Ong Bak 3

• angličtina Ong-bak 3: The Final Battle (více)
všechny plakáty

Legenda o Ong Bak 3 sa začína potom, čo Tien (Tony Jaa) stratil svoje bojové schopnosti a milovaného nevlastného otca na útese Garuda Wing počas nájazdu, ktorý viedol Jom Rachan (Saranyu Wonggrajang). Tien je privedený späť k životu s pomocou Pima (Primrata Dechudom) a Mhena (Petchai Wongkamlao) a dedinčanov z Kana Khon. Hlbokej meditácie sa naučil od Phra Bua (Nirutti Sirijanya). Po nej je Tien konečne schopný dosiahnuť 'Nathayut'. Svoje schopnosti otestuje v boji so strážcami kráľa v zlatom brnení (Supakorn 'Kijusuwan Tok'), s tajomnými zabijakmi v čiernom, a Bhuta Sangkhom (Dan Chupong). (pikto)

Loki81

No nic, je cas poslat Ong bak pod drny... tema vycerpano, kvalita pokracovani znacne poklesla... ani posledni ctvrthodinka to nezachranila. ()

Baker

Tu jednu hvězdičku berte s rezervou, film jsem přetáčel, kde jsem mohl. A ž toho bylo hodně. Bitek je tu málo a většinou jsou přeplácané jako Transformers 2. A oproti jedničce už Tony Jaa nepůsobí jako takový borec. výsledný dojem trochu zachraňuje vizuální stránka filmu, ale snímek jsem dokoukal před pár minutami a nepamatuji si z něj nic. ()

okkac

Ale toto je nepříjemné. Příběhově ještě větší slátanina, než dvojka, na kterou přímo navazuje, takže jsem nepochopil vůbec nic. Soubojů je míň, mají i horší choreografii a jsou hůře natočené. Závěrečná bitka není souboj, ale exhibice s úmyslem si nijak neublížit. Navíc co tam měly znamenat ty digitální triky a magie. Jediné, co bych pochválil je hudba. ()

bartias

Třetí díl opět nemá nic společného s původním Ong Bakem a opět dokazuje megalomanské ambice Tonyho Jaa. Narozdíl od druhého pokračování je ale možná o něco lépe natočený. Nebo se jeho spolu režisérovi a hlavní hvězdě v jedné osobě minimálně podařilo přenést část své fascinace bojovým uměním, duchovními technikami, filozofií i přírodou do celkově zvláštní atmosféry. Poměrně neakční a podivně "duchovní" film zjevně ukrývá myšlenku. Ta je ovšem tak hluboká, že se prakticky nedá pochopit. Skákat a kopat ale Tony Jaa pořád dovede a když už dojde na jednu ze čtyř akčních scén, aspoň to vypadá dobře. ()

SeanLSD

Brutálny realizmus dvojky nahradilo temné fantasy. Stredoveké barbarstvo na ázijský spôsob versus budhistická filozofia a mysticizmus svetla i noci. ONG-BAK 3 síce už začína bitkárskou scénou, ktorou iné bojové filmy končia... - ale potom nasleduje prekvapivá hodinka o znovuzrodení, bez jediného úderu... - ktorá ma ako večného romantika nemohla nechať chladného. Tony alias Tien sa vracia v štýle VRANY, pričom jeho protivník je presne do vrany štylizovaný...a osud speje k ich nezvratnému stretnutiu. Celok je omnoho kompaktnejší ako v prípade dvojky, ale tak akosi pôsobí nedokončene a ako jej priame pokračovanie až zbytočne...- nielen preto, že boja až nepochopiteľne výrazne ubudlo - a to mal byť asi pre väčšinu divákov hlavný zmysel jej existencie... ()

