Ong Bak 3

• angličtina Ong-bak 3: The Final Battle (více)
všechny plakáty

Legenda o Ong Bak 3 sa začína potom, čo Tien (Tony Jaa) stratil svoje bojové schopnosti a milovaného nevlastného otca na útese Garuda Wing počas nájazdu, ktorý viedol Jom Rachan (Saranyu Wonggrajang). Tien je privedený späť k životu s pomocou Pima (Primrata Dechudom) a Mhena (Petchai Wongkamlao) a dedinčanov z Kana Khon. Hlbokej meditácie sa naučil od Phra Bua (Nirutti Sirijanya). Po nej je Tien konečne schopný dosiahnuť 'Nathayut'. Svoje schopnosti otestuje v boji so strážcami kráľa v zlatom brnení (Supakorn 'Kijusuwan Tok'), s tajomnými zabijakmi v čiernom, a Bhuta Sangkhom (Dan Chupong). (pikto)

Chrustyn

Hodně volné (ani nevím jestli nějak navazující) pokračování série Ong-Bak s nesmyslným až trapným příběhem, který zaujme jen očekávanými akčními scénami, které stále mají co nabídnout. Ale je jich tak málo, že raději doporučím první (s tímto nemá nic společného, vyjma Tonyho) díl, kde si bitek tělo na tělo, divák užije asi desetinásobek. ()

eraserhead666

Z Conanovského oparu předchozí části to tentokrát spadlo přímo po držce do Utrpení mladého Ježíše. Když tam zrovna Tony Jaa někoho nemlátí, tak se na to nedá prakticky koukat. Za něj (a jeho plnovous) ty dvě, jinak bych si s tím možná ani nešpinil ruce. ()

ARI50

Trošku lepší jako předchozí několikátý Ong Bak ale už to nezachrání ani nevylepší jeho skvěle začátky. ()

prome

Nesmyslný a nudný spletenec scén, ve kterém jsou často zbytečně použité zpomalovačky. Během sledování jsem čekal na pořádnou bitku, ale když už se objevila (nebylo jich moc, jak by člověk očekával) tak neměla štávu. Choreografie byla výborná, ale způsob natočení podprůměrný. Vetšinu filmu člověk jen kouká, jak se nic neděje, je to zpomalené a hraje do toho rádoby epická hudba. ()

ScarPoul

Tony Jaa je jednou z najvýznamnejších Thajských hviezd, ktoré sa dokázali dostať do povedomia širšej verejnosti. Je to možné vďaka jeho dokonalým znalostiam bojového umenia Muai Thai , ktoré patrí k najnebezpečnejším bojovým umeniam vôbec. Prvý diel Ong- Baku sa odohrával v prítomnosti a bol akýmsi oldschoolovým akčným filmom z jednoduchou zápletkou, filmom, akými sa môžu pochváliť aj Jackie Chan, alebo Jet Li. Keď sa Tony Jaa postavil aj za režisérsku stoličku vznikol Ong Bak the beginning, ktorý nás zaviedol do minulosti, do čias bojových umení, a starých kráľovstiev. Jednotka bola akčnou jazdou zo zaujímavým príbehom, ktorý Ong Bak 3 zakončuje. Stretávame sa tu zo všetkými známymi z predošlého dielu. Bojov síce ubudlo, ale snaha o duchovný rozmer filmu sa na druhú stranu podaril. Stále to má ten svoj drsný a špinavý feeling, súboje sú premyslené – dokonca sa tu nachádzajú aj fantasy prvky. Podľa mňa sa jedná o skvelé ukončenie Ong Bak legendy, ktorá si ma získala. Nepotrpí si na komplexnosť, alebo zložitosť deja, ale tých pár vecí, ktoré hojne využíva – súboje, prerod hlavného hrdinu, využívanie prostredia – sú zvládnuté tak dokonalo, že abscencia niečoho hlbšieho, na čo si potrpím, my tu vôbec nevadila. Síce to nie je také nadupané ako predošlé dva diely, ale atmosféru si to udržalo. A hlavne ma to bavilo. ()

