Mark (Til Schweiger) je vášnivý cyklista, vynikajúci rozprávač historiek a charizmatický dobrodruh, ktorý po ťažkej nehode príde o nohu. Ako sa vyrovná s neľahkým údelom osudu tak ambiciózny chlap, akým Mark je?
Príbeh jeho osudu je nasiaknutý emóciami, silnou väzbou priateľstva, lásky ku kopcom, ženám a dcére. (sochoking)

klukluka

Ukrutně nudná, rozvleklá, nezajímavá, utrápená, upocená záležitost s nesmyslně vysokým hodnocením. Za co? Za modrý oči Tila Schweigera? Jedině tak, jinej důvod mě nenapadá. ()

Milodar

Mark je sobeček, který má na vrcholu žebříčku sám sebe, svůj (cyklo) výkon, užívání si přírody, ženských a po zapůjčení také své dcery. Po nehodě musí své hodnoty přehodnotit, utlumit svou aroganci a sobectví, stát se někým trošku jiným. Celkově je to příběhové klišé, naštěstí hezky natočené a "zachráněné" Tilem Schweigerem. ()

sona123

Jak se vyrovnat se ztrátou nohy? No, Til se s tím porve, ale já z toho zápasu nijak "urvaná" nebyla. No, za Tila palec nahoru, všechno ostatní na můj vkus postrádalo šťávu a překvapení se nekonalo. ()

Blueeyes

Til Schweiger dozajista skvěle hraje a Němci tahle komorní intimní dramata natočit umějí. Bohužel jsem jeho postavě nedokázala fandit, natož si jej oblíbit či mu rozumět. Mark disponuje snad všemi neduhy, které mi u chlapů a když se to vezme kolem a kolem tak u lidí obecně, jdou na nervy. Nespolehlivý, sebestředný tlučhuba a lidový vypravěč, sukničkář a dost málo platný i jako otec. Rád se nechává od kdekoho prosit a v jednom kuse řeší své sto let staré trauma ze vztahu s otcem. Strávila jsem dobrých 80 minut netrpělivým vyčkáváním, jestli alespoň po té nehodě dostane rozum a pochopí. Jestli se podařilo, to je věc k diskuzi. Nicméně, přesto musím uznat, že ty jeho příběhy a historky byly krásné. Jeho vypravěčský jazyk bohatý, velmi zábavný a barevný. A jaké je poučení z tohoto snímku? Zdá se, že děti svým rodičům dokáží odpustit a zapomenout mnohé charakterové vady. Pro diváka je to mnohdy trošku těžší. ()

adriane9

Til je nepochybně výborný herec, ale už horší cyklista. To jediné bylo ve filmu takové vachrlaté, ale celkový dojem mi to nezkazilo, nádherné záběry, skvělá kamera, soundtrack a úžasné hlášky. A ostříhaný byl neskutečně sexy :) ()

Faila

Příběh o vyrovnávání se se ztrátou nohy, s bolestí a vůbec s tak výraznou životní změnou je sám o sobě docela silný. Dá se udělat velice přehnaně a pateticky se snahou vzbudit v divákovi za každou cenu nějakou emoci, což se tady nedělo. Ale ačkoliv mám raději podobně "lidské" zpracování, v tomhle případě mi chybělo pořádnější drama, nějaký konflikt. Takhle to na mě totiž působilo tak, jakože se hlavnímu hrdinovi stalo něco, co by pro mnoho lidí znamenalo téměř konec světa, pro něj to ale nakonec taková hrůza vlastně ani nebyla. Nebylo zde vidět příliš překážek, které musel překonávat, a tak z toho byl jen příběh jednoho člověka, který ztratil nohu, ale vypořádal se s tím. Schweigera mám moc ráda a rozhodně preferuji tento způsob filmů před těmi přehnanými pitominami, ale moc mě to neoslovilo. ()

MarsVl

Výborný film. Viděl jsme většinu filmů se Schweigrem a opět mě nezklamal. On je jediným pořádným hercem Německa a podle toho filmy ve kterých hraje vypadají. 5* ()

jafuska

silný emocionální příběh od začátku do konce, kdy po nehodě člověk přijde takřka o všechno, svoji důstojnost a musí se naučit znovu žít, ale trochu jinak, než člověk plánuje, i když je to německý film a říká se, že neumí dobře točit filmy, toto je výjimka, tento film se opravdu povedl, velice doporučuji, toto nemělo žádnou chybu. ()