Vecko99

Po ONG BAK 2 jsem už od třetího dílu moc nečekal a udělal jsem dobře. Škoda, že potenciál Tonyho je zatím stále nevyužit. Trojka již není ani tolik o MA, ale je to spíš takové fantasy, i přesto jsem se celý film aspoň těšil na souboj Jaa vs Chupong, jelikož ti dva mají co ukázat. Jenže nakonec byl ten souboj stejný jako celý film. Chvilkami mi přijde, že jednotlivé díly ONG BAk spolu nemají krom názvu nic společného. ()

Saraph

Nuda, nuda, nudaaa! Po druhém Ong-bakovi jsem doufal v pokračování prvního filmu, ale z nějakého důvodu se rozhodli pokračovat v tom, co se nikomu nelíbilo. Narozdíl od předešlých dvou filmů už třetí skoro sám neví, oč v něm vlastně má jít. Celá pointa příběhu je „jdeme se mlátit, protože proč kurva ne.“ Skoro bych zapomněl, že půl filmu jsme Tiena viděli jen tančit pod vodopádem. Závěrečným vyvrcholením byl souboj tak příšerně nezajímavý, že už skutečně dokazoval, jak zbytečný celý tenhle film byl. ()

kinghome odpad!

Jak takhle někdo může znehodnotit název tohoto filmu?? Naprostej hnus! Tento režisér totálně zahambil serii a všechno v tomto filmu je špatně! Opravdu takhle překroutit celou serii a ještě do takové blbosti to jsem ještě neviděl ()

Jizni Tlapa

Tonda Jaau se marně drápe k vrcholům předchozích dílů. Je pomalejší, choreograficky opožděný a navíc se nechal zlákat láskou, kterou diváka nudí k nůůdě největší. Nechat se mu ale musí, že tu lehce nadprůměrnou nůďu dělá za étericky zajimavé muziky, se snesitelnou stopáží a že těch fightů, které nyní počítám na prstech jedné ruky,nebylo zase tak úplně nudně....snad naposledy pocta všem sloním představitelům... ()

Johnny.ARN

Slabý, ale veľmi slabý odvar predošlých filmov. 4 súboje to nezachránia. Na druhej strane, boli použité veľmi pekné myšlienky ( scéna na útese ) ktoré sa dajú aplikovať kedykoľvek. Keby že je záverečný súboj lepšie spracovaný a nie je vo filme toľko hluchých a nudných miest bolo by viac. Tak len 2 z 5 ()

Maki89

preboha toto bolo co? mysticka hovadina s neprehladnym "dejom", zlym strihom, trapnymi efektami a onicom bojovymi scenami... ja som sa celkom tesil, ale toto nie... toto Tony Jaa prehnal....3/10 ()

ywo666

O trochu lepšie ako dvojka. Neporovnateľne horšie ako Protector. O hviezdičku horšie ako prvý diel (toto je tak na 2,5* a jednotka na 3,5* nech nemýli rovnaké hodnotenie). Tony by sa mal vrátiť do reality. Obrazne aj doslova. Historické prostredie v Ong Bak 2 a 3 mi vyslovene prekážalo a otravovalo ma. Aj všetky tie hókusy pókusy, moralizovanie a spiritualizmus. Celé mi to vôbec nesadlo. Dej slabý. Akčné scény ma po videní Tom yum goong, Okrsok 13, Bangkok adrenaline, Undisputed II a III, množstva filmov s Jackiem Chanom a Jetom Lim až tak nenadchli. Tony rozhodne neprekonal bojovou choreografiou prvé dva filmy. Keď to spočítam, akcia slušná ale nie prádna, humor takmer žiadny, scénar a dialógy katastrofa , réžia slabá, vizuál otravný, príbeh otrasný rozmýšlam či vôbec má cenu dávať 3*. Držím Tonymu palce nech konečne natočí niečo lepšie, lebo tadialto cesta nevedie. ()

Duoscop

Naprosto zbytečné pokračování, které už nemá co nabídnout. Děj je místy zmatený, časté ukázky z předešlého dílu a souboje, když už na ně přišla řada tak dost odfláklé. A to vrácení času na konci už bylo moc. Snad Tony Jaa, Panna Rittikrai příjdou příště s lepším dějem? ()

