• Eilean Donan

  Za časť 01x04 Rytieri vs. Piráti dávam 3***. Nebolo to presvedčivé, vnútorné rozbroje po víťazstve pirátov ostali. Ale pokračujem s porovnaním SS vs. Viet Cong, takže uvidíme, či budem presvedčenejšia. PS: Aj tak si myslím, že ide skôr o taktiku, resp. stratégie a načasovanie, nech už máte akékoľvek zbrane, aj keď je fakt, že je tu dôvod (aj keď z trošku iného súdku), prečo sa rytieri a koniec koncov už ani piráti, v tradičnom poňatí, nepresúšajú po okolí.(9.6.2014)

 • Gemini
  ****

  Sice se tu a) srovnává nesrovnatelné a za b) se to děje v podmínkách realitě na hony vzdálených, ale na druhou stranu, kde jinde si můžete prohlédnout na realistické gelové figuríně jak to vypadalo, když např. keltský berserker nabral válečným kladivem někoho do helmice?:) Údajná počítačová simulace, kterou končí každý díl, je pro mě naprosto zbytečná komponenta, navíc je to opravdu směšná haluz, ve které se zinscenovaně dostane do hry všechno, co jste v dané epizodě viděli, ať to dává smysl sebemíň. Ale nutno přiznat, že když náhodou v době vysílání už nespím, tak má Deadliest Warrior nebezpečně vysoký koeficient "tak se mrknu ještě na tuhle zbraň a pak jdu... dobře tak ještě tuhle... ne, sakra, to je zase půl jedné?!":) Takže rozhodně červené pásmo, 70%.(20.7.2014)

 • eye candy
  ****

  Dokumentárni pořad zodpovídající několik zásadních otázek našeho dětství. V případě že by se setkali pirát s rytířem nebo viking a samurai, kdo by v souboji zvítězil. Představení bojových taktik a zbraní probíhá svižnou, zábavnou formou a zároveň má i jistou informativní hodnotu. Autentičnost útokům navíc dodávají fláky hovězího a dovedně vytvořené gelové části trupu, které jsou svoji pevností a stavbou velmi blízké opravdovému lidskému tělu, takže lze změřit hloubku rány, tedy i smrtící účinek zbraně. V průběhu srovnávání jednotlivých válečníků se hodnotí efektivita (ale i efektnost) útoků jejich specifického "nářadí" na blízkou, střední a větší vzdálenost. Na závěr je z výsledného skóre vymodelována simulace skutečného sobouje, ve kterém se tvůrci prostřednictvím (v rámci televizního pořadu docela slušného) hereckého představení pokouší znázornit, jak by asi mohl vzájemný střet jednotlivých dvojic reálně dopadnout. No..některé zbraně opravdu vzbuzují respekt(5.6.2010)

 • Kharsh
  ****

  Tento seriál/dokument se nesmí brát vážně. Spousta věcí je zjednudušená a upravená tak, aby to seriálu vyhovovalo. Pokud se odprostíme od přítomných historických nepřesností, vyzdvihování amerických a "pro-amerických" válečníků a samotný výběr arzenálu a jejich vzájemného porovnávání, dostaneme slušně koukatelný seriál, se zajímavým a netradičním konceptem. Slabší 4 hvězdy.(10.6.2013)

 • Ukko
  ***

  Smrtící válečníci jsou poměrně zajímaví počin. Jednak musím ohodnotit originalitu a poměrně slušně investované peníze do projektu, což dělá z tohoto pořadu poměrně zajímavé dílko. Druhak finální prověření sil mezi srovnávanými válečníky je poměrně napínavé. Nicméně... nemůžu si pomoci, ale z pořadu mám pocit povrchního a dost komerčního počinu. Dle mého názoru chybí aspoň trochu vědecké a důkladné posouzení bojů třeba ze strany historie nebo psychologie boje válečníků. Ale i tak mohu poporučit.(16.12.2011)

 • - Všechny vědecké experimenty probíhaly na neživých subjektech. Poprvé, kdy proběhl test na člověku, bylo v 1. epizodě 2. série s názvem „SWAT v.s GSG“. (chaometic)