• Echelon1
  ****

  Veľmi zaujímavý dokument, dal by som 5*, nebyť istých vecí, niesom odborník, ale napr. porovnávať Rytiera s Pirátom (pirátom, ktorí má strelné zbrane) ??? To je o čom? Tiež do úvahy berú len zbrane, nič iné. Navyše, príslušníci jednotlivých bojovníkov sa chovajú pri presviedčaní a posmeškovaní dosť neodborne a to sakra kazí dojem. Inak, o kúsok vyšší rozpočet by sa tomu hodil.(1.4.2011)

 • zdenny
  ****

  Zhlédnuta první série. Tato show ně naprosto dostala. Je velice přitažlivé a atraktivní sledovat, jak by si v přímém souboji počínali válečníci z různých epoch, kdyby byli postaveni proti sobě. Při vzájemných střetech se hodnotí nejproslulejší zbraně obou válečníků – zbraně na boj zblízka, na střední vzdálenost, střelné zbraně a speciální zbraně. Pomocí biochemika a lékaře se určuje rozsah zranění a celková ničivá síla zbraní. K tomuto účelu se používá gelová kopie lidského těla anebo např. mrtvá prasata. Všechny zaznamenané hodnoty a údaje se vloží do speciálního armádního programu (byl vytvořen americkou armádou pro simulaci bitvy dvou armád), který nasimuluje tisíc soubojů daných válečníků. Z počítače nám potom vyjde vítěz z počtem vyhraných soubojů a i s údajem, která zbraň rozhodla jaké množství duelů. Mně osobně nejvíce zajímají a baví starověcí a středověcí bojovníci. Mám pocit, že je v tom i cosi mystického. Většinou proti sobě byli postaveni vcelku rovnocenní protivníci a prakticky u skoro všech soubojů jsem odhadl, kdo bude vítězem. Mrzí mne jen duel mezi středověkým rytířem a karibským pirátem. Zdál se mi nerovný, protože pirát používal střelné zbraně, což byla pro rytíře jasná nevýhoda. Zde bych si proti rytíři představil raději spartského válečníka. Druhá série začala nultým dílem, ve kterém se vyhodnotil nejlepší z nejlepších z první série. Byly určeny dvě kategorie – z éry před a po černém střelném prachu. I zde jsem odhadl vítěze. Ve druhé sérii se vybírají bojovníci historicky méně výrazní. Podle mého soudu proto, aby seriál dál pokračoval. Co mě mrzelo, byla celkem mocná porážka Alexandra Velikého proti Attilovi Hunovi. Bohužel seriál hodnotí jen účinky zbraní, ne taktickou a strategickou vyspělost vojevůdců. Možná i o tomto se nějaký seriál natočí. Určitě bych se na něj rád podíval. Co jsem ještě zapomněl dodat, že na konci každého dílu je vyobrazen souboj poměřovaných válečníků. Z první série byl podle mého soudu nejlépe udělán duel mezi Samurajem a Vikingem.(13.1.2014)

 • Kharsh
  ****

  Tento seriál/dokument se nesmí brát vážně. Spousta věcí je zjednudušená a upravená tak, aby to seriálu vyhovovalo. Pokud se odprostíme od přítomných historických nepřesností, vyzdvihování amerických a "pro-amerických" válečníků a samotný výběr arzenálu a jejich vzájemného porovnávání, dostaneme slušně koukatelný seriál, se zajímavým a netradičním konceptem. Slabší 4 hvězdy.(10.6.2013)

 • Dexter1
  ****

  Celkom podarený dokumentárny seriál. Nielenže sa počas neho dozvedáte všelijaké informácie o zbraniach a ich historických pozadiach, ale na konci príde ešte perfektný súboj, kde sa podľa počítačovej simulácie stretnú dve postavy, ktoré sa nikdy nestretli. Síce je pravda, že program, ktorý vypočítava všetky tie údaje nemusí byť stopercentný a v praxi by to vyzeralo niekedy aj mnohokrát inak, ale v konečnom dôsledku je to príjemná škola hrou.(24.5.2010)

 • PanPes
  *

  Absurdní ale zábavné - jako nejzábavnější část považuju to , kdy komentátor prohlašuje toho obtloustlého nerda za počítačového mága během toho , co obsluhuje program , který někdo jiný vyvinul právě na tuto problematiku... Naprosto uhozený pořad , kde jsou závěrečná videa točená tím nejkýčovytějším možným způsobem - divák se prokouše celou kostrou , kterou vyplňují nudné hlášky různých nadšenců aby na něj v závěru vybaflo tak stupidně udělané video , kde se virtuálně rozhodně nad pomyslným vítězem. Vypadá to jako hodně slabá kopie Bořičů Mýtů... Nejsmutnější část je ta - kdy při testu v 6. díle , kdy porovnávají dvě aktuální elitní jednotky , kdy nejsou ani jedny totožné testy vsazené do stejné roviny objektivity - nemůžete nechat vybuchnout jeden granát v pračce a ten druhý v místnosti a pak vyhodnotit jako účinnější ten , který vybouchl v místnosti (to samé by se dalo říct o srovnávání brokovnice se samonabíjecích brokovnicí popřípadě srovnávání pistolí různých ráží) - celý tento seriál je naprosto debilní záležitost bez jakékoliv faktické hodnoty...(23.1.2011)

 • - Všechny vědecké experimenty probíhaly na neživých subjektech. Poprvé, kdy proběhl test na člověku, bylo v 1. epizodě 2. série s názvem „SWAT v.s GSG“. (chaometic)