Simonova kočka

• Velká Británie Simon's Cat
Velká Británie, (2008–2023), 4 h 43 min (Minutáž: 1–10 min)

Epizody(125)

Seriál "Simonova kočka" vykresluje a zveličuje legrační vztah mezi mužem a jeho kočkou. Každodenní eskapády tohoto rozkošného domácího mazlíčka, který se neustále domáhá dalšího jídla, a jeho podrážděného, ale zbožňujícího majitele, ožívají v okouzlujícím a velice vtipném animovaném seriálu z dílny Simona Tofielda. (HBO Europe)

BigDeal

Úžasné ako tvorca s najjednoduchšou (ale mimoriadne sympatickou) animáciou a zopár zvukmi dokázal tak vtipne vystihnúť charakter mačiek. ()

Radka_86

Jakožto velká milovnice a chovatelka koček tleskám a smekám :-) Třeskutě vtipné, zábavné a líbí se mi i jednoduchá grafika a zvukový doprovod. Navíc velice trefně vystihnutý charakter koček - je vidět že autor s nimi žije a dobře je zná :-) ()

Una111

Autor má kočku. (Vlastně hned čtyři.) Já mám kočku. Taky máte kočku? Ne??? Ale to je vážně škoda, protože kočka je... No, posuďte sami! ()

NinonL

Ano, je to tak. Neznám stvoření, které dovede více rozzuřit svými naschvály, ani více milovat. U psů platí jejich bezpodmínečná láska k člověku. S kočkami je to stejné, ale někdy by je člověk s chutí zabil :-))) ()

Adasin

Netušila jsem, že tahle vynikající záležitost tady má profil. Jasných pět, neskutečně vtipné i dojemné. Zde platí, že v jednoduchosti je síla. Při sledování těch videí jsem se hodně nasmála, a to ani doma kočku nemám (ale budu mít). 2 minuty, řeknete si, a dáte si jednu epizodu s úmyslem se hned vrátit k jiné činnosti, jenže vzápětí sledujete další díl a nakonec bez přestání jedete až do konce. Škoda, že už dlouho nic nového nevyšlo. 10/10 ()

kareen

Zásadně nesouhlasím s tím, že jsou tu kočky zobrazovány jako potížistická, zištná stvoření. Naopak jsou to moc milé, mazlivé a vděčné bytůstky a toto tvrzení hodlám dále rozvinout hned, jak mě náš čtyřnohý mourek přestane kousat do nohy, aááu... ()

Lamiczka

Pro majitele roztomilé kočičky to je, jako když jim ukážete denodenní úděl společného života s chlupatým mazlíčkem. Pro ostatní je to skvělá ukázka toho, jaká je to bezva sranda pořídit si malé koťátko a co může očekávat od nevinného ušatého stvoření. ()

Naslund

Jé, to je celej náš Setíček,... a Samík,... a Sheila,... a vlastně všechny kočky, co jsme kdy měli. Asi bych kočky neměl moc rád, kdyby byly tak nudně podlejzaví a oddaní jako psi. To mi připomíná, že možná proto mají holky radši víc ty zlé kluky. Každopadně kdo kočku nemá, nevím, jestli se bude tak dobře bavit. Já jsem kočičí člověk, tak jsem se bavit musel. ()

Makky

Mačka nikdy a nikde nebola lepšia a výstižnejšia (správaním)! Zvuková stránka je dokonalá. Naplno ocenia najmä majitelia mačiek. Veľmi podarené, tú mačku sa nedá nemilovať :) ...meeeow! ()

togaf

Oproti Simonovým kočkám je ta moje hodný zlatíčko. Tedy většinou. Většinou ve dne, když je sama doma. Ale nesmí zůstat sama dlouho, jinak se mění na bestii. A taky nesmí mít hlad, to se pak chová jak Simonovy kočky. No prostě život s kočkou je sranda. ()

Linda.csfd

Přesně proto miluju kočky! Nikdo nedokáže lépe vystihnout kočičí povahu, tohle je dokonalost. :D Jsou to roztomilý bláznivý mršky a Simon to moc dobře ví. ()

rakovnik

Jako spolubydlící kočky oceňuji, s jakým pochopením jejich zvyků dokázal autor vytvořit tyto krátké filmečky. Bavím se nad tím, jak realisticky a přece s nadsázkou ztvárnil soužití kočky a jejího člověka. ()

Mefistofelle

Jo, kočky jsou strašná stvoření, mohu mluvit ze zkušenosti. A tenhle animáč každému majiteli kočky připmíná sem tam se objevivší otázku: "Proč jsem si tu potvoru vůbec pořizoval(a)?" Navíc je ta jednoduchá animace opravdu okouzlující. ()

C0r0ner

V jednoduchosti je krása. U Simon´s Cat to platí bez jakékoli výhrady. Tak snadná (ne že bych to sám dokázal) animace a tak všední problémy bytu přeplněného kočkami jsou podány v úžasném hávu roztomilosti a vtipnosti, že člověk musí kroutit hlavou nad tím, že autor nikdy nebyl draftován do nějaké větší společnosti. 90% ()

gabin(a)

Hurááá, je to tady! Hned si dávám do nejoblíbenějších seriálů! To je tak ženiálně jednoduché a přitom trefné a vtipné! Tak jednoduchými prostředky vyjádřit naprosto dokonale mimiku naší kočky, aniž by ji znal - fakt smekám! Nejradši mám TV dinner a Santa Claws. Dodatek po přečtení komentářů: ano, kočky UMÍ být pěkně vyčůrané, ale většinou jsou hodné a co je zvláštní, dokážou vycítit, když jste nemocní. To se na vás nabalí a hřejou. V podstatě za to, že jsou krásné, elegantní, heboučké, srandovní a taky svérázné nechtějí od vás nic jiného než trochu toho žvance a podrbkání za ušima. Někdy dokonce spíš to pohlazení, mockrát se mi stalo, že kočka začala opruzovat, já jsem jí automaticky plnila misky a ona na mě hleděla jako na blba, který nic nepochopil. Až jsem ji pohladila, začala se mazlit, pak sebou práskla o zem a asi tak po 5 minutách slastného kroucení pod drbající rukou se odebrala BEZ ŽRÁDLA na nějaké místečko (které ještě doposavad nestačila zachlupatit) a tam spokojeně usnula. Dodatek číslo 2 18.10.2011: Mým novým favoritem je týden starý díl Double Trouble. Pan Tofield byl asi u nás, když k nám doštrachal kocourek Pepík, vypadalo to skoro stejně:-) ()

tomeek

Naprosto dokonale napozorované chování kočky, které pobaví obzvláště jejich majitele. Pokud kočku nemáte, budete se bavit i tak. ()