Prvé slovo čo ma tesne po dopozeraní napadlo je - Roztomilé . Kopec naozaj vtipného humoru (či už situačného alebo slovného), rýchle tempo a hromada postáv, ktoré by som v skutočnom živote nechcel nikdy stretnúť ale vo filme ich musím milovať. Akurát romantická linka bola trochu divná, ale aj tá napriek tomu pobavila. Niektoré slovné prestrelky sú pre bránicu smrtiace 10/10(6.7.2015)

3,5 Docela dobrá konverzačka, ale asi by jí prospělo trochu zkrátit. Zezačátku je to docela vtipný, ale ke konci tomu trochu dochází dech. Opravdu hodně se mi líbil Mischa Auer coby debílek Carlo, obzvláště, když napodoboval opici. William Powell je taky dobrej, ale v Thin Manech nebo Libeled Lady mě bavil víc. Naopak Carole Lombard mi místy lezla dost na nervy. Pro mě je to přesně někde mezi třema a čtyřma hvězdičkama.(28.5.2012)

Určitě jedna z nejvtipnějších a nejinteligentnějších komedií. Ohromná spousta hlášek, který nejde ani na první shlídnutí všechny stihnout vnímat. Náznaky romantiky, která je bláznivá, trefný poznámky na bohatý, na chudý, na příživníky, dost rychlej děj a velká nápaditost. Byl sem až překvapenej originalitou tohoto filmu, nepřipomíná ani Capru, ani Lubitsche, ani Hawkse, styl režie je vskutku původní a herecký výkony na jedničku, ozdobený krásou Carole Lombard a Gail Patrick a vtipnou elegancí Williama Powella. O filmu se píše, že je to první a taky definitivní screwball comedy, právem. Jenom něco k ději: Dvě bohatý mladý dámy (sestry) jdou do slumu, vybrat "muže, kterýho nikdo nechce" na nějakou snobskou soutěž, najdou jednoho, ten tu první odmítne, s tou druhou jde na večírek, ona díky němu získá cenu a nabídne mu práci služebného. On přijme, ona se do něj zamiluje, ta druhá ho provokuje, maj bláznivou mamku a už se roztáčí kolotoč elegantně bláznivýho humoru.(7.2.2007)

SCREWBALL komédia,aká sa patrí,pri ktorej je človek ako v nemom úžase,že GEISSENOVCI sú pri nich „úplne normálni...” Samozrejme nie sú,prečo by aj mali byť? Geissenovci nemajú totiž CAROLE LOMBARD ani v ich najlepšom sne! Godfrey predstiera niečo,čím nie je,hrá sa na bezdomovca,ktorého vyhrajú v jednej snobskej hre výstrední bohatí manželia Bullockovci,keďže ich dve dcéry súperia medzi sebou,t.j Irene a Cornelia,nenávidia sa,ale čo je zaujímavé,atraktívnejšia,krajšia,spontánnejšia Irene sa dvorí k novému komorníkovi Godfreymu,zatiaľ čo druhá sestra narafičí zmiznutie náhrdelníku,aby sa zbavila sluhu,ktorého má v zuboch! Vôbec aby sa nezabudlo na nemenej dôležitého „člena rodiny” na Carla,ktorý je pobočníkom matky Angelici. Ten urobí opičiu scénu,ktorá ma položila na lopatky! Vskutku pracovať u tejto rodiny je zrejme snom mnohých? Aj áno,aj nie,sú viacmenej nenormálni,ale ak by som tam stretol kočku ako je Irene,tak hééj! Godfrey robí experiment medzi bohatými a chudobnými,hlboká sociálna priepasť,ktorá mu nedáva spávať,podarí sa mu čírou náhodou dostať sa do rodiny Bullockovcov,ktorí disponujú snobským životom,ale i na psa príde mráz a hlava rodiny Alexander Bullock sa ocitá na mizine miznúcej,z ktorej ho vytrhne práve Godfrey,ktorý testuje niečo...Dá sa to jednoducho nazvať,že peniaze ničia charakter ľudí,to je i tento súbežný prípad,jednému sluhovi sa ale podarí toto pravidlo prerušiť... William Powell je aj komediálny herec,zvláda i náročnejšie žánre(Manhattan Melodrama),no v úlohe komorníka Godfreya je maximálne pohotový,flexibilný,nedá sa rozčúliť,spoznáva výstredných ľudí,ale najmä CAROLE LOMBARD,s ktorou neflirtuje,flirtuje ona s ním,nakoniec sa jej poddá a urobí sa to ukážkovo!(8.4.2015)

William Powell se zaradil jiz v "Nick&Nora" filmech mezi moje velike oblibence...Zde ma dostatek prostoru a navic Carole Lombard jako partacku, takze se na film kouka velmi prijemne...(ani Gail Patrick v roli intrikarske sestry neni k zahozeni). P.S.: na zacatku filmu (bezdomovec) jsem uplne videl misto W.P. George Clooneyho...nevim proc. Mozna ze kdyby se to natacelo dnes...kdovi...(29.6.2008)

• - V scéne, keď Godfrey (William Powell) nesie Irene (Carole Lombard) na pleci po schodoch do jej spálne, bol použitý náhradník. (Michal74)

• - Je to jediný film, ktorý dostal nomináciu na Oscara za scenár, réžiu a všetky štyri herecké kategórie, bez toho, aby bol nominovaný na najlepší film. Je to tiež jediný film, ktorý dostal nominácie v týchto šiestich kategóriách a nezískal ani jedného Oscara. A zároveň je prvým filmom v histórii, ktorý získal všetky štyri herecké nominácie na Oscara. V tomto roku boli totiž zavedené nominácie pre vedľajšie úlohy. (Michal74)

• - O úlohu Godfreya sa okrem iných hercov zaujímal aj Ronald Colman. (Michal74)