poster

Bitva u Thermopyl

 • anglický

  The 300 Spartans

Dobrodružný / Drama / Historický / Válečný

USA, 1962, 114 min

 • Nach
  ***

  Bitva u Thermopyl má jistě na svou dobu co nabídnout. Nicméně z mého současného pohledu je drobet zdlouhavá, postavy monotónní až nezajímavé a bitvy, ač skutečně velkolepé, působí místy neprofesionálně, jakoby je tvůrci s komparsem spíchli za jedno odpoledne. Přesto však – a to opakuji – jde na rok 1962 o epické, historicko válečné drama, které právě v bitvách má svou silnou stránku. Chemie mezi postavami zde nějak výrazně nefunguje, každopádně na ten průměr snímek určitě dosáhne. 65%(6.10.2012)

 • liquido26
  ****

  Poctivý historický válečný film, který se nese přesně v duchu antických snímků 50. a 60. let. Dneska již působí trochu úsměvně to rozdělení na free world (Řecko) world of slavery (Persie), který byl samozřejmě zrcadlem probíhající Studené války. Sparťané se samozřejmě otroků také neštítili a hojně je využívali :-)(23.11.2013)

 • Shakers
  ***

  Nie je to zlé, pretože príbeh je skratka dosť dobrý. Narozdiel od Snyderovej verzie vidíme Leonidasa bok po boku vymýšľať taktiku spolu s Themistoclesom. Škoda, že sme sa nedočkali aj námorných bitiek. Taktiež zamrzí trochu akcia, ktorá je na tu dobu určite super, ale v dnešnej dobe jej trošku chýba šťava, ale nie sú to akcie, na ktorých padá film, ale predovšetkým tempo, ktoré je dosť pomalé a mal som pocit, že sa tam trištvrte filmu nič nedialo. Niektoré dialógové scénky tam boli zbytočne na vrch a brzdili film. Záver je dobrý, ale chýbajú trošku emócie. Každopádne dobrý film, kde je výprava fakt pekná a tak isto aj obrovský komparz stojí za pozornosť. 70% - 3*(2.10.2018)

 • Žralok
  ****

  Znáte film 300: Bitva u Thermopyl ? Víte že je natočen podle komiksu ? Autor komiksu Frank Miller čerpal inspiraci pro jeho napsání právě v tomto filmu. Stejně jako ve snímku 300, i zde sledujeme Thermopylskou bitvu z pohledu Sparťanů. Tentokrát se ovšem jedná o mnoho reálnější a historicky přesnější pohled. Ocení především milovníci historických filmů. Věřím že i ti kterým 300: Bitva u Thermopyl moc nesedla.(18.11.2012)

 • Z0oMb3E
  ****

  V časoch kompom nedotknutých_keď bojová scéna so živými ľudmi bola. Parta hercov už mŕtvych_históriu oživiť rozhodla. Pár jalových scén, keď papekom rybu lovil_Vystredala bitka ktorej by nik neuveril. Oštepy sa hádzali, tak ako kto chytil._Bezpečnosť je nadovšetko, kto by PN platil? Scenár bol vsak jasný, koniec prezradený._Prekvapiť však mohol, jakže bude prevedený? Žiadna sláva nieje, všetci už sú mŕtvi_Titulky už idú, no ja niesom smutný. Pri tak skorom roku vzniku_Dobrá práca Rudolphíku! Keby viacej boja, koní_Päťku by som ihneď hodil. O pár rokov prišli kompy_a maseker to bol veľký. A anime nula šestka,_gule trhá viac než dneska.(12.2.2013)

 • - Průměrná délka záběru je 6,6 vteřiny. (Mol)

 • - Mezi zástupy nadšených kluků, kteří v mládí shlédli 300 Sparťanů, byl i budoucí comicsový autor Frank Miller. Film ho nadchl natolik, že se podle něj rozhodl napsat jedno ze svých nejslavnějších děl - "300". (Divočák)

 • - Natáčení probíhalo v Athénách. (reich)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace