Roland Deschain (Idris Elba), poslední z řádu rytířů, vede odvěkou bitvu s Walterem O'Dimem, známým též jako Muž v černém (Matthew McConaughey) a je odhodlaný zabránit mu ve zničení Temné věže, která svou existencí drží pohromadě celý vesmír. Dobro a zlo se tak ocitají v souboji, který rozhodne o osudu všech světů, protože Roland je jediným, kdo je schopen Temnou věž před Mužem v černém ochránit. (Falcon)

jkpj22

Skvělé. Knihu jsem nečetl, takže hodnotím pouze filmové zpracování a musím říct, že jsem se celou dobu bavil. Všechno funguje na jedničku. ()

CrazymanM

Film nebyl zase tak špatný,herecky skvěle obsazen,ale plno věcí jsem pořádně nepochopil,předlohu jsem (zatím) nečetl,zcela je mi ovšem jasné,že nacpat 7-dílnou ságu do necelé hodiny a půl nelze!!!Zklamáním pro mě film nejspíš bude,až si to přečtu,zatím celkem OK!!! ()

Lucyl89motyl

Velike zklamani. Na film jsem se velice tesila, a kdo z fanousku Kinga taky ne. Film se snazil, ale vysledny efekt stoji za nic. Od zacatku se nudite a nakonec jste radi, ze film ma jen hodinu a pul. Co se tyce hereckeho obsazeni, klidne vice roli zaporaka pro M.Mc. ()

srolyma

V životě už to tak chodí, že z největších očekávání bývají ta největší zklamání. Ono už to, že ze sedmisvazkové epické ságy vzniklo nějakých devadesát minut filmu, dávalo tušit, že se bude jednat o řádný průser. A taky že jo. Nakonec je úplně jedno, jestli jste knihu četli nebo ne. Nečtenáři budou nevěřícně kroutit hlavou, co to je za nesmyslnou postapo-mystery-fantasy-eko-sci-fi-westernovou slátaninu. A čtenáři budou rovněž nevěřícně kroutit hlavou a to nad tím, jak málo stačí, aby se film mohl nazývat adaptací knihy. Polovina hlavních postav, pár bez ladu a skladu poskládaných dějových střípků ve stylu z každé knihy aspoň jeden odstavec a občas nějaká ta z kontextu vytržená citace, která ve filmu vůbec nedává smysl. O nešťastném castingu, kde muže v černém hraje běloch a pistolníka, potomka starobylého šlechtického rodu, neběloch, ani nemluvě. Ach jo. Nezbývá než doufat, že se toho chopí nějaká televize a vyrobí ultimátní několikařadový seriál ()

tonton78

jsem vcelku smířlivý divák, nelpím nijak zvlášť na přesném dodržení knižní předlohy, ale pokud by takhle natočili třeba Pána prctenů, tak rovnou z Hobitína skočíme do Mordoru a Glum by měl po píči..sorry Serkisi, ale miláška si můžeš přetahovat doma v koupelně ()

Insomniac

Ako skalný fanúšik S. Kinga nemôžem inak. Knižná séria by sa dala spracovať možno do niečoho takého, ako je Pán prsteňov. Skôr do seriálu. Tento výcuc absolútne nie... :( ()

wopi odpad!

Takhle zpíčit předlohu, to jsem ještě neviděl. Nejen zpíčit. Zabili ji, vyvrhli, z vnitřností udělali panáčka, ale ten nemluvil. Tak ho také zabili, vyvrhli a hodili do bahna shnít. Z toho pak vyrostla hnusná kytka, kterou rozsekali a pak znovu poslepovali vykrádačkami z jiných filmů či seriálů. Jediné dobré tři vteřiny: nápis Pennywise v ruinách zábavního parku. ()

blondboss

Veľmi priemerné fantasy so síce zaujímavým vizuálom, ale ktorý súčasný film ho už nemá, že? MacConaughey a Elba mi tam akosi do hlavných rolí nesedeli a celé to bolo akoby nasilu epické a akčné, pričom ani jeden z týchto elementov nefungoval. Pre mňa to bola nuda a priznám sa, že som očakával trošku viac vzhľadom na predlohu. 50 % ()

rashaverak

Nicim nenadchne ale zaroven ani neurazi a to se mnoha filmum nepovede, me v prubehu nenasrat. Je to do jiste miry novodoby nekonecny pribeh, jen tady se nelze v nazvu. Jako obvykle zdejsi hodnoceni je prinejmensim pochybne, nektere takzvane ackove blockbustery ktere zde maji 85% jsou na tom prinejlepsim stejne jako toto. Jen tady chybi znacka marvel/star wars. ()

