poster

The Poker House

Drama

USA, 2008, 93 min

Komentáře uživatelů k filmu (16)

 • Morien
  **

  -"Baby, those TV people ain't real." Kromě toho, že to je strašně strašné (mluvím srdcem), tak nevím, co to je (mluvím hlavou). Protože díky stylu zobrazení a tónu voiceoveru v některých pasážích to vypadá, že film události takřka glorifikuje. Z čehož je mi špatně. Ale po zralé úvaze to je nejspíš způsobené "jenom" režisérskou (autorskou) neumělostí udržet konzistentní odstup a poukázat na odlišnost mezi subjektivní filmovou náladou vypravěčky (Agnes) a osobním autorským komentářem autorky (režisérky). Taky se mi dělo to, že jsem vnímala jednotlivé obrazy zvlášť, ale dělalo mi velký problém si je dát do souvislostí, pochopit kontinuitu a uvědomit si, že to byl jeden den/příběh. Chtěla jsem vidět film o sestrách, ale byla jsem zklamaná z toho, jak málo byly v obraze spolu. I tak mě dělá šťastnou vidět Jennifer Lawrence v mateřské roli. Četla jsem, že v současné době sama píše další film o sestrách (s Amy Schumer), tak jsem na to zvědavá. - Dodatek, snad kromě písničky z auta mi přišla veškerá hudba velmi nevhodně zvolená. -"What was the name of the red book?"(1.9.2015)

 • sochoking
  odpad!

  Scenár na hovno, prevedenie na dve hovná! V tomto filme ma okrem hereckého prejavu Džej Lawrence sralo takmer všetko a všetci! Malú otravnú Cammei by som najradšej do riti nakopal, na ožratú hubu Salámy Blééé sa nedalo ani len pozrieť, pedofilného negra v klobúku a jeho vášnivé bozky som nemohol vystáť od prvej chvíle a asi najviac ma srala tá párty plná drôg a kuriev, ktorej som sa nemohol zúčastniť! Veľmi plytko odfláknutý film! Pani režisérka nedokázala ani do basketbalovej hry vniesť trochu napätia a teda i ja sa revanžujem rovnako...(7.9.2012)

 • René.girl
  ***

  Jennifer Lawrence potvrzuje svou pověst vycházející herecké hvězdy. 65%(24.8.2012)

 • Fancipal
  ****

  Exemplární příklad toho, jak lze prakticky za nic, natočit něco. Jennifer Lawrence je stabilním a nosným pilířem každého svého filmu. Její symbiózní spolupráce s nezávislým filmem pokračuje, a opět znamenitě. Není dílem náhody, že její filmové postavy často spojuje několik společných znaků, tj. bolestivá minulost, silná a nezávislá hrdinka je odkázána sama na sebe, často konfrontována s nepřízní osudu, resp. je nucena přijmout nevyhnutelnou bezvýchodnost situace, jako definující konstantu svého života, bez jakékoliv možnosti změnit věci k lepšímu. To je případ Winter´s Bone, částečně dramat Like Crazy a The Beaver a právě filmu Poker House. V posledním jmenovaném případě Jennifer kraluje nevídaným způsobem. Její postava, na první pohled emocionálně netečná, z vnějšku svůdně zádumčivá, se během jednoho jediného dne mění před očima ve starostlivou a inspirující osobu se smyslem pro zodpovědnost. V samotném závěru, když jsem v jejích očích viděl poníženou, nikoliv však zlomenou oběť, snažící se uniknout, navzdory tomu, že cesta ven neexistuje, jsem měl slzy v očích a hluboký respekt nad hloubkou, silou a emocionálním rozsahem jejího hereckého projevu. Neočekával bych nic menšího od nejtalentovanější mladé herečky v Americe, jak ji pregnantně a zcela po zásluze, nazval prestižní zámořský magazín Rolling Stones. Poker House rozhodně stojí za vidění, nejen kvůli Jennifer Lawrence, i když je to právě ona, kdo dělá z tohoto filmu nevšední zážitek.(30.9.2012)

 • Riley
  ***

  Slabší tři hvězdičky, které dávám jen za ten zpívající závěr tří rozkošných, týraných dětí, kterej byl teda nádherně optimistickej! A ten bod nahoru ještě díky sladké Chloe Grace. :) Jinak bída - ten příběh je tak krutej, ale to zpracování to nedokázalo prodat.(25.5.2010)

 • h0n24
  *****

  Jedinečné. Doporučuji. Get out. Now. How? Takhle by se dal popsat scénář filmu, kde pilířem se stává minimalizmus a srdceryvné perfektní scény Lawrencové. Jak řekla režisérka v jednom z interview: Ano, je to můj příběh, ale ne film. It's Jennifer's movie.(29.10.2013)

