Ong Bak 3

• angličtina Ong-bak 3: The Final Battle (více)
všechny plakáty

Legenda o Ong Bak 3 sa začína potom, čo Tien (Tony Jaa) stratil svoje bojové schopnosti a milovaného nevlastného otca na útese Garuda Wing počas nájazdu, ktorý viedol Jom Rachan (Saranyu Wonggrajang). Tien je privedený späť k životu s pomocou Pima (Primrata Dechudom) a Mhena (Petchai Wongkamlao) a dedinčanov z Kana Khon. Hlbokej meditácie sa naučil od Phra Bua (Nirutti Sirijanya). Po nej je Tien konečne schopný dosiahnuť 'Nathayut'. Svoje schopnosti otestuje v boji so strážcami kráľa v zlatom brnení (Supakorn 'Kijusuwan Tok'), s tajomnými zabijakmi v čiernom, a Bhuta Sangkhom (Dan Chupong). (pikto)

Sign

Ne ne a ne, tohle nefunguje ani náhodou, totálně přehnané akční scény, příšerně odporně nehrající Tony Jaa hrající si na kung fu mistra když se při tom vyučil Muay Thai a Muay Boran, Tony tohle nefunguje, a na konci jsem přemýšlel jestli jsem viděl horší akční bojovou scénu naž zde... ()

Acrobat

sklamanie a pochovanie Tonyho určite nehrozí. Nepredám Astona keď mi Pakistanec odbije ľavý blinker. Schizofrénia Tonyho to už je iné. Zákulisné ťahy vedia len zasvätení" - prečo a ako k nim došlo, a čo to vlastne pomenilo. Ukážka tentokrát samotnej taktiky Tonyho muaiy boran je skvelá, ale konzistnentnosť jej vsádzania do deja nie je šťastím. Ukrojil sa boj, zväčšila sa mysticita východnej Ázie, pribudli čary, mágia. Boj v tomto prostredí v podobe zmŕtvychvstalého hrdinu je lákavý, ale vyžaduje zručnejšie scenáristické a režisérske ruky. Či sa to rozsypalo s akejkoľvek filmovej strany, to už nech posúdia iný. Tony je droga, ktorá mi znemožní vnímať dej okolo. Zrejme to bola záchrana filmu :) A ešte na okraj - premietnutie boja je oveľa dlhšie ako v Zatoichim. (november 2011, BDrip) ()

Likan7 odpad!

Upřímně jsem rád, že mám celou tuhle sérii Ong Bak za sebou. Jednička se ještě dala, ale pak to tak strašně do kopru, že z toho bolí uši. Příšerný triky a upozaděná akce, díky které se Tony Jaa proslavil je prostě krok vedle. Místo akce tu máme magii, kouzla, sny, snad i drogy a blesky, že by se za to i Raiden nestyděl. Podle toho, co jsem četl byl do toho Jaa vlastně donucený a podle toho to taky vypadá. Ani se nedivím, že se na rok zavřel do kláštera. Přesto mu ale i tak přeju, aby se chytil znovu. V USA jeho jméno něco znamená a jeho role v Rychle a zběsile je toho důkazem. Už by se měl ale vykašlat na tyhle filozofický rádobymystický blbosti. Nechci fantasy s Tony Jaaem, chci pořádnou akci. ()

Nix

Netvrdím, že akční scény mne nebavili. Je to zase oku lahodící akce, ale film jako takový je hrozná slátanina a blbost. Nic jiného si člověk ani pamatovat už nebude a ani není důvod si pamatovat něco víc, tahle série bohužel jak dobře začala, tak taky rychle skončila. ()

Shredder

Tak to bol trapas...treti diel Ong Baku je este horsi, ako som pocul. Prvych priblizne 55 minut pribehu sa venuje len tomu ako si Tony Jaa lieci zlomene kosti pomocou budhistickej meditacie, zatial co okolo neho otravne poskakuje a saskuje Petchtai nasleduje pomerne dobra 2 minutova bojova sekvencia v ktorej sak Tony nefiguruje. Zaverecne minuty tvori "velke finale", ktore sa sice pekne rozbehne, ale akonahle zacnu do toho zapajat mystiku a pride na suboj s Dan Chupongom film sa meni na odpad, kedze Tony v nom zase namiesto Muay Thai predvadza skor akesi nadpozemske cvicenie, zatial co jeho protivnik neustale vrieska podobne ako Sarapovova pri odpale lopticky. ()

DaveSmith

Ong Bak 3 je oproti dvojce mysterióznější, záhadnější a hlavně nudnější. Bojových scén bych na prstech jedné ruky napočítal. Tony (jen zdánlivě) zabit vstane z mrtvých a většina filmu je vlasně o tom, jak dostává jednu nakládačku za druhou, jak se uzdravuje a dává dohromady a nakonec vybojuje jednu kratší závěrečnou bitku. O bojových kvalitách Tonnyho Jaa není pochyb, jen si tentokrát nedal prostor je ukázat. ()

ramislav

Obrovské zklamání, tohle nemělo radši vůbec vycházet. Mám rád Tonyho styl, ale tady jde vidět, že se mu už "nechtělo" a to je hlavní kámen úrazu. Pokusím se tento výtvor ignorovat, protože s dvojkou se to nedá vůbec srovnat, viz. zde Ong Bag 2: Pomsta ()

