Seriál z produkce Spike TV o komparaci vybraných zbraní a bojovníků se snaží odpovědět na obvyklou chlapskou otázku: "Kdyby se jeden postavil proti druhému, který by vyhrál?" K zodpovězení se dochází skrze řadu testů účinků různých zbraní, stylu jejich boje, mentality a dalších proměnných, dle kterých tým odborníků určuje potenciálního vítěze. Specialitou seriálu je pak hlavně výběr nečekaných dvojic soupeřů. Dočkáme se tak například souboje Gladiátora s Apačem nebo středověkého rytíře s pirátem. (laFei)

verbal

Je docela škoda, že takový genitální pičítačový program nemáme i u nás. Hrozně by mě totiž zajímalo, jestli by to třeba takový Jan Žižka natřel generálu Píkovi, i když má jen krátký palcát a na pravé straně trochu horší periferní vidění. Jako nápad je to zprvu docela zajímavé, ale když už po páté vidíte jednu a tu samou matrici - sek do gumové hlavy, pich do vepřové kýty, expert naháže proměnné do mašiny, loutkový souboj Čingischána s tankem T43, čáry máry fuchty, počítači, počítači, kdo je nejvíce smrdící válečník?, podle kompjůtru vítězí Čingischán, protože by se čtyřčlenná posádka tanku okamžitě udusila, jen by se milý Mongol dostal na dočich - veškerá legrace se mění v pouhou komerční trapárnu a docela to nudí. Ale i tak mi stále hlodá v hlavě, jestli by dal třeba takový Přemysl oráč na piču (Ano HOMO, opětovná žádost o ban, a to jsem včera asi pětkrát navíc řekl v diskuzi "kurva"!!) Johance z Arku, nebo by mu Panna Orleánska dokázala i s hluboce zaraženou otkou narvat do prdele Boží vnuknutí. Musím prostě ten soft někde stáhnout! ()

flanker.27

Něco, co je potenciálně velmi zajímavé, je formou ubito v zábavu pro diváka gladiátorských her. Nejen, že je tento "dokument" často přerušován okázalou reklamou na sirup doprovázenou hustomegakrutopřísně drsnými komentáři ve stylu "to by mu rozervalo aortu a udusil by se vlastní krví," ale navíc ještě dochází k jakýmsi pochybným analýzám (nevíme, pomocí jakých algoritmů) na základě srovnávání neodpovídajících zbraní či testování za odlišných podmínek. To přidělování bodů "mně se líbí víc tohle" a "mně zas tamto" mi připomíná ten příběh, ve kterém se lidé dohadují, jak je dlouhý císařův nos, i když císaře nikdo z nich neviděl. Vyřeší se to tak, že se zeptají hodně velkého počtu lidí, protože ten průměr to přece nějak dá :) Krom toho by mě zajímalo, jak do těch "simulací" zahrnují taktiku. Přitom kdyby to zůstalo jen u toho ukazování zbraní, které nejsou zase až tak známé a třeba k tomu dodat nějaký historický příběh ze skutečného nasazení, mohlo by to být i zajímavé. Ale ve formě zpracování mi připadá, že už tam chybí jen "podľa mňa byt mal mať Žižka alespoň taký ľahký guľomet." ()

Gemini

Sice se tu a) srovnává nesrovnatelné a za b) se to děje v podmínkách realitě na hony vzdálených, ale na druhou stranu, kde jinde si můžete prohlédnout na realistické gelové figuríně jak to vypadalo, když např. keltský berserker nabral válečným kladivem někoho do helmice?:) Údajná počítačová simulace, kterou končí každý díl, je pro mě naprosto zbytečná komponenta, navíc je to opravdu směšná haluz, ve které se zinscenovaně dostane do hry všechno, co jste v dané epizodě viděli, ať to dává smysl sebemíň. Ale nutno přiznat, že když náhodou v době vysílání už nespím, tak má Deadliest Warrior nebezpečně vysoký koeficient "tak se mrknu ještě na tuhle zbraň a pak jdu... dobře tak ještě tuhle... ne, sakra, to je zase půl jedné?!":) Takže rozhodně červené pásmo, 70%. ()

Zeck

Na jednu stranu tento dokument perfektně pobaví, na druhou se z jeho výsledků nedá téměř nic vyvozovat. I když průvodci pořadu tvrdí, že veškeré souboje rozhoduje počítač, data do něj musejí zadat zase jenom lidé a pokud se subjektivně jeden lajk (zde programátor) rozhodne, že válečník s těžkým mečem by v bitvě obstál lépe než druhý válečník s lehkou mačetou jen proto, že více zřídil stojící figurínu, pak jsou výsledky asi stejně věrohodné jako tamní krev. Přesto je dokument přínosný názornými ukázkami zbraní jednotlivých válečníků a není snad jediný díl, který by nezabavil. 70% ()

kulyk

Blábol to je, co naplat. Vypočítat z tisíců neznámých veličin jednu, kterou si namastí autorstvo kapsu, o to jde v řadě prvé, hlavně a především. Musím uznat i mírný přínos pro dnešní uspěchanou dobu, přínos, spočívající ve snesitelně zjednodušeném popisu bojových prostředků a technik jednotlivých skupin podřezávačů. Jen si tak říkám, že by Rýd, Ojeba a Hougen mohli nehezky nasrat vyfabulovaným závěrem bitky někoho, kdo ještě nevyhynul.... až se budou jednou klátit spokojeným krokem přeblafnutého milionáře ze svého oblíbeného podniku a do cesty jim vstoupí pár mračících se Samojců (Dwayne Johnson nebo Eddie Fatu, každý v hnátě jeden taluvalu, by patrně postačovali), budou z nich náhle echt smrdící válečníci. ()

• Všechny vědecké experimenty probíhaly na neživých subjektech. Poprvé, kdy proběhl test na člověku, bylo v 1. epizodě 2. série s názvem „SWAT v.s GSG“. (chaometic)