Spy Kids 4D: Stroj času

Spy Kids 4: Stroj času

Rodinný / Akční / Sci-Fi / Dobrodružný

USA, 2011, 89 min

• Paldiny

Robert Rodriguez sa v posledných špiónoch znížil k tomu najprízemnejšiemu humoru a že k prízemiu bolo sakra blízko už v predošlých kapitolách. Tu ale prekonáva sám seba, oblúkom lietajú zvratky, v bitkách počas kopancov tečie plodová voda, dobré trávenie rovnako slávi úspech aj plienkový priemysel má svojho kandidáta. Dej vôbec nezaostáva a rozhodne sa začať až na konci filmu, zato pointa o „plytvaní časom“ je tvorcami vysvetlená radšej hneď. A ak by sa predsa len našiel niekto s extra dlhým vedením, určite mu to dopodrobna vysvetlí záverečná morálne - priezračná prednáška. Zla je tu teda dostatok, naopak vizuálna stránka snáď poprvýkrát v poriadku, hovoriaci peso občas vypustí dobrý heft (pokiaľ zrovna nepúšťa niečo iné) a až na pôvodných odrastených v menších roliach, stará parta ostáva za dverami, čo beriem, vzhľadom na posledné rodinné stretnutie, za šťastný krok. Plytkosť filmu a vlastne celej série už nie.(25.6.2017)

• becki_tu

První tři díly Spy Kids byly snesitelné. Čtvrtý je ale už tak trochu "over the top". Rodriguez zřejmě pozřel vetší dávku halucinogenních houbiček než bylo obvyklé u předchozích dílů a vznikl paskvil, ze kterého se budou některé děti počůravat až do osmnácti. Chápu, že Spy Kids jsou určeny především pro ty menší, ale když si vezmu, že stejná kategorie chodí houfně na Harryho Pottera, pak si dovedu představit jejich reakce, když jsou z kina z téhle šílenosti. Potěší přítomnost Jessicy Alby, starých známých z předchozích dílů a Joela McHalea - seriálového Jeffa z Community. Doufám, že tohle byly poslední Spy Kids a že se Rodriguez začne plně věnovat už jen "dospělým" projektům.(1.12.2011)

• Claude Speed

Ach jo, co se to Spy Kids stalo? Vlastně skoro nic. 10 let se Rodriguez nedokázal naladit na tu správnou špiónskou frekvenci, a tak 4. díl není nic jiného než další odfláknutý (spykidsový) film na který ani robotický pes neštěkne. Jistě, jde špíš o film určený pro mladší diváky, ale svým dětem bych ho rozhodně nepouštěl. Velká smršť rychlých keců, které skoro nedávaly smysl, hnusné efekty, rádoby vtipný pes............. Jediná záchrana je v návratu starších postav, a taky Jessica Alba. 15%.(20.1.2012)

• Payushka

Vlastně je to docela chytrý krok. Rodriguez nemusel natočit žádné veledílo, ale tím, že ke Spy Kids 4D přidal čichací kartičku, udělal z něj hned film, o kterém se mluví ještě před premiérou. Pro děti jistě atrakce, vytrácí se tím ale smysl návštěvy kina. A to sledování filmu. Jakmile totiž začnete stírat políčko, přestanete vnímat dění na plátně. A natěšené děti se také spíše deset minut těší na další smrádek, než aby se soustředily na děj.(11.11.2011)

• Dado

Robert Rodriguez musel pravdepodobne prehrať akúsi krutú stávku, keď sa dal na pokračovanie série, na ktorej predchádzajúce tri časti mám osobne z detských čias pomerne príjemné spomienky, no akýkoľvek opakovaný kontakt s nimi už pre stálosť ich hodnotenia radšej nevyhľadávam. Avšak vďaka filmu Bláznivý tábor som už bol naladený na uprdenú nôtu a tak som skrátka neodolal ďalšej ponuke slovenských televízií, ktoré zvyknú podobnými kravinami vypĺňať čas medzi reklamami. A že to nebol práve najlepší nápad a tých 120 minút (reklamy, reklamy, reklamy) som mohol radšej venovať trebárs aj svedkom Jehovovým dotieravo búchajúcim na dvere, ste už vďaka výslednému hodnoteniu určite pochopili. Hviezda za ukecaného čokla a momenty, v ktorých nemal potrebu vypúšťať... no však veď viete čo. (20%)(18.4.2014)