Smrtící válečníci (TV pořad)

Deadliest Warrior

Dokumentární / Akční / Dobrodružný

USA, 2009, 42 min

Jako ne-fanda zbraní: klasický dokument, styl, jaký se dnes točí. Spousta mluvení, počítačové modely a simulace. Řada faktů. Podáno poutavou formou. Je to populárně naučné a stravitelné, uspokojující široké masy - nejen nadšence a znalce, ale i laiky a nefanoušky. Jak jsou na tom skuteční znalci si netroufnu odhadnout, ale řekla bych, že až tak nadšení nebudou - je to fakt docela polopatě a tak nějak účelově zpracováno a podáno.(22.3.2011)

Veľmi zaujímavý dokument, kde sa stretnú rôzny bojovníci s histórie, ktorý si to potom rozdajú medzi sebou. Zaujímavý teórie, fajn ukážka jednotlivých útokov a pekný prehlad taktiky či výzbroje. Pokial máte radi historické filmu, či vás zaujímajú zbrane, rozhodne odporúčam, tento dokument bude akurát pre vás. 80% - 4*(30.1.2013)

Jojo, ty "simulované bitvy" jsou nadstandartně stupidní (byť jen povinně vizualizují procentuální odhad, vytvořený počítačem), jelikož strohé cvičeníčko s figurínami těžko nahradí válečné skutečnosti a schopnosti/zkušennosti jejich účastníků z patřičné doby. Jinak ovšem nemám výhrad - seriál je to zábavný, nevycpávaný zbytečnou vatou a cílová skupina dostane slušný počet informací o prostředcích, kterými si naši prapředkové třískali po lebkách.(13.5.2017)

• verbal

Je docela škoda, že takový genitální pičítačový program nemáme i u nás. Hrozně by mě totiž zajímalo, jestli by to třeba takový Jan Žižka natřel generálu Píkovi, i když má jen krátký palcát a na pravé straně trochu horší periferní vidění. Jako nápad je to zprvu docela zajímavé, ale když už po páté vidíte jednu a tu samou matrici - sek do gumové hlavy, pich do vepřové kýty, expert naháže proměnné do mašiny, loutkový souboj Čingischána s tankem T43, čáry máry fuchty, počítači, počítači, kdo je nejvíce smrdící válečník?, podle kompjůtru vítězí Čingischán, protože by se čtyřčlenná posádka tanku okamžitě udusila, jen by se milý Mongol dostal na dočich - veškerá legrace se mění v pouhou komerční trapárnu a docela to nudí. Ale i tak mi stále hlodá v hlavě, jestli by dal třeba takový Přemysl oráč na piču (Ano HOMO, opětovná žádost o ban, a to jsem včera asi pětkrát navíc řekl v diskuzi "kurva"!!) Johance z Arku, nebo by mu Panna Orleánska dokázala i s hluboce zaraženou otkou narvat do prdele Boží vnuknutí. Musím prostě ten soft někde stáhnout!(19.11.2012)

Tento seriál/dokument se nesmí brát vážně. Spousta věcí je zjednudušená a upravená tak, aby to seriálu vyhovovalo. Pokud se odprostíme od přítomných historických nepřesností, vyzdvihování amerických a "pro-amerických" válečníků a samotný výběr arzenálu a jejich vzájemného porovnávání, dostaneme slušně koukatelný seriál, se zajímavým a netradičním konceptem. Slabší 4 hvězdy.(10.6.2013)

• - Všechny vědecké experimenty probíhaly na neživých subjektech. Poprvé, kdy proběhl test na člověku, bylo v 1. epizodě 2. série s názvem „SWAT v.s GSG“. (chaometic)