Do morku kosti

• Česko Zmrzlá kost (více)

Ree Dolly je sedmnáctiletá dívka, jejíž otec je nezvěstný a matka trpí těžkými depresemi. Ree se tak musí sama postarat o svou chudou rodinu žijící v drsném prostředí missourské vysočiny Ozark. Když se dozví, že otec dal jejich dům jako záruku za vlastní kauci, musí ho najít dřív, než jim majetek zabaví soud a vyžene rodinu hluboko do lesa. Ree tak poruší tradiční zákon mlčení a riskuje svůj život, čelí lžím, podvodům a výhrůžkám příbuzných, ale nakonec začne krůček po krůčku odhalovat pravdu. (Cinemax)

Red-horse

Tak tenhle film šel asi mimo mě. Člověk pořád čeká, kdy se to rozjede a ono nic. Jmenuje se o do morku kosti, ale přitom se děj nedostane ani pod kůži. Podle mě se režisérka snaží o nějakou hlubokou tématiku jen tím, že tam šoupne drogy a děti prakticky sirotky. U mě to teda nefungovalo. Jediné, proč tomuhle filmu dávám hvězdu je, že díky němu byla Jennifer pravděpodobně vybrána do role Katniss, první půlhodina mi totiž připadala jak z distriktu 12. Navíc se Jennifer naučila bojovat a stahovat veverky, to se jí jako budoucí Katniss hodí :). ()

Nely

Určitě jako příběh dobrý...neříkám, že je to super natočený film, ale mě rozhodně zaujmul. Při některých scénách sem měla opravdu husí kůži. Samozřejmě je pravda, že příběhů na podobné téma tu už bylo hodně, ale nevím pořádně proč, ale mě se to nakonec líbilo. Je pravdou, že jsem si ho pustila jen kvůli Jennifer, protože ona je fakt TOP a musím uznat, že opět celý film stojí jenom na ní. Ostatní postavy byly dost nevýrazné. Možná teda až na Johna Hawkese. Ale to je tak všechno. Ale abych se vrátila k Jen. Ta byla tak přesvědčivá, že kdyby nevyhrála Natalie Portman za Černou Labuť, tak bych dala Oscara Jen. Přesně dokázala vyjádřit tu situaci. Na to jak mladá tady byla..skoro bez zkušeností, jenom ukazuje, že má mega talent a to jí opravdu, kdo má oči nemůže zapřít! Můžu i říct, že tenhle výkon byl jeden z nejlepších co kdy předvedla. Takže abych to shrnula...film se mi líbil, takže dávám 4*, ale z toho asi ty 3 jsou jenom pro Jen, protože hrála fakt bravurně! ()

mirkath1

Mě se Jennifer už navždy spojí s -hunger-games-nemůžu si pomoct, ale ani tam mě nenadchla. Připadá mi, že má snad jediný výraz-a to žádný :) Ještě ke všemu mi přijde arogantní-no nesedla mi a asi i podle toho hodnotím, být tam jiná herečka jdu výš. ()

Pitryx

Pomalé, hluché, rozvláčné. Z mého pohledu hodnotím jen ten vidlákov, ten tedy byl excelentní. Scénu s motorovou pilou mohli okořenit. Zbytečně dlouhá stopáž. ()

PlysovyMacko

Jennifer chodi od domu k domu a hlada svojho otca, aby neprisli o dom. Je to nuda. Dopozerala som to len kvoli nej a z letargie ma vytrhla scena s motorovkou. Nominacia na oscara je mimo. ()

yatan

Je to bezchybne odvedena praca, avsak tema a srdce filmu tak velmi neprijemne a neatraktivne pre vacsinoveho divaka, ze si neviem predstavit ako moze Winter's Bone oslovit okrem kritiky aj konzumne publikum a preto nedavam plny pocet. Je to film, pomaly, neprijemny, ale s vybornym castingom..myslim, ze o chlp slabsi ako minulorocny Fish Tank. ()

x_ander

Americký sen trochu jinak, aneb průměrné drama, které ke třetí hvězdě žene jedna velice naturalisticky podaná scéna a herecké výkony. ()

Cerebrum

Konečně jsem viděl film, který nezobrazuje Zem pruhů a hvězd jako ráj na zemi, aneb jak se žije v typickém zapadlém Buranově. A tam to nevypadá jako z reklamy na Hollywood. Jennifer má asi nějaké vidlácké předky, že zahrála Ree s takovou přesvědčivostí. Anebo je to (a to spíš) vynikající herečka! ()

BenchPress

Kdepak, tohle teda ne. Nechápu, čím si mohl tenhle film vysloužit čtyři nominace na Oscara. Pochopil bych jednu - Jennifer Lawrence. Tenhle film je její one (wo)man show, ale v příběhu téměř o ničem. Někdy tu akademii moc nepobírám. Je fajn, že se najdou lidi, kteří chtějí být originální, ale ta originalita by nesměla nudit jako tenhle film. 2/5. ()

kubilov

Správnej americkej vidlákov se vším všudy - hnusný ženský, násilnický chlapy, nepořádek, pneumatiky, bordel, nesrozumitelný nářečí a mezitím vším.. anděl Jennifer Lawrence, jejíž oscarový výkon zde naprosto ozvláštňuje jinak nepříliš silný příběh jinak v dost zvláštně zajímavém prostředí. ()

