Michael Jackson's This Is It

• USA This Is It (více)

Film Michael Jackson`s THIS IS IT nabídne Jacksonovým fanouškům a milovníkům jeho hudby unikátní pohled do zákulisí připravovaného představení, které se mělo stát hudební událostí nejen tohoto roku, ale celého desetiletí a možná i více... Filmoví diváci budou mít jedinečnou možnost shlédnout, jak tento umělec vymýšlel, vytvářel a tvrdě trénoval předem vyprodanou sérii koncertů, která se měla konat v létě 2009 v londýnské O2 Aréně.

Vznik tohoto jedinečného snímku plně podpořila Jacksonova rodina a na filmové plátno se tak dostává podrobná a dechberoucí kronika vzniku jednoho uměleckého díla, která se vrací do období od dubna do června 2009. Hudební snímek Michael Jackson`s THIS IS IT vznikl na základě více než stovky hodin filmového materiálu, který byl pořízen během zkoušek, a představuje Jacksonovy nejlepší a nejslavnější skladby. Divákům filmu se naskytne nevšední příležitost pohlédnout do Jacksonova soukromí a seznámit se s tímto mužem tak, jak nám dosud on sám nikdy nedovolil. V syrových a upřímných detailech budeme sledovat Michaela Jacksona při práci potvrzující jeho talent zpěváka, tanečníka, filmaře a architekta. V celé šíři odhalíme jeho kreativního génia a schopnosti, stejně jako odhalíme jeho touhu a cílevědomost dosáhnout vždy a ve všem maxima.

Kenny Ortega, který byl tvůrčím partnerem Michaela Jacksona a režisérem připravované pódiové show, je pod filmem podepsán jako režisér. Producenty snímku jsou Randy Phillips, Kenny Ortega a Paul Gongaware. (oficiální text distributora)

marek.kral

Tohle bylo neco naprosto neskutecnyho. Velkolepá pocta velkýmu umělci. Můžete tady kritizovat, pokud chcete, ale tohle je to co si Genius jeho formátu zaslouží, dával ze sebe maximum a chtěl ho i od ostatních. Tento dokument to dokonale zachycuje. Nemá ambice, nechce vyvolat emoce, je to výpověď o navratu, kterej se nikdy neuskutečni. Nikdy jsem nebyl velký fanoušek M.J., ale uznával jsem ho a uznávám, jako génia, kterej nemá dnes obdoby. God bless you Michael ()

Louda19

Nikdy jsem nebyl moc fanoušek MJ, ale ani odpůrce...písničky se mi líbily, ale to bylo vše. Proto si myslím, že jsem na dokument šel tak trochu jako neutrální divák a hodnotitel. Musím uznat, že mě MJ svoji hudbou, tím vším světlem a atmosférou celého tvlrčího týmu dostal úplně do jiného světa...Bravo!!! PS: Tak pár měsíců j epryč a je ze mě fanoušek první třídy...mám pocit jakobych tohle celou tu dobu Majklovi dlužil..celý svět mu hodně dluží...This is it mnozí pomlouvají jako n epříliš kvalitní dokument, ale jeho kouzlo tkví někde jinde...teď, když se vše, co po sobě MJ zanechal dostává do dražby, jeho úchvatný Neverland zeje prázdnotou a Michael pomalu ale jistě ze světa mizí, zůstává This Is It poslední velkou (nejen audiovizuální) vzpomínkou na tohoto velmistra hudby..v tom tkví celý kult This Is It a jeho nesmírná hodnota pro fanoušky Krále popu. ()

Rozmarýna

Konečně důstojné rozloučení s Miachaelem Jacksonem. Mně se ten film moc líbil, velmi mě potěšilo, že bylo vidět, jak Michael pracoval a jaký byl perfekcionista. Nechtěl, aby mu někdo dával znamení, on přece musí vycítit, že za jeho zády došlo na filmovém plátně ke změně obrazu. Jsem moc ráda, že film popřel všechny ty fámy o tom, že Michael byl ve špatné fyzické kondici a že by koncert nezvládl. Řada jiných padesátníků by mu jeho kondici mohla jen závidět. ()

Kašák

Wow! Taková osobnost, tak velká osobnost s tak velkou duší, jakou měl právě Michael Jackson, se na náš svět už nikdy nezrodí. Po celý čas projekce jsem byl jako ukován do sedačky v kinosále. Po posledním záběru se celým sálem rozezněl obrovský aplaus, doprovázený zaslouženým "bravo". Snad nejvíce mě však dostal až vzkaz po závěrečných titulkách: HEALT THE EARTH. I miss you M.J., and I know I am not alone ! ()

