Ariadnina niť (TV film)

Pohádka

Československo, 1991, 36 min

• Phex

Některé věci jsou udělány zajímavě, třeba zjevování bohů a jejich zásahy do děje. V tom hlavním ale pohádka zklamala - boj s Minotaurem probíhá nepochopitelně bez jeho býčí hlavy. Asi nedržela...(2.4.2017)

Řecké báje si přímo koledují o to být zfilmovány, příběh Thésea a Ariadny si v papundeklech Barrandova vykoledoval tuto ani ne třičtvrtěhodinovou verzi. Velké plus jsou ty papundekly, které opravdu ztvárňují Krétský Knóssos, jak to je jen v limitech filmového studia možné. Tomáš Valík se statečně valí do labyrintu a tam bojuje s volem, potažmo býkem, ale co je neúplný býk, že jo, který by se, při správném vývoji událostí, měl stát jeho švagrem. Z vůle Bohů, konkrétně hodně ješitného a malicherného Poseidóna, se tak ani post mortem nestane. Zatímco Athéna byla důstojná, u Poseidóna Skřípala to skřípalo přímo tragicky. Z lehce divadelního přehrávání bych si vrásky nedělala, ale spousta věcí, třeba cesta obětí k labyrintu, zjevení Bohů na Naxu, milostné rozloučení Thésea a Ariadny, působí, jako by se to pokoušeli udělat špatné naschvál. Pokud to byl úmysl, povedlo se to skvěle.(17.1.2016)

• hanikrivi

Hodně špatné. Borise Rösnera mám ráda, zde však nedostal žádný prostor. Látka je to dobrá, ale ústřední dvojice je velmi nepřesvědčivá. Hvězdu navíc za Janu Preissovou.(3.12.2015)

• Elyssea

Špatné. Přehnaně teatrální výkony, které nejvíc lezou na nervy u mladých herců a nepřítomná logika. Ten pokus o dramatičnost tomu už teprve podkopává nohy. A jako pohádka je to už absolutně nefunkční, chtěla bych vidět dítě, které by tohle bavilo. Půlhodinová ztráta času.(15.1.2014)