L3G1ON4R

Tohle pokračování je poněkud rozporuplné. Ve filmu je strašná spousta chyb a nedostatků. Stavební kámen od počátku byl atletický bojovník Tony Jaa. Čím je větší číslo za názvem filmu, tím spíš je to větší slátanina. Dějové navazovatelný příběh od jedničky má sice logiku, ovšem na úkor kvality. Atletických výkonů úbývá, nebo jsou nesmyslné (proto asi označení fantasy). Tony Jaa může nabídnout mnohem lepší podívanou a nejednou to dokázal. Tak snad příště Tony... ()

Peter-1307

Tak od tejto časti som čakal viac. Málo súbojov a nič nového. A okrem toho nič ďalšieho objavného. Takže taktak aspoň dve hviezdičky. Za meno. Za to čo prezentuje. Škoda. ()

Pitryx

Opět zajímavý začátek, trochu nabourán vzpomínkami. A pak jsou zde jakési snové vize, které tvoří velkou část filmu. Bohužel, toto mne nijak nebralo, a když do toho chytrák autor přidal babu i s tanečními kreacemi, film jsem odškrtl a díval se do konce jen z povinnosti. Nic proti meditačním technikám, ale koukat na to ve filmu není zrovna zábavné. V ději jsem se orientoval dost obtížně, protože jsem ztratil zájem a nesledoval pozorně. Takže dávám poctivou dvacítku ze sta, za některé scény a záběry, ale celkově mne film moc nebavil. ()

RigorMortis

Jednotka bola super, dvojka ušla, trojka nemusela ani vzniknúť. Vizuálne vyslovene špinavá záležitosť, súboje pôsobia ako blbý vtip, dialógy väčšinu času nedávajú zmysel a celý film je v podstate ezo rekonvalescencia hlavného hrdinu. Na kvalite tomu nepridáva ani fakt, že sa Tony v období natáčania filmu scvokol. Už vôbec nerozumiem tomu, ako bola kamoška hlavného hrdinu pri tých "cvikoch" schopná tak neprirodzene ohnúť prsty. Ja by som si ich musel zlomiť. ()

SirTraged

2* a to je jedna za hudbu, která mi k příběhu přišla velice příhodná. Opravdu hodně povzbuzující k boji, tréninku, k lepším výkonům. Scéna, kdy se Tien zotavuje a zžívá se s přírodou byla opravdu povedená a to právě díky dle mého soudu, dobře zvoleného hudebního doprovodu. Ta druhá hvězdička je za bojové scény, které se od Tony čekají. Bohužel ale na 3 to nemělo. Hudba, pěkná. Boje pěkné, ale ten spirutuální a mystický nádech byl až moc a to, že tam sem tam byla nějaká pěkná bitka to opravdu nezachrání. Jak už tady i bylo napsáno, na to, že se Tien střetl s úhlavním nepřítelem, tak ten boj byl hodně "suchý". Škoda. ()

p.i.t.b.u.l

Ačkoli mám tohoto herce a hlavně bojovníka Tonyho Jaa rád, tohle bylo pro mně totální zklamání. Předešlý film, na který tento navazuje, byl ještě přijatelný. Nevím co tímto filmem chtěl T. Jaa předvést, ale rozhodně se mu to nepovedlo. Když to tak vezmu, prvních 40 minut bylo nudných a nezáživných. Dívali jsme se převážně na taneční Thajské vystoupení. Poté byla trocha černé magie a kletby, která mně přišla trochu zbytečná. Když pominu bojové scény ze začátku, které trvaly sotva pár vteřin, nedočkali jsme se vlastně v první půli ničeho. Pak přichází ta "lepší" část. No lepší......jak se to vezme. Tony se začal rozcvičovat, hrála do toho trefná hudba, už jsem si myslel, že se to konečně rozjede. A ono zase nic. Nastaly bojové scény, na které jsem se vlastně těšil nejvíce, protože co si budeme povídat, děje nikdy nebyly Tonyho silná stránka. Jenže vše bylo jinak než sem předpokládal. Kde jsou ty staré dobré časy Tonyho bojového umění, které jsem tak obdivoval? Vzpomeňme na Ong bak 1, nebo Tom yum goong (chcete-li Ong bak 2), zde nebyl dokonalý děj, ale to nikomu nevadilo, protože zde byly fascinující souboje, na kterých jsme mohli oči nechat. Zde se vše vytratilo, nemůžu říct, že by tu nebyly nějaké hezké momenty, ale to prostě nestačí. Totální zklamání a já jen doufám, že se Tony Jaa vrátí zpátky do současnosti a bude pokračovat v úspěšné tradici prvních dílů. ()

rasto87 odpad!

Tým čím boli prvé časti výnimočné, tým viac je táto tretia časť doslova zarezaná. Dej naprd, dialógy hrozné z perfektného bojového umenia Tonyho tu vidíme minimum a efekty nulové. myslím, že som toto utrpenie zhrnul do pár riadkov. Už nikdy viac to nechcem vidieť. ()

Tony Jaa zešílel. Definitivně?

Tony Jaa zešílel. Definitivně?

02.06.2010

Dejme si trochu bulváru. Koneckonců, tohle zní jako prima námět na životopisný film. Znáte Tonyho Jaa. Thajský drtič kostí, novodobý Bruce Lee, chlápek, v jehož filmech údery opravdu bolí. Každé… (více)