R-2

Film nejen pro fanoušky. Pohled do zákulisí kam se normálně člověk nedostane, dokument o práci týmu i samotného M.J.. Pro zaryté odpírače M.J. se může jevit jako něco zbytečného, ale pak nechápu proč na tento dokument vlastně do kina vyrazí. Pro ostatní příležitost poznat M.J. bez bulváru, v tvůrčím nasazení. Žádné roušky přes obličej, žádný rozpádávajícíse člověk. Dle pohybu a zpěvu, invence, kterou pro svoji připravovanou show vnášel a je v dokumentu vidět, je zde pouze otázka "jak mohl tento člověk zemřít?". To co M.J. připravoval byl comebac opravdu s velikým C a je škoda pro hudební scénu, že tuto realizaci ukončila jeho smrt. ()

TheNail

Ať už to bylo jak to bylo,tohle je jedinej způsob, jak vidět Krále Popu v posledních chvilkách jeho života... ()

R-Fitch

Michael Jackson byl, je a navždy už zcela určitě zůstane naprostým fenoménem. Jeho hudba zasáhla opravdu miliardy, jak se říká v ukázce k This Is It, a to zcela oprávněně. V jeho muzice je všechno. Je to rock, je to pop, je to klasika. Michael Jackson je prostě pojem. A jako člověk a tvůrčí osobnost byl naprostý génius. Všichni jsme byli vždycky zvyklí na bezchybná vystoupení Krále popu, This Is It nám všem ukazuje, jak složité je vytvořit takovouhle show, kterou nám Michael chtěl předvést. A že by to byla FAMÓZNÍ SHOW. Mám za sebou celou řadu koncertů od celé řady skupin, ale to, co připravoval Michael Jackson do Londýna, to opravdu ještě nikdo nikdy nezažil, to bylo něco megalomanského a precizního. Jackson byl vrchol spousty věcí a zvukové zkoušky, ze kterých je film sestříhán, to jen dokazují. Ale Kenny Ortega posunul fenomén "Michael Jackson" snad ještě o ten malilinkatý stupínek, který tam chyběl, výš - na absolutní vrchol. Ukázal nám Michaela po všech stránkách, jako člověka, který si jde tvrdě za svým a který rozhodně ví, co chce. Film MICHAEL JACKSON's THIS IS IT je dle mého v kategorii "dokument" hodný Oscara. R.I.P. Michael, you always will be the best! ()

Neel

Právě jsem se vrátila z kina a jsem úplně oněmnělá úžasem. Majkl nám chystal nezapomenutelnou show, jejíž premiéry se bohužel nedočkal. Evidentně ze sebe vydal to nejlepší a nenechal toho, dokud výsledek nebyl dokonalý. Je to jeden z mála umělců, které nikdo nikdy nemůže nahradit. Forever in our hearts. God bless you! ()

Ales_IV

Úctyhodné rozloučení s Králem Popu. Bylo úžásné sledovat Michaela při práci. Jednou budu vnoučatům vyprávět, že jsem žil v dobách Michaela Jacksona. R.I.P. Michael..... ()

Mangus

V prvom rade chcem povedať, že som Majklov verný fanúšik a tým je ovplyvnený aj celý môj komentár. This is it je dokument o príprave comebacku Michaela Jacksona. Je mi jedno, či má znaky dokumentu, či je obsahovo plný alebo čokoľvek iné. Pre mňa to predstavuje najmä posledný záznam Majkla. Spomienku na neho a spomienku na jeho dokonalé koncerty. Všetko sa to nesie ale v nálade skúšky, preto tance nie sú dokonalé, spevy ešte nie sú dotiahnuté, ale ja verím, že keby MJ neumrel predčasne a celá táto neuveriteľná show by sa rozbehla, bolo by to veľkolepé ako všetko, čo kedy Majkl spravil. Spev by bol ako v nahrávkach, tanec ako v časoch HIStory plus animácie z 21. storočia. Majkl by to naozaj dokázal a vrátil by sa so všetkým, čo k tomu patrí.Aj napriek zdravotným problémom by to bol opäť Majkl v svojom živle, na pódiu, s mikrofónom v ruke alebo pripevnenom na hlave, s horúcimi topánkami a choreografiou ako kedysi. A jeho zdravotný stav jednoznačne nebol na umretie, nálada bola tiež veľmi dobrá pri nácvikoch. Rád počujem názory mladých tanečníkov, ktorí boli nadšení Majklovou prítomnosťou a jeho hudbou celkovo. This is it nám ponúka nahliadnutie do zákulisia prípravy koncertu, do hlavy Michaela Jacksona, ktorý chcel mať každý moment prepracovaný. Preto 5 hviezdičiek, lebo Michaela Jacksona milujem a vždy aj budem, jeho hudbu, spev, tanec, pohyby, myslenie a odkaz svetu. Odporúčam každému, kto nie je zarytý odporca MJ a každému, kto ho mal kedy rád...11/10. ()

Klišé

Nejlepší hudební film co jsem kdy viděl. Naprosto perfektní choreografie, efekty, pohledy do zákulisí. Hned pop prvních scénách jsem měl husí kůži...kéž bych to mohl vidět na živo! Byl to geniální tanečník a úžasný zpěvák...je ho škoda. PS: Je jenom pár filmů na jejichž konci lidé tleskali... ()

