Santa je pořád úchyl

Santa je stále úchyl

• Nový Zéland

Bad Santa 2

Krimi / Komedie / Drama

USA, 2016, 92 min (Televizní verze: 85 min)

Zas tak špatné to nebylo a cílovku si to najde zcela určitě. Opět se jedná o směsici gagů těch nejprvoplánovějších a vůbec toho nejhrubšího zrna akorát už v ne tak originálním balení jako byla vtipná jednička před lety, ovšem se stále stejně podnapilým santou Billy Bobem Thortonem, kterého zas chvíli nikde neuvidíme. Smál jsem se nakonec víc než jsem čekal a na místech, kde jsem to nečekal, takže vlastně spokojenost. Většina vtipů sice v té kanonádě vystřelí naprázdno, ale nějaký zákonitě uspěje u (téměř) každého. To už je holt úděl černých komedií, ovšem na mě a vánoční atmosféra poměrně zafungovala a Mark Warers občas ozvláštní film několika hezkými kamerovými záběry, takže to ten lehký nadprůměr dá...6/10...[1.12.2016_ČSFD projekce_Cinestar Anděl](1.12.2016)

• Maniax

Hele, Billy řekl "fuck" a jeho máma mu říká hovňousek, pojďme se zasmát! Oproti jedničce naprostej odpad, podobně jako Blbý a blbější 2. Čert vem děj a vedlejší postavy, který tady absolutně nedávaj smysl. Ale že jsem se zasmál jen jednou na začátku, kdy si to chtěl Santanáš hodit.. to se odpustit nedá. Na debilní komedie náročnej nejsem, ale tohle prostě ne. 2/5 a to fakt jen za tu úvodní scénku.(10.3.2018)

• Hanys_

Přijít po 13 letech s pokračováním, které vlastně popírá to hlavní z jedničky, to nebyl nejlepší nápad. Zase vidíme Willyho jak chlastá, nadává a je "nucen vzít" práci Santy. A zase u toho nesmí chybět prostoduchý Thurman Merman, a Willovi dojde, jak je důležité mít rodinu a někoho blízkého...Chvilkama mi to prostě nepřišlo jako pokračování, ale jako nepovedený remake se stejnými herci.(22.4.2017)

Určitě byla jednička o něco lepší, ale vzhledem k tomu, jak v této době dopadávají pokračovající díly, se mi to velmi líbilo. Perfektně ztvárněná role od Kathy Bates, jež hrála Santovu mámu. Bylo to prostě pokračování parodie na Vánoce, která mi opět naladila tu atmosféru, konec mě tedy trochu dojal. Dnes hodnotím 65%.(25.11.2017)

Billy Bob Thornton stejně výborný jako v jedničce, Tony Cox to samý, Christina Hendricks naprosto úchvatná (na to, kolik jí je), Kathy Bates (resp. její postava) mě tam spíš srala, a Brett Kelly je prostě něco neuvěřitelnýho - ten tlustoprd vypadá jako mladší verze Milana Fridricha a jeho vzhled mě prostě fascinuje - scéna, ve které zpívá sólo na vánočním koncertě, je neuvěřitelně vtipná. Celkově to byla fakt sranda a naprosto perfektní závěrečné rozuzlení podle mě možná i překonalo konec jedničky. Film, který mě zvládl pobavit i dojmout - u mě dobrý. P. S. Český název "Santa je (pořád) úchyl" je prostě debilní a zavádějící, titulní postava žádný úchyl není. Nevím, co bylo potřeba měnit na Bad Santa (2). Některé filmy jdou u nás někdy do kin pod původním názvem, ačkoli by šel v pohodě přeložit do češtiny (The Boy, Love, Room...), u jiných musí distributor za každou cenu vymýšlet název, který ten původní "překoná" (Pozdravy ze spermabanky, Vzkříšení démona, Robinson Crusoe: Na ostrově zvířátek...) - obojí nechápu.(2.12.2016)