Lacike

Tony to posral na celej ciare. Totalna sracka a ja som velmi dlho rozmyslal, za co dat tomuto filmu aspon jednu hviezdicku. Nakoniec ju davam za Petchtaia Wongkamlaoa, ktoreho fantasticka bojova scena (na to co tam predvedie sa ani Tony nechyta) ma vytrhla z letargie sposobenej predchadzajucou meganudou a ako jedina vo mne vyvolala aspon nejaku emociu. Zaverecne modlenie Tonyho na skale za aspon trochu zmysluplny vysledok uz tomuto filmu nepomohlo. Po Tom yum goong som Tonymu prorokoval este 10 rokov na vrchole, kym mu zacne forma klesat a on upadne do zabudnutia. Ale ze ho caka taky rychly a hlavne hlboky pad na dno, som necakal. 1/10. ()

Suzie05

To bylo ale strašně natočené! A dokonce i hrozně sesekané. Tony holt nemůže dělat všechno, měl by se držet toho co mu jde nelíp a to je mlácení lidí do němoty. Jediné co Ong Bak trojku aspoň trošku zachránilo byly herecké výkony hodné oskara a samozřejmě mé oblíbené bitky. Jedna hvězda za eyecandy finální zápas a druhá za Tonyho. ()

Expendable

Konečně Thajci udělali film se silným příběhem, všechno tu má logiku a návaznosti. Do toho tajuplná magie, vracečky v čase, oživování a naplnění osudu. Krásné záběry přírody to tomuto filmu dodává na kvalitě. Bohužel soubojů tu už není tolik a Tony změnil styl boje, mě to, ale vůbec nevadí a film jsem si strašně užil, z celé ságy Ong-bak je právě tento díl nejlepší. ()

JJ.Gibson

Vypadá to, že Tony Jaa bude točit již pouze filmy, které se budou jmenovat Ong Bak, akorát se tématicky budou měnit. Příští Ong Bak bude romantická komedie s prvky mui thai vs tchýně :) Ale teď vážně! Ong bak 3 je stejně tragický jako druhý díl. Mám pocit, že místo toho, aby se to zlepšovalo, se to pořád jen zhoršuje. Jednotlivé scény na sebe moc nenavazují a jsou chaotické. A jelikož Tony Jaa zrovna nemá moc hereckého talentu, tak mu nechali říct asi 40 slov dohromady + nekonečné řvaní. Tohle funguje v Terminátorovi 1, ale tam je Arnold, u Tonyho ne. Tím pádem vůbec nemá žádné charisma, prostě nic, proč byste ho měli mít rádi. Takže jediné co zbývá, jsou bojové sekvence, jenže ty toho taky moc skvělého nepřinesly. Hodnocení: jedna utrápená hvězdička!!!! ()

Vojcl

Těžké zklamání. Problémy s natáčením třetího Ong-baku se bohužel zákonitě promítly i do výsledné kvality filmu. Po řemeslné stránce je to sice pořád o třídu kvalitnější práce, než většina východoasijské produkce. Nicméně úchvatné bojové sekvence, které vždy byly největším lákadlem Tonyho snímků, jsou zde umístěny do pozadí. Třeba dlouho očekávaná finální bitka s Danem Chupongem vypadá strašně odfláknutě. I samotný hlavní hrdina je tu takový bez jiskry, jakoby ho postavili na plac za trest. Výhrady mám i k zakončení příběhu. Zatímco předchozí film rozehrál celkem solidní dramatickou linii, Ong bak 3 je odvyprávěn ve spěchu a obrovský počet flashbacků a snových realit působí na diváka matoucím dojmem. Snad se Tony z neúspěchu oklepe a druhý Tom Yum Goong bude zase stát za to! ()

Rhyme

Puvodne jsem chtel dat odpad, ale kvuli par (ale jenom par) bojovym scenam jsem se rozhodl dat alespon hvezdicku jednu. Film je pro mne velke zklamani. Tento film ani nezachrani bojove sceny, dej je naprosto otresny. ()

ilemas odpad!