Disha

Ke konci uz to mozna na me bylo dlouhe,ale chapu ze neslo ani jednu z techto pisnicek vynechat.Ja osobne bych videl radsi vic veci jako rozohovory s tanecniky jak se to vse pripravovalo ten drill jak vsichni makaj na tom samem.Verim ze kdyby se uskutecnil tento koncert , byla by to opravdu jedna z nejvetsich udalosti v hudebnim svete... ()

WilWallace

Po tom co se psalo jsem nevěřil, že ten koncert zvládne. Po shlédnutí tohoto dokumentu jsem si jistý, že alespoň prvních pár by bylo a že by to byly jedny z nejpropracovanějších koncertů v historii živých vystoupení vůbec... Nejsem skalní fanoušek, ale po shlédnutí tohoto rádoby dokumentu u mě postoupil o žebříček výš. ()

Le6n

Vynikajúci hudobný/dokumentárny film o pozadí príprav koncertného turné THIS IS IT. Keď sa na to tak spätne dívam, tak si uvedomujem, že tak ako MJ šiel 'na pol kotla', tak aj pódium je počas týchto skúšok z pochopiteľných dôvodov polomŕtve. Keď si potom uvedomím, aké to celé mohlo byť naživo, so všetkými efektami, svetlami, nafilmovanými i renderovanými pozadiami, musím uznať, že by to bola NESKUTOČNÁ pecka. Aj napriek tomu, výborný zážitok, ktorý ani chvíľu nenudil, naopak - mohol byť dlhší (a zvuk v kine hlasitejší). Už sa teším, až si to pozriem doma v HD na plazme a s domácim kinom na max (LOUD-LOUDER-ARE YOU NUTS?). 90% ()

Jarosh66

Tak jsem se také dočkal a vychutnal si tento dokument v kině. Měl jsem poměrně velká očekávání, protože moji přátelé z toho byli unešeni... Jacksona jsem měl rád, a nemohl jsem se dočkat. Výsledek mě ale poněkud zklamal...Čistý dokument hodnotím 3 hvězdami, ale osobu M.J. jako motivátora a inspirátora pro mnoho milionů lidí, písničky a texty, které nejen obletěly svět, ale působily na vnímání některých věcí samotnými lidmi ( např. Heal the world, nebo Earth song ). Michael byl génius, a právě proto, že byl génius dělal a byl známý věcmi, které nám, obyčejným lidem ( v uvozovkách ) nepřišli normální...ale když se podíváte do historie, každý takový génius byl něčím zvláštní, co jsme nemohli jaksi pochopit. Samotný dokument jen prohloubil samotnou jeho osobu, jakožto ještě většího génia, než jsem myslel že byl. Tanečníci byli naprosto úžasní, choreografie a vše kolem toho, no prostě bomba ! Svých oblíbených písniček jsem se dočkal, vlastně ani nevím co jsem čekal, ale z kina jsem přeci jen odcházel trošku za očekáváním. To ale nic nemění na tom, že musím dát 5 hvězd, protože M.J. jakožto osoba a člověk co toho pro svět udělal tolik jako ne mnoho umělců jemu podobných si takovéto hodnocení zaslouží... R.I.P Michael. Aneb jak se říká - legendy žijí věčně, možná už opustil tento svět, ale jeho hudba bude žít navěky. ()

shinlove

Jak přesný je podtitul - PRO FANOUŠKY... skvělý výkon několik týdnů před smrtí budí otázku, zda by Michael vůbec tolik koncertů zvládl, ale zároveň ukazuje na to, že ať byl Michael v soukromí jakýkoli, na pódiu z něj byl Mistr s velkým M! Byla by to show, na kterou by se vzpomínalo ještě dlouho. Strčil by Madonnu a jiné "star" tak hluboko do kapsy, že by jim ani vlasy nekoukaly...prostě Michaeli klobouk a roušku dolů, byl jsi jedinečný zpěvák! 5* ()

sashator

Ač nejsem skalním příznivcem Michaela Jacksona, tak jsem byl asi jako každý v době dospívání jeho hudbou ovlivněn. A po shlédnutí tohoto snímku si jeho památky vážím ještě víc- nejenomže i po takové době nečinnosti uměl skvěle zpívat a tančit, ale především mě překvapil svým kreativním přístupem. Škoda jen, že na koncerty nikdy nedošlo- myslím, že by to byla největší show, jakou kdy svět spatřil. Zkrátka pvedená pocta skvělému umělci- " Král je mrtev, ať žije král!!!" ()

PaulCabot

Povedený dokument o M.J. tak trochu z jiného pohledu, než ho známe z bulváru. Thriller 3D se mi líbil méně, než původní verze, ale budiž. Jelikož mám Michaela ráda, líbilo se mi to! ()