Santa je pořád úchyl

Santa je stále úchyl

• Nový Zéland

Bad Santa 2

Krimi / Komedie / Drama

USA, 2016, 92 min (Televizní verze: 85 min)

• kaylin

Santa je pořád úchyl - a ten český název je pořád blbý - ale navíc je dobrý úchyl i jeho máma. Snímek stojí na tom, že je zde Kathy Bates, která je naprosto skvělá. Jinak je to... jinak je to naprosto to samé jako první film, jen Billy Bob už je prostě trochu okoukaný a krimi zápletka je prostě nuda, protože se odvíjí v zajetých kolejích. Jinak je to místy pořád krásně politicky nekorektní. A to je asi vše.(27.12.2016)

Prakticky žádný děj nepřinesl ani první díl, dvojka ztratila lesk a víceméně sází hlavně na to, že Santa je pořád na sračky, vtípky směřují takřka výhradně na sex nebo na vzrůst jeho „obchodního partnera“. To, že děcka z duše nenávidí, jde trochu stranou, chybí nahořklost i inteligentnější humor (zůstal jen ten nekorektní – ovšem naneštěstí ohraný a často nevtipný). V charitě je sejf plný prachů, takže se naše známé duo nechá ještě s oscarovou Kathy Bates (má to tahle dáma zapotřebí?) v dobročinné organizaci zaměstnat a vyčkat na svoji příležitost. A samozřejmě dojde na podrazy. Stejně jako posledně se sice párkrát ušklíbneme (tehdy pochopitelně víc), ale nic navíc se nestane. Mark Waters je přeci jenom spíš specialistou na rodinné komedie, takže na poli skrz naskrz sprosté grotesky působí tak trochu bezzubě a hlavně nepřichází s žádnými nápady/oživením. Arogantní hovádko Billy Bob Thornton, které se střízlivé i ožralé snaží ojet všechno, co má víc než dvě díry, už nepůsobí tak uvolněně jako před lety, výběr hercových rolí bohužel silně povadl. Znuděně působí nakonec tak trochu všichni, což odnese nejvíc divák, který očekával drzou a vtipnou podívanou. Přesto ty dietní tři hvězdy tak nějak vykouzlím.(28.10.2017)

• Cappuccino

Jedna hviezda za opäť skvelého a možno ešte o kúsok svetom zdeprimovanejšieho Billy B. Thorntona a jedna hviezda za to, že som vôbec Bad Santu 2 dopozeral. Nevravím, že bol humor prvej časti v štýle Lasica Satinský, ale predsa len mal mnohé náznaky tvorcami dobre premyslenej zábavy. A tu? Jedna scéna úsmevná, možno jedna-dve, na ktorých som sa trocha zasmial, ale minimálne prvú polovicu filmu som často pozeral na hodinky - čítaj ako nudil sa. A Kathy Bates ak snímku nepohoršila, tak určite ani nepolepšila. Je dobrá herečka, o tom niet pochýb, ale Thornton svoju postavu zmákol od prvého dielu natoľko bravúrne, že jej možno len ťažko sekundovať. Jeho postava je dokonalo uveriteľná a tá jej... skrátka hraná.(17.2.2017)

• panMartin

Jednička je pro mě skoro kultovní záležitostí, která má šmrnc, vulgární, ale ještě únosný humor a k tomu vánoční kouzlo, které tomu dodává ten malý tlouštík. Dvojka už je víc trapná než vtipná. Už po 10 minutách mě to začalo nudit a celý film se nesl v podstatě ve stejném duchu. Hrozně velká blbost a nebýt Billyho Boba Thorntona, asi by se na to dívat nedalo.(24.12.2018)

• dr.horrible

Klasické pravidlo dvojek: všetkého viac. Teda nie všetkého, len perverzností, vulgarizmov a fekálneho humoru. Všetko čo na jednotke pôsobilo originálne a svojou nechutnosťou prekvapivo, je tu už vlastne len z povinnosti. Thruman Merman je tu z povinnosti. Kathy Bates je natoľko zle obsadená a odpudivá, že každá scéna s ňou evokuje pohľad na bezdomovca onanujúceho nad párením tchorov. A cez to všetko som sa nasmial. Hanbím sa za to(23.2.2017)