Smrtící válečníci (TV pořad)

Deadliest Warrior

Dokumentární / Akční / Dobrodružný

USA, 2009, 42 min

• Morholt

Tak zábava to je, o tom žádná a určitě zaujme arsenál, který je v jednotlivých dílech předváděn, ale ti snaživci jsou ve většině dílů tak mimo, že se člověk musí nahlas smát. Navíc některé zvolené formáty soubojů jsou úplně na bednu a zejména při dílu KGB vs.CIA jsem měl co dělat, abych nepoprskal monitor. Kluci hezký, nápad super, ale příště si fakt pozvěte někoho, kdo tomu rozumí, anebo se na to vyserte úplně. 30%(21.11.2012)

Jojo, ty "simulované bitvy" jsou nadstandartně stupidní (byť jen povinně vizualizují procentuální odhad, vytvořený počítačem), jelikož strohé cvičeníčko s figurínami těžko nahradí válečné skutečnosti a schopnosti/zkušennosti jejich účastníků z patřičné doby. Jinak ovšem nemám výhrad - seriál je to zábavný, nevycpávaný zbytečnou vatou a cílová skupina dostane slušný počet informací o prostředcích, kterými si naši prapředkové třískali po lebkách.(13.5.2017)

• flanker.27

Něco, co je potenciálně velmi zajímavé, je formou ubito v zábavu pro diváka gladiátorských her. Nejen, že je tento "dokument" často přerušován okázalou reklamou na sirup doprovázenou hustomegakrutopřísně drsnými komentáři ve stylu "to by mu rozervalo aortu a udusil by se vlastní krví," ale navíc ještě dochází k jakýmsi pochybným analýzám (nevíme, pomocí jakých algoritmů) na základě srovnávání neodpovídajících zbraní či testování za odlišných podmínek. To přidělování bodů "mně se líbí víc tohle" a "mně zas tamto" mi připomíná ten příběh, ve kterém se lidé dohadují, jak je dlouhý císařův nos, i když císaře nikdo z nich neviděl. Vyřeší se to tak, že se zeptají hodně velkého počtu lidí, protože ten průměr to přece nějak dá :) Krom toho by mě zajímalo, jak do těch "simulací" zahrnují taktiku. Přitom kdyby to zůstalo jen u toho ukazování zbraní, které nejsou zase až tak známé a třeba k tomu dodat nějaký historický příběh ze skutečného nasazení, mohlo by to být i zajímavé. Ale ve formě zpracování mi připadá, že už tam chybí jen "podľa mňa byt mal mať Žižka alespoň taký ľahký guľomet."(5.6.2013)

• zelvicka.

Hodně to připomíná Legendární průsery - parta rádoby-odborníků poměřuje bojové schopnosti náhodných národů postavených proti sobě na výběru 4 zbraní a zvláště vybraných kritérií - např. na tom, jestli ta která věc dokáže rozsekat kus prasete na plátky, nebo jestli se dokáže střelec trefit během palby do terče. Musí vystřílet 3 zásobníky, takže máme 3 figuríny úplně na kaši. Do toho se specialisté (pozvaní magoři daného národa) navzájem hodnotí stylem: Naše slovutná armáda ty druhé úplně rozdrtí, ha! U většiny zbraní dojdou hodnotilé k názoru, že jsem absolutně smrtící (neke!). Nemá to vtip, úroveň a vědeckou úroveň (Bořiči mýtů by si trhali vlasy na jejich "statistickým" zpracováním dat), navíc je to ohrané již po pár dílech. Jediné zajímavé je snad jen to, že poukáží na některé téměř neznámé zbraně, jenže to by se dalo udělat i rychleji a zajímavěji.(11.6.2014)

• Drom

Ojojoj, sakra, sakra! Ti nejsvobodnější z bohem požehnaných za velkou louží už fakt neví, co natočit. Tohle je nějakej horkej kandidát na největší kravinu pod sluncem, nebo snad v celé galaxii? Takhle vařit z vody a uvařit kýbl zvratků neumí ani Babica a to je nějakej mistr kuchař! Vám šťastnějším, kteří jste nemuseli s touhle nebetyčnou hovadinou ztratit ani minutu, prozradím, že mimořádně špatnej vtip spočíva v nedefinovaným počítačovým algoritmu od nějakýho nýmanda, jehož relevantní kvalifikace je NULOVÁ, díky kterýmu zaručeně z naprosto spekulativních faktů vycucaných z prstu u nohy zjistíme, kdo z dvou dnešních borců je ten drsnější. Všechno je zabaleno do akčně-líbivých keců à la nejhorší splašky pro největší omezence u obrazovky. Užitečné informace veskrze žádné, subjektivita retardovaných moderátorů, kteří háží nějakými body z naprosto nespecifikované stupnice, je kvalifikátor všeho. No těžko veřit, jaké hodnocení to tu má, kdo dal víc než jednu hvězdičku, ten má bezpochyby vrozenou vadu mozku. Promiňte, že jsem k takovým hodnotitelům tolik kritický, ale tohle je dno. Lenßen & Partner je proti tomu geniální veledílo, zasluhující oskara ve všech kategoriích.(30.10.2013)

• - Všechny vědecké experimenty probíhaly na neživých subjektech. Poprvé, kdy proběhl test na člověku, bylo v 1. epizodě 2. série s názvem „SWAT v.s GSG“. (chaometic)