Reklama

Reklama

Roberta Reynoldsa podmienečne prepustili z väzenia, kde si odpykával trest za vraždu násilníka, ktorý obťažoval jeho priateľku. Robert sa teraz snaží začať žiť poriadnym životom, nadviazať na dávno popretrhané kontakty s kamarátmi a aj so svojou bývalou priateľkou Alyssou Foldesovou, ktorá pracuje ako čašníčka a študuje umelecký dizajn. Robert si nájde prácu ako mechanik v autodielni. Nie je to však také jednoduché, pretože ľudia vedia o jeho minulosti. Robertovi počas pobytu za mrežami zomrela matka. Zdedil po nej byt v starom a ponurom nájomnom dome, kam sa okamžite aj nasťahuje. Postupne podľa rôznych indícií odkrýva príbeh, prečo a akým spôsobom k smrti jeho matky došlo. Zisťuje, že dom skrýva tajomstvá a odhaľuje osudy ľudí, ktorí tam žili a spáchali hrozné činy. Tie sa budú ustavične opakovať, kým sa nenájde niekto, kto by karmickú kliatbu prerušil... (TV JOJ)

(více)

Recenze (37)

JAn 

všechny recenze uživatele

Stejně jako Nakata či Shimizu, i Laranas byl požádán, aby přetočil svůj Sigaw pro americké publikum. Originál ´sem zatím neviděl, čímž se aspoň vyhnu titěrnému srovnávání, ale na remakeu je jasně cítit inspirace a vykrádání japonských žánrovek. The Echo balancuje někde mezi Ringu a Ju-On a snadno by se utopilo v moři tuctových duchařin, nebýt poctivé (re)konstrukce tvořené poměrně invenčním přístupem. Narozdíl od svých předchůdců Echo buduje atmosféru pomocí zvukové skladby, půvabné práci s prostorem, jeho snímáním i svícením, a především live action postupy a in-camera efekty. Laranasova předchozí zkušenost s reklamnímy spoty a dokumenty tak nepřišla vniveč a oproti drtivé většine hollywoodských tvůrců ji dokázal koncipovat po svém. The Echo mě tak přesvědčilo, že ne všechny novodobé duchařiny stojí za starou belu a vzbudilo ve mě velké očekávání v režisérově připravovaném Patient X. ()

Rob Roy 

všechny recenze uživatele

"Asijských duchařin" jsem viděl asi tak ...dvě? Ale i tak je mi jasné, že tohle omílá všechna možná klišé a ty postupy už tu milionkrát byly. I tak za trojhvězdí, protože je to krítké a stylizované temné chodby tar=ho činžáku na mě působí. Až se zítra vzbudím, asi už si ani nebudu pamatovat, že jsem ten film viděl. ()

Reklama

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Nechci to zakřiknout, ale už nějaký čas se mi zdá, že vlna amerických remaků asijských duchařin už je konečně za námi. The Echo je prozatím jedním z úplně posledních zástupců této vlny, které po deset let ubíjela většinu hororových fanoušků, a samozřejmě za moc nestojí. Příběh tisíckrát provařený, herecké výkony spíše ubohé, strach nikde. ()

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

Bobb si po odpykaní trestu za vraždu snaží usporiadať svoj vlastný život. Jeho matka počas pobytu vo väzení umrela a on sa nasťahuje do jej apartmánu. Niečo však nie je v poriadku. Hneď od prvého dňa počuje zvláštne zvuky a vidí veci. ktoré iní nevidia. Všetko však má svoje príčiny. Všetky odpovede na jeho otázky budú časom zodpovedané. Pomerne sympatický herci v pekne natočenom filme, s celkom slušnou hororovou atmosférou na priemernej úrovni. Z pohľadu amerických remake-ov ( Sigaw 2004 ), jeden z tých ( aspoň čo sa atmosféry týka ) lepších - 60%. ()

Pilda17 

všechny recenze uživatele

The Echo má hodně slabý rozjezd, ale když se pomalu rozjíždí, stává se z něj slušná duchařina. Bohužel se jen rozjíždí, ale nikdy nedosáhne maximální rychlosti, jak jsme zvyklí u jiných. Obrovská škoda, protože jsem na chvilku doufal v obrovské tempo, ale to The Echo nemá. Lehce nadprůměrná hororová duchařina, ale více se z ní vytáhnout nedá.. 5/10 = 55% ()

Galerie (16)

Zajímavosti (2)

  • Snímek je remakem filipínského hororu Sigaw (2004). (ČSFD)
  • Yam Laranas režíroval aj filipínsky originál Sigaw (2004). (SeanBean)

Reklama

Reklama