Zakázaná zóna

• Velká Británie Monsters (více)

Uplynulo šest let, kdy NASA objevila mimozemský život v naší sluneční soustavě. Sonda, která přinesla tento revoluční objev, se vrací na Zemi se vzorkem neznámé formy života k podrobnému zkoumání. Při vstupu do atmosféry ovšem sonda havaruje nad Mexickým zálivem a dojde k úniku této neznámé formy života, která se velmi rychle adaptuje na zemské podmínky. Na Mexiko je ihned uvalena karanténa. (PetriK12)

ghatos odpad!

Tohle je podvod. Klamavý trailer nabízí zcela jiné zboží. Ve skutečnosti je to ten odporný typ filmu "šli a šli" říznutý "romantikou" a jen tak mimochodem jsou tam chodící octopusové (90% času nejsou vidět). Zejména něžná scénka alienů na benzínce vybízela ke zvracení. Nejhorší byl mimořádně nesympatický fotograf. Ten by nesvedl ani prostituta v Sherwoodu u Pražského hlavního nádraží. 15%. ()

Ravi

Film asi trpí názvem. Krásný a skvěle napsaný příběh na pozadí monstry ovládané části Mexika (skutečně jen pozadí!), který dokáže překvapit svou civilností. Žádné velkolepé bitvy, ani scény. Tvůrci si vystačí s atmosférou a do ní vrženými dvěma hlavními aktéry. Nic se zde neřeší, ani monstra, jen cesta domů do Ameriky a v tom má film svoje kouzlo. Žádný heroismus, žádné silné řeči. Zkrátka dva lidé volí nebezpečnou cestu a víc od toho nečekejte. Mě se to moc líbilo, bylo to trochu něco jiného, než na co je divák zvyklý. Scénář zpočátku matný, ale pak si uvědomíte, že je vlastně jen obyčejně prostý, neprošpikovaný obvyklými americkými klišé. 75% = 4/5 ()

Kalidor_

Abych pravdu řekl, tak se cítím podveden. Kde nic tu nic, napětí zde bylo asi jako v Honzíkově cestě, sbližování a chemie mezi hlavními postavami byla k uzoufání nudná, stejně jako celý film, potažmo neoriginální "monstra", nad jejichž podobami se tvůrci ani moc kreativně nesnažili a vytvořili je z jiných sci-fi a večerníčků, katastrofa. ()

P1tr

Aneb podle prvních ohlasů a ukázek nadějný snímek, který je ve výsledku naprosto jiný, než byste čekali a totálně postrádá tah na bránu. Monsters nabízí zajímavý pohled na svět postižený katastrofou, která dala vzniknout spoustě podivných stvoření. Pokud čekáte, že se jimi budete moci pokochat, jste na omylu. Monsters jsem tipoval na film, který dostojí svému názvu. Krutá chyba. Místo napínavého monster filmu se mi dostalo nevěrohodné love story v nadějném prostředí, toť vše. Monsters si hrají na áčkový film, vizuálně se tak i tváří, ale zbytek už je někde úplně jinde. Z příšer nejde strach, neboť v příběhu víceméně nefigurují a když už se objeví, nejsou strašidelné, spíše naopak. Film, který se snaží působit moderně a che být brán vážně musí zkrátka přijít s něčim, co odpovídá době. A to rozhodně obrovské chobotnice nejsou. Už výběr ústředních strašáků je tedy příšerný a ačkoliv jejich zpracování je vzhledem k rozpočtu úžasné, nelze přerostlé chobotnice brát jako špatný vtip, který by byl cool možná před padesáti lety. Monsters jsou divácky nevděčným filmem, který nemá čím zaujmout, což je vzhledem k potenciálu příběhu a světa škoda. Gareth Edwards se rozhodl soustředit na jednu příběhovou linku a ta volba byla osudová. ()

