Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Seriál z produkce Spike TV o komparaci vybraných zbraní a bojovníků se snaží odpovědět na obvyklou chlapskou otázku: "Kdyby se jeden postavil proti druhému, který by vyhrál?" K zodpovězení se dochází skrze řadu testů účinků různých zbraní, stylu jejich boje, mentality a dalších proměnných, dle kterých tým odborníků určuje potenciálního vítěze. Specialitou seriálu je pak hlavně výběr nečekaných dvojic soupeřů. Dočkáme se tak například souboje Gladiátora s Apačem nebo středověkého rytíře s pirátem. (laFei)

(více)

Recenze (91)

kulyk 

všechny recenze uživatele

Blábol to je, co naplat. Vypočítat z tisíců neznámých veličin jednu, kterou si namastí autorstvo kapsu, o to jde v řadě prvé, hlavně a především. Musím uznat i mírný přínos pro dnešní uspěchanou dobu, přínos, spočívající ve snesitelně zjednodušeném popisu bojových prostředků a technik jednotlivých skupin podřezávačů. Jen si tak říkám, že by Rýd, Ojeba a Hougen mohli nehezky nasrat vyfabulovaným závěrem bitky někoho, kdo ještě nevyhynul.... až se budou jednou klátit spokojeným krokem přeblafnutého milionáře ze svého oblíbeného podniku a do cesty jim vstoupí pár mračících se Samojců (Dwayne Johnson nebo Eddie Fatu, každý v hnátě jeden taluvalu, by patrně postačovali), budou z nich náhle echt smrdící válečníci. ()

PanPes 

všechny recenze uživatele

Absurdní ale zábavné - jako nejzábavnější část považuju to , kdy komentátor prohlašuje toho obtloustlého nerda za počítačového mága během toho , co obsluhuje program , který někdo jiný vyvinul právě na tuto problematiku... Naprosto uhozený pořad , kde jsou závěrečná videa točená tím nejkýčovytějším možným způsobem - divák se prokouše celou kostrou , kterou vyplňují nudné hlášky různých nadšenců aby na něj v závěru vybaflo tak stupidně udělané video , kde se virtuálně rozhodně nad pomyslným vítězem. Vypadá to jako hodně slabá kopie Bořičů Mýtů... Nejsmutnější část je ta - kdy při testu v 6. díle , kdy porovnávají dvě aktuální elitní jednotky , kdy nejsou ani jedny totožné testy vsazené do stejné roviny objektivity - nemůžete nechat vybuchnout jeden granát v pračce a ten druhý v místnosti a pak vyhodnotit jako účinnější ten , který vybouchl v místnosti (to samé by se dalo říct o srovnávání brokovnice se samonabíjecích brokovnicí popřípadě srovnávání pistolí různých ráží) - celý tento seriál je naprosto debilní záležitost bez jakékoliv faktické hodnoty... ()

Reklama

sona123 

všechny recenze uživatele

Jako ne-fanda zbraní: klasický dokument, styl, jaký se dnes točí. Spousta mluvení, počítačové modely a simulace. Řada faktů. Podáno poutavou formou. Je to populárně naučné a stravitelné, uspokojující široké masy - nejen nadšence a znalce, ale i laiky a nefanoušky. Jak jsou na tom skuteční znalci si netroufnu odhadnout, ale řekla bych, že až tak nadšení nebudou - je to fakt docela polopatě a tak nějak účelově zpracováno a podáno. ()

Ukko 

všechny recenze uživatele

Smrtící válečníci jsou poměrně zajímaví počin. Jednak musím ohodnotit originalitu a poměrně slušně investované peníze do projektu, což dělá z tohoto pořadu poměrně zajímavé dílko. Druhak finální prověření sil mezi srovnávanými válečníky je poměrně napínavé. Nicméně... nemůžu si pomoci, ale z pořadu mám pocit povrchního a dost komerčního počinu. Dle mého názoru chybí aspoň trochu vědecké a důkladné posouzení bojů třeba ze strany historie nebo psychologie boje válečníků. Ale i tak mohu poporučit. ()

-bad-mad-wolf- 

všechny recenze uživatele

Jojo, ty "simulované bitvy" jsou nadstandartně stupidní (byť jen povinně vizualizují procentuální odhad, vytvořený počítačem), jelikož strohé cvičeníčko s figurínami těžko nahradí válečné skutečnosti a schopnosti/zkušennosti jejich účastníků z patřičné doby. Jinak ovšem nemám výhrad - seriál je to zábavný, nevycpávaný zbytečnou vatou a cílová skupina dostane slušný počet informací o prostředcích, kterými si naši prapředkové třískali po lebkách. ()

Galerie (18)

Zajímavosti (1)

  • Všechny vědecké experimenty probíhaly na neživých subjektech. Poprvé, kdy proběhl test na člověku, bylo v 1. epizodě 2. série s názvem „SWAT v.s GSG“. (chaometic)

Reklama

Reklama