DonBraso

Od půlky filmu mě docela dost tlačil čas a silou vůle kvůli tvářičce Jennifer to dokoukal,ale za co byla nominovaná je mně malinko záhadou.Typický americký nástřel buranova o jednom vypečeném tatíkovy co se vysral na rodinu,protože vařil perník a jak dopadl.Na dramatickou notu to sice hraje místy pěkně,ale i náměť ,který by v řadách filmů spustil proces zrychlení,že dům je vlastně na kauci za to,že táta se nedostaví k soudu,tak hlemýždím vypravováním se dostáváme k osobám,který mají či spíše něco musí říct.Pak mávnutím proutku si z ničeho nic zasteskne jednomu po jeho bráchovy ,kterou Ree celou dobu filmu hledá .On se celou dobu válel na gauči a pak dělá na konci hrdinu.To má vždycky koule tohle.Do toho country klasiky s jednou bábou co to dává líp,než celý film pohromadě.Řeknete někomu nejdi tam,počkej,pak přejdeš a nějací hejsci z pravěku v silných řečech narvou dialog všem do huby.Občas to fakt vypadá komicky a snímek se jen skrývá za toporným vyprávěním,kde ty postavy vaří z vody.Však je všem úplně jedno,že támhleten je nějaký kápo prdele.Všichni držíme při sobě a cukrle na konci nesmí chybět.Absolutně mně chyběla atmosféra,kromě sekvence na loďce a tři děti při sobě .45% ()

Vito_LePour

Nedokážu to asi k ničemu přirovnat, dost autentický pohled do těžkého života na zapadlém Americkém venkově. Příběh sám o sobě zajímavý, byl zpracován poměrně táhlou, unavenou formou, která se k tématu a ponurosti prostředí hodila. Místy se to ale táhlo až moc. 72% ()

Patr1k

Ťažko hodnotiť tento film, pretože ako popcornový fanúšik som bol neukojený, ale zase treba mu uznať filmársku kvalitu, takisto herecké výkony, dej možno trochu natiahnutý, ale dalo sa to prežiť...3,5* (btw žiť v hentakej rodinke, tak si to už asi dávno hodím) ()

david666

Depresivní drama s civilními herci a výborně ztvárněným prostředím zmaru. Tady bych fakt žít nechtěl. Vše tady plyne tak nějak pomalu a bez nějaké naděje na změnu, o lepší budoucnosti ani nelze mluvit. Takže konec, ač svým způsobem pozitivní, mě nějak nepřesvědčil, že se Ree s dětmi bude mít nějak líp a má podtext marnosti. ()

Honzad007

Přílíš mnoho je někdy přílíš málo. A tady do očí bije naprosto nevyužitý potenciál tohoto komorního nezávisláku. Ačkoliv se tvůrcům povedlo luxusně ztvárnit onu negativní atmosféru venkovského života, právě apel na tuto hlavní část filmu úplně zastíní posléze mnohem zajímavější pasáže. Více prostoru pro psychlogii postav (minimálně postava Ree a její osamocenost si zasloužila větší minutáž), zápletku a příběh jejího otce nebo vzpomínky na dobu, kdy se jejich matka ještě nezbláznila. Naprosto nevygradovaný příběh, roztáhlé a vláčné dialogy, nudné scény (příšerný úvod aneb jdu tam, pak zase o kousek dál, nakonec zpátky domů). Po audiovizuální stránce výborné a přesně chladné (o což se zřejmě nejvíce režisérka snažila), ale slušný nápad a možnost pracovat s tvořivou. civilní a přesvědčivou sestavou herců (zejména úžasná Jennifer Lawrence a naprosto fantastický John Hawkes) mohlo z tohoto snímku vytáhnout mnohem víc. Velké zklamání. ()

mimale

pochmúrne, depresívne, melancholické a drsné. mne sa to páčilo. Jennifer Lawrence výborne, scenár tiež. na víťazstvo na oscare by som to nevidel (rok 2010 priniesol lepšie snímky), ale medzi nominovanými má svoje miesto. ()

jopal

Mna tento film uplne dostal! Vyborne herecke vykony, ponurnu atmosferu a realitickost deja som doslova hltal. Zvlastne postavy a ich nekompromisne postoje uzasne vykreslovali tazky zivot, "tam kdesi na zapadnom valale"... ()

w0rm

Asi by som bol dal iba 3 hviezdicky, ale tento film sa super atmosferu za ktoru si u mna vysluzil 4. Navyse Jennifer Lawrence je vo svojej ulohe uplne presvedciva a podarilo sa mi prezivat to spolu s nou. ()

TOP hosté 49. MFF Karlovy Vary

TOP hosté 49. MFF Karlovy Vary