Zakázaná zóna

Sci-Fi / Drama / Thriller

Velká Británie, 2010, 94 min

Jon Hopkins
  • Gilmour93

Práce s lokacemi a fantazií diváka, která má určit, co se tady vlastně odehrálo, tísnivý pocit s přibližováním se k "válečné zóně", nezájem USA o to, co se děje "za vysokou zdí", mezilidské vztahy.. Něco mi říká, že fosforeskující hlavonožci, co se muchlují nad benzínkou, až to konečně rozhýbe jazyky i lidských hrdinů, nebyli tím nejpodstatnějším, ale ten druhý plán zkrátka nefungoval a nebo, což je mnohem horší, tam prostě nebyl. Z koláče rozpočtu evidentně nejvíc ukously informační cedule a banány pro vřešťany, aby nelezli do záběru..(22.10.2012)

• juta

Škoda, některé záběry jsou rozhodně hezké, hlavně ty zachycující neobvyklou přírodu, nebo zničené město plné poházených odpadků, které vytvářejí atmosféru, ale hlavní věc, na kterou se mělo soustředit > POŘÁDNÝ děj a né obyčejná nuda o dvouch mimoních snažící se dostat přes zakázanou zónu plnou blikajících, pářících se chobotnic. Ten konec taky nestál za nic.(7.1.2014)

Od Monsters jsem nečekal žádnou mimozemskou akční invazi, ani nic přehnaně výbušného a silně strhujícího. Rozpočet byl nízký a proto od tohoto filmu nemohl nikdo čekat žádné zázraky. Bohužel jsem nečekal až zase tak velké druhé housle v podobě monster a jejich působení ve filmu. Celý film v podstatě nevykazují žádné nebezpečí pro nikoho a jsou pouhou kulisou. Proto je tento film vrcholně nevhodný pro fandy akčního sci-fi, nebo mimozemšťanů. Tvůrci udělali ohromnou chybu, která nebyla ani tak součástí filmu, ale jeho propagace. Tohle je hodně velký krok vedle, skoro až lživá reklama, kterou mohl odhalit pouze zkušenější divák. Nevím o co přesně Edwardsovi šlo, ale zjevně si chtěl hlavně namastit kapsy. Příště prosím běz těch nadupaných trailerů a posterů, když ve výsledku divák obdrží soukromé drama dvou lidí, kteří chodí po pralese. Přesto se musí ocenit piplačka, kterou musel sám Edwards při výrobě filmu podstoupit a jeho celkem solidně vypadající triky, které dělal sám na notebooku. 57% 30.09. 2010(30.9.2010)

• LIVINGDEAD

Totální nudná MEGASRAČKA! Celých 88 minut se "NIC" nedělo. Pak se v pozadí za benzínkou objevili dva světelkující choboti a kamera nám detailně zobrazuje vypleštěné ksichty dvou hlavních protagonistů. Následně film končí! ODPAD STOLETÍ! Během filmu jsem si četl letáky Okay, Obi, Koruna, Lídl a Albert a obsahově byly 100 x zajímavější, než celý film!!!!(3.10.2010)

Scenár, kamera, réžia a vizuálne efekty jeden tvorca, navyše celovečerný debutant. Rozpočet $800t USD. Kto hodnotí tento opus ako podpriemer, mal by si pozrieť niečo od Asylumu. Sharknado bolo o $200t drahšie. Na to, ako málo príšer je v Monsters, prekvapivo dobre dokáže udržať divákovu zvedavosť, čo sa bude diať ďalej. To sa mi pri 300-miliónovom Avatarovi nestalo za celú jeho trojhodinovú stopáž. Stačí mu k tomu niekoľko desiatok tabúl "Infected Zone", exotické lokality a šikovné režijné oko. Ústredná nehviezdne prirodzená herecká dvojka nič nekazí ani neposiluje, celé to stojí na atmosfére a tajuplnosti. A funguje to. Warneri vedia čo robia. Štvrtú hviezdu nedávam iba za scenáristicky odfláknutý záver.(16.4.2014)

• - Bez scenára a z dlhej chvíle vznikli so zámerom "možno z toho niečo bude" aj niektoré zábery, v ktorých sa hlavní hrdinovia predierajú džungľou. Počas nakrúcania tejto scény zrazu začali nepríjemne škriekať opice (vrešťan čierny), čo hercov značne vystrašilo. Ich autentické reakcie boli použité vo filme. (Abiosis)

• - Natáčecí štáb čítal dva lidi, byly použity kamery běžně dostupné v obchodě a také zdarma použitelné editory videa a programy na speciální efekty. (HellFire)

• - Film byl natáčen na skutečných lokacích, často navíc bez předchozího povolení. Natáčelo se bez komparzu. (HellFire)