Doctor003

> Opět od Kinga > Tento film docela mně zklamal je trochu westernový trochu hororový a od každého trochu žanru něco od začatku film jde pomalu pak až ke konci jde do finale > U Postav je vidět že nekteří hrajou ale někdo zase ne a to filmu ubližuje chtělo by tam víc akce a víc hororu ()

vodkasesemte

Choose a pretty face and the world is your oyster. His shine is pure. House demons are formidable beings but a truly powerful psychic could everride it. A boy with the shine strong enough to kill a demon (a to jde)? These ancient structures are from before the world moved on. No one knows what they are. The are theme parks. When the Tower falls, he will rule in a world full of monsters. Beamquake. What happens in one world, echoes in others. Try to get some sleep. Thats not happening. They sense your WEAKNESS create illusions to distract you. You are the one that called me here. Not ba the telephone, but with your every desire to get rid of the brat all in the hopes that Mommy there might love you best. The GUILT you must feel not believeing in him. And you sent your only child off to the asylum. Co s ní uděláme? Shame on you. Your gift is extraordinary. It made you see across worlds. Keystone Earth. Do they have guns in your world? You are gonna like Earth. A lot. We cant disobey a gunslinger. Its the law. Only a goat would lie to a seer (jasnovidec). The darkness is everywhere and trying fighting against it accomplished nothing. We are loosing bcs everyone stopped beleiving (odpadnutí). GOATS BLEATING. His guns are forged from the steel of the sword of Arthur Ed himself. I believe Keystoners call it Excalibur. You have both forgotten the faces of your fathers. The shine is your weapon, guns are mine. The universe will die out eventually. Death always wins. Have a great apocalypse. Hot dog. Savages. What breed? Globe The Majestic (reklama na špagety) ()

Swingie odpad!

Pre tých, čo čítali Temnú vežu: NIKDY. Pre tých, čo nečítali Temnú vežu: NIE. Čítal som, dávno, nepamätám všetko, ale to, čo sa vo filme udialo je zmes chaotických scén, ktoré vôbec nedávajú zmysel. Toto má byť - ževraj - prvý diel. Pre človeka, čo knihy nečítal je to nič nehovoriaci chaos na konci ktorého je nejaký zachránený chlapec. A v podstate to tak isto pôsobí aj na mňa, čo som všetky knihy prečítal... je to chaos, hnus... bordel. Nič sa tam nerieši, nie je tam žiadne rozuzlenie, jediné, čo môžem povedať, že je z knihy (a to ešte aj podľa môjho názoru veľmi hlúpo použité), sú citáty .... "Nemířím rukou. Ten kdo míří rukou, zapomněl tvář svého otce. Mířím zrakem. Nestřílím rukou. ten, kdo střílí rukou, zapomněl tvář svého otce. Střílím myšlenkou. Nezabíjím pistolí. Ten, kdo zabíjí pistolí, zapomněl tvář svého otce. Zabíjím srdcem." Sú to krásne citáty, ale v tomto filme tak k hov*u použité až trápne, že.... nie. Nič. Ani hviezda. King by mal začať opäť chľastať, aby túto tragédiu nedovolil propagovať ďalej. ()

honzic

Film, ve kterém jsou všechny postavy člověku zcela ukradené, nemá k nim žádný vztah, neb je hraný tak, jakoby to byly jen figurky. Hodnocení. 40 % ()

Temnou věž čeká restart

Temnou věž čeká restart

22.03.2019

Nejspíš si ještě vzpomínáte na ambiciózní plány studia Sony, které si před pár lety zajistilo práva na adaptaci Temné věže od Stephena Kinga. Vedle prvního filmu měl vzniknout také seriál, který by… (více)

Raimi a Kronika Královraha

Raimi a Kronika Královraha

30.01.2018

Možná si ještě pamatujete, že se Sam Raimi motal kolem Hobita a Warcraftu. Nakonec by se ale měl vrátit k fantasy jinudy, upsal se totiž režii Jména větru, což je první kniha z kouzelnické ságy… (více)

Temnou věž čeká seriálový reboot?

Temnou věž čeká seriálový reboot?

21.10.2017

Stephen King je letos jednou nahoře a jednou dole. Zatímco nové To zabodovalo na všech frontách, Temná věž zklamala po kritické i po finanční stránce. Studio Sony pochopitelně chystalo další díly a… (více)

PF 2017

PF 2017