 • Seti
  ***

  Herecký koncert Jennifer Lawrence, která v The Poker House jen potvrzuje fakt, že již v počátcích své kariéry byla jednou z nejtalentovanějších hereček současného Hollywoodu. Samotný příběh Lori Petty pak není nic světoborného, jelikož téma krušného života dětí ze sociálně slabé vrstvy společnosti v Americe bylo již uchopeno snad ze všech možných stran, a proto vám zřejmě film utkví v paměti právě pouze zásluhou hereckých výkonů hlavních představitelek. A když to v závěru holčiny rozbalily v autě, tak to i zarytému pesimistovi mého ražení vlilo tu pověstnou kapku optimismu do žil.(2.12.2013)

 • hansel97
  **

  Poker House nemá kromě výkonu mladičké Jennifer Lawrence vůbec co nabídnout. Příběh je dojemný, ale scénář je strašně špatně odvedený a film působí tak, že ani sama autorka nevěděla, co jím chce vlastně sdělit a jaká je hlavní myšlenka, kromě toho, že je podle skutečné události. Navíc lepších filmů na podobné téma dětí ve špatném prostředí jsou tucty. Dvě hvězdičky za Jennifer a to je tak všechno.(7.11.2015)

 • NJD
  ***

  Průměrné sociální drama na kterém je nejzajímavější asi to, že si k němu scénář napsala a zrežírovala ho sama hlavní hrdinka, kterou ve filmu ztvárnila vynikající Jennifer Lawrence. Ale že by to byl film, kterej bych někomu vyloženě doporučil, to asi ne :)(3.7.2014)

 • aLPaC
  ***

  Film plný průměrných dialogů dokáže skutečně zaujmout a emocionálně strhnout až v závěrečných 20 minutách a proto to bohužel na více než tři hvězdy nestačí. Scéna na drogovém večírku a závěrečná v autě krásně deklaruje znamenité herectví nejnadanější a nejtalentovanější mladé herečky USA. A považte, že v době natáčení jí bylo pouhých 17 let.(11.8.2015)

 • Cheeker
  ****

  Docela dlouhou chvíli mi trvalo než jsem vůbec pochopil, o čem tohle drámo je. Ze začátku jsem tomu ani nemohl přijít na chuť, ale postupem času jsem začal (snad) chápat o čem to je, až jsem to nakonec pochopil úplně. Co mě po skončení docela chybělo, bylo vysvětlení, co se stalo s těma malýma holkama. Když už podle skutečné události a na konci je nějaký epilog, tak bych ho chtěl komplet.(2.9.2013)

 • Nely
  ***

  Upřímně tenhle film stál za nic. Pustila jsem si ho jenom kvůli Jennifer. Je pravdou, že nakonec to byla jenom ona, kdo ten film zachraňoval...ostatní bylo fakt na nic. Tři hvězdičky dávám jenom proto, že výkon Jennifer Lawrence byl jako vždy vynikající, ale film jako takový byl hodně špatný.(3.1.2014)

 • spacefall
  ***

  dávám tomu 3 hvězdičky a to jen kvůli jennifer lawrence protože nebýt jí tak tento film ode mne nedostane víc jak jednu... Jennifer opět dokázala že i se špatným scénářem může hrát skvěle...(1.7.2013)

 • IlMagnifico
  ***

  Příběh Poker Housu je krutý a těžký, ale jeho nešťastné zpracování ho nedokáže dobře podat. Nebýt výborného hereckého výkonu Jennifer Lawrence a pozitivního zpívaného závěru, byl by pro mě celý film nekoukatelný. Takhle je to alespoň slabý průměr.(20.7.2014)

 • Evziiik
  ****

  Fíha, docela drsný... A Jenn byla opět fenomenální. Neuvěřitelná. Ačkoliv celej film stojí téměř jen na ní, vůbec to není na škodu. Zazářila jako vždy a navíc k tomu měla fůru prostoru, za což jsem ráda. A docela mazec na tom basketu. Já bych to takhle rychle teda asi nerozchodila. Šílenost. Smekám před Agnes i Jenn. Tenhle film o tom, co s člověkem dokáže udělat lhostejnost a závislost nejen na drogách a alkoholu a jak nízko můžete spadnout, pokud dovolíte, aby váš život ovládal někdo jiný, rozhodně stojí zato vidět. A sílá mladé holky, která je schopná se postarat o sebe i sourozence a navíc nezabít takhle zku*venou matku, je obdivuhodná.(3.1.2014)

 • Profík
  ****

  Jennifer Lawrence hrála na počátku v dost podobných filmech. Tohle je další syrové drama, kde je hlavní hrdinka nucena starat se nejen o sebe. Je to slušně napsané, nenudí to, má to správnou vidláckou atmosféru a je to excelentně zahrané. Navíc tam hrají moje dvě nejoblíbenější herečkz vůbec (Lawrence a Moretz), tak musím jít na čtyři, jinak celkem tak 75 %.(26.1.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace