The Echo

Ozvena smrti

Horor / Mysteriózní

USA, 2008, 90 min

Stejně jako Nakata či Shimizu, i Laranas byl požádán, aby přetočil svůj Sigaw pro americké publikum. Originál ´sem zatím neviděl, čímž se aspoň vyhnu titěrnému srovnávání, ale na remakeu je jasně cítit inspirace a vykrádání japonských žánrovek. The Echo balancuje někde mezi Ringu a Ju-On a snadno by se utopilo v moři tuctových duchařin, nebýt poctivé (re)konstrukce tvořené poměrně invenčním přístupem. Narozdíl od svých předchůdců Echo buduje atmosféru pomocí zvukové skladby, půvabné práci s prostorem, jeho snímáním i svícením, a především live action postupy a in-camera efekty. Laranasova předchozí zkušenost s reklamnímy spoty a dokumenty tak nepřišla vniveč a oproti drtivé většine hollywoodských tvůrců ji dokázal koncipovat po svém. The Echo mě tak přesvědčilo, že ne všechny novodobé duchařiny stojí za starou belu a vzbudilo ve mě velké očekávání v režisérově připravovaném Patient X.(30.11.2009)

Bobb si po odpykaní trestu za vraždu snaží usporiadať svoj vlastný život. Jeho matka počas pobytu vo väzení umrela a on sa nasťahuje do jej apartmánu. Niečo však nie je v poriadku. Hneď od prvého dňa počuje zvláštne zvuky a vidí veci. ktoré iní nevidia. Všetko však má svoje príčiny. Všetky odpovede na jeho otázky budú časom zodpovedané. Pomerne sympatický herci v pekne natočenom filme, s celkom slušnou hororovou atmosférou na priemernej úrovni. Z pohľadu amerických remake-ov ( Sigaw 2004 ), jeden z tých ( aspoň čo sa atmosféry týka ) lepších - 60%.(26.5.2013)

Že to nemělo extra originální zápletku? Možná nemělo, ale čert to vem. I tak to byla parádní podívaná. První půlhodinku se film pomalu rozjížděl, pak to ale nabralo spád, bylo to napínavé, strašidelné, děsivé a mě to prostě bavilo. Duchařiny moc nemusím ale tohle byla ta nejlepší co jsem za poslední dobu viděla. 75%(19.2.2012)

Tady někdo ve velkym sledoval Dark Water.Horor jak přes kopírák, starej barák, děsivá holčička, ''divný'' sousedi a čím dál víc zoufalství propadající hlavní hrdina.Nebylo to špatný, občas to mělo slušnou atmošku a pár lekaček bylo na infarkt, je to vlastně trochu živější verze Dark Water, ale jinak je to takový typický klišé horor, který měl našlápnuto na mnohem větší strašení, navíc konec průhlednej a finiš pekelně nedotaženej a nezodpovězenej.Na jednu noc dobrý,59%.(14.9.2015)

Príjemné prekvapenie. Tento hororík s duchárskym motívom síce veľmi nevystraší (pár podarených ľakačiek sa tu však nájde), zato však oko diváka poteší so slušnou mysterióznou atmosférou, ktorá smerom ku koncu pekne graduje až do finále. Zaujala ma aj dejová linka, ktorá nenudila a dokázala navodiť hlad po odpovediach kto a prečo to v tom baraku vlastne straší. Rozuzlenie mi síce prišlo pomerne prozaické, ale našťastie neišlo ani o vyslovenú koninu, takže u mňa spokojnosť. 70/100(12.3.2015)

• - Snímek je remakem filipínského hororu Sigaw (2004). (Elwanelyn)

• - Yam Laranas režíroval aj filipínsky originál Sigaw (2004). (SeanBean)