Dvojitý čas

• angličtina

The Double Hour

Drama / Mysteriózní / Thriller / Romantický / Krimi

Itálie, 2009, 95 min

Počkal jsem si až do 22:30 na ČT2 a ta nezklamala (v dobrém slova smyslu) a uvedla snímek v původním znění. Giuseppe Capotondi vstoupil do režisérského světa s velkou parádou a debut se mu opravdu vyvedl. Snímek s dobře postavenou zápletkou, náznaky mysteriózna a s dobrou pointou na závěr, ukazuje, že italský film má světu stále co říct. Film byl oceněn v Benátkách a po zásluze si odnesla ocenění také Ruska Ksenija Rappaport a výkon Filippa Timiho je také za jedna. A v tomto snímku se i ta romantika chová vyloženě přirozeně a nenuceně.(1.2.2013)

45th KARLOVY VARY INTERNATIONAL FILM FESTIVAL 2010 - HORIZONS - Horizonty (La doppia ora / THE DOUBLE HOUR / Dvojitá hodina) - Asi to nebylo nic převratného když se po roce ani podle traileru nemůžu rozpomenout o čem to bylo ... - 8. 7. 2010 - kino Thermal - Kongresový sál - Karlovy Vary - 60%(16.7.2011)

Být spokojený znamená v případě Dvojitého času naladit se na správný žánr. Mnohem víc než jako thriller funguje jako milostný příběh a psychologické drama, kde jeden z aktérů řeší dilema mezi citem a rozumem, kdežto ten druhý výběr ze dvou partnerů, kteří jsou náhle k mání. Celkový dojem: 70 %. Zdaleka ne vždy dokáže racionální rozbor situace zvítězit nad lidskou vášní a sentimentem. Čtvrtou hvězdičku přidávám za zajímavou a neokoukanou Kseniji Rappaport.(17.3.2016)

Lehce předvídatelný, ale líbilo se mi, jak film nabízel určité možnosti výběru, a hned poté je zase divákovi hezky vzal. Zklamal mě ten zvrat, který se tvářil důležitě, ale v konečné fázi vlastně šlo jen o kopií již dané pravdy, jen v jiném lehčím podání. Škoda, mohlo se ze zajímavého snímku vytvořit něco chytlavějšího a důmyslnějšího.(4.7.2015)

Toto je veľmi pozerateľný hitchcockian thriller s chuťou Vertiga, Jakubovho rebríka ba i Diabolských žien, ktorý by ste mali púšťať každému pozabudnutému filmárikovi, čo ešte i dnes do sveta vykrikuje, že taliansky film upadá. Veľmi slušný mix mysteriozneho noiru, postfreudovského psychologického thrileru aj romantiky, v ktorom ani jedna zložka nie je navyše. Film pekne ubieha, nie je rozťahaný, práve naopak, ešte by som nejakých extra 20 minút uvítal. Rusalka Xenia Rappoport poteší oko každého chlapa, ja by som pre ňu veru i vraždil a aj hrať vie, ojoj! Ešteže v Benátkach si to tiež všimli. Nuž a mňa tu ešte poslal do kolien i bonus v podobe Godspeed You! Black Emperor, ktorých hudba je pre celuloid priam ušitá (a ktorých apokalyptický album F# A# Infinity je u mňa na čele s Dead Flag Blues top inštrumentálna nahrávka celých 90's). Dvojitú hodinu si určite pozrite. Samozrejme americký remake už hollywoodski majstri usilovne rysujú.(17.4.2011)

• - Herečka ruského původu Ksenia Rappoportová i představitel Guida Filippo Timi byli oceněni za svůj výkon na MFF v Benátkách, odkud si snímek odnesl i cenu za nejlepší italský film. [MFF Karlovy Vary] (POMO)