Vanishing on 7th Street

Scénografie:

Stephen Beatrice

Kostýmy:

Danielle Hollowell

Tenhle film dělal v podstatě skoro všechno dobře. Skoro.. Hudba, atmosféra, kamera, to všechno je na vysoké úrovni. Herci to taky nijak nekazí, jenže... Jenže divák u toho tak nějak nic necítí. Celý film jsem se dobře bavil, byl jsem zvědavý, jak to dopadne, ale že bych byl extra napnutý, to se říct nedá. Příliš nepomohlo ani to, že se postavy chovají občas nelogicky nebo ten černošskej spratek, co byl na ránu už od začátku. To je snad v nějaký scénáristický příručce, či co. Když nevíte, jak vyřešit složitou situaci v ději, připište otravnýho černýho spratka, co se chová jako debil. Originální to taky moc není, kdo viděl filmy jako Oni nebo Darkness Falls, ví, co může čekat. Jinak, nevýhoda filmů, které se odehrávají ve tmě je, že je tam vidět úplný hovno. Ani tenhle snímek, není vyjímkou.(26.5.2011)

Na první pohled to byl obyčejný výpadek proudu. Ve tmě ale záhadně zmizely tisíce lidí, zanechávaje po sobě pouze své oblečení, opuštěná auta a byty. Jedním z mála, který přežije je i reportér Luke (Hayden Christensen), který se pokouší zjistit, k čemu vlastně došlo. Den za dnem ale ubývá slunečního svitu, stíny se prodlužují, a přeživších ubývá. Hrstka posledních se setkává ve starém baru, kde se za pomoci energie z benzínového generátoru pokusí přežít další den. Ale tma začíná tento boj vyhrávat ... I když budu se svým názorem asi osamocen, mně se tento filmeček líbil, a moc (jedním z důvodů bude asi i to, že tmu taky moc nemusím). Takže jsem při pohasínání světel trpěl společně s hrdiny tohoto filmu, a konečně se rozhodl si domů pořídit (pro jistotu) nějakou silnou baterku :). Pár věcí se mi ale na filmu nelíbilo - asi největším průšvihem bylo nesmyslné zmizení Paula. Na druhé straně mne zase hodně potěšil závěr - ne, opravdu nemusí každý film skončit happy-endem. Původně jsem chtěl dát 3*, ale když vidím to hodnocení okolo, tak s klidným srdcem ještě přihodím...(30.4.2012)

• Lacike

Beckovy krizenec I Am Legend a Pitch Black? Akonahle sa zotmie, tak ludia urobia puf a rozplynu sa? Tak tejto infantilnej premise som po cely film nedokazal prist na chut. Nepomohol mi ani reziser, ktory sa zmohol len na par celkom predvidatelnych lakaciek. Ani scenarista, ktory napisal skupinku totalne nesympatickych, afektovanych a nelogicky sa spravajucich postav. A ani herci ktori to tak nejak odohrali na pol plynu a velmi sa nesnazili. Takze ta jedina hviezdicka je za solidnu vypravu opusteneho mesta, ktora ako jedina v tych par zaberoch, ktore si mohli tvorcovia dovolit, vyzera posobivo.(25.5.2011)

• Guzo

Až tak hluboko klesnul Hayden po Star Wars? Přitom Jumper byl celkem fajn, Takers docela šli, ale tohle bylo až na základní myšlenku (lidé mizí ve tmě a chrání je jen světlo) příšerně přehrané, špatně natočené a dialogy úplně o ničem. Časové skoky tu navíc byly dost zbytečné (a dovolím si říct, že amatérsky vložené), klasické odvíjení děje by bylo mnohem lepší..(16.8.2011)

Zaujme (scénář), napne (atmosféra), překvapí (Hayden), postraší (baterky s sebou!), nezklame (režie). Navíc je to podle skutečné události, takže kdo si po skončení titulků otevře google a napíše do vyhledávače CROATOAN, bude jej mrazit ještě mnohem více. Nechápu, jak se to mohlo v Americe promítat jen v šesti kinech.(14.12.2011)

• - Když Paul sní, chodí po dlouhé chodbě v suterénu, když poté otevře dveře, vidí jen zeď z cihel. Když začne do zdi bušit, je jasně poznat, že se jedná o lepenkovou zeď, protože cihlová zeď by se nikdy tak netřásla. (Kroup4)