Nastala chyba při přehrávání videa.
 • ladynka
  *****

  Okouzlující screwball comedy o komorníkovi (Godfrey), přijatém do jedné z nejtrhlejších snobských rodin. Matinka má svého "ochránce" ("Why don't you stop imitating a gorilla and imitate a man?"), dcery po nocích rozmlacují okna nebo parkují koně, kde se dá i nedá... "Do they go on this way all the time?" "Oh, no! This is just a quiet evening!". Komorníkovi tedy nezbyde než okouzlit všechny členy rodiny a trousit kolem sebe kousavé poznámky na adresu okolní smetánky. Jen je škoda, že nikdo jiný tolik nevyčnívá a Irene spíše než milou, ztřeštěnou dívku připomíná osobu s diagnózou F 44.9. (90%)(30.10.2007)

 • Matty
  ****

  „Money, money, money!“William Powell srší charismatem coby nezávislý pozorovatel poměrů v lepší společnosti. Nepřetržitý přísun hlášek s vícero významovými vrstvami (-Oh, is this where you sleep? -That’s the general purpose) a úžasně promyšlená choreografie pohybu postav (s takřka divadelními vstupy na scénu) doprovází nadsazené demaskování poblázněné high society. I díky tomu, že si La Cava (původně animátor), dovolil – promyšleně, drze a přitom v intencích žánru – kousat do ruky, jež ho živila, jde o jednu z nejlepších screwball komedií. 85%(20.4.2020)

 • Cimr
  ****

  Jsou staré americké komedie, které jsou prostě tak (rozto)milé a starosvětské, až nejsou vtipné. Její komorník, přestože má takový nádech - ,,salónní komedie z prostředí smetánky" - ale naštěstí není ten případ. Tempo řeči je kulometné a jeden povedený vtip střídá druhý. Navíc nejde jen o zábavu - Její komorník má i velmi hezký příběh s hořkosladkým závěrem, u něhož se můžeme dohadovat, jestli jde o happy end. Je to na téma ,,svému osudu člověk neuteče". Jeden z těch krásných filmů, co skutečně nestárnou.(6.9.2014)

 • Foma
  *****

  Určitě jedna z nejvtipnějších a nejinteligentnějších komedií. Ohromná spousta hlášek, který nejde ani na první shlídnutí všechny stihnout vnímat. Náznaky romantiky, která je bláznivá, trefný poznámky na bohatý, na chudý, na příživníky, dost rychlej děj a velká nápaditost. Byl sem až překvapenej originalitou tohoto filmu, nepřipomíná ani Capru, ani Lubitsche, ani Hawkse, styl režie je vskutku původní a herecký výkony na jedničku, ozdobený krásou Carole Lombard a Gail Patrick a vtipnou elegancí Williama Powella. O filmu se píše, že je to první a taky definitivní screwball comedy, právem. Jenom něco k ději: Dvě bohatý mladý dámy (sestry) jdou do slumu, vybrat "muže, kterýho nikdo nechce" na nějakou snobskou soutěž, najdou jednoho, ten tu první odmítne, s tou druhou jde na večírek, ona díky němu získá cenu a nabídne mu práci služebného. On přijme, ona se do něj zamiluje, ta druhá ho provokuje, maj bláznivou mamku a už se roztáčí kolotoč elegantně bláznivýho humoru.(7.2.2007)

 • kaylin
  ****

  Ano, místy je to neskutečná kadence dialogů, která je obdivuhodná, navíc v souladu s tím, že je to místy skutečně vtipné. Hlavní postavy jsou krásně ujeté, hlavně Carole Lombard místy hraje až neuvěřitelně uvolněně. Na druhou stanu to ale pořád není komedie, která by mě naprosto odrovnala. Je to dobré, ale ne úžasné.(12.8.2014)

 • - Prvou voľbou štúdia na úlohu Irene bola Constance Bennett. Režisér s tým súhlasil pod podmienkou, že úlohu Godfreya bude hrať William Powell. Ten si však svoju účasť podmienil tým, že úlohu Irene bude hrať Carole Lombard, s ktorou sa tri roky predtým rozviedol. (Michal74)

 • - O úlohu Godfreya sa okrem iných hercov zaujímal aj Ronald Colman. (Michal74)

 • - V roku 2006 zvolil časopis Premiere tento film medzi 50 najlepších komédií všetkých čias. (Michal74)