Pekelná noc

• USA Hell Night

Parta studentů dostává jako úkol pro vstoupení do klubu strávit noc ve starém, opuštěném sídle. Po strašidelném příběhu o posledním potomku majitelů sídla jsou studenti vpuštěni dovnitř. Večer začíná několika strašidelnými triky, připravenými jejich kamarády. Jenže ten opravdový děs se právě probouzí někde ve sklepích zámku a chystá studentům opravdovou pekelnou noc. Pro většinu z nich také poslední. (Henk)

molcan2

Tento film je blbosť. Nekonečná nuda! Nie je tu nič, čo by stálo za pozretie. Ak si chcete ušetriť čas, tak to nepozerajte. Ak si chcete pozrieť dobrý slasher, tak nejaký iný. ()

Rockerman

Z dnešního pohledu film působí naivně, ale v době vzniku to musela být pecka! Dobrý nápad, skvělá atmosféra a vraždící monstrum. Dialogy sice tradičně špatné, také sexuální hrátky byly hodně úsměvné a příšerně hlasitá hudba jsou mínusem. Celkově mě to bavilo. ()

MickeyStuma

Strašidelný dům je jedním z nejvděčnějších témat hororového žánru, což platí i dnes. Příběh dalšího takového filmu zahrnuje zkoušku odvahy v podobě přenocování ve starém opuštěném domě poté, co si nocležníci vyslechnou strašidelnou legendu o původním obyvateli domu. Znalcům hororů je již nyní jasné, co bude následovat. Marketingově se na film láká přítomností Lindy Blair, což je zjevně ovlivněno jejím slavným filmem „Vymítač ďábla (1973), i když ve své roli není zrovna středem pozornosti. Důvodem je zřejmě průměrnost celého filmového konceptu, který nepřináší ani napětí, ani strach. Přízračná tajemnost nenaplňuje svou sílu ovládnout divákův zájem o celý děj všech podivných událostí v domě. A zvláště u slasheru je to chyba ne zrovna malá. Možná je to i nostalgickou atmosférou a především zubem času, avšak jako obyčejný odpočinkový mysteriózní film ještě stále dokáže vytvořit nenáročný filmový zážitek. Jen od toho nečekat příliš mnoho. ()

helraiser

Jednoznačně skvělý slasher, který i přes svou delší stopáž nemá šanci nudit. Především se děj odehrává ve vinikajicím prostředí starého sídla s plno tajnýma chodbama, takže i když se nic neděje tak je člověk opravdu napnutý jak struna a to nepočitám naprosto výbornou strašidelnou hudbu, která nemá opravdu chybu. Samotné monstrum plížící se sídlem a vraždící vše živé vypadá opravdu skvěle a dokáže opravdu nahnat strach. Vraždy vypadaj slušně jen škoda, že jich je tak relativně málo, ale to v tomhle případě až tak nevadí. Takže Hell Night je v podstatě klasickej slasher z 80. let což mluví samo za sebe. Opravdu parádní podívaná kterou stojí za to vidět. ()

Petulka88

Klasický horor z osmdesátých let se vším všudy. Včetně roztomilé Lindy Blair a několika vyvedených lekaček. Nenadchne, ale rozhodně ani neurazí. Jo, to byly časy... ()

Knor

Zábavnej horůrek neurazí/nenadchne, trocha nahoty, pár debílků na zabití, slušnej zabiják, solidní mordy a hlavně parádní prostředí. Když je prostě dobře vybrané místo hrůzy, funguje to. Mě se to celkem líbilo, takovej pěknej horůrek při kterém budete mít úsměv ve tváři. Jo a mezi náma chlapama, ne že by byla Linda Blair bůhvíjaká krasavice, ale co si budem povídat...kozy má prostě supr!!!! ()

Pokryvac

Oceňujem nápad umiestniť slasher do strašidelného domu. Chvíľu trvá kým sa film rozbehne, ale beztak je v jeho začiatkoch atmosféra vyšperkovaná. Všetko začína záhadným príbehom o vraždách v starej vilke a potom necháva film diváka čakať, kedy už konečne... Akonáhle sa však film rozbehne, už sa nezastaví. Ľakačiek je tu skutočne dosť, niektoré sú očakávané, avšak je tu aj rada prekvapivých, pri ktorých mi vyskočilo srdce až niekam do hrdla (možno to bolo aj tým, že som film pozeral na sluchátkach). Záporák možno na svetle vyzerá troška prihlúplo, ale jeho prítomnosť vo filme pôsobí desivo. Pre mňa ten pravý oddychový 80s chill out horror v peknom prostredí, ktorý sa príliš nezaoberá vysvetľovaním prečo odrazu dochádza ku všetkým tým vraždám, ale snaží sa diváka zabaviť a postrašiť, čo sa mu aj (podľa môjho názoru) darí. ()

Pitryx

Zdlouhavé a pomalé. A takových scén je tu povícero. Měly být kratší, stejně jako stopáž celého filmu. Mne to tedy nějak moc nezaujalo a přiznám se, že jsem to jel na vícekrát. Dám dvacítku za ten tmavý konec, ale víceméně jen proto, že si to úplný odpad nezaslouží. Zase tak špatné to není. ()

J.Mayen

Linda Blair z vymítače ďábla a po jejím posednutí už ani památky, ale vzhledově je stejně divná,taková celá kulatá, i když ne tlustá, no to je jedno, film jak už je tu několikrát zmíněno je přetažený, dějově solidní, klasický, naivní shlasher 80sátek, je až s podivem, že téměř všechny filmy v tomto období silně motivují více známé vyvražďovačky jako např. Pátek 13, Haloween apod, proč ne? Jen mi přijde, že by se mohlo vložit víc kreativity a nápadu. Gore, vraždy, tak průměrné, atmosféra slabá skoro žádná,ale ten styl mi imponuje, nebýt té nudné délky hodnotil bych ještě o půl bodu navíc. ()

Henk

Poměrně letitý horor, jednoduchá zápletka, nízký rozpočet. To nejsou zrovna lichotivé atributy tohoto filmu. Ale ! Děsivá atmosféra, ponuré kulisy starého sídla, krvelačné monstrum a v neposlední řadě výborný výkon mladičké Lindy Blair dávají tomuto trochu nedoceněnému dílku zcela jinou tvář. Film neobsahuje mnoho krvavých scén, žádné gore efekty a monstrum lze spíše tušit, než vidět. To mu však neubírá děsivou atmosféru a při závěrečném útěku hlavní postavy přes rozlehlou zahradu sídla jsem propotil i sedačku. Klasika, která určitě stojí za vidění. Teď 2011 se mi jej povedlo sehnat a asi bych dal ještě o půl hvězdičky navíc. Holt už jsem ta stará struktůra. ()

Vital

Stejně,jak se uzamkl zámek na železných vratech,tak vemě se uzamkl strach na celý film.Perfektní atmosféra starého hradu,kde se bojíte každého poohlédnutí za sebe,skvělá strašidelná hudba.Pánové domácí sice nebyly tak strašidelné,zato jejich siulety ve světlech vzbuzovali vskutku strach. ()

70s80s90s

Hned na uvod mi udreli do oci zabavne, chvejuce sa farebne titulky a hippie party 70ich rokov..akoby sa malo jednat o pokracovanie filmu Halloween. Linda Blair v slasheri je celkom prijemny ukaz a ani som nepomyslel na jej ucinkovanie v znamejsom Exorcistovi. Pre mna super horror v zbierke vhs kaziet. ()