Staňte se svědky nového pojetí hrůzy od Orena Peliho, režiséra hororu Paranormal Activity. Tři mladí konspirační teoretici se pokusí odhalit záhadu, kterou je obestřena oblast 51 - přísně tajná vládní základna, o níž se proslýchá, že zde probíhala setkání s mimozemskými bytostmi. V podzemních prostorách však odkryjí děsivá tajemství, jaká si nikdy nedovedli představit. Prožijte s nimi trýznivé dobrodružství, které se odvíjí v tomto působivém filmu poskládaném z nahrávek, jež zachycují jejich mrazivé zážitky. (HBO Europe)

Knor

Tohle je průser. 2/3 filmu se plánuje průnik do střežené supertajné vládní oblasti 51, to by mi nijak nevadilo. Ale pak se střídá jedna těžce uvěřitelná scéna za druhou se scénami, kde se nic neděje .... do přísně střežený základny se dá dostat bez větších potíží, je totiž skoro vylidněná i když v podzemním komplexu probíhají nějaký hrátky s ufounama. Ufouni jsou vidět... no vlastně oni vidět nejsou, jen takový prapodivný náznaky jejich přítomnosti a tak dál. Ta uvěřitelnost je opravdu tak hrozně malá, že to celej film totálně potápí. Tím padá napětí a hlavně jakákoliv hrůza nebo strach. Škoda, tahle látka by se určitě dala využít mnohem líp. ()

KillerZeli odpad!

Nejhorší film, co jsem v životě viděl. Polovinu filmu se ani nedalo poznat, na co se to koukám kvůli rozmazané shaky-cam. Dialogy jsou poslepovány z nejhorších found footage klišé. Jediný způsob, kdy můžou found footage fungovat je, že dokáží přesvědčit o realističnosti zachycených událostí a to se zde neděje od prvních minut díky "hercům" a jejich nereálným interakcím. A to ani nejsou u neuvěřitelně lhostejného prozkoumávání oblasti 51. A doporučuji počkat na neuvěřitelně důležitou po titulkovou scénu. ()

Clark_Kent

Nedávno jsem koukal na dokument, kde se povídalo o obávané čupakabře. No a schodou okolností, tam zaznělo i nechvalně proslulé Oblasti 51. Tak jsem to schlédnul a můžu říct, že líp našvindlovat to vážně nešlo. Občas jsem si držel trencle to přiznávám, ovšem celkově to není moc dobrá podívaná. Nevím přesně co k tomu napsat, asi musí bejt jedinec opravdu skalním fandou UFO. ()

Pitryx odpad!

Na found footage mám alergii a když to vidím, chytám osypky. Tenhle režisér je tím na rozdíl ode mne fascinován. Proto se kluci flákaj s kamerou čtvrt hodinu po baráku a já se nudil a nudil, až jsem málem usnul. Navíc jako UFOlog tyhle cancy nějak nemusím. Touž raději rovnou nějaké dobré SF. No, prostě je to film k ničemu, pokud se už na pár sekund něco děje, není to vidět. Takže si, vážení autoři , takový film zasuňte do … ()

wopi odpad!

Vydržel jsem prvních 20 minut, občas je vteřina ticha, jinak proud nekončících keců, keců a keců. Tolik mluvení není jinde v celém filmu. Nekoukatelné. ()

Cechyno4 odpad!

Čekal jsem co Oren Peli z této zajímavé tématiky vytříská. Po výborné uvedení se s Paranormal activity jsem byl plný očekávání. Nastalo však obrovské zklamání. Na filmu se opravdu nedá nic pochválit. Scénář měl potenciál, ale byl totálně zničen ! Tohle ne ! Ať se na film díváte jako na scifi či thriller je to o ničem. Ale jako horor to je odpad. Bez atmosféry, bez nápadu, bez akce. Atmosféra nenastává ani v době kdy se snaží hlavní hrdinové proniknout na základnu. Vše v tomhle filmu působí uměle a kýčovitě. Zeleného mužíčka vidíte tak ve třech záběrech v posledních 10 minutách, toť z hororového pojetí vše. Tento horor = ztráta času. ()

B3n

Od filmu očakávam predovšetkým zábavu. A tu som ju dostal. Mne sa tento kúsok veľmi páčil. V každom okamihu som bol napätý, čo príde. Pristupoval som k nemu s obavami, najmä po hodnoteniach, ktoré som si tu prečítal a je dobre, že som nedal na väčšinu. Občas mi to vyjde. Nemuselo to byť found footage, tento príbeh by zniesol aj klasický film. Čo sa týka supertajnej Area 51, o ktorej sa už natáčajú filmy, desiatky dokumentárnych filmov (dokonca so zaručenými uniknutými informáciami od údajných bývalých zamestnancov:)), dokonca google maps tam menil ikonu toho žltého pandrláka na ufo, majú tam bary s ufom v názve, suvenírové obchody s ET tématikou: naozaj si niekto svojprávny ešte myslí, že vláda USA bude mať na takomto mieste 70 rokov nejakú tajnú základňu? ()

blade23mc odpad!

