Hurvínek na scéně

Loutkový / Rodinný

Česko, 2010, 53 min

Martin Kotík
  • Testament

Už dlouho jsem se takhle nezasmál, ale ne s filmem, nýbrž filmu. Spejbla a Hurvínka mám rád již drahně let, ale zhoubný nádor v podobě "Hurvínkova roku" mě měl varovat, že s hlavními postavičkami to jde hodně z kopce. Asi 5x jsem se upřímně zasmál, jinak většina vtipů je značně dětinských, děj v podstatě žádný, ale hlavně že se tu hodně zpívá (proboha, ty debilní texty!!!). Bohužel jsem se smál ve chvílích, kdy to nejspíš nebylo cílem autorů, př.: Co to bylo za scénu, jak Spejbl přišel oblečený jako čert, spadl na zem (na břicho) a Žeryk na něj zezadu skočil a skákal na něm? :-D. Žeryk pak i dával Spejblovi "umělé dýchání", i když se zde jen o tom mluvilo-zřejmě se mezi nimi vyvinul nový, daleko hlubší vztah. A debata mezi Hurvínkem a Spejblem (i když vytržená z kontextu), kdy chtěl Spejbl zjistit, jestli má synáček na zadnici roztržené kalhoty, probíhala takto: Spejbl: "Stop a teď se ohni!" Hurvínek:"Opravdu to chceš?" Spejbl: "Dělej! A jeje, to je díra, jako do metra.".:-D. Doporučení pro Helenu Štáchovou: Ještě více kreativity při tvoření takovýchto dialogů. A proboha, film co má 50 min. nasadit do kina za "plnou palbu"? Zklamání na plné čáře.(14.2.2011)

• Hismael

Hurvínek na scéně je bohužel naprosto bez nápadu. Doufám že tohle není standardní představení, já si teda takového Hurvínka nepomatuji. Vzhledem to jako původní představení vypadá, ale obsahem je to prázdné. Hodina v asi 8. kapitolách je určena pro ty úplně nejmenší diváky a myslím si, že do kina nepatří. Jediný dabing loutek bych asi označil za povedený.(6.1.2011)

• rigby

Záznam divadelního představení není dobré vydávat za film. Ačkoli jsem ho viděl pouze ve 2D, tak vůbec nechápu smysl jeho trojrozměrného zpracování. Jedná se totiž o velmi prostinký příběh s jednoduchými dialogy, které jsou místy jen tlučením prázdné slámy. Vtipy, které se sem tam objeví, jsou notoricky známé a působí trapně svou vyčpělostí. Potěší snad jen upoutávka na film Hurvínek ve filmu, který by mohl zajímavým způsobem oživit tuto pomalu umírající dřevěnou legendu. Necháme se překvapit...(27.12.2010)

• JimiH

Ach jo... Čtyřlístek ve službách krále má své chyby, ale dá se brát díky nostalgii jako guilty pleasure. Tady ale nefunguje vůbec nic... scénář je vykrádačkou starších příběhů, není to vtipné a ty písně jsou strašlivé. To raději budu svým dětem pouštět klasické večerníčky Na návštěvě u Spejbla a Hurvínka než toto.(31.8.2016)

• kaylin

Ty bláho, tedy tak blbé dialogy, a už od začátku, jsem dlouho neslyšel. A slyšet je od takových postaviček, jako jsou Hurvínek, Spejbl a Mánička, to je prostě smutné. Jako kdybychom už neuměli dělat filmy o děti. Když už nejsou schopni uspět Spejbl s Hurvínkem anebo třeba Čtyřlístek, tak už opravdu nevím, kdo by uspět měl. Snad za ten jeden dobrý vtip, kterému jsem se zasmál, dávám těch pár procent, která mě stejně mrzí. Tak klasickým postavičkám je to strašně moc málo.(28.1.2014)

• - Přestože se jedná o vánoční snímek, premiéru měl 3. června 2010. (Hollywoodman)

• - Snímek je záznamem divadelního představení z Divadla Spejbla a Hurvínka s názvem "Hurvínkův Mikuláš" od Heleny Štáchové. (Hollywoodman)

• - Postava Hurvínka vznikla v roce 1926. (M.B)