Zmizení Alice Creedové

• Velká Británie The Disappearance of Alice Creed (více)
Velká Británie, 2009, 96 min

Britský nezávislý thriller se točí kolem únosu plného nečekaných zvratů. Příběh nejprve sleduje bývalé trestance Vica (Eddie Marsan) a Dannyho (Martin Compston) při úpravách malého bytu na důkladnou a zvukotěsnou celu. Chorobně podezíravý Vic je dominantní drsňák, slaboch Danny udělá téměř cokoli, co mu Vic nařídí. Plán zločinců je záhy jasný: zmocní se mladé dívky z bohaté rodiny, zavlečou ji do připravené kobky a tam ji připoutají k posteli. Výměnou za dívčin bezpečný návrat pak pošlou snímky své oběti- Alice Creed (Gemma Arterton)- jejímu otci s požadavkem na zaplacení dvou miliónů liber. Vic si je jistý, že jejich zločin nemá chybu. Jenže brzy se ukáže, že ne všechno jde podle plánu. Alice je totiž chytřejší a vynalézavější než předpokládal a navíc Dannyho loajalita není tak neotřesitelná, jak doufal. Zmizení Alice Creed je prvním hraným snímkem režiséra J. Blakesona. (oficiální text distributora)

stromekk

Komorní thriller se svižným rozjezdem, pomalejší první polovinou a druhou půlkou plnou zvratů, které mě opravdu bavily. Až na ten finální, uměl bych si představit temnější konec :) Nejlepší komentáře: Suzie05 a sochoking :)) ()

Petulka88

O únosech byla natočena pěkná řádka filmů a tenhle patří rozhodně k těm povedenějším. Diváka potěší zejména 2 věci. Tou první je fakt, že solidní thriller se dá natočit s pouhými třemi herci. Tou druhou je pak výstavní poprsí Gemmy Arterton. ()

ZnalecH

Kdybych řekl, že jde o zajímavou podívanou, tak by to bylo slabé slovo. Začíná to parádní kamerou, pokračuje pouze 3 herci a použito bylo také velice málo míst (asi 4). Mrzelo mě však, že postavy byly takové tupé. Ještě musím pochválit nepředvídatelnost filmu, opravdu jen několik scén šlo předjímat. 70% ()

ER

V rámci komorně laděné story se tvůrci snažili o neustálé napětí a tak je tady řada zajímavých momentů, ovšem z některých číší prvoplánovitost, zato do detailu vypiplaná. ()

mira.l

O trochu, ale opravdu jen o trochu lepší než ještě ubožejší kopie tohohle filmu, Únos Stelly. První zhruba třetina docela dobrá, ale pak se začnou kupit zvraty a jde to nějak nezadržitelně do prdele. Závěr už je pak opravdu komedie. Jo a nějak si nepamatuju, že v té kopii si ty dva hráli na bukvice. To taky zrovna nepotěšilo. ()

SKreyn

Celkom pozerateľný nízkorozpočtový film o únose mladej dievčiny, ktorý je plný zvratov. Už od začiatku ma tento film zaujal a mal potrebnú "šťavu", aj keď v celom filme účinkujú len traja ľudia. ()

tomopk

Začiatok bol dobrý. Ale nevedel som do čoho idem. Postupne som dostal šok "surovosťou" resp. reálnosťou. Prvé dejové zvraty ma ohúrily, postupne to ale nejako prestalo fungovať a začal som sa nudiť. Nehovoriac o scénach ktoré som napríklad nechcel vidieť. ()

ANTYCHRYST

Téměř divadelní..komorní představení .. pohledná slečna 2 únosci..a jeden byt. K mému překvapení to docela funguje, herecké výkony jsou na velice dobré úrovni. Tu homozapletku bych vynechal..ale bylo to překvapující to teda jo.. :) 60% ()

Pharlap

Komorní, relativně poklidně plynoucí věcička, která především ze začátku vypadá velmi věrohodně, a člověk by se snad i těšil, že to tentokrát s tím únosovým filmem vyjde. Jenže ouha! Vše je jinak. A na scénu přicházejí scénaristické kousky a výmysly a zápletky a s tím samozřejmě spojené nesmyslné dějové zvraty a bohužel i nelogické chování hlavních protagonistů. Já něříkám, že to nejde, resp.nešlo zkousnout.. ale já měl doopravdy pocit, že určité situace, jsou doopravdy přitažené za vlasy! Homosexualní podtext mezi únosci? Podlý "masteplan" jednoho z nich? Nebo snad milostná expartnerská zápletka s unesenou? Uff.. a já doopravdy věřil, že se to únoscům tentokrát "nepodělá". ()

jafuska

drama, kde o napětí není nouze, hlavní hrdinka unesené sice nebyla moc sympatická, ale dějově se to vyrovnalo, jen některé momenty byli chvílemi špatně natočené, je to také drsný film, ale pořád je to bohužel jen průměrný film, který sice není nic extra a časem se na tento film zapomene, ale přesto to mělo něco do sebe, přeci jen se Britům občas podaří natočit fajn film ale upřímně, není to často, ale aspon se o to snaží, někdy to vyjde a někdy je to omyl, ale v tomto případě je to slabší plus, ale snažili se všichni a to by se mělo ocenit ()

Pitryx

Zpočátku vcelku zajímavé, dobře propracované, ale pak únosci valí chybu na chybu, pitominu za pitominou jakou by snad v praxi neudělal ani ten největší pablb. Takže to u mne kleslo na hranici laciné ptákoviny, stokrát omleté. Ve filmu jsou však dramatické situace i jistá dávka napětí, takže je to takový rozporuplný snímek. Podle mého soudu průměrný ve své kategorii a tak něco přidávám Gemmě Artenton. 201303319148/9610 ()

nula87

Prvních 10 minut naprosto luxusních. Pak pár otoček a zvratů, a pořád celkem slušné. No ale ten konec - tak trochu zoufalství, jak z toho ven. 60% ()

Babulik

Na to, aby ste natočili dobrý film, nepotrebujete infantilný námet, priblblé efekty za milióny a litre umelej krvi, pokojne stačia traja herci, jeden byt, jedno skladisko a pár áut. A samozrejme, dobrý scenár. J Blakeson to dokázal, zdá sa, s ľavou rukou strčenou v zadku. Paráda. ()

IZFNP

Na to, že mám Gemmu rada a traja hlavní (a jediní) herci podali veľmi dobré výkony, som pomerne často kontrolovala čas. Klaustrofobickosť jednej miestnosti sa tu nekonala a nemala som ani nijak veľký záujem o to, kto s tých troch nakoniec zbalí prachy a vypadne. Prvých 6 minút bolo tým najlepším z filmu a ostatne ma to i najviac bavilo a zaujalo. Také nevýrazné 3, lebo istá zvedavosť, kto nabudúce komu zoberie zbraň, tu bola. ()

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

11.08.2010