Reklama

Reklama

Návrat Chen Zhena

(festivalový název)
  • Hongkong Jing mo fung wan: Chen Zhen (více)
Trailer

VOD (1)

V prvých desaťročiach minulého storočia Čína prežívala ťažké obdobie – veľké územia obsadili japonskí okupanti. Vojnový hrdina Chen Zhen mal byť zastrelený za to, že bol zodpovedný za smrť učiteľa a otca japonského plukovníka v okupovanom Šanghaji. Všetci ho považujú za mŕtveho, ale po siedmich rokoch zo zahraničia príde tajomný cudzinec, ktorý sa spriatelí so šéfom miestnej mafie. V skutočnosti je to maskovaný Chen Zhen, ktorý má v úmysle preniknúť medzi ľudí, čo sú v spojenectve s Japoncami. Ako maskovaný nočný bojovník má v úmysle dostať všetkých, ktorí sa podieľali na vražednom zozname vypracovanom Japoncami... (TV JOJ)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (66)

verbal 

všechny recenze uživatele

Hm, tak se nám Žen-Šen vrátil! Pan Yen si evidentně zřídil živnost na osvobozování okupované Číny od Japonců. Divím se, že mu od IP-mana ještě nějací k mlácení zbyli! Pokračuje však sveřepě vytýčeným směrem! Poté, co zde nejprve předvede naprosto "uvěřitelnou" panáčkovanou v křížové palbě těžkých kulometů, pomocí dvou nožíků na dopisy vyřídí celou německou divizi a způsobí tak na Západní frontě klid, vrátí se zpět do Číny, aby kompletně zboxoval japonskou okupační armádu včetně příkladně sadistického generála! Divím se, že když už byl v tom, nevylodil se hned poté na Honšú a neobsadil Tokio! Tak nějak se obávám, že tím pádem je zde velké nebezpečí dvojky - "Žen-Šen Salvation" ! ()

Lord.Jim 

všechny recenze uživatele

Bráno s nadsázkou: bezvadné. Drobné úlety: nepočítám. Žánr: je mi to jedno. ___Některý momenty filmu jsou bezvadný a pak přijde taková trochu legrace. Ale dobrý, jenom se to nesmí brát moc vážně. A co se týče odboje a vlastenectví - to je to poslední, co bych filmu vytkla. Trochu to připomíná komiks. ()

Reklama

imf 

všechny recenze uživatele

Rozpité a rozevláté, tak tak se držící těch tří hvězdiček. Donnie změnil solárko (je podivně vyžlutěný - a nezkoušejte mě brát za slovo, jen popisuju odstín :) a neměl Wilsona Yipa, který by ho držel na uzdě. Skoro to vypadá, že ten film odrežíroval sám - rozhodně by tomu napovídalo divoké skákání nejen postav, ale i děje, charakteristicky bezuzdná choreografie (včetně Donnieho pověstných nabíjecích úderů (to když před pravým hákem párkrát naprázdno máchne)). Průšvih je, že zápletkově ani charakterově tenhle film auru Chen Zhena nijak neobohacuje. Kulisy působí lacině, Chena byste si spletli s Katem a bez masky naopak působí jako asijský klon Clarka Gablea. Záchranou by mohla být finální dojo scéna, jenže při ní nevíte, jestli se snaží vykrádat (skládat poctu) verzi s Brucem Lee nebo Jetem. Výsledkem je guláš, v němž Donnie namlátí víc molekulám vzduchu než protivníkům. A když se dostane k japonskému generálovi, je to odzívaný duel, ve kterém chybí charisma i nápady. Je to smutné, především proto, že se naplno ukazuje, jak moc Donnieho úspěchy stojí na Yipovi a jak málo na jeho vlastní "know-how". Nebo to mám brát jako vynucený přešlap, protože z těch lidových postav už musí Donniemu hrabat? Dost možná není sám. Co takhle nějakou detektivku, hmm? ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $-miliónovTržby USA $50,433Tržby Celosvetovo $27,386,000▐ Čínsky Batman v podaní Donnie Yena, len škode že to nie je vyvážené lebo chce to byť klasicky super akčné a rovnako tak drsniacky vážne a krvavé, čo sa týka výpravy, vystihnutia obdobia okolo roku 1920 a akcie, tak v tomto sú Čínania borci, takže je snaživé ale len priemer. /55%/ ()

Vavča 

všechny recenze uživatele

No tak jsem se odhodlal po týdnu a něco napsat komentář. Úvod filmu je skoro lehce komický, aspoň vidíte, proč neskončila první světová dříve, Donnieho Yena nasadili na francouzské frontě příliš pozdě:) Poté následuje přesun do Šanghaje, a vidíme takový podivný mix špionážního filmu, lehce přitroublého drama a nářezové akce. Jenže jednak je tady silné herecké obsazení, solidní postavy(vynikající Anthony Wong), hlavně však ty souboje mě dostaly. Donnie Yen to tady řeže jako jeden velký masér (vy víte koho myslí, nebo si dosaďte jméno svého nejlepšího bijce). Přišlo mi to ve finále jako Fist Of Legend, akorát to má větší koule a mozek. Moje pozitivní hodnocení je možná ovlivněno tím, že Donnieho filmy až tolik nežeru a jen málokteré mi přišly vynikající, proto se mi tenhle asi líbil. Andrew Lau na postu režiséra odvedl solidní práci, přesto si myslím, že má navíc. ()

Galerie (154)

Zajímavosti (3)

  • Akční režii na filmu dělal Donnie Yen. Kredit koordinátor kaskadérů sdílí Yan Hua a Kenji Tanigaki. (Rominator)
  • Filmová postava Chena Zhena (Donnie Yen) je oděná v zelenou kombinézu, která je vytvořena na základě identické kombiné maskovaného společníka Zeleného sršně Kata. Ta má mimo jiné znázorňovat poselství všem Japoncům se sebevražednými sklony, aby od nich upustili. (Conspi)

Související novinky

Filmasia 2010 – asijské „best of“

Filmasia 2010 – asijské „best of“

30.11.2010

Letošní festival Filmasia se koná v Aeru 3. - 5. prosince 2010. Uvidíte nové filmy od jmen jako Andrew Lau, Takashi Miike, Hayao Miyazaki, Tsai Ming-liang nebo Kim Ji-woon! Asijský víkend začíná v… (více)

Reklama

Reklama