemohla rozhodnout a tak dávám ***(5.8.2009)

• Jhershaw

Hodnocení nevyplním žádné, může se pohybovat od odpadu, pokud film sledujete střízliví a zapomenete si vypnout logické a analytické myšlení (protože co se tam děje, nedává vůbec žádný smysl, jediným cílem je působit "divně, nepředvídatelně", což jednoznačně ústí v "debilně"), po pravděpodobně maximální, pokud film budete sledovat někdy kolem půlnoci, s dostatečnou hladinou omamných látek v těle a ve správné atmosféře.(13.7.2009)

No hustý psychodílo, vymykající se jakékoliv logice. Divák sleduje děj a cíl filmu - získat tašku, nakonec se ale děj ubírá tak, že jakýkoliv cíl filmu zmizí a všichni jsou v rauši a na tašku si nikdo ani nevzpomene. Nevím, co si o filmu pomyslet, ale rozhodne to stojí za to vidět :)(20.7.2009)

LFŠ 2009 Druhá část z plánované tematické trilogie o sexu, drogách a rock´n´rollu, kdy po komedii o natáčení amatérského porna (sex) ve SLIMÁCÍCH přišla na řadu druhá jmenovaná "potěcha". Zatímco ve svých inscenovaných dokumentech-esejích vytvořil Glawogger model, na který poté navázali jiní rakouští dokumentaristé, ve svých celovečerních hraných filmech přejímá modely ze spřízněných žánrových kousků a snaží se posunout jejich vyjadřovací prostředky. V CONTACT HIGH to má za následek pouze to, že na místo jedné zhulenecké sekvence porušujicí jakákoliv pravidla (času, prostoru, logiky...) se z takových film sestává téměř celý a s přibývajícími minutami na výstřednosti a ujetosti ještě přidává. Problém je neznalost míry, protože neustálé ozvláštňování působí ubíjejícím dojmem, a "konzervativnost" scén na drogách, kdy podobné výjevy byly k vidění jinde a mnohdy mnohem lépe, zábavněji. Pro doplnění Glawoggerovy rozmanité filmografie vhodné, jako biják na pařbu s již jistou mírou zakázaných substancí v krvi ale doporučuji jakoukoliv americkou teenagerovskou high komedii, protože i sledovat nápisy na rekonstruovaném Klubu kultury je mnohdy zábavnější než CONTACT HIGH. :) 5/10(2.8.2009)