DJ Kritik

Dramatičnosť tohto filmu je tou slabou stránkou, čo mi vskutku tak nejak chýbala. Príbeh je natoľko silný, že nemalo byť až tak ťažké ho pretaviť do poriadneho ciťáku. Film z ktorého planie sila priateľstva, odvahy a chuť nevzdať sa tak trochu poskakuje na mieste. A nebyť postavy dcéry a priateľa, niet na čo pozerať. Vtiahnutie do deja: *** Akcia: ** Humor: * Dramatičnosť: ** ()

Achab

Výborná hudba, zejména polozapomenutý Nick Drake. Til Schweiger podal skvělý výkon a byl naprosto přesvědčivý. Největší zápas je obvykle ten na který naše mysl není připravena. "Zdá se mi o dni kdy jsme se spolu smáli, pavím nohám........." ()

DonBraso

Příběh bez příběhu.Nutkání vyprávět příběh jakým Mark byl je hrozně těžkopádný.Německá škola v dramatických filmech dokáže mnohem lepší filmy,než zde pro hodně diváků ksicht Tila,který někomu stačí.Celou dobu to obsahově bylo pořád jak na trní a jako fanoušek cyklistiky asi čekal více.Už zde v obsahu filmu je toho moc a tak je vlastně celý film.Vše se snaží obsáhnout a neobsáhne nic.Hudba se snaží,ale jakmile Mark přijde o nohu vlastně se to pořád přehání a postava jako taková je kupodivu ještě více nezajímavá,Je jedno jak to má se svojí dcerou či láskou a vlastně už diváka jako mě zahřeje výšlap na Tourmalet.Bohužel to už máme konec filmu.Film o ztrátě končetiny asi moc nepřekvapí a ukazuje na pojem přátelství a síle překonat se,ale těch příběhů už je a tenhle kromě vášni pro cyklystiku moc nepřínáší.Dobroduh,kterýho vyhodí z každé práce není zrovna terno a najít v sobě spisovatele opět ke konci byla blbost.Hodně nezajímavý příběh jednoho chlapa.45% ()

TonyHawk94

Tých niekoľko emocionálne veľmi silných scén, ktoré na mňa zapôsobili až na úroveň dojatia dáva tomuto veľmi zaujímavému skvostu absolutérium, takže 5*. Iste, je tam niekoľko nedokonalostí, ale ten príbeh je originálny, pútavý, zaujímavý (a imho nie 2x radostný, ale aj o tom je život). Til hlavnej postave dodal uveriteľnú a dostatočne ľudskú dušu, ostatné postavy super. Martin Todsharow s originálnym soundtrack-om opäť nesklamal :). ()

frenkie

Tak toto byl v mém případě zásah do černého. Celkem ohraný příběh o jednom looserovi, který kromě klácení dívek v ničem extra nevynikal a jehož život plyne tak nějak od ničeho k ničemu a to až k dramatickému zvratu, je podán tak nějak jinak, civilně, úsměvně, s pěkným hudebním doprovodem a bezvadnými hereckými výkony všech zůčastněných. Til Schweiger je opravdu hereckej bourák, svoji roli zvládl hodně přesvědčivě, neviděl jsem ho hrát špatně od Klepání na nebeskou bránu. Z filmu plyne k divákům jasné poselství: Když vás potká něco opravdu špatného, neskládejte zbraně. Vše je v srdci a v hlavě. Tak zase jednou po čase plný počet hvězd. Ti Němci v posledních letech fakt jedou, rozjedou se někdy i naši tvůrci? ()

sha.piro

"Bolest bez příčiny" je nejen působivě natočený snímek o muži, pro kterého se ztráta levé nohy při silniční nehodě nakonec nestala nepřekonatelnou překážkou k tomu, aby znovu usedl na kolo a vydal se na něm na svoji vysněnou cestu... a to jak cestu cyklistickou, tak i tu životní, ale zároveň snímkem o navrácení lidské důstojnosti blízkému člověku, kterého stihl smutný osud. Je to film o pravém nezištném přátelství, o lásce, snech, o pomíjivosti, i odvaze vzepřít se svému osudu. ()

kamysacek

Ten film si získal všechny moje sympatie. Cyklistika je rovněž moje láska a německé filmy začínají dost výrazně konkurovat americe. Jen tak dál. ()

Necrophobic

Tak mega klátič Til zase fiknul co proběhlo před kamerou.Jak se má našinec vcítit do jeho traumatické situace ,když i v tomhle stavu toho poklátí víc než normální smrtelník. :-D. Paradoxně kvůli němu mě tohle drama až tak moc nevzalo.Mark v jeho podání bral danou situaci až na momenty vcelku v pohodě ,takže to až takové drámo nebylo.Je to asi tím ,že nešlo o život ale jen o nohu. ()