Rozpočet $-miliónovTržby USA $4,000,000Tržby Celosvetovo $-(25.5.2010)

Nic jsem od toho nečekala, ale docela příjemně mě to překvapilo. Krapet sebestředný a floukovský Tim Baker (Tyrone Power) je sice výborný pilot, ale je si přílišně jist svými schopnostmi, které dává okolí notně najevo. Poté co nedopatřením dopravý nový bojový letoun namísto do NY přímo do Kanady, dostává se do potíží a přijímá rychle novou nabídku na přepravu bombardéru - tentokrát do Anglie, která se ocitla na začátku války. V Anglii náhodně potkává svoji starou lásku Carole Brown (Betty Grable) a aby jí mohl být na blízku, vstupuje do RAF. Nicméně s jeho láskou to taky není nijak moc horké (Tim bere svůj život dost easy) a Carole se zamiluje do jeho velícího důstojníka - máme tu tedy takový malý milostný trojúhelník. Žádné velké drama se ale nekoná, i když chlapci samozřejmě lítaj přímo spolu. Je to taková hezká odlehčená oddychovka, která docela odsejpá a v druhé polovině je i akčnější. Roztomile působí kontrast mezi americkou a britskou angličtinou a to zejména v podání Reginalda Gardiera jako Rogera Pillbyho, Timova britského kolegy z letky. Hezké 3*.(6.7.2011)

Tá milostná ( a dosť podstatná ) časť snímku, je len malinovka, pri ktorej si poviete, že ženy sú na hlavu ( a v prapodstate majú v povahe zlatokopectvo, túžbu po postavení a paradoxne voči tomu všetkému naivný pohľad na lásku ) a muži sú macho týpci, ktorím ide len o to jedno ( sex, resp. prsteň na ruke ). Pri pohľade na nomináciu za najlepšie špeciálne efekty som sa tešil na veľké bojové scény, ktorých sa mi ale dostalo asi len 15 minút pred koncom. Na svoju dobu dokonalé, ale je ich málo.(29.10.2017)

• Houdini

Oscar 1 nominace: Speciální efekty(15.4.2004)