Reklama

Reklama

The Ledge

  • Německo Am Abgrund (více)
Trailer

Mladý zástupce ředitele hotelu Gavin (Charlie Hunnam) stojí na římse výškové budovy a chce skoncovat se svým životem. V tom se objeví detektiv Hollis (Terrence Howard) a snaží se ho zachránit. Zjistí, že to myslí opravdu vážně a že chce v poledne skočit. Jenže také detektivovi se nedávno zhroutil život, a tak se možná role obrátí a život se pokusí zachránit detektivovi právě Gavin. (virus10)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (250)

M.a.t.t. 

všechny recenze uživatele

Nie príliš vierohodný scenár postavený na téme náboženského fanatizmu a nevery, ktorý sa snaží dialógmi navodiť dojem, že ide o hlbšiu záležitosť. Omyl - pár lepších ale neobjavných slovných výmen síce chce prinútiť k zamysleniu ale zvyšok je banálny a banálne natočený. Lenže korunu všetkému dáva až koniec, ktorý sa tak nasilu snaží o pointu adekvátnu téme, až zabúda na elementárnu logiku, ktorá odhaľuje aj nezmyselnosť zvolenej dejovej výstavby. Chcel som tomu dať šancu, o to výraznejšia bola pachuť, ktorá mi zostala po skončení. ()

Pumiiix 

všechny recenze uživatele

Film, který jde hodnotit v pohodě třemi i čtyřmi hvězdami, kvality má, ale hodně záleží na momentálním rozpoložení diváka. Já pozdě večer přeci jen očekával něco více akčnější…Dost velkou část snímku jsem se u dialogu nudil, ale druhý den ráno jsem si ještě jednou pustil posledních dvacet minut a věřím, že u druhé ( prozatím neplánované projekce ) by mohlo mé hodnocení povyrůst. Wilson, Tyler, Howard pohoda, Hunnam vyměnit ;-) 6/10. ()

Reklama

verbal 

všechny recenze uživatele

"Bůh je ve všem. Třeba i v mém kredenci! Kdo jiný by byl schopen stvořit tak nádherný kus nábytku??" "Vidíš, vole, a já si až doteď myslel, že IKEA!!" Nepodaří li se vám přesvědčit pana fanatickou kudlanku o iracionalitě jeho počínání, zkuste "požádat" jeho manželku. Schválně, jestli vám jako bližní odpustí, nebo najde ve Firemním almanachu nějaký ten žalmík, jehož patologický výklad připustí možnost, že Generální ředitel nemyslel to "Nezabiješ" až tak doslova. No, stopro něco vyhrabe a bude i nadále s Kreatorem zadobře! Výživná religiózní trachtace, po jejímž zhlédnutí bude Benedict se svými červeno- a černoprdelníky urychleně shánět nějaké to suché dříví na podpal a pídit se ve Vatikánu po palečnicích. Nevím, jmenuje li se to Ledge podle obsahu, nebo proto, že hlavního hrdinu splácali v petriho misce z kmenových buněk Heatha Římsáka, t.č. na předávkované, nicméně kopie je to téměř dokonalá. Docela dobrý herec a sympaťák, kterému však v polovině filmu trochu dojde optimismus poté, co Tajlerka konečně! vytasila své povislé trojky, které si patrně vytahala kojením elfů v Lórienu. No, musím říct, že dokonce i já odvracel zrak vzhůru a raději se bavil představou, co všechno by se dalo nacpat mezi její odulé rtíky. ()

Fr 

všechny recenze uživatele

,,MÁM ODVAHU ZEMŘÍT ZA TO, V CO VĚŘÍM, PROTOŽE ZNÁM SVOU CESTU.“ ... ,,MÁŠ ODVAHU ZEMŘÍT ZA TO, V CO VĚŘÍŠ?“....... /// Záchranná akce se Gavinovi trochu vymkla z rukou. (Co máš chlapče za problém?) To, že teď stojí na římse – je jen shoda náhod nebo má všechno svůj důvod? Možná za to může ta spousta ateistických myšlenek. Nebo láska. (Je i ona otázkou víry?) Je tím důvodem Bůh? Nebo je to v nás? V lidech? Filosofický mudrování podpořený skutky – tohle mám rád! Seriózní lidé (výborní Ch.Hunman a L.Tyler, mezi kterejma to ,,funguje“) a dialogy založený na vyšším IQ jejich postav. A co ten policajt? Život svými problémy neušetří nikoho! A lidé, kteří se cítí ztraceni, potřebují něčemu věřit. ,,Možná najdeš Boha.“ MOŽNÁ! (Uchylní dementi!) Jsou věci, za který Bůh nemůže. (A za který teda jo??) Fajnově se zamyslete. Už možná tohle stačí jako důvod pro zkouknutí tohodle filmu. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Neustále myslím na to, jak nalézt v kostele manžela. 2.) Dokážu ocenit sexy mozky (i prsa L.Tyler). 3.) Nelíbí se mi, že jsem paroháč. Mám začít věřit? 4.) Nevím, co řekl Ježíš cizoložnici. 5.) Thx za titule ,,dezibook“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ ** ()

Zeck 

všechny recenze uživatele

Největší zážitek jsem měl v prvních 10 minutách, jakmile se začal rozplétat ten děsně "zamotaný" "příběh", skoro jsem se podělal nudou. Hlavní milenecká dvojice se k sobě absolutně nehodila, nevěřil jsem jim ani tu pusu, natož milostné vzplanutí. Souboj fanatické víry a čistého ateismu byl sice zajímavý, ale názorové střety dvou protagonistů byly hrozně sterilní. Přitom potenciálu je v tomto tématu neuvěřitelně hodně. Liv a její hra na cudnou dívku, no možná před deseti lety. Minipříběh policajta naprosto zbytečný, spíše jen berlička pro primitivní scénář, který nedokázal předložit nic jiného než polotovar příběhu, který by se nedokázal udát ani na planetě Prdel. Nelogičnost v každém záběru, soused odhalí nevěru své manželky jen tím, že odhrne igelit a může čumět cizímu člověku do bytu? Samotný závěr naprosto směšný a nereálný. Vše působí nuceně a přitom jde o tak banální zápletku, o které se snad ani nevyplatí točit film. Aby 90% stopáže naplňoval k uzoufání nudný milostný trojúhelník, který kvalitou provedení odpovídá epizodce z Beverly Hills, tak to ne, díky. Ježiši ne, on měl jeden z nich vlastně zbraň ... v tom případě Merloce Place. 40% ()

Galerie (41)

Zajímavosti (3)

  • Natáčelo se ve městě Baton Roug (Louisiana, USA). (BMW12)
  • Celosvětová premiéra proběhla 21. ledna 2011 na filmovém festivalu Sundance v Utahu (USA). (BMW12)
  • Číslo 212 na dveřích apartmánu je odkaz na den narození Charlese Darwina (12. února), který byl pra-pradědečkem scénáristy a režiséra Matthewa Chapmana. (vojacekr)

Reklama

Reklama