Sebastián mezi lidmi (TV seriál)

• Francie

Sébastien parmi les hommes

• slovenský

Sebastián medzi ľuďmi

Rodinný

Francie, 1968, 80 min

Bylo mi 6 když jsem seriál hltal,samozřejmě černobíle ač tato druhá série již byla v barvách... Autorem textu průvodní písně je podle sdělení ČT Jiř Šlitr..ale neví kdo ji nazpíval... v originále píseň zpívá sám hlavní představitel Mehdi El Glaoui. se dosud hraje u táboráků a dojímá i po letech. @@@@@@@@L'Oiseau , ústřední melodie složil Daniel White a Eric de Marsan [ 1 ] Cécile Aubry slova interpretovány Bruno Polius [ 2 ] , pak sólista sboru Petits Chanteurs d'Asnieres [ 3 ] . Je třeba poznamenat, že od prvního vysílání televizního seriálu, a v letech, které následovaly, publikum si myslel, že Mehdi byl interpretem písně, zpěvák není připsána. To byl velký úspěch populární prodloužení série. @@@@@@@@@@@@@@@ ------------------------------------------------------ ..Jednu krásnou zemi znám slunce tam pálí, louky kvetou tam život plyne v dětských hrách dokud však nepřekročíš práh -------------------------------------------------------- Tu zemi znáš, jen dokavad jsi mlád umíš se smát a na písku si hrát ---------------------------------------------------- Jednu krásnou zemi znám v té zemi stále věříš pohádkám prožiješ tisíc krásných dnů v té zemi kouzelných her a snů --------------------------------------------------- Jedenkrát až dospějem budeme marně hledat tu svou zem život neprobíhá v hrách když už jsme překročili práh ---------------------------------------------------- V písku hrát si a být nesmělý nemůžeš víc, vždyť už jsi dospělý ---------------------------------------------- A pak víc už nemůžem zpátky se vrátit, najít onu zem ta už je dávno, dávno pryč a my k ní nenajdem nikdy klíč.(1.11.2009)

• Hillock

Kdybych hodnotil jako malý kluk, jistě bych dal 4 či 5 hvězdiček, poněvadž v té době nebylo mnoho filmů a seriálů a já byl rád za to, co bylo. Nicméně s odstupem času zjišťuji, že dávné doby jsou pryč a nyní je má osobnost poznamenaná realitou pozitivně i negativně, čili správně zformovaná tak, jako když musíte nový akumulátor v mobilu nechat několikrát plně nabít a vybít. Jistě, dětský představitel je velmi sympatický a jako malý kluk jsem se mu chtěl hodně podobat, ale pokud byste se nás obou (mě i Sebastiána) zeptali na názory tehdy a nyní, věřte, že by byly naprosto odlišné. Dětmi jsme jen jednou a všechny nádherné vzpomínky si jistě uchováme v paměti dlouho do té doby, než se z nás stanou senilní dědci, kteří po ránu nemohou najít své zuby.(23.12.2009)

Už to není takové, jako první díly, ovšem i tak jsem se na každé pokračování těšil a poměrně se zaujetím sledoval nové příběhy. Několik scén mi dodnes utkvělo v paměti.(6.10.2013)

Poetický seriál dětství generace šedesátých a sedmdesátých let zůstává stále v paměti těch, které blažil na duši i na těle ať už z černobílých nebo prvních barevných obrazovek. Podobenství malého chlapce a velkého, bílého psa, jeho čtyřnohé matky i kamarádky, doprovázené nezapomenutelnou jímavou melodií, zůstává stále před očima. A s nimi i svět hor a naopak hřebčince a příhod, které tu malý a pak o poznání větší Sebastian buď prožívá, nebo zaznamenává. Kupodivu na překážku hlubokému zážitku není ani určitá tezovitost děje i poněkud schematicky pojaté postavy dospělých. Malý hrdina vévodí i tak. Dětský svět má své vlastní zákony.(14.2.2010)

• anderson

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 2 = 29.10.1972, réžia slovenského znenia = (ČST Košice) (4.1.2012)(4.1.2012)

• - Autorem textu průvodní písně je podle sdělení ČT Jiří Šlitr, není však známo, kdo ji nazpíval. V originále píseň zpívá sám hlavní představitel Mehdi El Glaoui. (sator)