Suzanne je čtyřicátnice, žena doktora, matka dvou teenagerů, která žije na jihu Francie. Její nudný, měšťácký způsob života ji ničí. Rozhodne se vrátit ke své původní práci fyzioterapeutky, ve které byla skvělá, dříve než se rozhodla život věnovat výchově dětí. Manžel souhlasí a navrhne vybudovat její ordinaci vzadu za domem. Stavby se ujme dělník Ivan, bývalý vězeň. Když se s ním Suzane poprvé setká, je pohlcena náhlou a zničující přitažlivostí. Vzdá se všeho a zcela se oddá všepohlcující vášni. Jeden okamžik jí však stojí v cestě: ROZCHOD s manželem... (oficiální text distributora)

farmnf

Za sedmero řekami a sedmero Ardénami žila jistá fyzioterapeutka, která dělala hovno a nechala se živit svým židovským doktorským manželem. Ten měl každý den skývu chleba plně namazanou ale opravdu píchat začala až se španělským trestaným primitivem. A to se jí tuze zalíbilo. Pak jim došly prachy. A ten židák, svině, si to nenechal líbit a né že by tu stárnoucí fyzioterapeutku tak nějak miloval ale prostě ho to nasralo. No a pak začaly vážné ekonomické problémy a pak tragédie. No a teď děti vážně. Je to opravdu režisérsky vymakaný snímek o tom jak může ženská zblbnout. Kristin Scott Thomas mě připadala nevhodnou ošklivkou pro tento snímek ale nakonec zjišťuji, že má nesmírný půvab. Nezbývá než doporučit! ()

GrooveJump

Průhlednost děje a tendeční postup netrumfne výkon Kristen Scott Thomas, natož Sergi Lopeze, který vlastně může hrát jen pornografické "vztažníky"... ()

hanagi

Tak takhle vypadá ta spalující vášeň, která donutí dospělou a vzdělanou ženu vzdát se úplně všeho, vypnout mozek a jít za hlasem svého libida? Aha! Škoda, že mi to zjednodušené podání nic neříká. ()

tere.z

Vadilo mi čím dál tím víc iracionálnější a absurdnější chování hlavní hrdinky. Proto i přes výborné herce, kameru a slibný začátek dávám průměr a to ještě tak tak... ()

Brandon

Životadárný hormonální koktejl složený z adrenalinu, noradrenalinu, fenylethylaminu, dopaminu a oxytocinu. Ale pak ty následky :-) ()

sskrblik

Jsou filmy u kterých mi celková předvídatelnost ani tak moc nevadí, ale zde jsem po 10 minutách věděl, co mě přesně čeká v příštích 72... ()

blackJag

Jednoduchý, romantický komplot ženy vlivného francouzského lékaře a španělského námezdního dělníka nepropuká v žádnou selanku, zato velmi věcně dokumentuje nečekaně se zrozený vztah, který chce být živ bez kompromisu. Takovou látku v živých barvách vidím na ploše půl druhé hodiny, v drásavé manýře, plné časozpytné optiky... Režisérka Catherine Corsini jde ale na celou věc osvěžující oklikou, nic zbytečně nepitvá, zato dává průchod přirozené živelnosti, aniž by vykreslení té či oné postavy nějak nepatřičně trpělo. Herecké obsazení je jí v tom samozřejmě nemálo nápomocno. 85% ()

Pecival

Úžasně hrající Kristin Scott Thomas a poměrně vyhrocený závěr vytahují tuto jinak poměrně nezajímavou story o tom co všechno je ženská udělat, když se jí splaší hormony, nad průměr. Už jen to samo sblížení milenců působí dosti kostrbatě. ()

cab

Suzanne (ponekolikate exkluzivne hrajici Kristin Scott Thomas) je zena kolem ctyricateho roku sveho veku a je dobre zajistena svym manzelem s dvema zdravymi dospivajicimi detmi na krku. Zda se, ze ma divak pred sebou rodinnou idylku, ale to by na scenu nesmel prijit stavebni delnik, ktery zacne hlavni predstaviltelku pritahovat a tim se prevraci zivoty obou absolutne naruby. Klasicky namet pro trpce tragicky pribeh s hledanim vychoziska z nelehke situace, ktera se muze stat komukoliv. Realisticke, ale hluse neucinne vyvolat pruchod pozitivnich ci negativnich emoci a plose pusobici alespon na me. 55% ()

Bety88

Na jedné straně velmi tragický příběh, na druhé straně rada pro všechny ženy, aby byly emancipované a vydělávaly a nemusely přistoupit na tak krajní řešení. I když ten chlap si to zasloužil :) ()

DannyBoy80

Nemám rád tyhlety šílence co se kvůli vztahu dokážou i zabít. To už by měla být nějaká diagnóza na to. V krátké době druhý film o tomtéž, první byl Můj Král. Jakože poblouznění je krásná věc, nicméně totálně u toho vypnout mozek, prostě může vést k tomu, že se člověk chová jako debil. Ať už je to on nebo ona. ()

Tomyš

Uf, brutální zklamání. Motivy naprosto nereálné a nevěrohodné, chemie žádná, ba někdy v záporu. Výběr postavy Ivana je jedním z největších přehmatů, které jsem kdy viděl. A tak se nakonec stalo, že největším klaďasem pro mě byl manžel... Velké zklamání. Jednu hvězdu dávám za dobrý výkon Kristin. ()

jane1106

Rozchod jsem zhlédla především kvůli mé oblíbenkyni KST, ale i přesto mě dost zklamal - zejména v psychologické rovině. Tak především, jaksi jsem postrádala nějaký náznak nespokojenosti v životě Suzanne před setkáním s Yvanem. Podle všeho se ale zdálo, že s manželem vztah klape, s dětmi si rozumí, žije v blahobytu, plní si profesní sen (díky manželovi), rozdává úsměvy na všechny strany... nic jí evidentně nechybí. Pak do jejího života vstoupí unylý dělník, který postrádá jakékoli charisma, jakoukoliv psychologickou nadstavbu, zkrátka cokoli, co by hrdinku věrohodně přimělo ztratit pro něho hlavu i srdce. Možná zastávám v tomto ohledu poněkud "mužský" názor, ale do puntíku jsem souhlasila se Samuelem, když se své ženy ptal, čím ji někdo takový mohl oslnit. Navíc Yvan Attal se v roli vytáhl rozhodně více než Sergi López, který na mě celou dobu působil jako toporný trol - málomluvný, rigidní a v neposlední řadě zbabělý. Jediná zajímavá věc, kterou na plátně dělá je, že sem tam obšťastní hlavní hrdinku. Jestli se scénář snažil ukázat, že láska je slepá, že žena může vzplanout pro jakéhokoli muže, udělat pro něho cokoliv, bez ohledu na jeho zjevné nedostatky, asi se to celé mělo ubírat jiným směrem. Přesto mi ale snímek dal také zajímavý předmět k zamyšlení - totiž jaké má žena právo na majetek, pokud muži vychovala děti, žila mnoho let po jeho boku, starala se o jeho domácnost a nyní ho opouští kvůli jinému. Zde se, troufám si říci, budou názory hodně různit. ()

zahadum

Divný film o divnej nesympatickej žene ktorá si prevrátila život naopak pre nečakanú lásku v živote...tri hviezdičky za grandiózne podaný výkon herečky Kristin Scott Thomas !!! ()