Ztraceni v lásce

Jusqu'à toi

Shoe at Your Foot

Komedie / Romantický

Kanada / Francie, 2009, 80 min

Už na první pohled dost jiná romanťárna; romanťárna, která hlavní hrdiny svede dohromady (jakože tváří v tvář) přesně po hodině, jedný minutě a čtrnácti sekundách. A hned si daj pusu a hned se spolu vyspěj, juchuchu. Ne, takhle ... ono opravdu nepřekvapí, že vzhledem ke stavbě příběhu a vůbec celý primitivní zápletce na hutnou romantiku prostě nezbyde prostor. A nejenže to nepřekvapí, ono to taky ve finále vadí podstatně míň, než by jeden čekal (a třeba mnohem míň než opravdu mizernej Bartha). Jusqu'à toi je totiž zářnym příkladem filmu, kterej je daleko silnější ve svých částech než v celku. Je silnější v metaforách (ping pong), životních glosách a supersympatický postavě supersympatický Mélanie (ty lístečky, to přesně dělám taky! :D). Nakonec ... kdybych to chtěl vzít řádně od podlahy a zároveň si tak trochu přihřát polívčičku: Jusqu'à toi se dá vlastně docela dobře rozdělit na dvě půlky, podle snahy vyhovět oběma břehům Atlantiku - nevábná americká kostra + zasněná francouzská omáčka. Která půlka potom hrála prim mně, to samozřejmě neni těžký uhádnout. --- Takže za mě přesně 50 % a třetí hvězda hlavně pro Mélanii.(22.9.2013)

Nevyužitý potenciál. Tvůrcům se tam občas podařila dostat lehce melancholická atmosféra, posmutněle táhnoucí se dny, ale rozhodně ne po celou stopáž. Přesto oceňuji tu snahu natočit něco více reálného, méně vypočítavého vůči divákovi. Příjemná civilnost, byť místy trošičku švihlá. A taky jedna z mála romantických komedií, kde mají oba hrdinové 99% sólo a potkají se v minimálním počtu scén - což je taková milá netradičnost daného žánru. 60%(6.5.2014)

Kameru musím obzvlášť pochváliť, veľmi pekné kompozície.. pekne pekné dlhé nájazdy kamery, temp strihu, áno aj ten t môžeme považovať viac menej za komerčný.. chvála bohu že to tempo sa skrotilo.. beží záber 5 sekúnd, človek mal šancu sa zorientovať... nie sú tu zbytočné zábery na vyše... Arnaud Potier vsadil radšej- 3 poriadne zábery v scéne, než 7 bez poriadneho kotevného východzého bodu, kde niet poriadneho svetla... je pravda, že Arnaud Potier ma ako UMELCA nadchol! Ideme ďalej... Nečakajte prevratné intelektuálne depresívne dielo, ktoré je plné dejových zvratov, Justin Bartha si zahral slušne, Shakespeare od neho nečakajte, ani dych berúce, k slzám dojatý výkon... Mélanie Laurent s poriadnym šmrncom... film má zopár vtipných momentov ( herec Justin Bartha s francúzskym manželským párom. Podpriemer si to nezaslúži, to bola hnusná podpásovka ... priamočiary francúzsky film s normálnym koncom na Francúzov.. s výbornou kamerou... prekvapenie si človek zapamätá mnoho... Trocha sa tento film priblížil umeniu, trochu...drzosť napísať a? Romantici, niečo pre Vás. /55 %/(11.7.2017)

• Matt2626

Prázdne, pomalé, nudné...bez charizmy. Je pravda že film má isté posolstvo či myšlienku ale akosi ma minula. Občas som mal pocit, že tak "hlúpe" dialógy predsa nemohli ani len nakrútiť, nie že dať do filmu a že sa mi asi sníva. Pár svetlých okamihov a úprimných chvíľ to nejak nezachránilo. Celý film pôsobí tak zvláštne, až gíčovo. Asi je rozdiel medzi osamelou dušou a šialenou ženou a Melanie si akosi nevybrala : ) To sú Tí Kanaďania...(17.1.2010)

Tahle originální romantická komedie, listem Le Figaro pojmenovaná jako mladší sestra Amélie z Montmartru, mě naprosto okouzlila a dá se říct, že pro mě představuje nejhezčí letní filmový zážitek. Poprvé jsem měl možnost sledovat herecké umění Mélanie Laurent a okamžitě jsem si ji oblíbil. Ne nadarmo je považována za jeden z největších francouzských talentů současnosti, což potvrzuje role v Hanebných parchantech. Myslím si, že její zasněná Chloe a romantická zápletka s frustrovaným Jackem pohladí na duši každou citlivou povahu. A srovnaní s Amélie shledávám naprosto příznačným.(3.9.2009)