Naprosto nezáživná podívaná, která za to podívání ani za mák nestojí. Na nějakou rádoby akci se čeká strašně dlouho a není to vůbec nic na co by se čekat celou du dobu nudného putování filmem mělo. Takže prostě odpad! který se neměl podle mě ani dostat k vydání.. ztráta času ()

andrewXx

Partia mladíkov a dievča s menom, na ktoré mi počas filmu napadala jedna paródia za druhou, si len tak halabala, na základe rád miestnych pošukov, ktorí to v hlave nemajú celkom zrovnané, ide vniknúť do pravdepodobne najstráženejšej alebo jednej z najstráženejších vojenských základní na svete. A ono sa im to podarí za menej ako hodinu. Hej, už Narnia mala uveriteľnejšiu story. Počas ich vniknutia do oblasti, som sa snažil popustiť uzdu svojej fantázie (ktorú mám nazoaj veľkú) na maximum, no žiaľ ani to nepomohlo. Scenár nám v tomto prípade predkladá jeden nonsens za druhým. Lepší bezpečnostný systém ako sme videli vo filme, navrhnem na záchode, na kus toaletného papiera počas veľkej potreby a súčiastky si kúpim z Ebayu za 20 eur. Okej, všetko to prehrmelo a sme tam, sme v Oblasti 51. Tam to malo už trošku viac atmosféry, no na záberoch bolo vidieť slabý rozpočet filmu s opäť primitívnou zabezpečovacou technikou a hlúpym správaním postáv všade naokolo. Napriek všetkému sa to dalo pozrieť dokonca z čírej zvedavosti čo sa stane ďalej. Keďže found footage horory (jaj áno, ono to bol vlastne horor) s touto tématikou veľmi nevznikajú. Toľko, čo sa režisérovi podarí konečne vystavať z krehkého materiálu nejakú tú atmosféru, zrazu BUM a pozeráme sa na posledné scény, ktoré podnietil hlúpy koniec a záverečné titulky. Nápad bol fajn, ale chcelo to milión krát prepracovanejší scenár od človeka, ktorý si vie sám zapnúť telku či mal v ruke smartfón aspoň raz. Ako sa pod niečo také mohol podpísať režisér Paranormal Activity a producent The Purge mi je celkom záhadou. ()

Brenda.Ch odpad!

Panenkomarjá, proč já raději nehrála na mobilu hry, nebo nečetla třeba nějakou sci-fi, než abych pálila elektřinu sledováním něčeho takového ? A to jsem díkybohu viděla jen půlku, tu druhou jsem prodřímala. ()

raxxx

Nechápu tak špatné hodnocení , cely film drží pěkně pokupě s trochou napěti žadne připitomělé fantasmagorie (libila se mi technická připrava zato palec nahoru) , celkem se se těšil na závěr ale tam přišlo sklamáni a celkové nedovysvětlení. ()

brasek odpad!

Oren Peli ma nudil v Paranormal Activity a teraz ma skoro zavraždil. Najprv kecy o ničom, potom road movie do Oblasti 51 a koniec ako totálna kravina. ()

Scaevola

Film má značně problematickou premisu, která stojí a padá s neuvěřitelným (kriminálním) štěstím hlavních postav. Upřímně jsem si většinu filmu říkal, jak se jim podařilo přes všechna vloupání, sledovačky a detektory dostat až na konec a kolik z jejich zážitků by mohlo být realistických. A že snímek pojednává i o novodobé americké mytologii, pardon o emzácích? Žádného jsem tam neviděl, takže těžko říci, ale musím režisérovi přiznat, že umí vykřesat trochu napětí i z ničeho, a dokonce i ze zmatených a nesouvislých záběrů. ()

Paranormální sci-fi a paranormální dvojka

Paranormální sci-fi a paranormální dvojka

29.10.2009

Narodil se v Izraeli, ve svých devatenácti letech odjel do USA, vystudoval grafiku a animaci a je tvůrcem nejrentabilnějšího filmu (nejen) roku 2009. Oren Peli. Paranormal Activity natočil za 15 000… (více)