zolo23

Príbeh o mladej žene a jednom fotografovi ktorého si najal JEJ otec, aby JU dostal z karantény do bezpečnej zóny jednoducho fanúšikov sci-fi (myslím akčného sci-fi) veľmi neuspokojí. Režisér nám skôr ukazuje vytváranie vzťahu a iskrenie medzi hlavnými postavami počas celej cesty, pri ktorej "Monstrá" uvidíte len sporadicky a niekedy sa Vám bude zdať, že nepredstavujú ani také veľké nebezpečenstvo. Po skončení filmu som ostal ako oparený a sám som rozmýšlal nad tým,kde sa stala chyba. Film je natočený naozaj zručne, Edwardsovi nemám čo vyčítať, ale keď v názve spomeniete slovo Monsters a podľa trailerov tu má ísť hlavne o mimozemšťanov a tých tu uvidíte z celej stopáže sotva 7 minút, tak neviem.. To ako keby Spielberg natočil Vojnu svetov tak, že hlavná kostra filmu by sa opierala o Toma Cruisa, ktorý by si chcel počas celého filmu obnoviť dávno stratený vzťah s Mirandou Otto a Tripody by ste zahliadli len tak v diaľke.. Sklamaný...to by som nepovedal, ale mnoho užívateľov určite bude. ()

greath

Nečakajte od toho žiaden War Of The Worlds, ale napriek tomu sa to oplatí pozrieť. Snímok v decentnom obale, ktorý nedovolí, aby čo len jedna minúta neponúkla 100%-tnú kvalitu. Niečo mi hovorí, že o mene Gareth Edwards ešte budeme počuť. ()

spikey1

Monstra jsou skvělá. Je tu vidět, že i s minimálním rozpočtem dokážete vykouzlit velmi kvalitní a silný post- apo příběh. Problém který mi film přinesl jsou nápadná podobenství, nemohu si pomoct ale o Monstra tu nejde, to víme asi všichni. Není náhodou že se příběh odehrává v Mexiku a jeho konec je poetický jako poetika sama. Snímek je vyvážený má své silné stránky, ale není to nic co by vám vystřelilo mozek z hlavy. ()

BMAJTZ

Po dokoukání mám pocit, že jsem byl ochuzen o spoustu informací a prakticky žádné mi to nedalo. Jste vtrženi do světa na který spadl meteorit a díky tomu se na planetě objeví mimozemská monstra. Tohle není spoiler tohle se dozvíte asi v první minutě. A to je asi tak vše, veškeré informace co se dozvíte. Další informace kterou dostanete je už jenom ta, že je v tomhle světě váhodnější jet trajektem za 5000 dolarů, nebo jít pěšky za 10000 než leťet pár hodin letadlem. pro me jednoznačně WTF moment celého filmu, ale budiž. Treba tahle verze vesmíru asi neví co to dopravní letadlo je, třeba byla všechna letadla zničena a nebo se třeba hlavni hrdinové bojí létat. Pravda je ovšem ta, že si vyberou tu nejvíce nejdebilnější cestu jakou si vybrat mohli a to všechno po tom co se ten blbeček nechá okrást o pasy (zvláštn je, že mu neukradli nic jiného, divný to svět). K čemu vůbec ty pasy potřebovali jsem taky nepochopil. Ok takže jdou pěšky a nic se neděje, pořád se nic neděje a až do konce filmu se jenom tlachá o ničem. A když už se dostanete do momentu, že očekáváte akci je všechno překryto tmou a nevidíte vůbec nic. Ok říkáte si jde spíše o jakousi roadmovie před infikovanou zónu. No proč ne, ale k něčemu to přecijenom musí gradovat? Nebo ne? No na závěr uvidíte asi 4 šlauchy 2 blikající světla a jeden polibek. Já teda nevím jak vy, ale pro mě to je sakra málo. Film si neskutečně buduje atmosféru a říkáte si, že tohle je ubercool svět, ale když se o něm nic nedozvíte jaký to má smysl? Všechno tak nakonec spadně na děj typu dojdi z bodu A do bodu B. Herci jako takoví se opravdu snaží, ale dopadlo to s nima přesně tak jak jsem to očekával od prvních vteřin. Mno abych to shrnul, jistou originalitu snímku upřít nejde, ale dostal jsem toho za tu hodinu opravdu málo. Raději sáhnout po Cloverfiedu od kterého se tenhle film v několika pasážích snaží i kopírovat. Za tu atmosféru a svět bych dal tři, za všechno ostatní tak někde okolo dvou hvězd. Jeden fakt ze, že narozpočet 15 000 je to hodně dobře uděláno a to musím ocenit, ta práce na tom vidět je, škoda větší rozpočet a mohl to být trhák. ()

