Zakázaná zóna

Sci-Fi / Drama / Thriller

Velká Británie, 2010, 94 min

Jon Hopkins
  • Smok

Ku môjmu filmu niekto zabudol pribaliť aj atmosféru, čo je veľká škoda, lebo na červeno nasvietené chobotnice z kosmíru a ani ľudia pobehujúci v plynových maskách v Zona Infectada ju vyčariť nedokázali a boli skôr na smiech. BTW tie plynové masky som vážne nepochopil, ale zrejme si niekto povedal, že to v konečnom dôsledku bude vyzerať strašne hororovo a cool...(16.2.2011)

• tron

„Nebudeme sa rozprávať o niečom inom? Napríklad vtipnom?“ Dobre, budem chladnokrvný. Film sa volá MONSTERS, odohráva sa v monštrami zamorenej oblasti, pričom monštrá v priebehu filmu zabijú/zožerú viacero vedľajších postáv. NIČ Z TOHO nevidíme, maximálne počujeme zvuky ako z JURSKÉHO PARKU a sem-tam v tme zahliadneme (alebo sa nám to zdalo?) dve tri chápadlá. Niektorí diváci budú zrejme argumentovať tým, že monštrá majú byť len kulisou pre romantickú melodrámu. Tá je ale totálne nezaujímavá (obaja herci sú v lepšom prípade „akceptovateľní“). Ak chcel režisér nakrútiť romantiku, načo do toho vôbec strkal monštrá? MONSTERS je slabučký film o monštrách (resp. o nich vôbec nie je, neuveriteľné) a rovnako slabučký film o láske (dve o ničom postavy chodia a čudne po sebe pozerajú). Viac v mojej recenzii na Recenzie.org: http://recenzie.org/agresivne-ufo/401-monsters-4o-(20.10.2010)

Dať Edwardsovi na tento námet väčší rozpočet, skúsenejších producentov a presvedčivejších hercov, tak máme čo dočinenia s blockbusterom roka. Takto slušný priemer, na základe ktorého si Edwards bude môcť podľa mňa vyberať svoje budúce projekty. 60%.(7.9.2013)

Rozpočet $500,000Tržby USA $237,301Tržby Celosvetovo $5,047,000▐ Na nízkorozpočtovku slušné ale dej a ani postavy až tak patrične nestrhnú, okolité prostredie kde sa film natáčal je dobre zužitkované, trikovo dobré. /40%/(11.2.2013)

[AFF 2011, Trenčianske Teplice] Po druhej projekcii lepšie, ale stále mi to (aj v rámci nízkorozpočtovej produkcie) príde ako solídny priemer. Veď uvidíme ako Edwardsovi sadne očakávaná "Godzilla" inu obrovská zmena produkčného zázemia. Podľa posledných ohlasov kritiky to zatiaľ vyzerá sľubne...(22.6.2011)

• - Film byl natáčen na skutečných lokacích, často navíc bez předchozího povolení. Natáčelo se bez komparzu. (HellFire)

• - Bez scenára a z dlhej chvíle vznikli so zámerom "možno z toho niečo bude" aj niektoré zábery, v ktorých sa hlavní hrdinovia predierajú džungľou. Počas nakrúcania tejto scény zrazu začali nepríjemne škriekať opice (vrešťan čierny), čo hercov značne vystrašilo. Ich autentické reakcie boli použité vo filme. (Abiosis)

• - Rozpočet filmu činil 15 000 dolarů, v kinech přitom utržil více jak 700 000 dolarů. (HellFire)