Scooby-Doo: Začátek

(TV film)
  • USA The Scooby-Doo! Mystery Begins (více)

Co pojí nejlepší kamarády? V případě Daphne, Velmy, Freda, Shaggyho a Shaggyho odvážného štěněte Scooby-Dooa jsou to záhady! Celovečerní hraný Scooby-Doo: Začátek nás zavádí do doby, kdy se čtyři dospívající slídilové (plus jeden psí detektiv) setkali poprvé. Byli tehdy neprávem obviněni z nastrojení duchařského žertíku a vyloučeni z Coolsvilleské střední. Spojili se, aby očistili své jméno a vyřešili tu nadpřirozenou záhadu... a vydali se tak rovnou vstříc neutuchající legraci a dobrodružství. Speciální zábava, speciální přátelé a extra-speciální efekty dělají z tohoto příběhu na téma “jak to všechno začalo” (počínaje setkáním chlapce a psa až po první výpravu v karavanu Mystery Machine) zatraceně báječnou podívanou! (oficiální text distributora)

drankeryth

Predosle diely boli celkom slusne, ale toto? Hrozny prepadak, kde som sa ani raz nezasmial. Herec v podani Shaggyho mi pekne liezol na nervy a ten zvysok sa dal celkom prehltnut. Jednoznacne je to nudny film a tiez aj docela zbytocny. Skoda casu. ()

cogi

Hraného scooby doo bych nejspíš zakázala. Největším hřebíkem do rakve bývá většinou herecké výkony :-( ()

Vabr

Nejhorší ze všech Scooby Doo filmů a rozhodně není o 3% lepší než dvojka! Postavy nejsou vzhledově vůbec podobné. Je to, jak kdybyste vybrali 4 náhodné herce a nějak je upravili, aby je aspoň připomínali. Ale oni k tomu ani nenosí to podobné oblečení po celou dobu! Charakterově jsou taky docela dost mimo. Velma je přehnaná šprtka a dost žárlí na Freda a Daphne, protože mezi nimi přeskočila jiskra. Daphne je hodně zbytečná a ani za celou dobu nic nevymyslela, nedokázala nebo někoho neoslovila svým vzhledem. K tomu ani není hezká a fakt rozhodně si nemyslím, že by jí rodiče dávali dodávku zahradníka, která je rezavá, když tam v garáži mají dva zbrusu nový a luxusní bouráky. Fred je natupělej HNĚDOVLASEJ sporťák, kterej za celou dobu s partou nevymyslí ani jednu past! Shaggy má český dabing doslova jak pro nějakýho trotla. Scooby-Doo se mi líbí trošku víc vzhledově (je o trochu podobnější), ale jeho reakce jsou trochu horší a k tomu na něm šetří tak, že ho tolik do záběrů nedávají. Seznámení jeho a Shaggyho bylo špatný. Přijde mi dost trapný a ubohý, že je toto pojmutý jako prequel, protože tvůrci tohohle nesmyslu nebyli ani natolik schopní sehnat podobné herce, tak to tak pojali, aby se vyhnuli nelogickým chybám, což stejně nefunguje. Zdá se, že zástupci ředitelů mají vyšší moc než samotní ředitelé. Ani jsem nevěděl, že to tak v Americe vlastně funguje. Moc nechápu, proč sem míchají nadpřirozeno, když Scooby-Doo o tom není a vždy bubáky a tyhle věci vyvrací, ale tady ty duchy ani neřešili. Efekty duchů jsou dost špatný. Viník je jasnej celou dobu nebo se vám alespoň rozhodně vejde do hodně úzkého výběru podezřelých. Celé to bylo nudné, nezajímavé, hlavně nepodobné. Na konci, kdy se parta rozdělí a každý jde svou cestou, a pak se k sobě všichni vrátí, protože je spojujou záhady, tak tohle na mě působí jako hodně falešné přátelství. Vymysleli to hodně špatně, protože to prostě vypadá, jako by byli spolu jen kvůli tomuhle a jinak by se vůbec nebavili. K tomu jsem se ani za film nezasmál. VYHODNOCENÍ: NEJMÉNĚ PODOBNÁ POSTAVA ZE VŠECH SCOOBY-DOO FILMŮ JE ZDEJŠÍ ŠIKMOOKÁ VELMA. SCHVÁLNĚ JSEM SI ZJIŠŤOVAL PŮVOD HEREČKY A CO MĚ NEPŘEKVAPILO. MÁ PŘEDKY Z JAPONSKA 😏😣. ()

SKreyn odpad!

