The Echo

Ozvena smrti

Horor / Mysteriózní

USA, 2008, 90 min

Originál jsem neviděl ale tohle se mi líbilo dost. Nečekal jsem nic, a dostal jsem celkem dost. A navíc celej film je velký překvapení. Podle hodnocení jsem čekal obyčejnou duchařinu která mě nepřekvapí. Je sice pravdou že film mě nijak nevystrašil ale bavil mě celou dobu. Atmosféra rozpadlé budovy byla parádní a i celej příběh mě celkem bavil a konec byl poměrně překvapivý. Ale není to teda vůbec nic co tu ještě nebylo. Bradford je sympaťák a film jakž takž utáhl, což jsem po jeho výstupech v pár filmech moc nečekal. Ostatní postavy a i herci jsou dost v pozadí a nijak moc to nevadí.(27.4.2012)

Stejně jako Nakata či Shimizu, i Laranas byl požádán, aby přetočil svůj Sigaw pro americké publikum. Originál ´sem zatím neviděl, čímž se aspoň vyhnu titěrnému srovnávání, ale na remakeu je jasně cítit inspirace a vykrádání japonských žánrovek. The Echo balancuje někde mezi Ringu a Ju-On a snadno by se utopilo v moři tuctových duchařin, nebýt poctivé (re)konstrukce tvořené poměrně invenčním přístupem. Narozdíl od svých předchůdců Echo buduje atmosféru pomocí zvukové skladby, půvabné práci s prostorem, jeho snímáním i svícením, a především live action postupy a in-camera efekty. Laranasova předchozí zkušenost s reklamnímy spoty a dokumenty tak nepřišla vniveč a oproti drtivé většine hollywoodských tvůrců ji dokázal koncipovat po svém. The Echo mě tak přesvědčilo, že ne všechny novodobé duchařiny stojí za starou belu a vzbudilo ve mě velké očekávání v režisérově připravovaném Patient X.(30.11.2009)

• J*A*S*M

Nechci to zakřiknout, ale už nějaký čas se mi zdá, že vlna amerických remaků asijských duchařin už je konečně za námi. The Echo je prozatím jedním z úplně posledních zástupců této vlny, které po deset let ubíjela většinu hororových fanoušků, a samozřejmě za moc nestojí. Příběh tisíckrát provařený, herecké výkony spíše ubohé, strach nikde.(30.7.2010)

Príjemné prekvapenie. Tento hororík s duchárskym motívom síce veľmi nevystraší (pár podarených ľakačiek sa tu však nájde), zato však oko diváka poteší so slušnou mysterióznou atmosférou, ktorá smerom ku koncu pekne graduje až do finále. Zaujala ma aj dejová linka, ktorá nenudila a dokázala navodiť hlad po odpovediach kto a prečo to v tom baraku vlastne straší. Rozuzlenie mi síce prišlo pomerne prozaické, ale našťastie neišlo ani o vyslovenú koninu, takže u mňa spokojnosť. 70/100(12.3.2015)

The Echo má hodně slabý rozjezd, ale když se pomalu rozjíždí, stává se z něj slušná duchařina. Bohužel se jen rozjíždí, ale nikdy nedosáhne maximální rychlosti, jak jsme zvyklí u jiných. Obrovská škoda, protože jsem na chvilku doufal v obrovské tempo, ale to The Echo nemá. Lehce nadprůměrná hororová duchařina, ale více se z ní vytáhnout nedá.. 5/10 = 55%(14.10.2011)

• - Yam Laranas režíroval aj filipínsky originál Sigaw (2004). (SeanBean)

• - Snímek je remakem filipínského hororu Sigaw (2004). (Zdroj: ČSFD.cz)