Staňte se svědky nového pojetí hrůzy od Orena Peliho, režiséra hororu Paranormal Activity. Tři mladí konspirační teoretici se pokusí odhalit záhadu, kterou je obestřena oblast 51 - přísně tajná vládní základna, o níž se proslýchá, že zde probíhala setkání s mimozemskými bytostmi. V podzemních prostorách však odkryjí děsivá tajemství, jaká si nikdy nedovedli představit. Prožijte s nimi trýznivé dobrodružství, které se odvíjí v tomto působivém filmu poskládaném z nahrávek, jež zachycují jejich mrazivé zážitky. (HBO Europe)

MikO_NR_1909

Kombinácia paranormalu s blair witchovou schémou. Tvorcovia stále stavajú na tom, že mobilová kamera má byť zapnutá, aj keď nad vami lietajú UFO tanieriky s odstredivou gravitačnou silou. No nič, ale dejotvorba je dlhá (čo nemyslím urážlivo) a strieda niekoľko dobre zostrihaných sekvencií od lúpeže cez "vládne sprisahania" až po spomínanú Oblasť 51. Má to taký "hmotnejší" dej, než iné footageovské virály. ()

kaylin odpad!

„Oblast 51“ je klasické found footage, které má sem tam sice nějaký povedený trik, ale celkově je to prostě klasická slátanina, kde u prostě není čeho se bát. Nudná podívaná, kde jsou postavy protivné a křečovité, příběh zde v podstatě není, alespoň ne takový, který by vás nenapadl při pohledu na název, a celkový horor se omezuje opravdu na minimum scén a klasické roztřesení kamery. Jeden z nejzbytečnějších filmů, co jsem v poslední době viděl. ()

Trevor

Konšpirátori naklonený spojeným zvratkom nacistickým sa budú rozplývať no a normálny divák bude ľutovať, že niečo podobné vôbec zapol. Svojho času rozvírila hladinu filmového sveta Záhada Blair Witch. Ponúkla niečo iné, zaujímavú prácu kamerou a dokázala to udržať v prijateľných medziach čo ak je na tom niečo pravdy. Odvtedy sa podobné projekty opakujú pravideľne, niektoré sú zvládnuté celkom dobre, iné sú podarené menej. A potom je tu Area 51. Nemá to zmysel, pretože Oren Peli ani sám nevedel čo chce, aby v oblasti konšpirátori našli. Je to aspoň celkom dobre zostrihané, na to že to nemá zmysel a je to tak neuveriteľne zlé, že som tomu priradil aspoň jednu hviezdičku. Odporúčam nepozerať, dokonca ani ľuďom ktorí "chcú uveriť". ()

Havaj8

Tak strašně jsem se na tenhle horor těšil. Tři věci - Found footage, Oblast 51 a mimozemský věci, spojení těch tří bodů mělo bejt smrtelný. Nicméně dostal to do rukou asi nepravej člověk, nebo k tomu byl dostupnej malej rozpočet, nevim. Ale víc jak polovina filmu byla příprava na nic. Kamera v ruce mi v tomhle stylu taky nevadí, ale tohle bylo přímo otřesný. Jediný scény, který za něco stály byly v laborce, u UFA a v úplným podzemí, protože to jediný splnilo ty požadavky na nadpřirozeno, nadpozemsko a podobný věci. Ty ufouni taky nevypadaly od pohledu nejhůř, ale bylo toho málo. Navíc ukázka, jak je ohromně jednoduchý dostat se do nejstřeženější oblasti na světe - not bad! Nepochopim, proč tenhle typ filmu nemůže někdo pořádně uchopit a s pomocí digitálních efektů dostat na vrchol hororovýho žebříčku. Tohle je totiž tak neokoukaný a nikdo nemůže vědět, co se tam doopravdy děje. Hodnocení v šedým je tu bohužel zasloužený. ()

honajz2 odpad!

