Carole Lombard mi trochu připomínala Natašu Gollovou, měla podobně ztřeštěnou roli jako ona v Eva tropí hlouposti. V Bullockovi jsem zase viděl Pištěka. Je fajn zjištění, že kdysi dávno se u nás i v Americe točily podobné a stejně kvalitní filmy. Tohle nebyla komedie, při které bych se popadal za břicho (ostatně prvorepoblikových tolik mnoho nebylo), ale nesčetněkrát jsem se zasmál a její konverzačně-vtipný náboj mě moc bavil. # [viděno: monitor, sluchátka, EN sub] # příběh 7 | humor 6 | akce 0 | napětí 0 | pustil bych si znovu 8(10.7.2012)

Prvé slovo čo ma tesne po dopozeraní napadlo je - Roztomilé . Kopec naozaj vtipného humoru (či už situačného alebo slovného), rýchle tempo a hromada postáv, ktoré by som v skutočnom živote nechcel nikdy stretnúť ale vo filme ich musím milovať. Akurát romantická linka bola trochu divná, ale aj tá napriek tomu pobavila. Niektoré slovné prestrelky sú pre bránicu smrtiace 10/10(6.7.2015)

Jsou staré americké komedie, které jsou prostě tak (rozto)milé a starosvětské, až nejsou vtipné. Její komorník, přestože má takový nádech - ,,salónní komedie z prostředí smetánky" - ale naštěstí není ten případ. Tempo řeči je kulometné a jeden povedený vtip střídá druhý. Navíc nejde jen o zábavu - Její komorník má i velmi hezký příběh s hořkosladkým závěrem, u něhož se můžeme dohadovat, jestli jde o happy end. Je to na téma ,,svému osudu člověk neuteče". Jeden z těch krásných filmů, co skutečně nestárnou.(6.9.2014)

My man godfrey je film, kde žiadna postava nechce zaostávať za tou druhou, takže sme svedkami neustáleho súperenia hercov o pozornosť diváka. Ako by to celé bolo iba improvizáciou. Že dcéra trúsi infantilné poznámky? Hneď nato sme svedkami neskutočnej hry na opicu v prevedení "priateľa" rodiny. Že nemôžete už ďalej počúvať neustále kecajúcu staršiu pani? Jej muž ju vzápätí tromfne efektným vyhadzovom spomenutého priateľa cez okno. A tak ďalej od začiatku do konca, kde pre zmenu hviezdi rozmaznaná dcérenka Irene a tentokrát to ale bude myslieť vážne! Osobne som tipoval, že Godfrey skončí s inou ženou, ku ktorej by sa myslím hodil viac, ale na nejaké siahodlhé rozmýšlanie tu nie je čas, všetko sa deje tak náhle, že aj Godfrey na konci ostane v nemom úžase, ako ďaleko veci zašli a že to nemusí byť vôbec na škodu veci! Ale to je vec názoru.(13.7.2014)

SCREWBALL komédia,aká sa patrí,pri ktorej je človek ako v nemom úžase,že GEISSENOVCI sú pri nich „úplne normálni...” Samozrejme nie sú,prečo by aj mali byť? Geissenovci nemajú totiž CAROLE LOMBARD ani v ich najlepšom sne! Godfrey predstiera niečo,čím nie je,hrá sa na bezdomovca,ktorého vyhrajú v jednej snobskej hre výstrední bohatí manželia Bullockovci,keďže ich dve dcéry súperia medzi sebou,t.j Irene a Cornelia,nenávidia sa,ale čo je zaujímavé,atraktívnejšia,krajšia,spontánnejšia Irene sa dvorí k novému komorníkovi Godfreymu,zatiaľ čo druhá sestra narafičí zmiznutie náhrdelníku,aby sa zbavila sluhu,ktorého má v zuboch! Vôbec aby sa nezabudlo na nemenej dôležitého „člena rodiny” na Carla,ktorý je pobočníkom matky Angelici. Ten urobí opičiu scénu,ktorá ma položila na lopatky! Vskutku pracovať u tejto rodiny je zrejme snom mnohých? Aj áno,aj nie,sú viacmenej nenormálni,ale ak by som tam stretol kočku ako je Irene,tak hééj! Godfrey robí experiment medzi bohatými a chudobnými,hlboká sociálna priepasť,ktorá mu nedáva spávať,podarí sa mu čírou náhodou dostať sa do rodiny Bullockovcov,ktorí disponujú snobským životom,ale i na psa príde mráz a hlava rodiny Alexander Bullock sa ocitá na mizine miznúcej,z ktorej ho vytrhne práve Godfrey,ktorý testuje niečo...Dá sa to jednoducho nazvať,že peniaze ničia charakter ľudí,to je i tento súbežný prípad,jednému sluhovi sa ale podarí toto pravidlo prerušiť... William Powell je aj komediálny herec,zvláda i náročnejšie žánre(Manhattan Melodrama),no v úlohe komorníka Godfreya je maximálne pohotový,flexibilný,nedá sa rozčúliť,spoznáva výstredných ľudí,ale najmä CAROLE LOMBARD,s ktorou neflirtuje,flirtuje ona s ním,nakoniec sa jej poddá a urobí sa to ukážkovo!(8.4.2015)

• - V Londýne mal film v prvom týždni premietania taký úspech, že obrovský dav zhromaždený každodenne pred kinom spôsoboval dopravnú zápchu na Leicester Square. (Michal74)

• - O úlohu Godfreya sa okrem iných hercov zaujímal aj Ronald Colman. (Michal74)

• - Prvou voľbou štúdia na úlohu Irene bola Constance Bennett. Režisér s tým súhlasil pod podmienkou, že úlohu Godfreya bude hrať William Powell. Ten si však svoju účasť podmienil tým, že úlohu Irene bude hrať Carole Lombard, s ktorou sa tri roky predtým rozviedol. (Michal74)