The Man Who Could Cheat Death

Horor

Velká Británie, 1959, 83 min

• strougy

Ač je remake vytvořen pod hlavičkou studia Hammer, což se z vizuální stránky dá jednoduše poznat, má ho na svědomí Terrence Fisher a Anton Diffring v hlavní roli zdařile předvádí strach ze smrti, jenž jeho postavu hluboce ovládá a ovlivňuje veškeré její jednání, jako celek to překvapivě funguje hůře než původní film bez ohledu na to, že ten jsem viděl ve velmi špatné kvalitě. Přílišná zdlouhavost i zbytečný důraz na romantickou linii snímku škodí, navíc exteriéry panského sídla prostě nemají působivost tradičních mlhou pokrytých blat, kde Dracula či The Mummy získávají body a dokáží přinést divákovi to, co zde tak moc postrádá. Atmosféru. Lehce silnější 2*.(18.5.2013)

Za mě osobně průměrný Hammer, který trochu dojíždí na o něco slabší atmosfér,u než na jakou jsem u těchto kusů zvyklý a pár zbytečně natahovaných scén... To je ovšem kompenzováno skvělými hereckými výkony všech zúčastněných, zejména Anton Diffring v roli doktora Bonneta, který se snaží podvést smrt, mě svým "vystrašeným" výkonem příjemně překvapil... Pro sběratele Hammeru povinnost, pro ostatní na jedno podívání, proč ne... Jsem zvědavý na původní film...(16.2.2015)

Příběh o vědci, který společně s přítelem vynalezl přípravek na nesmrtelnost. Ovšem přípravek je potřeba pít opakovaně a po letech se doba zkrátí na každých 6 hodin, jinak doktora George Bonneta, který se odhodlal látku tehdy vyzkoušet, čeká hrůzná smrt. Zásoby dochází a doktor tak musí vymyslet alternativní „doživotní“ aplikaci oné látky. Tento film je remake filmu The Man in Half Moon Street.(5.7.2008)

„The Man Who Could Cheat Death“ je poměrně klasickým filmem studia Hammer z jeho začátků, kdy je zde snaha vyděsit, ale je to místy ještě celkem sterilní, což je určitě škoda. Má to ale své kouzlo a pro milovníky starých hororů je to taková příjemná jednohubka, která nedokáže již příběhem nijak překvapit, protože ten je dnes docela známý a poměrně brzy zjistíte, o co vlastně jde. To ale nebrání tomu, aby byl snímek alespoň dobrý.(2.9.2014)

Hammer. Nakonec docela dobrý film, který se ale v prostřední části dost utápí v opakujících se dialozích o morálce jejich konání a počínání. Příběh je poměrně řídký a ředěný, tvůrci museli mít co dělat, aby to roztáhli na celovečerní stopáž - a proto je tam tolik výplňkových dialogů. Na Hammer dost nezvykle chybí i atmosféra - a to především proto, že celý film by se dal skvěle inscenovat na divadle, odehrává se víceméně ve čtyřech zaměnitelných místnostech, kompletně celý v interiéru. Jsou tu ale výborní herci - že takoví budou Christopher Lee a Hazel Courtová, to se dalo čekat, nesmírně příjemně mě ale překvapil Anton Diffring jako charismatický hlavní antihrdina. Zápletka byla sice jednoduše odhadnutelná, ale to na škodu nijak není, naopak šlo o takové jemným hororem lehce říznuté komorní sci-fi na jedno zkouknutí.(10.10.2014)