Toto nebol B-éčkový ale minimálne C-éčkový film. Strašná hovadina, že som to ani nedokázal dopozerať. ODPAD! ()

KdG

Super film, dlouho jsem čekal na film kde vysvětlí jak se parta dala dohromady a musím říct že se to scénáristům povedlo. Nechybí záhada, původ postav a Scoobyho. Postavy vypadají jako ty animované i když trochu mě vadilo že Fred byl tmavovlasý a Velma byla černovláska když v seriálu je hnědovláska a Fred dokonce blonďák ! Co mě taky dost mrzelo že se to neodehrávalo v 60tých letech ale v současnosti a pak drobnost Scoobyho ňamka je špatně přložená má to být keksík nebo sušenka. ;-) ()

Zombiepod

Ohromná kravina, ktorá však zo všetkých hraných verzií Scoobyho dopadla najlepšie. Jednoduché a primitívne béčko pre mladších, ktoré narozdiel od svojich predošlých filmových príbehov najviac pripomínalo klasickú záhadnú epizódu starého dobrého seriálu, natiahnutú na 80 minút. Po filmárskej stránke je to nanajvýš nehodnotiteľné, ale dá sa to celé prežiť bez ujmy na zdraví. Čistý priemer. ()

Meev

I když to bylo natočené jen kvůli penězům, mně se taškařice o tom, jak se vlastně parta seznámila velmi líbila, jen mi vadilo, že v kresleném seriálu bylo snad vždy vysvětlené, co a proč se jak dělo a zde si létají duchové, protože někdo vyslovil zaříkávadlo, to mi přijde trošku dětské a filmaři si s tím mohli více pohrát, herci jsou sympatičtí až na Velmu, tam mi do oka nějak nepadla a samotný Scooby mi přijde takový.,. obtloustlý ? Nebo nevím, jak to vysvětlit, ale zřejmě to je naschvál. ()

pekas

Scooby Doo nikdy nebyl můj šálek kávy. Ale už jsem i tak něco dílů viděl a v intencích tohoto seriálu je tenhle film úplně v pohodě. Zápletka naprosto standardní Scooby Dooovská, nechápu dost dobře ty kritiky tady. Vždycky to byl seriál pro děti a jako k takovému taky přistupuju. Dětem se to líbí, jako rodič neshledávám žádnou závadu, takže slabší čtyři. Zatím mě všechny tři hrané filmy bavily víc než animované. ()

Boudyy

Aneb jako to všechno začalo. První případ kultovního spolku "Záhady s.r.o." v hrané podobě. Máme tady inteligentní Velmu, takovou normální holku Daphne, vedoucího Freda, sympatického, leč bojácného Shaggyho a jeho psa Scooby-Dooa. Myslím, že se film drží všech zásad tradiční "scoobydoovské" epizody - připosranost Shaggyho a Scoobyho (No vidíte, našli jsme to, tak abysme šli, ne?), tradiční průběh (nová záhada - tváří v tvář zloduchovi poprvé - další pátrání a okolnosti - tváří v tvář zloduchovi podruhé a zároven také dopadení - vysvětlení okolností). Tvůrci však již ze začátku nechali strůjce všeho zla promluvit a ti vnímavější jej díky hlasu poznali (což je v animovaném originále nemyslitelné), tím pádem jsem už jen sledoval postupně celou cestu až k dopadení. Já mám animovaného Scoobyho-Dooa rád a tady to vážně vypadalo, že některé scény by byly vtipné, pokud by byly animované, zahrané živými herci působí spíše trapně. Až na občasné nelogičnosti anižby na ně bylo přímo ve filmu upozorněno (vejít do cizího domu a osahávat každý předmět holýma rukama) jsem se docela bavil. ()

unclejack

Prequel k Scooby sérii mal zrejme priniesť nový pohľad na ich staršie ja. Druhou možnosťou je, že tvorcovia chceli jednoducho ešte niečo zarobiť z vyčerpaného námetu. Tak či onak, film Briana Levanta sa nesie v podpriemernom duchu, dokonca aj v porovnaní s originálnou sériou. Najmarkantnejší prepad nás čaká v oblasti hereckých výkonov, kde vyniká Hailey Kiyoko, ktorá svoju postavu už dobre pozná. Ostatné výkony sú výrazne podpriemerné, rutinérske a nezáživné, najviac to vidno na predstaviteľovi Shaggyho. Ani chabá zápletka a nezáživné špeciálne efekty filmu nijako nepomáhajú - prequel bol výzvou, ktorú teda tvorcovia príliš nezvládli. ()

Tominko12

Starý dobrý Scooby prenesený do súčasnosti. Mňa to však bavilo, typická záhada Scoobyho, ktorú samozrejme s príjemným humorom vyrieši. Ako fanúšika Scoobyho ma to potešilo a bolo to príjemných 80 minút. ()

soarka odpad!

Nenávidím příběhy se Scoby-Doo! Ještě k tomu hrané. A teda, že se Fred obarvil na černo a roli zrzavé "barbie" dostala tahle divná Melton, to se mi na tom nelíbilo ještě víc. ()