Oniroku Dan: Bikyoshi jigokuzeme

Japonsko, 1985, 68 min

Režie:

Masahito Segawa

Ran Masaki

Krásna učiteľka Noriko ide učiť na vysokú školu, ktorá je umiestnená na odľahlom horskom mieste. Ešte pred príchodom na školu je napadnutá troma útočníkmi, ale ubráni sa. To je však iba začiatok, lebo ani na škole nemá pokoj. Pomaly zisťuje, že túto školu si veru správne nevybrala. Onedlho je znásilnená, týraná i ponížená; toto všetko majú na svedomí ľudia blízki škole. Zvíťazí jej hrdosť a odhodlanosť utiecť nad krutými sexuálnymi praktikami jej väzniteľov alebo podľahne a podvolí sa zvrátenej rozkoši? (Astaroth12)

Flipnic

Tak tohle je fakt neuvěřitelná pecka. Už jsem těch japonskej sexploiterů viděl mraky, ale tohle je rozhodně jeden z nejlepších. Hlavní devízou je asi opravdu krásná hlavní hrdinka - učitelka. Fakt krásná ženská, občas v těchhle japonských filmech ty holky nejsou nějak příliš extra "TOP", ale tahle je pěkná ... No a to co tam s ní zvrhlí osadníci jedné vesnice prováděj už je kapitola sama pro sebe. Spousta tradičních i netradičních japonských "s/m praktik", znásilňování, ponižování ... Některé scény zpočátku trochu připomínají spíše "USA rape styl" (banda úchylů se vystřídá na nebohé holce někde u řeky apod). Samozřejmě je to pro okrajové publikum, ale v rámci žánru fakt kvalita, spousta neuvěřitelných vychytávek, perfektní atmosféra ... Fakt super. ()

darkrobyk

Jsem z toho poněkud rozvrkočený, jelikož jsem čekal jiný film. Je to sice torture porno, ale soft s cenzurou, na niž si Japonci potrpí i v manze nebo anime. Původně jsem očekával něco v duchu Grotesque (2009), ale dostal jsem výrazně stylizovaný poetický film. Po vizuální stránce skvělé, pastelové barvy, výborná bondáž, půvabná Noriko, která ovšem na můj vkus až příliš monotónně pohekávala. Jinak dostala, co si zasloužila, páč buď byla blbá, nebo naivní, nebo obojí. Morita odpornej, ředitel prase a jeho vnučka hnusná jak prdel. Takže společnost vskutku vybraná. Krev nula, vizuálně povedená scénka v akváriu a kapající vosk. Škoda, že nedošlo na zavěšování na háky nebo alespoň bičování. Pro básnivé snění výborné, ale na to jsem zrovna nebyl naladěn... ()

HAL

Nijak zvlášť drastické pinku eiga - spíš by se slušelo říct mírně sm erotický film s příběhem. I když ten příběh si na něco hraje jen zhruba do poloviny, zbytek už je jen jemná tortura a zneužívání hlavní hrdinky ve vlhkém kamenném sklepení. Vzhledem k délce vcelku únosný film, jen zbytečná cenzura která se místy objeví je otravná. 6/10 ()

pornogrind

Hodně drsnej sexploiter.Krátká stopáž,takže se jde hned na věc bez zbytyčnýho zdržování.Totální sexuální teror,znásilňování a ponižování v té nejvyšší míře.V rámci žánru rozhodně patří ke špičce(teda co jsem zatím viděl).5 hvězd tady není co řešit. ()

dr.horrible

Moje pravdepodobne prvé stretnutie s žánrom, ktorý má viditeľne viac názvov ako divákov, dopadlo nad očakávania dobre. Čakal som ťažko bezobsažnú samoúčelnosť a tú som aj dostal, ibaže remeselne perfektne zvládnutú, s vynikajúcou kamerou, hudbou - proste na profesionálnej úrovni. Okrem toho herečka v hlavnej úlohe je naozaj prekrásna, asi ako ázijská verzia Salmy Hayek a už sa ani nepamätám, kedy som naposledy vo filme videl kozy z toľkých rôznych uhlov. Jediným negatívom (v rámci žánru) preto sú už tradične chabé herecké výkony. By the way, strašne by ma zaujímali reakcie feministiek z tej doby. Pretože toto je tak na vzburu :D ()

giallo

Solidní zářez japonského Pinka Eigu/Roman porna, který se dá při troše fantazie doporučit i "běžnému" diváku. V rámci subžánru rozhodně stravitelný kousek... Možná jen ten konec mohl být vygradován lépe, ale to jsem chtěl asi už moc. Pro milovníky žánru doporučuji nedostižný Hana to hebi . ()

