Velkolepá pěvecká show Duety ...když hvězdy zpívají má stejná pravidla, jako s úspěchem vysílaná taneční show StarDance ...když hvězdy tančí.

Do soutěže vstupuje osm profesionálních zpěváků, kteří utvoří dvojice s osmi celebritami. Všech osm párů musí nastudovat klasické duety z předem známých žánrů, kterými jsou: rock, pop, muzikál, soul, balada, rock 'n' roll, country/folk, swing/big band.

Všech osm párů se utká ve vyřazovací pěvecké soutěži a vítězný pár bude korunován jako Král a Královna duetů a získá vítěznou trofej.

Jednotlivé páry začaly své pěvecké zkoušky a korepetice již dva měsíce před prvním přenosem a pokračují v nich po celou dobu soutěže. Tyto zkoušky jsou natáčeny formou sběrného dokumentu. Sestřihy ze zkoušek dokumentují pěvecké pokroky jednotlivých párů a zároveň přibližují jejich vzájemné vztahy, píli a odhodlání.

Soutěžní páry předvedou každý týden jeden duet z předem daných žánrů a od šestého pokračování soutěže zpívají po dvou duetech. V sedmém díle je jako druhý duet předvedena píseň/hit profesionálního zpěváka z dané dvojice. Všechny písně jsou zpívány živě za doprovodu kapely. Hodnocení párů je rozděleno mezi porotu a diváky u televizorů.

Všemi osmi večery vás provedou moderátoři Tereza Kostková a Aleš Háma. (oficiální text distributora)

Sifaka

Proti Stardance je to velká nuda, která se táhne celým pořadem ... Nebaví mě to a asi to nebudu sledovat, čekal jsem mnohem více. ()

Handle odpad!

Vím, že je to pro jinou věkovou kategorii, každopádně smysl pořadu mi stejně uniká. Lidi hlasujou, dávají za to peníze - ale na co ? Dejme tomu, že v soutěžích typu SuperStar nebo X-Factor se hledá nová tvář, ale tady jsou přece známé osobnosti a stejně hlasování k ničemu nevede. Ale i tak myslím, že to nenavázalo na úspěch StarDancu, který se mi sice taky nelíbil, ale bylo to něco nového. Za to tento nápad mě nenadchl vůbec, krom toho Háma není moderátor a porota ? Radši ani nemluvím. Oni vážně nejsou objektivní, nejprve dvojici skritizujou a pak jim dají nadprůměrné hodnocení. Tohle je vážně blbost, něčemu se musím smát.. // Po druhém shlédnutí snižuji na odpad. ()

Davson odpad!

Proč je Háma načesaný jako zfetovaný Dean? Kotvald ještě žije? A co to bylo za lidi, co tam účinkovali? Odkud vyhrabali ty hadry a z jakého jsou století? A ta porota byla jako k čemu? Co jsem to vůbec viděl? A jak je možné, že tohleto natáčí a vysílá veřejnoprávní televize? ()

BugHer0

Chybí tomu Eben! "Vtípky" moderátorů jsou trapné a není v tom žádná inovace. Jen místo StarDance jde o zpěv, jinak je stejná kapela, stejné medailonky, stejný princip, stejné všechno. StarDance mělo ale mnohem větší šťávu. Tohle byla nuda a porota je příšerná. Jen říkají, jak se jim to líbilo, ale skoro vůbec nekritizují nebo neříkají v čem byly chyby. U laiků bych to chápal, ale tohle mají být profíci, tak proč nezkritizují intonaci, dynamiku nebo něco konkrétního, co bylo špatně??? ()

Beagle

Zatím velmi krotká a neoriginální variace na Stardance. I ta porota byla taková nijaká, ocenila bych trochu kritičtější komentář k věci, ne jen to obecné chválení za odvahu. Uvidíme (a uslyšíme) příště. ()

st.verka

Po počátečním šoku jsem se trochu uklidnila. S přibývajícími koly to pomalu získává trošičku úroveň. Dokonce se přiznám, že už mám i své favority. Takže sorry, dávám 3*. ()

sahe

Vaří to z polívky předchozího pořadu o tanci.... To je jasné.... komerční to není, tím pádem ani peníze se do toho tolika nevlévají.... a myslím, že stejně modelka bude jasná, že..... ()

Wilston odpad!

Marná snaha se vyrovnat konkurenci, která taky za nic nestojí. Na to, že " 100x " denně běžely upotávky, to je fakt na h*vno.Místy jsem si připadal, jako kdybych sledoval soutěž z období komunismu. ()

Bohemák odpad!

Taky máte někdy pocit, že Vám někdo dluží kus Vašeho života a chcete ho zpátky? Kéž se o tohle propojování profesionálních popíkářů s hvězdami nováckých seriálů již nikdo nepokusí! Marek Eben prostě věděl, proč spolupráci na téhle změti výkřiků a tucání odmítl. ()

Paity odpad!

Někdo si asi myslel, že když spolu hvězdy mohou úspěšně tančit, mohou také úspěšně zpívat, ale byl jeden veliký omyl. ()

Bety88

Stardance bylo o sto procent lepší. Nechápu, jak můžou porotci hodnotit nezpěváky, s jejichž zlepšením snad nepočítá ani největší optimista. Jediná výhoda spočívá v absenci reklam. Prostě strašná nuda ()