Film Rio je příběhem vzácného papouška jménem Blu, který žije na malém městě se svoji paničkou Lindou, s níž tvoří nerozlučnou dvojku. Linda ho před léty zachránila před pašeráky, kteří ho ještě jako papouščí miminko ulovili uprostřed brazilského pralesa a odvezli do zasněžené Minessoty. Blu se kvůli tomu sice nikdy nenaučil létat, ale v bezpečí a pohodlí Lindina domova se natolik zabydlel, že pro něj není problém uvařit kávu, připravit snídani, vyčistit si zuby nebo posloužit Lindě jako její osobní budík. Když jednoho dne Linda a Blu zjistí, že Blu není posledním papouškem svého druhu na světě, jak si až doposud mysleli, neváhají a vydají se na cestu do exotické Brazílie za papoušicí Perlou, která žije v samotném srdci Rio de Janeira. Krátce po jejich setkání jsou ale Blu a Perla uneseni skupinou obchodníků se zvířaty. Za pomoci chytré a životem na ulici zocelené Perly a partičky upovídaných městských ptáků se jim sice podaří uprchnout, ale vyhráno rozhodně nemají. Dokáže Blu s pomocí nových přátel najít odvahu, aby se naučil létat, zmařil plány únoscům, kteří jsou jim stále v patách, a vrátil se zpět ke své milované paniččce Lindě? (oficiální text distributora)

Filipman

dobre rozlišenie podlamňa ale nebolo to tak dobre zli pribeh tobol podlamňa ato že ten papagaj je tag dlho z ňou a malbi utiecsť ale podla pribeu sa tam mal dob ()

Laslo

Celkom zaujímavý dej aj zvieracie postavy.Aj dobrý scénar.Režisér Carlos Saldanha je celkovo dobrý.Aj pesničky veľmi dobré. Odporúčam všetkým.68% ()

MorningStar

„Flying is not what you think up here. It's what you feel in here.“ Zpočátku jsem netušil, co si o tom mám myslet. Animace mě z ukázek příliš nenadchla a navíc mi brzy došlo, že tohle se bez písniček prostě neobejde. Lidských modelů se tu se vším všudy střídá asi pět, naštěstí svět ptáků je na tom o dost líp, ačkoliv ho zastupují převážně malí červení tlusťoušci. A o Riu, pestrobarevném městečku zhasnutým jedním transformátorem, se taky nemá cenu bavit. Tak proč pět hvězdiček? Tak třeba proto, že se mi ty písničky nakonec líbily do jedné - což je jev vyloženě nevídaný - a vedle nich i hudba, krásně podtrhující prostředí, v němž není úplně bezpečno a které se svou zločinností netají, ale v němž se odehrávají ty nejúžasnější oslavy na světě. Animace taky překvapila, jako by pocházela z jiného světa než bídné trailery, ale dost možná jsem si jenom zvykl. Škoda jen, že tu každá krása má svůj protiklad, nemluvě o humoru pro nejmenší (chlap hrající si na ptáka, to jako vážně?!), kdy je každá dobrá scéna atakovaná něčím, o čem si divák hned řekne, že to ve filmu nemuselo být (opice přemožena útokem na rozkrok). Ve výsledném součtu ale kladné body převažují a pět hvězdiček dohromady dají a to díky postavám, dabingu (perfektní Anne Hathaway), úsměvným scénkám i příběhu, který se, zcela nezvykle na pohádku, točí kolem sexu, pardon, záchrany druhu Ara. A že filmu nechybí tempo a nikde se dlouhodobě neztrácí, taky není na škodu. Zkrátka a dobře, film jsem si naprosto v pohodě užil, byť by nevadilo cílit něco takového na dospělejší publikum, třeba jako první Doba ledová. ()

bratr_jezek

Pokud se trochu orientujete ve vzácných ptácích či snad jste sám chovatelem, zažijete něco podobného vrcholu rozkoše hned pár minut po začátku filmu, kde se nádherně prohání barevné exempláře v koloritu pralesa. Jeden z nejvzácnějších, modrý papoušek Blu se dostane do výchovy paničky Lindy a až kdesi v Riu najde odpovědi, co to znamená přátelství, láska, pomoc bližnímu a věrnost. Možná se naučí i létat, tato neschopnost je dobrý prostor pro humorné scény, trochu napětí tu obstarává bílý záporák, romantiku pak modrá papoušice Perla. ()

mpet

Animace krásná, příběh byl docela slušný a mílí, soundtrack velmi dobrý, ale naneštěstí tomu chybělo více komických prvků. Na takovýto animák se kouknu jen protože se chci pobavit a zasmát, ale tady jsem se moc nezasmál (ačkoliv pár srandovních momentů se tu taky najde). Je to takové nemastné neslané a tudíž to řadím mezi absolutně průměrné snímky, které se dají shlédnout jen jednou a dost. ()

Entfak1

To je tak. Dokud za to pestrobarevné něco nevypláznete nadprůměrnou výplatu, tak to pro Vás nikdy nebude tak vtipné jako pro mne. Ono Vám to pak doma vše pečlivě zobákem opracovává, největší kecavou má vždy v šest ráno a naschvály jsou na denním pořádku, Včetně pos***ého oblečení a piercingu zdarma... Ale tady jsem se bavil. Milé, příjemné s dobrou muzikou.. ()

Oscar 2012 - výsledky

Oscar 2012 - výsledky