Návrat Chen Zhena (festivalový název)

• Hong Kong

Akční / Drama / Historický

Hong Kong / Čína, 2010, 105 min

Wai-keung Lau

Man-Ching Ng

Rozpočet $-miliónovTržby USA $50,433Tržby Celosvetovo $27,386,000▐ Čínsky Batman v podaní Donnie Yena, len škode že to nie je vyvážené lebo chce to byť klasicky super akčné a rovnako tak drsniacky vážne a krvavé, čo sa týka výpravy, vystihnutia obdobia okolo roku 1920 a akcie, tak v tomto sú Čínania borci, takže je snaživé ale len priemer. /55%/(27.1.2011)

Něco užasneho použit bojove uměni ve valce a ještě k tomu na bitevním poli no prostě parada trochu parkuru do filmu no ještě lepší tadyk tenhle snímek neměl chybu užasne souboje hudba vyborna prostě tadyk nemám asi co vytknout nad míru spokojeny.(20.6.2011)

Osobní dojem: Tohle není ani tak přímočarý bojový film jako skládanka dobového filmu, srdceryvného melodramatu a comicsově stylizovaného hrdiny. Spíš než uspokojení nad krásně komponovanými obrázky s hudbou (a jedna filmová výpůjčka písně Grace Chang z Wild, Wild Rose potěšila) mi nesedli plakátově jednostranní a nevýrazní hrdinové.(4.12.2010)

Ďalší príbeh s Chen Zhenom, tentoraz s tvárou Donnieho Yena. Národný veľkofilm zaujímavo rozohráva nie len súboje ale aj pozadie japonsko-čínskeho konfliktu, ale práve to je možno problém - film totiž neobsahuje ani jednu famóznu scénu, ani jeden fakt nesmrteľný súboj. Hromadná mlátička má svoje čaro, ale boli tu už aj lepšie (FIST OF LEGEND, DRUNKEN MASTER 2). Inak vpohode akčňák so zaujímavým obsadením...(23.12.2011)

PRYČ S JAPONSKEM!!!.... ZACHRAŇTE ČÍNU!!! .... A je to tady! D.Yen se vrhl na 1.světovou válku, aby převedl akční sekvenci, za kterou by se nestyděl ani J.Rambo! Budiž, vlastně mě docela pobavila! Stejně jako Shanghaiský kabaret. Nebejt Japonců, bylo tam ve 20tých letech minulého století krásně. Proto je třeba organizovat odboj, ble, ble ble.... takže klasika. Ovšem pozor! Tady je změna, protože na scénu přichází maskovaný superhrdina Donnie, který díky úžasné práci nohou kazí špatné úmysly Japonců! Kung-Fu je fajn, ale kombinace zajímavých historických událostí se superhrdinskou vizáží příběhu škodí. Na začátku se totiž tváří jako historické drama pracující s fakty, aby postupně slevoval z nároků a na konci mu už šlo jen o jedno. Teda o dvě: pomstu a bitku. A i ta nestojí za nic! Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Zajímá mě, jak se trestalo na Japonském generálním štábu. 2.) Potřebuji přesvědčit, že Číňani nejsou chorobou východu. 3.) Považuji za diskriminaci, že se Superman neobjevil v Číně! 4.) Mám rád filmy, ve kterých je potřeba něco zachránit. (Jen ať už to není Willy!) PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ *(29.1.2011)

• - Film je režisérem Wai-keung Lauem dedikován památce zesnulého Bruce Leeho. Ten mimo jiné ztvárnil jak postavu Chen Zhen ve filmu Pěst plná hněvu (1972), tak Kata v televizní sérii The Green Hornet (1966). (Conspi)

• - Filmová postava Chena Zhena (Donnie Yen) je oděná v zelenou kombinézu, která je vytvořena na základě identické kombiné maskovaného společníka Zeleného sršně Kata. Ta má mimo jiné znázorňovat poselství všem Japoncům se sebevražednými sklony, aby od nich upustili. (Conspi)