Štvorica detektívov každý deň rieši závažný prípad. Vypočúvanie svedkov a podozrivých, obhliadky miesta činu a dedukcia dvoch zohratých párov kriminalistov vždy vedie k odhaleniu páchateľa. Krátka scéna na začiatku každej epizódy ukáže obeť priamo na mieste činu, najskôr bez súvislostí. Tie odhalia až kriminalisti pomocou svojich vyšetrovacích metód a na základe získaných dôkazov. (TV JOJ)

Martin741 odpad!

Serialy na SLovensku fakt NIE SME SCHOPNI NATOCIT. Pochopitelne, staci zobrat par sucasnych SK "celebrit", vrazit im do ruk lajstre a naucte sa tieto dialogy, ktore potom bezmyslienkovite odrecitujete. No a serial je na svete. Scenar to nemalo, reziu asi taktiez nie, no a dejova linia, tak to je ciste vakuum. 0 % ()

papadoce

Videl som cca 12 častí plus, nie v poradí, ale to nie je dôležité. Miestnych 21 a čierna farba ma viac ako prekvapili. Ak sa na to totiž budem dívať ako na miniseriál, ktorého hlavným zámerom bolo za zhruba 20 minút vyrozprávať pomerne realistické kriminálne prípady, tak musím konštatovať, že je to výborné. Hlavnými pozitívami je jednoznačne mužské osadenstvo v rolách detektívov, hudba, strihy, minutáž. Iste, niektorí neherci boli až príliš nehereckí a Veronika Paulovičová hereckým talentom tiež zrovna nevyniká a rada sa k nim pridala, ale to mi nejako zásadne nevadilo. Akože ak by mal byť z toho seriál s 50 minútovými epizódami, tak by som hejtil, lenže mám pocit, že tvorcovia presne vedeli čo chcú točiť a natočili to. Mám celkom rád kriminálky, navyše sa ozvala aj nostalgia typu 30 prípadov, či Malý pitaval a tak sa bez ostychu prikláňam ku štyrom. Fakt nerozumiem vašej 21. Podľa mňa ste iba nevedeli čo idete pozerať, inak sa to nedá vysvetliť. ()

Arsenal83 odpad!

Prvé oddelenie? Skôr prvé psychiatrické oddelenie. Úroveň herectva a dramatizácie na úrovni Policajných prípadov. Lenže v policajných prípadoch hrajú amatéri a tu sa tvária niektorí, že sú profesionáli. Hlavne Dobrík mal zjavný tvárový zásek. Seriál je aj mysteriózny. Skúma prípady, ktoré sa mohli stať možno v Texase černochom pred 60 rokmi a nie tu na Slovensku. Napríklad včera bola jedna časť, že mäsiarstvo odmieta predávať mäso cigánom, majiteľ je rasista a celkovo na Slovensku to je samý rasista. Zarazila má však veta, že ide o nenávisť voči etnickej menšine. Voči akej prosím vás? Jakživ som nevidel, že by Rómovia chodili v menšine. ()

Smok

20 minútová "blesková kriminálka" na tv JOJ zaradená do vysielania pred Súdnou sieňou. Profi herci ešte ako tak ujdú, ovšem amatérske repliky z úst obyčajných ľudí (svedkovia, podozriví atď) mi trhajú uši. Škoda, že tam sa už muselo loviť v amatérskych vodách, znižuje to úroveň celého seriálu, ale na druhej strane chápem... ()

BoKo_CzT odpad!

Toto sa ani nedá neokomentovať. Slovenským komerčným "televíziám" sa už 10 rokov vyhýbam ako čert krížu. Teraz som si potvrdil, že mám na to veľmi dobré dôvody. Halda laciných reality show, tzv. "krimi seriálov", ktoré sú natáčané na prvú klapku bez prítomnosti režiséra a štábu, pravdepodobne brigádnikmi. Je mi z toho smutno. Na Slovensku sme mávali umelecký potenciál, no všetko je to (aspoň podľa "úrovne" Jojky a Markízy) totálne v prdeli. Myslel som si, že milióny "produkcií" amatérov na video tubách už nič nepredčí, no napr. toto "dielo" by nebolo možné nominovať ani na malinu. ()