Náhodou, já jsem spokojený. Dostal jsem přesně to, co jsem chtěl - Oren Peli je režisér naprosto na ho*no. Jako, ten námět byl slibný a možná by dopadl i dobře, kdyby se toho ujal kdokoli jiný, než právě Oren Peli. Snad i Tommy Wiseau by to natočil líp než on... K filmu: sakra, stalo se tam něco nebo ne? Tady se zhruba polovinu filmu někam jede (tož úvod 50 minut) a polovinu filmu někam běhá. Nemá tu ani smysl někomu fandit - na začátku je totiž vyzrazeno, jak vše dopadne. Něco jako děj to nemá, tady se prostě jede, pak běhá a to je VŠE. Nic víc se tu nestane. Jestli bych měl něco pochválit, tak snad jen to, že na pikosekundu uvidím UFO a že na konci filmu je krásně jasná obloha... Což je z filmu naprosto nic. Fakt, to je taková blbost, že to nemá ani smysl víc rozebírat. Přetočeno asi za půl hodiny, to se fakt sledovat nedalo... ()

cariada

Nebylo to zas tak špatný, ale zas ta šílená kamera, jak to mě štve a kazí to dojem. Jinak takový slabší průměr o ufo osobně si myslím, že celá oblast 51 je jen záměrně vybudovaný mýtus, celé je to úplně někde jinde, ale tady se to záměrně nechává ,aby to odpoutala pozornost, od skutečné oblasti, kde je něco schované. ()

Rodriguez

Area 51 je stálým otazníkem se spoustou otázek, co tam vlastně vláda ukrývá! Parta mladých lidí se vydává na vlastní pěst na dobrodružnou a zároveň nebezpečnou misi, aby zdokumentovala vše co se zde děje. K jejich překvapení není ale vše tak růžové, jak si původně mysleli. 75% ()

PavelVanekArt

Zas taková sračka to nebyla. Mělo to pár cool momentů a natočený to nebylo nejhůř, jsou rozhodně mnohem horší found footage filmy. 3* a.k.a 50% ()

Johnny.ARN

No fajn. Tento handmade film točený z POV pohľadu vie aspoň navodiť fajn atmosféru a vie to udržať v napätí skoro do konca. Potom sa to ale celé zvrhne, začne to byť nepriehľadné a je pekne vidieť, že ani tvorcovia nevedia, čo v tej Arei je, preto si tam niečo vymysleli a prehnali to. Držať sa viac pri zemi a ukončiť to dôstojne, bolo by to zaujímavejšie. 2 z 5 ()

Ryuuhei

Až tak špatné hodnocení jsem u tohoto filmu nečekal. Dostal jsem se k němu náhodou a v druhé polovině byl vlastně nonstop napjatý. Opět styl "found footage", což je na jednu stranu dost ohraný námět, ale zde dobře zpracovaný, efekty taky na dobré úrovni, napětí zejména v té druhé polovině zaručeno. Já si nestěžuji a ač bych hodnotil možná o hvězdu méně, filmu pomáhám, protože hodnocení sedící filmovým odpadům si nezaslouží. ()

venison

Jako horor bych tenhle film asi neklasifikovala, ale líbil se mi velmi.. Bavilo mě sledovat bandu obyčejnejch kluků, který se rozhodnou vloupat do přísně střežené oblasti Area 51.. Takže sledovat výpravu, přípravu a různé technické vychytávky mě děsně zajímalo.. Jako velké mínus tohohle filmu považuji, že se v určitý okamžik děj zlomí (aniž by divák pochopil/postřehl/dovtípil se, co konkrétního se stalo) a pak už se jen chaoticky míhají scény.. Kdyby tvůrci zamakali na závěru a přidali trošku příběhu do zmatečného děje, tak by se líbilo o něco více.. Rozhodně větší atmoška než v "Paranormal Activity", i když jsem se bála víc hlídačů než nějakých mimozemských bubáků.. :-) ()

Bobik9

27%? 28%? No neblázněte! Podle mě to bylo moc fajn. Dokonce to bylo jedno z nejlepších found footage, co jsem kdy viděl se odvažuji říct. Ti "herci" byli celkem uvěřitelní, prostředí Oblasti 51 se mi moc líbilo, zápletka byla sice hodně slabé, ale celkově je to velice svižné a zábavné. Není to žádná špička ve sci-fi filmech, ale kdo by to od toho snímku čekal? Asi 90% lidí tady. Já jsem věděl, že nechci prvotřídní blockbuster, ale kvalitní béčko. To jsem dostal. Jen víc takových filmů! ()

Mishqo odpad!