Hunter2222

Veľmi neznámy snímok z okraju japonskej tvorby zvanej "Pinku Eiga". Pinku Eiga ako jeden zo subžánrov exploitation neobsahuje krv, len čisté sexuálne násliie v softcore porne (bez penisov, vagín, ejakulácie atd.). Prenádherná herečka tu podáva fakt bravúrny výkon, aj keď je mučená aj keď bojuje so svojími trýzniteľmi. Podobne ako v snímku Beautiful Girl Hunter (1979) sa ľudské oko nestačí čudovať nad umením viazania lanom. Rôzne pozície, uzly, vždy pekne previazané cecky (ktoré občs aj fialovejú, čo dodáva filmu realistickosť). Neviem si naozaj predstaviť, že by som bol niekoľko hodín zviazaný vo všetkých tých krkolomných polohách. Vo filme je prakticky každá postava extrémne úchylná, od chlapíka na vozíčku, až po 16 ročnú študentku. Škoda bola len cenzuráracie vagíny, čo trochu snímok znepríjemní. Odporúčam! ()

panjosef

Excelentně natočené sexploitation/Nikkatsu roman porno - zde zcela na místě s přízviskem S&M. Krásná mladá učitelka na malé vesnici propadne začarovanému kruhu znásilňování, ponižování, tortur, svazování a všelijakých sexuálních praktik. Na jednu stranu strašná prasárna, na druhou stranu tak úžasným způsobem natočená, že od toho člověk nemůže odtrhnout oči. Tohle umí opravdu jen japonci. Vizuální stránka je naprosto geniální - barvy (např. oranžová a modrá bondage lana), odstíny, zvuky (divákům těchto snímků známé vrzání provazů), úžasná kamera, detaily, osvětlení, skvěle zapadající hudba - mohl bych pokračovat ještě dál. Rozhodně musím jednoznačně doporučit, ovšem s klasickým upozorněním, slabší nátury tohle budou těžko rozdýchávat. Japan rules. ()

anderson

Do malého horského mestečka prichádza nová učiteľka. A názov neklame. Je nádherná. Po ceste do internátu ju, aj jej kolegyňu, prepadnú traja študenti s úmyslom mučiť ich a znásilňovať ... A toto je prosím pekne iba úvod do - podľa mňa - vynikajúceho filmu, ktorý je prešpikovaný všekými ingredienciami, aké tu často ospevuje môj veľmi obľúbený užívateľ Flipnic. Ja už len dodám, že sa nejedná o žiaden prvoplánový brak, ale o vyšperkované a remeselne nesmierne dobre zvládnuté dielko, zďaleka nie určené len úchylákom. A súboj v telocvični ... Treba vidieť. (1.9.2009) ()

eraserhead666

A pak, že mají Japonky malá prsa. Zatímco Padesát odstínů šedi vidělo BDSM snad možná jen letmo z letadla, tohle naopak sedí přímo v pilotní kabině a udává směr. Neskutečně syrové, přesto esteticky, vizuálně i obsahově dokonalé podání, které funguje i navzdory japonské cenzuře (která je ovšem trošku otevřenější a ne tak úzkoprsá - zákaz veřejného zobrazování obscénností nahlíží pouze ze tří hledisek: genitálie, pubické ochlupení a záběry zachycující sexuální penetraci). Vydržím docela hodně, ale když došlo na modrý provaz, fakt se mi hrůzou sevřely půlky. Tahle obsahově, herecky a pointově úžasná klasika pinku eiga z roku 1985 (!!!), vycházející z hodně odlišného přístupu Japonců k sexu, než je ten Evropský, by mohla z fleku fungovat jako příručka. Představitelka hlavní role, v jistých partiích na Japonku velmi obdařená Ran Masaki, si tvůrcům zpočátku trochu stěžovala, že se pro podobné role v sadomasochistických pinku eiga nehodí, bylo jí však odpovězeno, že SM hrdinka naopak musí mít určité množství tělesného tuku, díky němuž lana na její kůži působí mnohem zřetelnějším dojmem. A mají recht, kluci jedni šikmoocí. ()

Lacike

Obycajne soft porno, ktore predstiera, ze je niecim viac. Dokonca umenim. Ha ha. V ziadnom pripade. Mna sice ukazané rôzne znasilnovacie praktiky vôbec nezvrusili, ale ani ma nijak nepoburili. Nech si fanusikovia tohto zanru krochkaju blahom a lestia pri tom trubky do zblaznenia, ale nepredstierajme, ze to je nieco viac ako tupe soft porno. Nie je. ()