Looser

Film o něčem úplně jiném, než říká název trailer i promo fotky. Film o cestě a poznání podbarvený ambientní hudbou. ()

slovan1

Název poměrně zavádějící. Je to spíš dobrodružné drama než thriller nebo pořádne sci-fi. Nějakou větší akci jako v "ufonském" Skyline zde čekat nemůžete. Je to příběh o putování za domovem, kde po cestě vidíte neuvěřitelné věci. Zde bych klidně i uvítal delši stopáž. Konec je takový nejasný a docela useknutý... Na to, že je film udělaný skoro "na kolenu" tak jde o poměrně povedený počin. ()

Šakalík

Tenhle film vždycky vytáhnu jako ukázkový příklad toho, proč je dobré nedívat se na trailery. To očekávání mého okolí, které chvílema hraničilo až s hysterií, protože „ten trailer byl tak nadupaný!“, bylo nesnesitelné, ale ty jejich protáhlé ksichty, když ten film pak viděli, stály za to. :-) My, co se na trailery ze zásady nedíváme, jsme nic neočekávali, a možná právě proto bych tenhle film zase tolik nehanil. Ono to není akční, není to District 9, není to Mist, není to Válka světů – a přece to má v sobě od každého trošku. Velkým přínosem Monsters je to, že režisér Edwards nedbal na blockbusterovými hity vypěstovanou krvežíznivost publika a svůj film pojal jako poetickou road movie skrz území nikoho. Tady totiž vůbec nejde o ta monstra – to jsou pouze kulisy. Tady jde o tu hlavní dvojici a jejich rodící se přízeň vzešlou ze vzájemného pochopení pocitu absolutní samoty, což je emoce, která je ve filmu všudepřítomná. To, že tenhle odkaz většina diváků nedocení, je už druhá věc. No ale pravdou je, že film je jako celek docela nudný. Mně se to přesto celkem líbilo. ()

Cejny

Tak tohle bylo opravdu něco hodně jiného. Ukázka toho, že jde natočit film se zajímavým námětem, ale prakticky za "žádné peníze". V každém druhém filmu vidíme akci, akci a zase akci. V Monsters všechno tak pomalinku, polehounku plyne k závěru, který se vlastně odehrál hned na začátku. Film sám o sobě není zas až tak špatný, ale má to prostě své "dětské nemoci, nevychytané mouchy a vady na kráse", které by chtěly dopilovat. 50 % ()

Marty89

Dva lidi putují z Mexika do USA a přitom jsou jen tak mimochodem obklopeni monstry. Hlavním nešvarem filmu je především, že ačkoli se film jmenuje Monsters, tak v něm monstra hrají jen minimální roli a film se tak věnuje téměř pouze vztahu dvou lidí. Navíc ani tento aspekt filmu není bůhvíjak zajímavý a celý film je natočený tak nějak divně, a pro mě určitě nezajímavě. Ke všemu vyloženě nesnáším zbytečně dlouhé scény typu pětiminutové obírání mrtvol o jejich vybavení. Celkové prostředí filmu zajímavé, ale zpracování bylo pěkně odfláknuté. Právě za to prostředí tedy dám tu jednu *. ()

-Victor-

Vzhledem k rozpočtu velmi dobře natočený film. Myslím, že některé filmy se stonásobným a ještě vyším rozpočtem by se mohly inspirovat. K samotnému filmu... Fajn oddychovka s příjemným hudebním doprovodem. Nečekejte žádnou velkou akci, sledujete zde osud dvou lidí, kteří se snaží dostat skrze karantení zónu zpět do USA. Problém je, že to karanténí zóna nemá svůj název ze srandy, ale proto, že bezpečně tam opravdu moc není. 60% ()

sedm.1 odpad!

