• Karlos80

Děsivý, o co tady vůbec šlo!? Crazy komedie ve stylu Kameňáků a jiných českých sraček (převlekové scény zas vycházejí z klasiky "Někdo to rád horké") s naprosto tupým situačním humorem a scénami, po scénářské stránce rovněž katastrofa. Už vidím Šejkové odněkud ze Saudské Arábie nebo Kuvajtu, jak by trávili své volné dny v nějakém prdelákově s partičkou pro ně, naprosto tragických a bezvýznamných figurek. Ctižádostivý pokus (karikatura sama na sebe), který bohužel nevyšel:-)(31.1.2010)

• butnot

V hodnocení inscenací České televize jsem obvykle velmi vstřícný a z většinou z nich bývám celkem spokojen. Zde mi však bylo od první minuty jasné, že toto je opravdu velký úlet. To je prostě na výpověď dramaturgů ČT. Že to je schopen někdo napsat, chápu. Ten samotný námět nijak špatný není a snad by se z toho i něco obstojného vytvořit dalo. To by ovšem autor scénáře musel oplývat nápaditějším myšlením, film musel mít úplně jinou režii a také herce, kteří chtějí hrát a ne si z hraní dělat legraci. Skoro to vypadá, jako by si pár herců z prestižních pražských divadel udělalo prázdniny a tam se všem vysmáli. Ovšem přesto zůstane nevysvětlitelné, jak něco takového se může dostat do prestižního času v neděli večer.(5.2.2010)

• ToJaNe

"Dělá si legraci z novodobé módy proměn sexuální identity i ze sháňky po biopotravinách..." stálo v TV programu, a tak mě zajímalo, o co ve filmu tedy půjde. První myšlenka, co mě napadla, když jsem uzřela tuto zrůdnost byla: "To si dělaj prdel ne?" Otřesně trapné a nevtipné. Je mi líto, že v téhle sračce hrála Anna Polívková, kterou mám ráda. O "filmu" Šejk je opravdu škoda mluvit.(1.2.2010)

• Oskar

Umím si představit, že tuhle komedii mohl s minimálními rozdíly natočit v 70. letech Zdeněk Podskalský. Ředitele lázní by hrál Lubomír Lipský, falešného šejka Vladimír Menšík, kyselou tlumočnici Jiřina Bohdalová. A umím si představit, že v jejich podání by to vyznělo o něco líp. Shovívavě bychom pokývali hlavami a pomysleli si, "no jo, ty normalizační televizní komedie, co víc od nich čekat". Ale fakt, že něco takhle pitomého natočila ČT v roce 2009 a bez uzardění odvysílala v prime timu, je těžké něčím obhájit. 20%(31.1.2010)

• bodegon

No to je neštěstí. Proboha měl by někdo vysvětlit té Zuzaně Zemanové - Hojdové - "Divné"., že nestačí aby se chlapy převlékali za ženský, omylem byla vyměněna zavazadla, byť je obsahem jednoho z nich "vtipně" kytara s rumem a dobrá herečka dobře zahrála dobře opilou. Komedia prostě tímto způsobem nevznikne. A nepomůže ani jistota jménem Dušek (proboha proč do toho lez). Tohle to už nebyla ani "sračka". Protože i u sračky mohou vzniknout komické situace.......... vše se vysvětlilo ....... Všiml jsem si, že Zuzanka Zemanová a kdovíjak ještě, byla režijně přítomna i u páchání Ordinace v růžové zahradě. Takže je to v pořádku, paní je expert na trapno. A prostor ČT je na takové projekty v současné době nejlepší půda. Neboť nový trend ČT je rušit staré, dobré a oblíbené. Nasazovat trapné imitace, a kolosální idiotiny typu Šejk.(1.2.2010)