The Ledge

Trailer

Mladý zástupce ředitele hotelu Gavin (Charlie Hunnam) stojí na římse výškové budovy a chce skoncovat se svým životem. V tom se objeví detektiv Hollis (Terrence Howard) a snaží se ho zachránit. Zjistí, že to myslí opravdu vážně a že chce v poledne skočit. Jenže také detektivovi se nedávno zhroutil život, a tak se možná role obrátí a život se pokusí zachránit detektivovi právě Gavin. (virus10)

Trailer

hellstruck

Zase jednou skvělá ukázka toho, jak náboženství (všimněte si, že nepíšu víra) vymývá mozky. Potyčky mezi hlavním hrdinou-ateistou a fanatickým manželem mě neskutečně bavily, jinak mě příběh zpočátku úplně nestrhnul, chvílemi nudil. Liv Tyler naprosto nebyla ve svojí kůži, role puťky jí podle mého názoru nesvědčí. Závěrečné vyvrcholení mě však naprosto vykolejilo a postaralo se o to, že o filmu budu přemýšlet ještě dlouho. Do těch sta procent mi ale chybí trochu rychlejší tempo v první polovině. ()

*CARNIFEX*

Hlavne vďaka záveru - maximálne patetická dráma od ktorej som si sľuboval príliš veľa. Napriek tomu, že je tento žáner jeden z mojich obľúbených, priebeh tohto filmu mi prišiel idiotský rovnako, ako konanie hlavnej postavy. Nie, že by sa niečo také nemohlo naozaj stať. Ale človek, ktorý je počas celého snímku vykresľovaný ako vysoko inteligentný, racionálne, reálne mysliaci človek by sa asi len ťažko horko nechal zmanipulovať natoľko, že by nepodnikol žiadne kroky na happy-end. Alebo máme uveriť tomu, že ho od prvého momentu, zjavne psychicky narušený, vierou posadnutý sused "ukecal" na ....... ? Mám snáď na čele napísané "prispatý"? Zo slušného rozbehu tak ostávajú oči pre plač. ()

M.a.t.t.

Nie príliš vierohodný scenár postavený na téme náboženského fanatizmu a nevery, ktorý sa snaží dialógmi navodiť dojem, že ide o hlbšiu záležitosť. Omyl - pár lepších ale neobjavných slovných výmen síce chce prinútiť k zamysleniu ale zvyšok je banálny a banálne natočený. Lenže korunu všetkému dáva až koniec, ktorý sa tak nasilu snaží o pointu adekvátnu téme, až zabúda na elementárnu logiku, ktorá odhaľuje aj nezmyselnosť zvolenej dejovej výstavby. Chcel som tomu dať šancu, o to výraznejšia bola pachuť, ktorá mi zostala po skončení. ()

mat.ilda

Kam jsem jen čuměla, že mi unikl šarm Charlieho Hunnama ve snímcích, v kterých byla možnost jej zaregistrovat??? Tato trestuhodná nepozornost se dá omluvit pouze u Cold Mountain, tam si jasně vybavuju, pro koho jsem měla oči :-).V The Ledge však září nepřehledně a spolu s přirozenou Liv Tyler tvoří chemicky kompaktní pár, jaký není jen tak k vidění, a tak v hutném erotickém napětí je víc než jasné, kde spolu skončí, i přes všechna křesťanská předsevzetí filmové Shauny, jejíž manžel ji sice vytáhl z bahna a nasměroval k lepšímu životu, což ji však uspokojovalo pouze do chvíle, než mohla začít porovnávat konfrontace názorů obou mužů, z nichž jeden jí nabízel fanatický, chladný, avšak bezpečný řád a druhý lásku se vším všudy, i když s možností antické tragédie. Samotné filosofování o víře a ateismu bylo zajímavé jako vždy a jako vždy stejně nerozhodné - ve vypjatých situacích přesvědčení zatemňují emoce a ty nakonec rozhodují... ()

LoLaa

Zajímavě pojatý snímek s výborným hereckým obsazením Liv Tyler a Patricka Wilsona, jimž role sedly jak šité na míru. Naopak hlavní role nesympatického Charlieho Hunnama mi byla celých 100 minut trnem v oku. Snad komukoliv bych výkon uvěřila lépe. Dalším mínusem je několik bezduchých nudných chvil, jejichž správný účel jsem asi nenašla. Výborná příjemná hudba mé hodnocení však znovu trochu zvyšuje a podtrženo, sečteno, mi vychází přesně 3,5 hvězdičky. ()

• Natáčelo se ve městě Baton Roug (Louisiana, USA). (BMW12)
  • Číslo 212 na dveřích apartmánu je odkaz na den narození Charlese Darwina (12. února), který byl pra-pradědečkem scénáristy a režiséra Matthewa Chapmana. (vojacekr)
  • Celosvětová premiéra proběhla 21. ledna 2011 na filmovém festivalu Sundance v Utahu (USA). (BMW12)