Astaroth12

Tak toto bola paráda. Erotické scény, dobra kamera, slušný vizuál, krásna hlavná predstaviteľka, ale zas sa to vyrovnalo, lebo Yuko bola riadne škaredá. Ale prekvapila ma mierna cenzúra v tomto filme a to pri takýchto filmoch nebýva až tak zvikom. Ten koniec nemal ten správny náboj aký som očakával, ale aj ta solídny kusok v tomto subžánry, moja spokojnosť je viac než velká. ()

rykardo

Pinku sem, pinku tam, pinku všude, kam se (na CSFD) podívám .-).-)..., samozřejmě, že i v tomto případě jde o klasickej roman poruno snímek, natočenej na základě předlohy Oniroku Dana a nikoliv pinku (pinku byly vždycky na první pohled lacinější a měly daleko blíž k exploitation, navíc produkovaný různými studii - Nikkatsu, Dokuritsu, Yu etc..., zatímco romantic porna byly přeci jen o něco sofistikovanější a co se produkce týče, výhradní záležitostí studia Nikkatsu - toliko asi ten nejzásadnější rozdíl mezi pinku a r.poruno..., nicméně těch diferencí je povícero...), ale jinak naprostej souhlas s oběma předchozími komentáři, BEATIFUL TEACHER IN TORTURE HELL je bezpochyby hodně zdařilym kouskem, kterej může směle konkurovat daleko víc provařenějším věcem z tohoto ranku či z ranků, tomuto příbuzným (HANA TO HEBI, Hunterem již zmíněný STAR OF DAVID aka BEATIFUL GIRL HUNTER, WIFE TO BE SACRIFICED atd.) Ano, i já mohu tenhle snímek ke zhlédnutí (ať už jednorázovému či opakovanému) jedině doporučit... ()

Eldrick

Takový romantický japonský sexploitation s pěknou Japonkou s povislýma kozama v hlavní roli. Nic extrémního, ale taky nic vzrušujícího. Žádný pekelný mučení se fakt nekoná. Pro otrlého diváka zívačka rozměru telenovely. ()

Wade

Jedná velká sexploitační pecka, kterou řadím hodně nahoru. Přesto, že nemam nějak extrémně nakoukáno tak, ale nejsem začátečník a dokážu už rozeznat kvalitu a ta je na tomhle filmu hodně znát. Stejně jako u většiny podobných kousků tak ani tady nemusím nic víc psát, protože všechno důležitý už napsali ostřílenější borci. Každopádně paráda, který se nebojím dát 5 hvězd. 90% ()

Arkanoid

Nudný úvod, zaujme až názov filmu pri kamere ponorenej čiastočne do vody v temnom tuneli. Pri zatarasení cesty začína to, čo film chce povedať. Film ale upozorňuje aj na filozofiu Hagakure. Znásilnenie nie je ale jedinou nechutnosťou filmu, osobne mi väčší hnus vo filme narobili zvieratá v pohároch, ktoré som v slovenských školách vôbec nevidel. Príbeh neprezrádza všetko, necháva si isté veci aj pre seba a robí potom záhadnými udalosťami postavy nervóznymi. Príbeh je zaujímavý aj kostlivcami v skrini. Vizuálne je to však slabota, keď si to porovnám s Ryôshoku. ()

bolan

Poetický sexploitation s hudebním doprovodem ala Malý pitaval z velkého města, budí hrůzu asi jako každá druhá inscenace od Evžena Sokolovského. Nevíte jestli se máte smát, nebo ťukat na čelo. Jedna hvězda za to, že to má celkem kvalitní obraz a hlavní představitelku. ()

mourinho

Fanoušci pinku eiga nechť se uchrochtají blahem. Moje představy o sexuální tortuře jsou však zcela jiné a tohleto podle mě není nic pekelného, co by mě mělo nějak rozhodit. Všudypřítomná cenzura intimních partií, absence krve, o tom je pinku eigo, proto tento subžánr rozšířený především v Japonsku neberu nijak vážně a byť znázorňuje témata extrémního sexuálního násilí, nepovažuji ho ani za nijak kontroverzní. Ale budiž, sto lidí sto chutí. Přičtu-li k tomu však i trapné bojové souboje, kde každý soudný divák pozná, že vše je "jen jako" a přehrávající toporné herce, nezachrání už snímek ani celkem šikovná hlavní hrdinka, což u japonských sexploiterů rozhodně nebývá samozřejmostí. ()