Odpudivě neodolatelný kasař Willie (Billy Bob Thornton) je stále alkoholik, pořád děvkař a už zase na dně. O tom, jak prochlastat a proválet život by mohl vyučovat. Jednoho dne Willieho vyhledá jeho bývalý parťák Markus (Tony Cox), kterého předčasně propustili z vězení. Fakt, že se vzteklý trpaslík Markus kdysi pokusil Willieho zabít, dokáže jinak velmi zásadový Willie přehlédnout. Motivací je Marcusova nabídka na „prácičku", která vynese 2 milionů dolarů. A tak se osvědčená zlodějská dvojka vydává na svou velkou akci do Chichaga. Jenže nic není tak snadné, jak se zdá. V Chicagu Willie potkává svou kudrnatou, zlatovlasou noční můru v podobě buclatého a stále veselého Thurmana Mermana (Brett Kelly). Aby pohrom nebylo dost, na scéně se objevuje Willieho matka Sunny (Kathy Bates), kterou Willie 15 let neviděl. A protože jablko nikdy nepadá daleko od stromu, Sunny vykazuje silné kriminální sklony a zlodějský talent. Plán je však pro nyní již čtyřčlenný gang jasný. Obléci santovské obleky a na Štědrý den vybrat napěchovaný sejf chicagské charity. Jenže ředitelkou této charity je okouzlující a ostýchavá Diane (Christina Hendricks), která ve Williem probudí jeho romantickou duši a chlípné libido... (Bioscop)

Filmyx

Film prvnímu dílu ostudu neudela, opet se nadává a pícha a mile překvapí Willieho matka. Dějové to sice je vykastrovana jednička, ovšem nikdo nemohl cekat nejake psychologické drama :) Sranda to byla, nekorektní taky, takze za me 4*. Jen do trojky bych se uz nepoustela :p ()

Kuba98

Po velmi zdařilé jedničce, jsem se na dvojku celkem těšil . Bohužel, příběh podobně jednoduchý jako v jedničce, ale tam to fungovalo. Dvojka už je víc trapná než vtipná, sprostých slov výrazně přibylo na úkor vtipných hlášek. Po letech to byla velká zbytečnost. 40% ()

peter.m odpad!

"Takže žádnej vánoční zázrak asi opravdu neexistuje." Nie neexistuje a ako hovorí Willie Soke: "Svět je žumpa plná hoven." A tam patria aj všetky takéto silené pokračovania pre mňa vynikajúcich filmov ako Bad Santa, Dědictví a pod. PS: názor mojej pani: "Neoriginálne, vulgárne a odporné!" ()

LEFTFLANK

Jednotka rozhodne mala viac do seba asi preto, že sa na tom podieľali Coenovci, aj napriek roztrieštenosti snímku a podľa mňa blbému záveru je to v celku príjemný úlet, to sa ale od dvojke povedať nedá. 2 som však videl v origináli a ten stojí za to! Myslím si, že dabing by tomu filmu asi skôr ublížil, takto som sa fajne bavil aj keď fekálny humor nie je zrovna môj obľúbený, ono si to tu totiž hlavná banda hňupov hádže vo veľkom štýle -potetovaná grgajúca matka, škaredý čierny liliput a BB Thorton je proste Willie - ani jeden na sebe a ostatných nenechá nitku suchú. Takže za 2 hviezdy lebo som sa asi na ten debilný humor po jedničke dokázal nastaviť inak to nechcem vidieť už v živote hlavne nie v tv :D ()

trotlicek odpad!

Kvalitově stejný, herecky rovněž. Fóry se z levelu ostravské hadry posunuly na level pražské hadry. BíBíTorntn strhuje pozornost na sebe a nechává vyniknout prakticky jen svoje funkční koule a péro. Celej film je BullShit. ()

Senpai

Puberťácká vánoční komedie těžící z úspěšného prvního dílu a kvalitního hereckého obsazení v čele s charismatickým Billy Bob Thorntonem. Podívaná, která zvlášť nenadchne, ale ani neurazí. ()

Beau

Počet kladných postav - 0, počet dobrosrdečných prosťáčků s mentálním postižením - 1, počet oplzlých nechutných kreatur - 3, počet pipin, který na tyhle typy letí - 2. Ochota ještě někdy tohle dílko zhlédnout - limitně se blíží nule. P. S. - Billy Bob Thornton sice pořád vypadá dobře, ale tady se v tom bahně vyválel pořádně. ()

Nellaron

Čím som starší, tým sa mi tento film páči stále viac. Vrchol filmových Vianoc prestáva byť Sám doma alebo Pelíšky. Bad Santa sa každým rokom derie na moje predné vianočné priečky. Viem, je to humus. Humusárská zmeska plná rasistických rečí, hlášok a nadávok, pri ktorých idem do kolien. Všetko zabalené do vianočného obalu. Bad Santa je oddych, malá pauzička od roztomilých rozprávok so sladkým koncom. Pre viacerých to bude silná káva. Český dabing sa mimochodom podaril na jednotku. Je mi síce trochu divné najskôr počuť nadávajúceho a oplzlo hláškujúceho Santu a potom rovnaký hlas počuť od distingvovaného Dr. Shepherda z Chirurgov, ale inak OK. ()

Unkuhulu

Fajn krimi komedie. Kdo by to byl řekl, že takřka oscarový Billy Bob Thornton zabředne i do tohoto žánru, určenému čistě k oddychu. Předpokádal jsem spíše jeho herecké pokračování v čistých dramatech s "oscarovými ambicemi". ()

Hidoshito

Jedničku jsem si před lety užil, ale pokračování už prostě nefunguje. Je to jen pokleslé a nechutné, k smíchu bohužel nic. ()