Pan Majestyk

Vince Majestyk není pro policii nepopsaným listem. Předtím, než přišel do Colorada, aby se pokusil pěstovat melouny, měl v Kalifornii střet se zákonem. Proto jsou kapitán McAllen a jeho úředníci ochotni Majestyka okamžitě zavřít, když na něho malý podvodník Bobby Kopas upozorní. Majestyk dal totiž tomuto ptáčkovi jasně najevo, že s ním nejsou žádné žerty. Ve vězení se Vince setkává s obávaným mafiánem Frankem Rendou. Když jsou oba muži převáženi do státního vězení, přepadnou Rendovi lidé autobus a pokusí se svého bosse osvobodit... (oficiální text distributora)

farmnf

Náš Charlie zase v jedné z podařených rolí ala přání smrti, tentokrát s mexickou omáčkou. Zase chudák zbude na ty zlosyny sám. Zase tam má tentokrát pěknou mexickou odborářku, která kupodivu není obětována jako všechny jeho ženy v Přání smrti 1 - n. Klasická střílečka na téma, aby to mělo co nejmíň logiky, možná o trochu lepší, než ostatní Bronsonovky-píčovinky....vždyť chtěl jenom sklidit ty melouny! ()

m.a.t.o.

Moja prvá "bronsonovka". Čo na tom, že scenár je riadne pritiahnutý za vlasy? Vynahardzuje to niečo, čo mi u väčšiny dnešných akčných filmov chýba - atmosféra. Bronson sa na nič nehrá a vy mu fandíte, aby tých hajzlov čo mu rozstrieľali melóny rozobral na sračky. ()

Han22

A další film do mé 3* vlny - ta méně slavná Bronsonova z roku 1974. Pan Majestyk má něco z 80s akčních filmů - osamělý samorost, banda mafiánů co ho chce dostat, neschopnou policii, nějaká ta "kráska" a pitomec ve vedlejších rolí. Také to má něco z westernů, kdy osamělý farmář čelí zvůli pistolníků. Lettieriho mafián je nádherně ošklivý a zlý a Bronsonův farmář je drsňák, ale také idiot, když se chová k mafiánovi při útěku z vězení jak zmetek a pak se diví. A tempem vyprávění je to spíše pomalejší kriminálka než akční film, akce jsou tu jen dvě - nadupané přepadení vězeňského autobusu a finální zúčtování u domu je spíše thrilerové než akční. Zkrátka pohodovka na jedno shlédnutí s pár drsnými scénami a hláškami ale také spoustou vaty a trochou nudy. ()

pipapa

Docela koukatelná akční zábava, kde svým ojedinělým hereckým stylem opět dominuje Charles Bronson. Al Lettieri v roli tvrdého mafiána je chvílemi velmi komický...Barvité exteriéry byly točeny ve státě Colorado. ()

Hapretor

U mě dobrý film o nájemném vrahovi. Toto téma mám rád a Bronson se na to hodí. Nenudí a konec filmu navíc ještě mile překvapí. Je nutné dodat, že takto starý film svojí jednoduchostí a dobrým záměrem předčí své nástupce ve 21.století, kde už se hraje více na efekty, a ne na atmosféru a dobrý(é) herecký(é) výkon(y). ()

helloween93

Nejdrsnější pěstitel melounů, co jsem kdy viděl. Čekal jsem nějakou nudnou akci a docela mě to překvapilo svým rychlým tempem. ()

westman

Aneb jak Bronson zatočil s bandou buranských oslomrdů a prohnilejch fízlů. Mimochodem hlavního záporáka si zahrál Al Lettieri, který ve všech svých filmech v kterých hraje zhyne olovem. př. MCQ 1974 zastřelí ho John Wayne, Útěk 1972 sejme ho Steve Mcqueen, Kmotr 1972 odbouchne ho Al Pacino, Stopaři smrti 1973 střílí Richard Harris. ()

crjules

Musim uznat, ze pan Majestyk ma koule! Bronson bezpochyby take, ale ted tim myslim film. Klasicka stara oddychovka /sedi na to zde hojne pouzivany nazev asskick/ ,jednoduchy pribeh. Hlavni hrdina, jak je vysvetleno je valecny veteran-ranger a me to staci, protoze je uveritelny a navic ma to tvrdacke Bronsonovo charisma. Film ma spad o akci neni nouze, nenudil me a byla tam i pekna zenska. Prijemne retro na ktere jsem se rad podival a nemam s tim vubec problem, 70%. ()

johnsnow

Škoda, že okrem skvelého prepadu transportu, je už tento film len priemerný počin a záverečná akčná pasáž je podľa mňa odfláknutá jak nič. Takže objektívne to vidím na 2* ale pridám tretiu za ten prepad. Hej a ten zaporák na to aké o ňom kolovali reči, tak nebol až tak dangerous. ()

mac000

Film jsem vidět v 70. letech v Budapešti a dodnes mi z něj utkvěla scéra rozstřílení melounů na náklaďáku Ford na kaši (společnost Ford Motors použila klipy z fimu v televizních reklamách, aby ukázala, jak pevnou konstrukci mají jejich náklaďáky...). Hodně solidní film a typický pro období "hvězdných let" Bronsona, méně typický už pro režiséra R. Fleischera ()

AgnesDee

Není to nic speciálního, ale závěrečná honička a přestřelka stojí za to. A taky za to stojí ty auta, protože tak nádherné stroje už dneska ve filmech neuvidíte. ()

Atron

Asi reklama na žlutý pickup co projede cokoliv:-). Bronson výborný, ale scénář slabý jak čaj z potřetí vyvařeného pytlíku. ()

AlDelon

Tenhle film zachraňuje jen pár maličkůstek (zda-li vůbec) a Charles Bronson s Charlesem Bernsteinem a jeho chytlavým soundtrackem. Uznejte -pomsta zničených melounů, nezdá se mi.... ()

Grimaldi

Od pěstitele melounu v podání Charlese Bronsona jsem předem nečekal vůbec nic. Po shlédnutí musím uznat, že jsem snímek dost podcenil. I přes klasicky pomalejší počáteční tempo film až nečekaně brutálně graduje a já po chvíli nebyl schopen odtrhnout zrak od obrazovky. Od přestřelek, parádní honičky s auty nebo jen obyčejnou konverzaci o melounech, bavit se člověk bude všude. Jediná má již klasická výtka k filmům této doby je má nevole s postavou Bobbyho. Tyhle charaktery mladších odpudivých floutků nemám rád, ať jsou na straně dobra či zla. ()

revere

Pomalé tempo, westernová atmosféra, sarkastické hlášky ... Bronson povětšinou jen nevyzpytatelně mžourá, ale stačí to. V jednu chvíli zazní pár taktů, za které by mistr Morricone tenkrát na západě asi něco vysoudil - ale proč? Pro pár melounů navíc? ()