Krev - droga upírů! Stihnou vysát vaši krev, dříve než hrůzou ztuhne vám v žilách. - Studentka Kathleen je napadena upírem, a její život se dramaticky změní. Sama se promění v upírku závislou na lidské krvi a začíná si své oběti hledat v ulicích New Yorku. Jednoho dne narazí na Peinu, který se měl stát její obětí, ale zjistí, že je to také upír, který se na rozdíl od ní rozhodl touhu po krvi silou vůle ovládnout. S jeho pomocí Kathleen postupně znovu získává kontrolu nad sebou, dokončí studia a na oslavu uspořádá party, kam pozve své spolužáky a také upíry - členy své "nové rodiny". Černobílý, velice realisticky natočený thriller vykresluje šokující podobnost života upírů a narkomanů a klade otázku: je člověk natolik silný, aby se vzepřel zlu, které ho ovládá? (oficiální text distributora)

POciSEM

Konečně řádně temňoučkej horůrek s upíry který stojí a padá na vynikajícím (občas lehce přehrávaném) výkonu Lili T. Filozofická moudra vůbec neřešim protože mě absolutně míjejí. Co mě drželo u obrazovky byla ta proměna ze sexy vampírky ve filozofující smažku a hlavně čekání na to jak dopadne ta párty k zakončení studií. Walkenova účast je pak už jenom třešničkou na dortu. ()

Radim

Dobrý nápad postavit touhu upírů po krvi na úroveň drogové závislosti u mě ztroskotal na nesmyslných filozofických žvástech a herecké topornosti. A zajímavá kamera a hudba už film nezachránili. ()

Paldiny

Veľmi ťažká metafora, prakticky nestráviteľná konzumným divákom, predstavuje paralelu medzi upírskou závislosťou na krvi a závislosťou ľudí na drogách, alkohole a sexe. Človek je vo filme zobrazený ako ten, kto produkuje zlo a vyhľadáva bolesť a strach. Čiernobiely vizuál s expresionistickou tieňohrou a takmer absentujúcou hudbou pomáha dokresliť skľučujúcu atmosféru, psychologický podtext zas posilňuje nepríjemné obrazy a početné filozofické úvahy. Čistá minutáž snímku tvorí 75 minút, čo s ťažkopádnym miestami až unavujúcim tempom vyznie nekonečne zdĺhavo aj pre priaznivcoch režisérovej tvorby. ()

RobLord odpad!

Tento černobílý celuloid jsem nebyl schopen dokoukat, neboť to zkrátka není zábavný film. Z dobrého námětu, jakým upír býval v 19. století (literatura) a v první polovině 20. století (film), se v současnosti vyvinul spíše dementní paskvil. Upíři chodí na střední školu nebo žijí na okraji společnosti jako drogově závislí (http://www.csfd.cz/film/271073-noc-ztracenych/). Otázka zní: kde jsou upíři, kteří se jako revenanti vrací z říše mrtvých? Zdá se, že tuto roli revenantů převzali na stříbrném plátně spíše zombies. ()

Joski

Chcel som vidieť Lili Taylor ako zahraje študentku filozofie, ktorá potrebuje napísať dizertačnú prácu. Filozofické úvahy o podstate ľudského zla boli v kontexte upírstva zaujímavý nápad, ale ani skvelá čiernobiela kamera už nedokázala zachrániť podvíživenie hororového deja. Ťažké úvahy neprirodzene znegovali podstatu žánru. Konečný dojem z filmu je úplne rozflákaný ako osobnosť hlavnej hrdinky! Rozhodne neodporúčam horovým fanúšikom:-! Zaujímavá je hlavne "filozofia filmu", ktorá sa zrejme nedá reálne natočiť!?45% ()

Lucije

Trefná ČernoBílá = výborná souhra reality a fikce...nikde žádný špičáky = propojení dvou různých světů a závislostí, která je jako virus, který se neustále rozrůstá v dnešní společnosti. ()

Svadbos

Film nie je až taký krvavý a hrubý, ako skoršie Ferrarove počiny. Hlavné posolstvo filmu tkvie v tom, že jediná nádej pre ľudstvo je v spiritualite. Je to zaujímavý spoločník jeho filmom "King Of New York" a "Bad Lieutenant". ()

Milymen

Černobílý filozofický pohled na upíry, kteří krev potřebují stejně, jako narkoman potřebuje svoji dávku drogy, se mi opravdu zalíbil. Chápu, že tenhle film nemusí ani zdaleka sednout každému, ale já se nebojím přiznat, že si brzo zajdu pro další dávku a šlehnu si ji rovnou do očního nervu. ()