Spy Kids 4D: Stroj času

Spy Kids 4: All the Time in the World

Spy Kids 4: Stroj času

Rodinný / Akční / Sci-Fi / Dobrodružný

USA, 2011, 89 min

Tohle se asi moc nepovedlo. Strašně moc mi vadily čísla co se objevovala kvůli 4D efektu a působily jen rušivě. Myslím si že 4D efekt je zbytečný a vtíravý. Samotný film je strašně moc pod hranicí divoké akce a působí lacině i přes efektní stránku. Rodriguez je větší frajer a měl by se spíše držet akčního žánru. 55%(10.5.2012)

Je nutno zachránit svět, než mu dojde čas a vše zamrzne. Tajemný zloduch říkající si Pán času chce ztrestat lidstvo za to, jak špatně nakládalo s časem, jak s ním nerozumně plýtvalo a nevážilo si ani trochu krásných rodinných chvilek o které byl jako dítě ochuzen. Robert Rodriguez patří k režisérům, kteří se i přes své výsostní postavení nebojí jít s kůží na trh a razit si to proti proudu a natočit tím pádem totál oddechovku pro všechny věkové kategorie, při které se dá na 90. minut odložit mozek do skříně. Jeho nedospěle dětská a hravá série se už dočkala čtvrtého pokračování s trendy příponou 4D. Moc rozruchu, výjma té přípony, ale film nenadělal a kritika si na něm smlsla. Jenže tolik originálních nápadů ohledně hrátek s časem se v jednom filmu hned tak nevidí. Rodriguez připomíná dítě, které dostalo novou super hračku a chce se s ní pochlubit celému světu, co dovede a co všechno se s ní dá dělat. Jeho příznivci ho raději vidí v jiné režisérské poloze a štve je, jak tak talentovaný režisér může příslovečně marnit čas točením takové téměř infantilní kraviny. Kravina to je, ale milá a netuctová. Rodriguez ví přesně, jaké herce do svých "timeoutových" počinů obsadit, ale tentokrát měl štastnou ruku ve své volbě tak napůl. Jeho oblíbenkyně od Machete Jessica Alba je v roli zkušené a tajné špionky velmi příjemná nejen na oko, to když si natáhne kožený outfit, ale její nevlastní dítka pro která nepředstavuje žádný ideál matky, jsou poměrně herecky fádní a s ničím extra se nevytasí. Ke slovu se dostanou i původní představitelé Spy Kids a sice nečekaně sexy Alexa Vega a přirozeně hrající Daryl Sabara, taktéž v rolích špionů, kteří od posledního setkání zestárli a jako sourozenečtí rivalové se neustále špičkují. Otravně naopak působil táta dětí Joel McHale se svojí reality show, která mně přišla vyloženě trapná a zbytečná. Hlavní břemeno záporáka spočívalo na bedrech Jeremy Pivena. Herce zkušeného a většinou schopně hrajícího, ale tentokrát si toho nabral až moc a trojrole, která mu byla svěřena byla nad jeho síly. Piven chtěl být vtipný, démonický, důstojný a současně i vážný padouch, ale tak nějak nebyl ani jedno. Rodriguez jako autor scénáře s některými nápady poměrně zdatně přestřelil. Superagentský pes promlouvající v originále hlasem s britským akcentem Ricka Gervaise je právě jedním z těch méně únosných výstřelků. Rovněž vtípky točící se kolem zvracení, prdění a podobně možná do dětského filmu snad ani nepatří, ale Rodriguez na to nehledí. Triků je bezpočet a jejich kvalita je proměnlivá. Sice jsem ve filmu neviděl nějaký vyloženě rušivě působící speciální efekt, až na zadní projekci, kterou bych si odpustil, přesto divák lačnící po super tricích bude spokojený především s jejich vysokým výskytem, nikoliv s jejich kvalitou. Závěrečné střetnutí s padouchem nějakou velkou nápaditost nepobralo. Vizuál stojí za povšimnutí. Film má solidní tempo a někdy až zběsile a nezastavitelně pádí kupředu ve snaze strhnout vše kolem sebe. Většinou se to daří a film mě zabavil a bavil svým nenáročným a upřímným pojetím, které si nezaslouží negativní odezvu. Přesto se Rodriguezovy fanoušci těší na jeho dospělejší projekty a čekání na ně snad zkrátí tahle hravá, zábavně-praštěná, odvázaná a časově neomezená jízda. 60%(12.12.2011)

• drake31

Spy Kids séria je celkom tolerovateľná ak sa prispôsobíme štýlu hry a dokážeme akceptovať isté veci o ktorých by sme za normálnych okolností ani neuvažovali. Moja hranica tolerance ale nie už to čo bývala, a štvrté pokračovanie je pekelne otravnou jazdou, ktorá niekedy nevkusne a trápne útočí na divácke zmysly. Tá hviezda je hlavne vďake psisku s Gervaisovim hlasom a sebaparodújúcej Albe.(4.3.2012)

Chápu tu zdejší mánii s odpady, ale když to člověk veme kolem a kolem, tak je to lepší než dvojka a mnohem lepší trojka. Co do obsahu i zpracování a hlavně mnohem více zábavnější. Taky je to dosti koukatelné, oproti předchozímu dílu. Vizuálně velká zábava, bylo an co koukat, ty triky stály za to na rozdíl od dílu druhého. Je to obrovský úlet do fantazie a na rodinný film dosti povedené, jakoby to nemělo hranice aporušuje to skoro vše co se dá a o tom ta celá řada je. Jen mě mrzelo, že Danny Trejo měl tentokrát celkově jen necelou vteřinu výstupu na scéně, jinak to bylo v duchu této série. Oproti minulému dílu a hlavně díky zdejšímu hodnocení jsem nakonec velmi mile překvapený. Tahle dětská špionárna by se mi určitě líbila o to víc, kdybych ji viděl jako dítě. I tak u mě to boduje, člověk nesmí hledět na hodnocení co je zde v procentech, ale na to na co se dívá a jak se mu to líbí a ne na to co si o tom myslí někdo jiný. Takže hlavu vzhůru a bacha na mě, fandím těmto špionům :) 6/10(15.6.2012)

• Claude Speed

Ach jo, co se to Spy Kids stalo? Vlastně skoro nic. 10 let se Rodriguez nedokázal naladit na tu správnou špiónskou frekvenci, a tak 4. díl není nic jiného než další odfláknutý (spykidsový) film na který ani robotický pes neštěkne. Jistě, jde špíš o film určený pro mladší diváky, ale svým dětem bych ho rozhodně nepouštěl. Velká smršť rychlých keců, které skoro nedávaly smysl, hnusné efekty, rádoby vtipný pes............. Jediná záchrana je v návratu starších postav, a taky Jessica Alba. 15%.(20.1.2012)

• - Jedná se o první film v česko-slovenské kinodistribuci ve formátu 4D, tedy se zapojením čtvrtého rozměru, a to vůní. (Sufferer)

• - Alexa Vega, Daryl Sabara a Danny Trejo jsou jediní herci, kteří hráli ve všech 4 filmech série. (rafix)

• - Nápad na natočení snímku vznikl díky Jessice Albě přebalující potomka během natáčení Rodriguezova filmu Machete (2010). (Chloe..)