Vanishing on 7th Street

Scénografie:

Stephen Beatrice

Kostýmy:

Danielle Hollowell

Šašci. Je fakt, že konec jsem přetáčel, posledních 10 minut je už přeplácanost. Což je fakt škoda, protože se jedná o docela originální a při nejmenším zajímavý počin. Ty šašky myslím polovinu uživatelů. Brečíte, že nikdo nepřináší nic nového a když ano, tak nemá co nabídnout. Ale to je fuk, ignorujte je. Dejte si tenhle film. Má něco i do skutečné události CROATOA, pokud to píšu dobře, podrobnosti si hledejte na internetu. Dál k filmu. Námět originální. Představte si, že na celý svět upadne tma a všichni zmizí během setiny a vy zůstanete jen díky tomu, že jste měli na čele baterku!? Chtělo by to víc přitlačit na pilku, zlepšit atmošku a o dost vylepšit konec, který mi nedává bohužel smysl. Herecké obsazení je skvělé, sem tam přilétne fajn hláška. Postavy se chovají racionálně, prostředí fajn a napětí nechybí, i když některé scény míří do klišovité události. Takže by to chtělo lepší konec, vysvětlení o co šlo a co to způsobilo, aby film dával v konečném výsledku smysl. Ale i tak tu čtvrtou dávám za všecko kolem, je to fajn filmek. 7/10(8.2.2014)

• Riddick77

Celý film jsem na něco čekal, alespoň drobné vysvětlení či náznak (konec v kostele a božího panáčka nepočítám)... Nedočkal jsem se, na začátku mi to silně připomíná Darabontovu "Hustou mlhu", nicméně ta je naprosto precizně vypointovaná, což zde NAPROSTO chybí. Pár napínavých scén a záběrů prostě nemůže stačit zahladit naprosto tupý a prázdný scénář. Snad ani režisér nevěděl, jak to vlastně bylo... 3/10!(4.2.2011)

• petero

Brad Anderson je možno dobrý v budovaní psychohororov keď má v ruke slušný scenár, tu však poriadne narazil. Jeho vizuálne podanie nie je tiež nijak očarujúce aby zaujalo, keď už scenár nie je bohvieaký a herecká elita mu v tom tentoraz tiež nepomohla na čele s talizmanom nepodarených filmov Haydenom Christensenom. A tak film o miznúcich ľuďoch v tme a skupinke snažiacej sa prežiť v miestnom bare je na vcelku slušný námet variujúci Carpenterovu či Darabontovu Hmlu, poriadnym sklamaním vedľa ktorého i End of Days vyznieva ako podarený film.(27.1.2011)

Docela dobrý , originální nápad, něco takového jsem dozajista nikde neviděl,ale z filmu jde bohužél cítit ten Rozpočet :) Je to takový spíše napínavý Thriller než Horor.. Nejvíce mě pobavila scéna s padajícím Letadlem, to bylo nečekaný v takovém filmu a určitě nikdo nedokázal odhadnout, kdo nakonec přežije !!:)(6.1.2013)

• honajz

Nějak se mi potvrzuje, že Brad Anderson nedokáže vytvořit atmosféru. I ta blbá 30 dní dlouhá noc je napínavější. Ale v průběhu filmu jsem si vzpomněl, kde by se Anderson mohl něco naučit. U novozélandské kinematografie - stačí když si pustí Quiet Earth. ---- Mimochodem, také vám přišlo divné, že Tma (Temnota, Peklo, kdoví co to bylo za šmejd) se sice bojí světla, ale když chce někoho dostat, tak světlo vytváří? -- Škoda, že to, co následovalo po prvních dvaceti minutách, nebylo zhuštěno do čtvrt hodiny, aby příběh mohl atraktivně pokračovat.(7.4.2011)

• - Když Paul sní, chodí po dlouhé chodbě v suterénu, když poté otevře dveře, vidí jen zeď z cihel. Když začne do zdi bušit, je jasně poznat, že se jedná o lepenkovou zeď, protože cihlová zeď by se nikdy tak netřásla. (Kroup4)