Naprosto krystalický odpad! Strašně by mě zajímal důvod vzniku tohoto amatérského počinu, a jediný směr, kterým se ubírají mé myšlenky k opodstatnění existence toho braku, je oblbnutí pár intelektuálních hlav. Vysvětlení. Tvůrci, bez peněz a bez talentu, ovšem se spoustou kamarádů, co mají jisté možnosti, si chtějí udělat radost a natočit film. Ale jak to bez zmiňovaných prostředků udělat? Jasně, už to máme! Natočíme totální sračku, kterou ale budeme prezentovat jako filozofické sci-fi, bez akce, bez efektů, bez děje, ale s velmi hlubokou myšlenkou a unikátním pojetím žánru! Na to banda umaštěných obrýlenců jistě zareaguje a naše výhoda bude právě v té ukrutné sračkovitosti, neboť oni tam žádnou tu hlubokou myšlenku nebudou moct najít, o to víc je to bude fascinovat a lákat další a další „filozofy“, až se z toho v určitém okruhu jedinců stane kultovní záležitost a máme vyhráno. A co na tom, že obsazení (ne)herci je jen tlupa nesympatických polen (tedy až na nadpozemsky překrásnou Whitney Able), co na tom, že zápletka tu prakticky neexistuje, že atmosféra a napětí nefunguje, že spád filmu se rovná naprosté nule, že jde o vizuálně doslova odpudivý výstřik? Nic. Monsters totiž není postaven na těchto tradičních pilířích pro popcornové vypatlance. Monsters je o originalitě, o hluboké myšlence, o lidech a emocích a především, o netradičním pojetí celého sci-fi žánru. Do prdele s tím a již nikdy více! Otřesný, nudný, o hovně! Čistý ODPAD!!! ()

DavidS.

Byli jsme svým způsobem oklamáni, protože Monsters nejsou ani tak kompilátem a plagitátem Districtu 9 a Cloverfieldu, ale spíše intimní a atmosferickou road movie, kde se prvky monster a katastrofického filmu objevují jen tak na okraji, mimoděk a zpovzdálí...Řada působivých záběrů, které vyplývají hlavně z toho, jak jsou s citem a promyšleností do reálného světa zakomponovány znepokojující prvky - přelety vtrulníku a stíhaček, trosky v zeleni, monumentální plot nebo jen tajemně se linoucí zvuk... ()

Kracken

Na to jak malý byl na tento film rozpočet je to obdivuhodné. Příšerek je k vidění sice jak šafránu a film se odvíjí dost líně a navíc s romantickou zápletkou, ale svou dramatickou atmosféru a napětí si drží až do konce. Působivý film Garetha Edwardse který si jistě ještě nějaké to sci-fi zarežíruje. ()

Kdo natočí Ostrov lebek?

Kdo natočí Ostrov lebek?

17.09.2014

Přidělování monstrózních blockbusterů režisérům malých nezávislých filmů pokračuje. Gareth Edwards se po Monstrech dostal ke Godzille. Colina Trevorrowa po Vlastní zbraň podmínkou čekal Jurský svět.… (více)

Trochu tradiční, trochu jiná Godzilla

Trochu tradiční, trochu jiná Godzilla

10.02.2013

Natáčení má odstartovat už příští měsíc (s premiérou plánovanou na květen 2014), ale Frank Darabont prý ještě na poslední chvíli piluje dialogy. Tvůrce nejlepšího filmu všech dob (alespoň podle… (více)

Nová Godzilla bude „realistická“

Nová Godzilla bude „realistická“

19.09.2012

Studio Warner Bros. a produkční společnost Legendary Pictures plánují nový film o legendárním monstru už několik let. Až teď ale projekt konečně dostal zelenou a jeho premiéra je stanovena na 16.… (více)

Pokračování: Wanted 2, Monsters 2, M:I:V

Pokračování: Wanted 2, Monsters 2, M:I:V