Pump

Skvělé, uvolněné a opravdu povedené. Nečekal jsem, přes zdejší kritiku, že se mi film bude tak líbit. Zkuste sami, třeba se bude líbit i vám. ()

VasaX

Ong Bak a sestup do hlubin bezduchého ždímání. Chaotické, šílené, neestetické, spousta flashbacků, podivné vyprávění, bezduchá zápletka a bohužel i Tony Yaa se dostal k tomu, že se jeho choreografie v tomhle kousku opakuje k znudění (aneb vidět jeden "trik" okatě třikrát během 2 minut,a pak dále ještě v několika soubojích, to je choreografický a střihačský fail). Výplň mezi souboji je místy dost k uzoufání, a vlastně celkově, ač mám rád akční filmy, zejména ty s bojovým uměním, tak jsem u Ong Bak 3 trpěl. Tony, dej se do kupy a předveď nám zase něco tak skvělého, jak v době, kdy tvá hvězda zazářila jasně a divoce, zahalena mlhou míhajících se loktů a kolen. ()

Solaris104

Ong Bak 3 je trosku hororove ladeny a porad je to paradni podivana. Kaskaderske kousky jsou uzasne a novy bojovy styl Tonyho take. Nekdo mozna nezkousne ten mysteriozni nadech filmu, ale ja byl spokojeny. ()

Spike23

Jednou zde byl článek o Tonym, že se zbláznil a během natáčení se šel bez návratu proběhnout na pár dní do džungle... Myslel jsem si, že se tu někdo snaží být kdovíjak chytrý, ale po zkouknutí Ong Bak 3 tomu už opravdu začínám věřit. Víceméně se vyplatí koukat akorát na poslední půlhodinu, neboť ten zbytek je pouze a jenom o totálně zhoubovaných lidech, takže normální člověk zřejmě vůbec nebude chápat o co jde a bude si připadat jako by byl také zhoubovaný. To, co jsem ale z odpadu vyhrabal na 2*, jsou naprosto dechberoucí souboje, ze kterých by si Hollywood měl vzít příklad, a možná by mu konečně došlo, že kamera při soubojích nemá být jenom třesoucí se barevné šmouhy, ze kterých epileptik nemá daleko do záchvatu. ()

Jiriczzcek

Co to sakra bylo?! To co dělá filmy s Tony Jaa zábavné, zde naprosto chybí. Všehovšudy čtyři průměrné souboje, dlouhé, statické a nudné záběry. Film nad propasti zatracení drží, jen závěrečných 15minut a slušná hudba. Naprosté zklamání mým oblíbencem. ()

Kuny27

Ne, Tony vícekrát už nic nenatáčej, to je taková kravina, najivně jsem čekal na slavný Ong Bak 3... ale proč?...Je vidět že Jaa si natáčel film sám pro sebe, film je celý trapně udělaný. Fighty jsou ve zpomalených záběrech což je absolutně trapné. A to, že byl v nějakém pralese, a tam dělal černou magii (čemuž dost věřím) se poznamenalo i na filmu, a to velice. Nemůžu si pomoci ale z filmu se mi líbil jeden jediný, asi 5 vteřinový záběr, kdy Tony Jaa vystupuje po schodech a hraje k tomu hudba. Ta černá magie ve filmu byla to dost, prostě humus. Film taky zaprd, scény bojů na které jsem se těšil absolutně na nic...no prostě souhlasím s Lateeefem, aby Tony už nenatáčel. ()

Tony Jaa zešílel. Definitivně?

Tony Jaa zešílel. Definitivně?

02.06.2010

Dejme si trochu bulváru. Koneckonců, tohle zní jako prima námět na životopisný film. Znáte Tonyho Jaa. Thajský drtič kostí, novodobý Bruce Lee, chlápek, v jehož filmech údery opravdu bolí. Každé… (více)