Reklama

Reklama

Cuba Gooding Jr. ztvárnil v tomto biografickém dramatu neurochirurga Bena Carsona. Film vypráví inspirativní příběh chudého chlapce, který překonal množství nelehkých překážek, aby se stal jedním z nejlepších světových chirurgů. Cuba Gooding Jr. si zahrál v biografickém filmu, který vypráví strhující životní příběh Bena Carsona, muže který toužil stát se lékařem. Pocházel z nuzného prostředí, ve škole měl slabý prospěch a navíc vznětlivou povahu, což jsou velké překážky k dosažení tak vysokého cíle. Ovšem díky své matce, jenž dvě děti vychovávala sama, ovšem vedla je k houževnatosti a snaze dosáhnout úspěchu navzdory nepřízni, se Carson nakonec stal jedním z nejuznávanějších dětských neurochirurgů na světě. A od prezidenta Geoge W. Bushe za to získal Medaili cti, nejvýznamnější civilní vyznamenání. V rodině Carsonových zkrátka nepovažují za odpověď, že něco nejde. (HBO Europe)

(více)

Recenze (54)

Sany33 

všechny recenze uživatele

Veľmi silný priamočiary príbeh, ktorý zachytáva cestu Dr. Bena Carsona od jeho dospievania až po okamih, kedy sa mu ako prvému človeku na celom svete podarilo rozdeliť siamské dvojičky zrastené mozgovými neurónmi. Je pekne vidieť ako z priemerného žiaka z rodiny situovanej do slabších sociálnych pomerov dokáže vďaka zanieteniu a drine vyrásť fundovaný odborník, ktorý je pre svoje neurologické schopnosti vyhľadávaný zúfalými ľuďmi po celom svete. Cuba Gooding sa v podobných úlohách vyníma dobre a pevne verím že ho už neuvidím v žiadnom akčnom filme ale iba v podobných príbehoch, ktoré mu jednoducho sadnú a dokážu chytiť človeka za srdce. 81% ()

larelay 

všechny recenze uživatele

Po narocnom dni si clovek vecer sadne k telke a povie si: Potrebujem nieco pozitivne, nieco nenarocne, nieco vesele, ale zaroven ludske a zo zivota. Tentokrat to vyhrali Nadane ruky a pribeh Bena Carsona. Ucel splnilo, ja sa citim ovela lepsie, film zahrial na dusicke a zaroven som sa opat raz dozvedela nieco viac o vynimocnej ludskej bytosti. Z filmu je televizna tvorba citit na hony, ale vyborne herecke vykony mladeho Bena a jeho matky su famozne, Cuba ma vsak bohuzial opat nepresvedcil. Vrelo odporucam vsetkymi desiatimi :) ()

Reklama

arbitr 

všechny recenze uživatele

Stoji za to vidět skutečný příběh lékaře, který to v mládí neměl lehké, ale díky mámě a své pílI se vypracoval na jednoho z nejlepších neurochirurgů na světě. Hudební složka jeho umění podtrhuje, musím však souhlasit, že jediný rušivý element je představitel hl.role. Zvláště na vysoké vypadal jako jejich docent a ne spolužák. Zahraje ještě někdy alespoň jako ve filmu Jerry Maguire? ()

T-pack 

všechny recenze uživatele

Biografie squares jsou bez zásahu dobrého tvůrce celkem očekávatelně nudné. Možná proto je do filmu docela nešikovně naroubována epizoda Carsonova života, během níž protagonista (který později zdraví po ránu kohokoliv, s kým jede ve výtahu) málem bodne kluka nožem do břicha. Jinak je to film o nadějném doktorovi, ve své době ještě znevýhodněným barvou pleti, který se musí na vrchol vypracovat velkou spoustou čtení. Ve zkratce by se tedy dalo říct: je to film o čtení. Přesně tak to i působí, hlavně když se stáváme diváky několika málo operací před tou velkou, na kterou nás připravili už v úvodu. Ani ta není kdovíjak napínavá a tak bych hodnotil zvlášť části názvu snímku - The Ben Carson Story jako velice zajímavý, Gifted Hands jako velice nudný. Cuba Gooding navíc nepřináší nic, co by s sebou neměla už samotná postava. ()

René.girl 

všechny recenze uživatele

Opravdu nádherný film, který mě opravdu dostal. To, že je natočen podle života skutečného neurochirurga, který dosud žije, je už jen dovršení toho skvělého pocitu, který vám film předá. Proto si myslím, že není potřeba se nějak hlouběji pitvat - film má jednoduché poselství - You Can Be Anything You Want To Be In This Life - As Long As You're Willing To Work At It! ()

Galerie (24)

Zajímavosti (2)

  • Herečka Kimberly Elise, ktorá hrá Benovu maminu, je len o necelý rok staršia ako Cuba Gooding Jr., predstaviteľ dospelého Bena. (dodo24)

Reklama

Reklama