The Ledge

• Německo

Am Abgrund

Thriller / Drama

USA / Německo, 2011, 101 min

Zajímavě pojatý snímek s výborným hereckým obsazením Liv Tyler a Patricka Wilsona, jimž role sedly jak šité na míru. Naopak hlavní role nesympatického Charlieho Hunnama mi byla celých 100 minut trnem v oku. Snad komukoliv bych výkon uvěřila lépe. Dalším mínusem je několik bezduchých nudných chvil, jejichž správný účel jsem asi nenašla. Výborná příjemná hudba mé hodnocení však znovu trochu zvyšuje a podtrženo, sečteno, mi vychází přesně 3,5 hvězdičky.(22.1.2012)

Strhující drama, které umocňuje pocitová hudba provázející nás celým filmem. Liv zde byla jako Shana tak křehká a nádherná. No a vyřčená otázka Máš odvahu zemřít za to v co věříš? obsahuje zcela jistě hloubku celého tohoto jedinečného příběhu. Zatím to nejde jen tak přejít, tak moc mě to zasáhlo ... (ovšem po přečtení verbalovo komentáře se mi úsměv pomalu vrací zpátky)(2.4.2014)

I wish you would step back from that ledge, my friend..... Mám slabost pro podobné filmy. Proč ? Protože na dilema (nejen ta morální) narážíme v každodenním životě všichni. A kde je dilema, tam je rozhodnutí, které se ''musí'' udělat. A právě rozhodnutí, která někdy i podvědomě děláme, nás činí tím, čím sme - tvoří naší osobnost... Už samotné přemýšlení o takové věci není jednoduché a co teprv, kdybychom stáli na římse, že :)). Co se mě týče, jedná se o chytře natočenou slaďárnu, schovávající se za thriller s těžko postřehnutelnou stopáží - 90%.(17.11.2011)

„Dneska se nepomodlíme, dobře?“ Jsem pro, ale poprosím Pána o štěstí. Obezřetnost a krytí kamarády si už nevěrník musí pohlídat sám.. Již úvodní titulky jsou ve své jednoduchosti všeříkající a na podobné vlně se veze i samotná Římsa - vůbec ne dokonalá, ale ve své emocionální rovině a otevíráním dilemat překypující životem. Hunnam mi do své role moc nepasoval, zato fundamentální křesťan P.Wilson, kterému bezbožně škrtají v desateru, je ve své bigotnosti pekelně přesný a ať sním svůj konopný klobouk, jestli z T.Howarda brzy nebude nový Denzel Washington. A Liv od táty z Aerosmith? Citové strádání, nedostatek respektu a následnou zamilovanost zvládla vyjádřit docela přesvědčivě a co se týká jejího vzhledu - nemám pochyb, že i Saruman z ostravského Mordoru, co psal o povislých elfích trojkách, by se při první příležitosti přisál, jak Ancistrus na stěnu akvária..(3.9.2012)

Film, ktorý sa formou drámy snaží rozoberať závažné filozofické otázky, počnúc vierou v Boha, homofóbiou až po neveru a smrť. S niečím som súhlasil, niečo mi pripadalo skôr ako klišé a s niektorými vecami som nesúhlasil. To ale nie je podstatné, pretože každý má na tieto citlivé témy svoj vlastný pohľad a filozofiu. Dôležitejšie bolo, že sa tieto otázky aspoň otvorili a snažili sa riešiť. Celkové vyústenie sa mi páčilo, krásna ukážka toho kam až môže zájsť fanatizmus. Nič sa nemá preháňať, ani otázka viery a treba rešpektovať názor a filozofiu aj druhých ľudí, nielen tú svoju. Film mi ponúkol veľa podnetov na premýšľanie a vyvolal zmes rôznych emócií. A to, že tam hrala Liv Tyler, to je čerešnička na torte, okrem iného svoju rolu zahrala perfektne.(30.11.2013)

• - Číslo 212 na dveřích apartmánu je odkaz na den narození Charlese Darwina (12. února), který byl pra-pradědečkem scénáristy a režiséra Matthewa Chapmana. (vojacekr)