Předchozí dva díly byli díky choreografii soubojů koukatelné, třetí díl je nezáživná slátanina debilních střihů. ()

M.i.k.e

první dva díly sem neviděl a po téhle zkušenosti ani nevím jestli vidět chci.Vizuálně sice povedené,avšak celkově pekelně nudné a nezáživné...20% ()

Chen

Nebýt slušné finální scény, tak je to spíše video mapující rehabilitaci a duševní rozpoložení jednoho zmláceného chlapíka. Velké zklamání. ()

Martin741

Rakosnicka trilogia ma posledny diel, a tvrdim, ze uz chvalabohu naposled. Tony Jaa je mozno sympatak, ale ide absolutne mimo mna. Za stale slusne bojove umenia vsak film neposlem do odpadu. Herecke vykony vsak ziadne, dejova linia tu vsak akasi je, a Tony Jaa sa chopil aj rezie, ako vidno. Na bojove umenia a la Tony Jaa so svojou postavou rozhodne nemam. 40 % ()

TomikZlesa

Tony Jaa je v hajzlu jako moje ranní stolice, když se nedávno objevily zprávy že se zcvokl, oholil si hlavu a odcestoval na sloním hřbetu do chrámu tak jsem se chytal za hlavu, mlátil s ní o svoje vlastní koleno a řval proooč ... Po dokoukání tohodle filmu sem mu nedivím, natočit něco takovýho tak bych taky kamsi odcestoval. Bohužel ani bitky, Tony a ani Dan tenhle film nezachranují, nesčetněkrát viděné chvaty a chmaty, minimum kaskadérských kousků, chybí tomu ta správna tupost, syrovost a zábavnost kterou v sobě měl Ong Bak 1 a Protector. Po tomhle pokusu je zřejmě serie Ong Bak totálně pod drnem :-( Petchtai Wongkamlao totálně trapný a zbytečný. 1* za film ze slitování a další za výbornou hudbu (bez ironie). Jo a až si bude někdo říkat na jaký filmy Tony asi nejvíc kouká, tak to bude zřejmě Utrpení Krista, Apokalypto a Princ z Persie :-) ()

cubajz

na filmu se nejspíš znatelně odrazila Tonyho, v době natáčení prý nepříliš vyrovnaná psychika. Celé je to zmatené, chvilku mystické, chvilku normální, celý film jsem nevěděl co je jen představa, co noční můra, co flashback a co se opravdu děje - prostě bordel na xtou. Navíc znatelně ubylo soubojů, které by u podobné pičoviny přeci jen měli hrát prim... Takže drahý Tony, buď se dej do kupy, nebo příště v tom pralese už radši zůstaň nadobro! ()

Maty85

Pokračování, které mělo raději zůstat jen v Tonyho představách a tím to hasne. Jednička super, dvojka ano dobrý, trojka nastavovaná kaše v podání hezké taneční kreace a schopností Tonyho Jaa. ()

majo25

Ach jaj. O koľko lepšie by to vyznelo, keby to nebolo "obohatené" o fantasy prvky. Ach jaj, tú silu vracať sa v alternatívnej budúcnosti by mu isto závidel aj Jedi z Hviezdnych vojen. A tá veľká brada na tvári holobriadka Tonyho Jaa, ktorý v živote nebude zarastať. Dobre, dá sa to brať aj ako dark fantasy rozprávka. Aj keď veľa vecí spolu nejde dohromady. Čo to ale hlavne drží nad vodou, sú súboje, ktoré sú snáď ešte lepšie, ako v prvom dieli. Celkovo oba filmy silne nedotiahnuté, ale v niečom aj nezabudnuteľné. ()

Tony Jaa zešílel. Definitivně?

Tony Jaa zešílel. Definitivně?

02.06.2010

Dejme si trochu bulváru. Koneckonců, tohle zní jako prima námět na životopisný film. Znáte Tonyho Jaa. Thajský drtič kostí, novodobý Bruce Lee, chlápek, v jehož filmech údery opravdu bolí. Každé… (více)