Spy Kids 4D: Stroj času

Spy Kids 4: All the Time in the World

Spy Kids 4: Stroj času

Rodinný / Akční / Sci-Fi / Dobrodružný

USA, 2011, 89 min

Rozpočet $27miliónovTržby USA $38,538,188Tržby Celosvetovo $85,564,310▐ úvod začal celkom dobre, farbyto, uletene, príjemná Jessica Alba ako agentka ale potom prišlo prehodenie na výhybku do spodných nízkych vôd zábavnosti, kde fakt hlúpe scénky nepoznali konca kraja, toto Robert Rodriguez musel ukuchtiť asi pri kydaní hnoja, fakt des /15%/(4.7.2012)

• SeBig

Robert točí dva druhy filmů jedny senzační, brutální, kde krev teče proudem a nikdo se s nikym nesere, a ten druhy je pro malý fakany. Roberte, toč prosím jen filmy s první variantou. Jinak k filmu, naprostá hovadina, nemám slov. 4d efekt na mě vubec nezapusobil, papír smrděl jak plesnivý pomeranče a já si předem vyčmuchal titulky. Tohle je promin Robe sračka :-) Vrat se ke grindhouse prosím :-)(9.4.2012)

Je nutno zachránit svět, než mu dojde čas a vše zamrzne. Tajemný zloduch říkající si Pán času chce ztrestat lidstvo za to, jak špatně nakládalo s časem, jak s ním nerozumně plýtvalo a nevážilo si ani trochu krásných rodinných chvilek o které byl jako dítě ochuzen. Robert Rodriguez patří k režisérům, kteří se i přes své výsostní postavení nebojí jít s kůží na trh a razit si to proti proudu a natočit tím pádem totál oddechovku pro všechny věkové kategorie, při které se dá na 90. minut odložit mozek do skříně. Jeho nedospěle dětská a hravá série se už dočkala čtvrtého pokračování s trendy příponou 4D. Moc rozruchu, výjma té přípony, ale film nenadělal a kritika si na něm smlsla. Jenže tolik originálních nápadů ohledně hrátek s časem se v jednom filmu hned tak nevidí. Rodriguez připomíná dítě, které dostalo novou super hračku a chce se s ní pochlubit celému světu, co dovede a co všechno se s ní dá dělat. Jeho příznivci ho raději vidí v jiné režisérské poloze a štve je, jak tak talentovaný režisér může příslovečně marnit čas točením takové téměř infantilní kraviny. Kravina to je, ale milá a netuctová. Rodriguez ví přesně, jaké herce do svých "timeoutových" počinů obsadit, ale tentokrát měl štastnou ruku ve své volbě tak napůl. Jeho oblíbenkyně od Machete Jessica Alba je v roli zkušené a tajné špionky velmi příjemná nejen na oko, to když si natáhne kožený outfit, ale její nevlastní dítka pro která nepředstavuje žádný ideál matky, jsou poměrně herecky fádní a s ničím extra se nevytasí. Ke slovu se dostanou i původní představitelé Spy Kids a sice nečekaně sexy Alexa Vega a přirozeně hrající Daryl Sabara, taktéž v rolích špionů, kteří od posledního setkání zestárli a jako sourozenečtí rivalové se neustále špičkují. Otravně naopak působil táta dětí Joel McHale se svojí reality show, která mně přišla vyloženě trapná a zbytečná. Hlavní břemeno záporáka spočívalo na bedrech Jeremy Pivena. Herce zkušeného a většinou schopně hrajícího, ale tentokrát si toho nabral až moc a trojrole, která mu byla svěřena byla nad jeho síly. Piven chtěl být vtipný, démonický, důstojný a současně i vážný padouch, ale tak nějak nebyl ani jedno. Rodriguez jako autor scénáře s některými nápady poměrně zdatně přestřelil. Superagentský pes promlouvající v originále hlasem s britským akcentem Ricka Gervaise je právě jedním z těch méně únosných výstřelků. Rovněž vtípky točící se kolem zvracení, prdění a podobně možná do dětského filmu snad ani nepatří, ale Rodriguez na to nehledí. Triků je bezpočet a jejich kvalita je proměnlivá. Sice jsem ve filmu neviděl nějaký vyloženě rušivě působící speciální efekt, až na zadní projekci, kterou bych si odpustil, přesto divák lačnící po super tricích bude spokojený především s jejich vysokým výskytem, nikoliv s jejich kvalitou. Závěrečné střetnutí s padouchem nějakou velkou nápaditost nepobralo. Vizuál stojí za povšimnutí. Film má solidní tempo a někdy až zběsile a nezastavitelně pádí kupředu ve snaze strhnout vše kolem sebe. Většinou se to daří a film mě zabavil a bavil svým nenáročným a upřímným pojetím, které si nezaslouží negativní odezvu. Přesto se Rodriguezovy fanoušci těší na jeho dospělejší projekty a čekání na ně snad zkrátí tahle hravá, zábavně-praštěná, odvázaná a časově neomezená jízda. 60%(12.12.2011)

Nemůžu si pomoct od silného podezření, že Rodriguez přes začátkem natáčení nakoukával jihoindické akční komedie. Některé akční vychytávky jsem totiž viděl zatím pouze v nich a ve Spy Kids 4D. A co víc - čtvrtá Špiončata jde dokonce podobnými slovy jako průměrný drávidský akčňák i ohodnotit - atraktivní vizuál, hromada nadsázky, exaltovaný důraz na rodinné hodnoty, glorifikace vlastních hrdinů, odkazování na jiné filmy a zvrtané vyprávění, které negraduje a na několika místech se zatočí v kruhu. A k tomu ta zpropadená čichací kartička, co mi odmítala fungovat, i když jsem ji stíral jako o život...50%(15.11.2011)

• Payushka

Vlastně je to docela chytrý krok. Rodriguez nemusel natočit žádné veledílo, ale tím, že ke Spy Kids 4D přidal čichací kartičku, udělal z něj hned film, o kterém se mluví ještě před premiérou. Pro děti jistě atrakce, vytrácí se tím ale smysl návštěvy kina. A to sledování filmu. Jakmile totiž začnete stírat políčko, přestanete vnímat dění na plátně. A natěšené děti se také spíše deset minut těší na další smrádek, než aby se soustředily na děj.(11.11.2011)

• - Alexa Vega, Daryl Sabara a Danny Trejo jsou jediní herci, kteří hráli ve všech 4 filmech série. (rafix)

• - Ve finále filmu si zahrála i Rodriguezova sestra Rebecca, která si zahrála jednoho z nově recruitovaných dětských špionů. (Chloe..)

• - FIlm se natáčel v Austinu v Texasu. (rafix)