Dva bratři (TV film)

Československo, 1972, 42 min

Petr Weigl

Petr Weigl, Michail Jurjevič Lermontov (divadelní hra)

Karel Kohout

Překlad: Zdena Bergerová, scénář: Zdena Bergerová, Petr Weigl, ve filmu použity 1. Brahmsovy symfonie, zvukový mistr: František Černý(1.12.2014)

S předlohou, resp. jejím lyrickým podáním, ani s délkou filmu nemám problém; zato s herci a použitou hudbou ano. Hudba mě tu místy vyloženě rušila, což bych u režiséra, co se proslavil operami, opravdu nečekal. A herci? Jako by dostal každý jiné zadání. Jestli to všechno byl záměr, tak je mi líto, ale to neocením.(19.12.2014)

Rozkošná rozkoš. Weigl se tentokrát neobklopil půvaby Magdy Vašáryové, ale onu božskou mu sehrála Jana Brejchová. Leč nyní již víme, že kohokoli si Weigl vybral jako božskou, pro ni učinil službu skutečně nemalou a tato se vlivem jeho estetického génia stala věčnou. Slastná slast je tento přepis z Lermontova.(20.11.2016)

Je to pěkné, herci jsou výteční, problém je v tom, že děje je na deset minut, zatímco stopáž čtyřicet. I krátká inscenace tak může být utahaná k nepřečkání.(12.12.2014)

Krásné.!(3.10.2017)