The Pearl of Death

Horor / Mysteriózní / Krimi

USA, 1944, 69 min

Další sherlockovka od Universalu, tentokrát inspirovaná klasickou povídkou Šest Napoleonů. Standardně slušná práce a několik vtipných momentů (např. Watson snažící se používat deduktivní myšlení, aby našel "ztracený" útržek z novin, přilepený na rukávu).(19.1.2006)

Není lepší Sherlock Holmes než série s Basilem Rathbonem v hlavní roli. - 85%(29.5.2009)

Potěšitelné je, že konečně patrně nejlepší Sherlock Holmes Basil Rathbone řešil případ na motivy Doyleovy povídky, negativem je však skutečnost, že scénář byl Šesti Napoleony inspirován opravdu jen velmi volně. A to mi prostě vadí, tyhle vymyšlenosti nikdy nebudou (a také nejsou) tak dobré jako originály, a tak Rathbone na základě slabších filmů zůstal pro další generace jako Holmes bohužel upozaděn. V tomto filmu navíc tvůrcům moc nepracovala ani kamera: z některých záběrů jsem měl pocit, že dostanu mořskou nemoc, a vzpomněl jsem si, že přesně takhle jsem vnímal svět ve chvíli, kdy mi do brýlí nasadili skla s cylindrem. Anebo kdykoli jsem byl ožralej. Průměrný Holmes, bohužel.(17.2.2014)

Tento příběh je zatím z těch Sherlockovek, které jsem z produkce Universalu viděl, nejlepší. Zřejmě na tom má velký podíl to, že byl napsán na motivy skutečné Doylovy povídky a nejedná se o kompletně vymyšlený scénář. Basil Rathbone je coby slavný detektiv prostě nepřekonatelný. Co mi ale trošičku vadí na celé sérii je, že se to odehrává ve 40. letech.(2.1.2009)

Zabavna holmesovka a Rondo Hatton jako The Creeper. :)(20.1.2016)

Basil je sekáč, to je bez debat. Mě se líbí, že jsou tyto holmesiády vytrženy ze zažitých obstarožních okolností - a jsou zcivilněné.(27.12.2009)