Santa je pořád úchyl

• USA Bad Santa 2 (více)
Trailer 1

Willie je starý zloděj, který v předchozím filmu dostal šanci na lepší život se skvělou ženou, ale protože se nijak nepoučil ze svých chyb, skončil opět úplně sám a zůstaly mu jen dvě věci – závislost na alkoholu a mladík Thurman, který je evidentně lehce postižený. Willie je na tom tak špatně, že se rozhodl skončit se životem, ale Thurman ho zachránil. Willie se rozhodl nezemřít, protože mu někdo nabídl kšeft. Tím někým je jeho starý známý Marcus, který se ho ale v minulosti pokusil zabít. Willie se nechce s trpaslíkem nijak bavit, ale kšeft ho láká, a protože je Willie bez peněz, tak na spolupráci nejprve kývne, ale pak zjistí, že třetím partnerem je jeho vlastní matka. Willie chce v tu chvíli z kšeftu vycouvat, ale matka ho přesvědčí, aby zůstal. I tentokrát se bude Willie kvůli loupeži vydávat za Santu a plán je takový, že Willie a jeho kumpáni okradou jednu charitu, která vybírá peníze pro chudé. Williemu se to nejprve nelíbí, ale podle jeho matky jde většina vybraných peněz do kapsy muži, který charitu vede spolu se svojí ženou. To Willieho k loupeži přesvědčí. Willie a Marcus se tedy vydávají za Santu a jeho skřítka, zatímco Willieho matka Sunny v charitě dobrovolničí. Willie má za úkol sblížit se s ředitelkou charity Diane, což nakonec není moc těžké, protože Diane už roky nespí se svým mužem a sex s Williem jí přijde velmi lákavý. Willie si tím získá určité výhody. Marcus se má mezitím postarat o ženu z ochranky, která u sebe nosí klíče, jež Sunny potřebuje k loupeži. Marcus ale u ženy úspěch neslaví, proto to na ni zkusí Willie, který uspěje a klíče večer před loupeží získá. Marcus se ale proto na Willieho naštve a popere se s ním. Sunny předpovídala, že Marcus Willieho znovu podrazí, takže svého syna přemlouvá k tomu, aby se na Marcuse po loupeži vykašlali. Sunny dokonce svému synovi dává zbraň, protože tuší, že se Marcus pokusí Willieho po loupeži opět zabít. Sunny ale netuší, že se Willie a Marcus původně domluvili, že právě ji po loupeži okradou o její podíl. Poslední noc před loupeží je proto plná napětí a do toho všeho do města dorazil Thurman... (TV Prima)

Trailer 1

tron

Desivý a zlý film. Film, ktorý nikto nechcel. Jednotke som dal svojho času 80%, pretože mi pripadala dostatočne „iná“ na to, aby si to zaslúžila, ale faktom je, že som ju videl raz v živote a stačilo. S dvojkou to bude ešte horšie. Ako keby sa snažila prekonať rekord v odpornostiach, urážkach, ponižovaní, temnosti. Samozrejme, na prvom filme bola najlepšie práve kombinácia čarovného času Vianoc s otrasným, strašným a príšerným chlapom, ale malo to niečo do seba. V dvojke nemá. Sequel je už len nechutný a vyložene cez čiaru. Bolí to najmä v prípade Kathy Bates, ktorú som vždy vnímal tak trocha ako „našu mamu“, takže mi nie je zrovna dva razy príjemné, pozerať sa na ňu v takýchto filmoch. Záverečné titulky sú potom už len zhnitou čerešničkou na torte. Niekomu sa maximálna porcia odpornosti bude určite páčiť, ale mňa to proste len nebavilo a občas som si grcol do pusy. A komédia, no neviem človeče, toto je skôr mrazivý triler. O to horšie je, keď tvorcovia na konci začnú moralizovať, poučovať a prichádzať so „skutočným“ čarom vianočných sviatkov. ()

Jara.Cimrman.jr

"Když někomu blejete moc často do klína, zahubí to i romanci." Tak to si budu pamatovat a nejen to. On ten tradiční symbol vánoc, tedy sprostý, ožralý a smrdící Santa, má totiž poučení na rozdávání. A jelikož není lakomý, tak se o ně podělí s divákem. Je tedy pravda, že pokrytci, zastánci etikety a ti, kteří ještě nikdy neřekli sprosté slovo, patrně se Santovým způsobem vyjadřování myšlenek nebudou spokojeni, ale to je jejich problém. Mě Hovňous, Trojnožka, maminka i Thurman celkem pobavili. A nyní mě omluvte. Jdu si dát u popelnic pár čísel, ke kterým nikdy nedošlo, s šéfkou té charity, tedy vlastně se špinavou courou. ()

Malarkey

Původní Santa je úchyl mě bavil pro svojí nekorektnost. A já nevím proč, ale mně se tenhle díl taky docela líbil. Přitom jsem si snažil pročítat různé názory v komentářích, abych pochopil, proč tu dvojka upadla v takovou nelibost. Popravdě jsem ale pořádně nepochopil, proč by tomu tak mělo být. Jediný argument, který mi přišel relativně v pořádku, byl ten, že je dvojka daleko míň vtipná. Jenže to si úplně nemyslím. Já se totiž docela nasmál. Billy Bob Thornton byl opět skvělej a stejně tak se kolem něj točily super herečky. Takže ve výsledku jsem se nasmál a ještě bylo na co koukat. Jasně…film není pro každýho, ale to první díl taky nebyl. ()

T2

Rozpočet $26miliónovTržby USA $17,782,178Tržby Celosvetovo $24,079,268Tržby za predaj Blu-ray v USA $1,112,278 Tržby za predaj DVD v USA $1,401,157║ Santa podes, zas humusárna na entú ale bez účelová, od boku ustrelená. /15%/ ()

B!shop

Prvni dil je jedna z mejch nejoblibenejsich komedii, takze ocekavani byly logicky vysoky, ale bohuzel, druhej dil je uz vicemene zbytecnej. Jede to v klasickejch kolejich pokracovani, vseho tu mame vic, hlavni particku doplnila fuckujici Kathy Bates, neuplyne snad minuta filmu, aby tu nepadlo nejaky sprosty slovo nebo se neodehrala nejaka humus scenka, jenze zatimco v prvnim dile to bylo zaroven i vtipny, tady to plati malokdy. Herci jsou sice zase super, ale vlastne nemaj moc co hrat, film se misty tahne a misty uz je fakt lehce prehnanej. Ale ty 3* to z nostalgie furt jeste da. ()

• Filmovanie snímky prebiehalo predovšetkým v kanadskej provincii Quebec, ale aj v amerických štátoch Kalifornia, Illinois a Arizona. (MikaelSVK)
  • Krátko na to, ako sa Thurman (Brett Kelly) prizná Williemu (Billy Bob Thornton), že nevedel, že má matku (59. min), sa ho spýta, kde sa narodil. Willie mu povie, že v Little Rock v Arkansase. Billy Bob Thornton sa skutočne narodil v Arkansase, ale v Hot Springs, čo je mesto len pár desiatok kilometrov neďaleko od Little Rock. (AxelWers)
  • Brett Kelly (Thurman Merman) musel kvůli natáčení filmu přibrat přibližně 19 kg. Při natáčení jedl především sendviče s uzeninou a hlavně díky nim se dostal na požadovanou hmotnost. (MessiM)