0-10% ... Že som si to ja vôbec pustil. Tento film bol absolútne o ničom. Film sa hrá na tajomný od začiatku do konca, no jediné čo bolo v skutočnosti tajomné boli asi režisérove zmysly pri natáčaní tohto filmu. Warning: Steer clear of this bullshit! ()

Danny F.

Bez výraznějšího napětí. S nudnějším stylem natáčení. S dobře naplánovaným dějem. Zbytečně natahovaný rozjezd. 50% ()

zolo23

Týmto "filmom" si Oren nadobro zavrel dvere pred väčšími projektami. Ani sa nečudujem prečo takú dlhú dobu Area 51 zostala ležať stranou. Presne 52 minút "mladým" trvalo kým sa dostali do tej (najstráženejšej??) zóny, predtým je to čistokrvná nuda o príprave a ceste na túto "misiu". Režisér by sa mal vrátiť tam kde sa narodil a radšej točiť dokumenty (samozrejme ručnou kamerou) o tom ako jeho vlastný už hodne dlhú dobu masakrujú a bombardujú susedov. Urobil by lepšie a možno by ho to ani tak veľa (na Orena 5 mega docela dosť) nestálo. 15% ()

sedm.1

Ač mě to všeobecné pohoršení nad tímto snímkem neskutečně štvalo a vůbec jsem té doslova masové kampani nevěřil, nyní musím skutečně jen konstatovat, že jde snad o ten fakt nejhorší found footage, který jsem kdy viděl. A smutnější je to o to víc, že je pod ním podepsán Oren Peli, tedy tvůrce Paranormal Activity, filmu, který právě spustil lavinu filmů, zpracovaných tímto působivým stylem. V tomto snímku prostě ale nefunguje vážně nic. Samotná myšlenka tajemství Oblasti 51 je přitom nápad k nezaplacení, tak jak mohl Peli natočit tak nezáživný film, to mi prostě hlava nebere. Zápletka je naprosto o hovně, nějakých 70 minut se neděje ale absolutně vůbec nic, a když se to pak ke konci přeci jen krapet pohne, tak z toho stejně vyplyne prakticky jen bezmyšlenkovitý a tápající blábol bez vyústění. Kupodivu zde naprosto chyběla i atmosféra a napětí, což jsem u tohoto druhu filmů snad také ještě nezažil, a že mám v tomto ohledu nakoukáno. Herecké obsazení jinak též nudné a nevýrazné, tempo žádné, prostě je mi to líto, ale tohle je skutečně zbytečný film, který krom nudy nenabízí vůbec nic jiného. ()

herr_carter

Jasně, samotné finále, kdy jsou bohužel zobrazeni mimozemšťané, je kvalitní asi jako Troškova tvorba z poslední doby, ale když si odmyslíme zobrazení emzáků samotné, celý film mě vlastně bavil. Jsem příznivcem FF filmů, takže možná nadhodnocuji, ale sakra vždyť těch lekaček a napínavých scén je ve filmu nespočet - nutno dodat že kvalitních ! Další případ z mnoha, kdy hodnocení csfd je naprosto irelevantní a zřejmě dokáže odpudit spoustu lidí........................moje hodnocení = 6 z 10. ()

JamesSi odpad!

Trailer vypadal zajímavě. Pokud chcete vidět vše zajímavé z tohoto filmu, podívejte se na něj. Film je jen natažení traileru na dvě hodiny s přidanými nudnými scénami a výplní rozhovorů postav ve tmě. Trailer doslova ukáže všechny zajímavé scény a záběry. Postavy jsou exkrement, scénář je exkrement, kamera je exkrement a vy jste exkrement, protože se díváte na tuhle sračku. ()

Kienast

Čekal jsem to mnohem horší vzhledem k "černému hodnocení " zde na ČSFD. Nakonec klasická FF kde se hodinu nic neděje a než se někdo naděje, tak je konec a my nejsme o nic moudřejší. 3/10 ()

Paranormální sci-fi a paranormální dvojka

Paranormální sci-fi a paranormální dvojka

29.10.2009

Narodil se v Izraeli, ve svých devatenácti letech odjel do USA, vystudoval grafiku a animaci a je tvůrcem nejrentabilnějšího filmu (nejen) roku 2009. Oren Peli. Paranormal Activity natočil za 15 000… (více)